جراحی کوچک کردن شکم

جراحی زیبایی شکم( ابدومینوپلاستی) چیست؟

با ابدومینوپلاستی یا tummy tuck چربی و پوست اضافی شکم  برداشته میشوند و در بیشتر موارد بازسازی جدار شکم که به علت ضعیف شدن یا جدا شدن عضلات شکم رخ میدهد هم انجام میشود تا یک شکم صاف تر و سفت تر بدست بیاید.بدست آوردن یک شکم صاف و با قوت خوب هدفی است که خیلی از ما با تلاش زیاد از طریق کنترل وزن و ورزش کردن به دنبال آن هستیم ولی گاهی اوقات با این روش به این آرزو نخواهیم رسید.

حتی افرادی که وزن مناسب و تناسب اندام مناسب هم دارند دچار یک شکم بیرون زده و افتاده و شل میشوند علل شایع آن موارد زیر است:

-حاملگی

-پیر شدن

-تغییرات وزن شدید

-ارث

-جراحی های قبلی

ابدومینوپلاستی قادر به انجام چه چیزی نیست؟

ابدومینوپلاستی به هیچ عنوان جایگزین برای کم کردن وزن یا یک برنامه ورزشی منظم نخواهد بود.همچنین جراحی زیبایی شکم نمیتواند علائم کشیدگی پوست (استریا) را از بین ببرد گر چه میتوان بعضی ها را برداشت و بهبودی سایر آنها را باعث شد ولی آنهایی که خارج از منطقه برداشته شدن پوست باشند باقی میمانند.

متوسط قیمت آبدومینوپلاستی در آمریکا ۵۲۴۱ دلار است.

چه کسانی کاندید مناسب برای آبدومینوپلاستی هستند؟

-اگر از نظر فیزیکی در سلامت کامل به سر می برید و وزن شما ثابت است.

-اگر انتظارات معقول از انجام آن دارید.

-اگر سیگاری نیستید.

اگر چه نتایج زیبایی آبدومینوپلاستی از نظر تکنیکی دائمی هستند ولی نتایج مثبت آن ها با تغییرات وزن شدید ، شدیدا” تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین افرادی که تصمیم به کاهش وزن بعد از این عمل دارند یا خانم هایی که خواستار حاملگی بعدی در آینده هستند توصیه می شود که انجام آبدومینوپلاستی را به تاخیر بیاندازید.

تصمیم به انجام آبدومینوپلاستی یک جراحی کاملا” شخصی است و بایستی توسط خود فرد برای آن تصمیم گیری شود و تحت تاثیر تمایلات دیگران نباید اقدام به انجام آن بنمایید.

دوران نقاهت آبدومینوپلاستی:

بعد از جراحی بانداژ و پانسمان روی برش ها انجام می شود حتما” بانداژ الاستیک یا یک شکم بند مخصوص از ادم جوگیری می شود.گاهی لوله باریک کوچک پلاستیکی به طور موقت زیر پوست کار گزاری می شود تا مایعات و خون اضافی تجمع یافته زیر پوست را تخله کند.شما دستورات لازم را از جراح  دریافت می کنید.مصرف داروهای لازم توصیه می شود. چه دارویی لازم است؟آیا بخیه ها باید کشیده شوند و چه زمانی؟ چه زمانی به فعالیت عادی و چه زمانی به ورزش می توان پرداخت؟ چه زمانی برای مراقبت بعدی باید مراجعه کرد؟

نتایج آبدومینوپلاستی (tummy tuck)

این جراحی باعث صاف تر شدن ،سفت تر شدن شکم شما می شود تا تناسب بیشتر با نوع تنه و وزن شما پیدا کند.نتایج نهایی ممکن است در مراحل اولیه نمایان نباشد چون تورم تا مدت ها باقی می ماند و ناتوانی در راست ایستادن تا کامل شدن ترمیم نسوج به طور موقت بوجود می آید.

مراحل فرآیند جراحی ابدومینوپلاسی

قدم اول :

بیهوشی عمومی قدم اول در انجام ابدومینوپلاستی است.

قدم  دوم:

به روش طولی افقی طویل در طول خط موی شرمگاهی انجام می شود. طول و شکل این برش در افراد مختلف متفاوت است و عضلات جداره شکم ضعیف شده اصلاح می شوند  چربی پوست اضافی برداشته می شود. برش دوم کوچک دور ناف داده می شود تا به جای جدید خود منتقل شود .

قدم سوم:

بستن زخم ها وپانسمان آن ، بستن شکم بند.

 

عوامل خطر و اطلاعات ایمنی ابدومینوپلاستی

تصمیم به عمل ابدومینوپلاستی کاملا” شخصی است و با توجه به نتایج رضایت بخش و اهداف شما به طور فردی گرفته می شود.جراح شما تمام عوارض احتمالی ممکن به جزئیات برای شما بیان می کند و شما فرم رضایت نامه را بایستی امضا بفرماید.

عوارض احتمالی زیر بعد از ابدومینوپلاستی ممکن است بوجود آیند:

-اسکار غیر قابل قبول

-خونریزی عفونت

-تجمع مایع و سروما

-از دست رفتن پوست

-التیام زخم بد

-بی حسی و تعبیرات حسی پوست

-عوارض بیهوشی

-ارم پوست شکم

-Fat Necrosis مردن چربی زیر جلدی

-باز شدن زخم

-غیر قرینگی

-شل شدن مجدد پوست و جدارشکم

-درد

-مشکلات قبلی عروقی و تنفسی

-آسیب  عصب

-نیاز به عمل ثانویه (روتوش)

چه انتظاراتی در مشاوره قبل از آبدومینوپلاست باید داشت؟

موفقیت و ایمنی در انجام آبدومینوپلاستی بسیار وابسته است به یک انتخاب درست با مشاوره دقیق قبل از عمل جراحی.در مشاوره در مورد سلامتی شما ، تمایلات شما و روش و شیوه زندگی تان سوال می شود.در مورد انتظاراتتان از نتایج عمل ، شرایط طبی ، آلرژی دارویی و درمان های دارویی که دریافت می کنید بحث می شود. مصرف مواد الکلی ، مخدر و ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، جراحی قبلی حتما” سوال خواهید شد.

توسط جراح ارزیابی سلامتی عمومی شما و ریسک های موجود بررسی خواهد شد. عکس های قبل از عمل گرفته می شود. در مورد مراحل جراحی و مراقبت های بعد از عمل بحث می شود و عوارض احتمالی هر چند ناچیز بحث خواهد شد.

آمادگی جهت آبدومینوپلاستی

-آزمایشات لازم انجام می شود.

-داروهای لازم قبل از عمل تجویز و داروهای مصرفی شما تنظیم باید بشود.

-مصرف سیگار بایستی قبل از عمل واقع شود.

-مصرف آسپرین ،داروهای ضد التهاب ،مکمل های گیاهی که انعقاد خون را مختل می کند بایستی قطع شود.

سوالات رایج آبدومینوپلاست از جراح پلاستیک

-آیا جراح من دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک می باشد ؟

-آیا جراح من در مورد این عمل آموزش لازم را دریافت کرده است؟

-آیا من کاندید مناسبی برای این عمل هستم؟

-عمل جراحی من کجا و چگونه انجام می شود؟

-دوران نقاهت بعد از عمل چه قدر طول می کشد و مراقت های لازم چیست؟

-عوارض احتمالی چه مواردی هستند؟

-آیا بعد از عمل می توان حاملگی داشت یا خیر؟

– آیا عکس های قبل و بعد از عمل موجود است

– انتظارات باید در چه حد باشد؟

لیپو ساکشن (Liposuction)  چیست؟

همچنین به عنوان لیپوپلاستی (Lipoplasty)  هم شناخته می شود که جهت لاغر کردن و شکل دادن نواحی خاصی از بدن بوسیله خارج کردن چربی تجمع یافته اضافی انجام می شود و باعث بهبودی تناسب اندام و نقش برجسته بدن و نهایتا بهبودی تصویری قابل قبول ا از بدن شما تأمین می شود.حتی وقتی فرد در سلامت کامل بوده و تناسب اندام قابل قبولی هم تا حدی دارد. بعضی از مردم یک نقش برجسته های غیر متناسب به علت تجمع موضعی چربی در جایی از بدن خود می توانند داشته باشند.

این نواحی بیشتر می توانند به علت صفت ارثی فامیلی باشند تا اینکه به علت عدم کنترل  وزن  یا تناسب بدن بوجود بیایند.لیپوساکشن را می توان جهت درمان پاکت های چربی تجمع یافته سرسخت در نواحی متعددی از بدن استفاده کرده است.

از جمله :

-شکم و کمر

-گردن و پشت

-ران ها  و لگن

-قسمت داخلی زانوها

-بازوها

-گونه ها و چانه ها

-ساق و مچ پا

در بعضی از موارد لیپوساکشن به تنهایی انجام می شود ولی در سایر موارد همراه با سایر اعمال طراحی مثل لیفت صورت، کاهش حجم پستان ها یا ابدومینوپلاستی انجام می گیرد.لیپوساکشن یک روش درمانی برای چاقی نیست و هیچگاه جای ورزش منظم و عادت های خوب غذایی را نمی گیرد.همچنین لیپوساکشن یک درمان مؤثر برای سلولیت پوست های فرورفته در ران ها Hip و لگن محسوب می شود.افرادی که دارای نواحی تجمع چربی سرسخت در بدن خود باشندو به طور منظم هم ورزش می کنند بهترین کاندید برای لیپوساکشن محسوب می شوند.

کاندید مناسب برای لیپوساکشن چه کسانی هستند؟

تصمیم گیری برای انجام لیپوساکشن شدیدا شخصی است و زمانی به آن اقدام می شود که اثرات مفید به دست آمده برای اهداف فرد تأمین می شود و احتمال بروز عوارض ان در حد قابل قبول باشد.

اگر شما از تجمع چربی زیادی ناراحت هستید که در هر جایی از بدن شما جمع شده اند و به رژیم غذایی و ورزش هم پاسخ نمی دهند شما برای لیپوساکشن مناسب هستید.

کاندیدهای ایده آل برای لیپوساکشن:

-بالغین با وزن حدود ۳۰% از وزن ایده آل که دارای پوست سفت سالم و عضلات خوب داشته باشند.

-افراد سالم که بیماری تهدیدکننده حیات ندارند یا شرایط طبی که باعث اختلال ترمیم شود نداشته باشند.

-غیرسیگاری باشند.

-افرادی که افکار مثبت دارند و انتظارات واقعی از نقش برجسته بدن خود دارند.

در جریان مشاوره برای لیپوساکشن چه انتظاری دارید؟

موفقیت و ایمنی لیپوساکشن وابستگی زیادی به مشاوره کامل قبل از جراحی دارد.

از شما یک سری سؤالات درباره سلامتی شما، انتظارات شما و از روش و شیوه زندگی شما پرسیده می شوند.

آماده بحث باشید در مورد انتظارات شما و تمایلات شما از لیپوساکشن، شرایط طبی شما ، آلرژی به داروها و درمان های طبی دیگر ، مصرف هرگونه داروها ، ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل ، سیگار و مواد مخدر و بحث درباره جراحی های انجام شده قبلیجراحی پلاستیک بایستی شرایط سلامتی شما را ارزیابی کند.

عکس های لازم را بگیرد.

درباره روش های موجود دیگر با شما بحث و گفتگو کند و عوارض احتمالی آنرا برای شما بازگو نماید.

آمادگی برای لیپوساکشن

-آزمایشات طبی یا ارزیابی طبی

-داروهای خاصی دریافت کنید یا داروهایی را که معرفی می کنید تغییر داده شود.

-سیگار کشیدن را ترک کنید.

-از مصرف آسپیرین ، قرص های ضد التهاب و مکمل های گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شوند اجتناب کنید.

-محل انجام لیپوساکشن را با جراح پلاستیک هماهنگ کنید. (لیپوساکشن هم در مطب و به صورت سرپایی و هم در مرکز جراحی و یا بیمارستان قابل انجام است.)

-اگر لیپوساکشن در مطب انجام می شود حتما فردی را برای همراهی با خود جهت رانندگی و ماندن حداقل یک شب در کنارتان داشته باشید.

ریسک های لیپوساکشن و اطلاعات ایمنی

جراحی پلاستیک و پرسنل کلینیک جزئیات ریسک های همراه لیپوساکشن را توضیح می دهند.از شما خواسته می شود که فرم قرارداد و رضایت نامه را به طور کامل مطالعه و امضاء نمایید که تمامی مراحل لیپوساکشن و عوارض احتمالی آنرا درک کرده و پذیرفته اید.

ریسک های احتمالی لیپوساکشن

-نقش ناهموار ، موج دار شدن پوست ، آسیب به پوست یا عصب ، تعیین رنگ های نامنظم

-عفونت ، تجمع چربی ، لخته خون ، تجمع مایع ، اسکار غیر قابل قبول

-آسیب حرارتی ناشی از روش ها لیزری ، ریسک بیهوشی ، خونریزی

-تغییر در حس پوست ، تغییر رنگ پوست و تورم – غیر قرینگی ، درد

-آسیب به ساختمان های عمقی تر مثل عصب ها و عروق عضله ، ریه ، ارگان های داخل شکم

-ترمیم زخم بد ،  عوارض قلبی ریوی ، نیاز به جراحی روتوش یا لیپوساکشن مجدد

البته در روش جدید که ار دستگاههای با تکنولوژی نوین(دستگاه LIPOMATIC) استفاده می کنیم احتمال بروز ای گونه موارد بسیار ناچیز شده است.

مراحل انجام لیپوساکشن

مرحله اول : تزریق داروهایی که برای فرد احساس راحتی و آرامش را حین عمل فراهم بیاورد.

مرحله دوم : برش های کوچک در محل های خاص و تزریق مایع استریل تا میزان تروما و خونریزی را به حداقل برساند.بعد بوسیله یک تیوب یا کانولا که از طریق این برش های کوچک وارد می شود. بافت چربی اضافی با حرکت جلو و عقب شل کرده و خارج می کنیم.

مرحله سوم : نقش برجسته بدن شما بعد از برطرف شدن تورم و با زجذب مایع بهبودی چشمگیری پیدا می کند.

ریکاوری پس از لیپوساکشن (دوران نقاهت)

بعد از کامل شدن عمل از یک بانداژ فشاری یا گارمنت فشاری برای مناطق تحت درمان استفاده می شود که این امر به کنترل تورم کمک کرده و باعث شکل گیری بدن شما می شود.

گاهی اوقات از درن های موقتی کوچک برای تخلیه مایعات استفاده می شود.دستورات پزشکی از طرف جراح پلاستیک  به شما داده می شود مثل مصرف آنتی بیوتیک ها و یا برخی از داروهای دیگر.بعدها انجام اعمال جراحی ثانویه (روتوش) گاهی برای کاهش پوست اضافی یا اصلاح تجمع چربی نیاز می شود.

جراحی پلاستیک توصیه های لازم را به شما می کند. اینکه بعد از عمل کجا بروید – چه دارویی مصرف کنید – چه نوع لباس و بانداژی استفاده شود – چه زمانی بخیه ها برداشته شود (در صورت وجود) – چه زمانی به فعالیت معمولی و چه زمانی فعالیت ورزشی را آغاز کنید و جهت پیگیری و ویزیت مجدد چه زمانی اقدام نمائید.

وقتی که در منزل هستید چنانچه احساس تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر معمولی احساس کردید فورا به اورژانس مراجعه کنید. هرکدام از این علائم رخ داد نیاز به بستری شدن و تحت نظر قرار گرفته شدن شما را بالا می برد.جراحی و طب یک تجربه و علم واحد و دقیق نیست اگرچه ما انتظار نتایج خوب از لیپوساکشن داریم ولی تضمین ۱۰۰% نیست و در بعضی از شرایط ممکن است نتایج حداکثری گاهی با یک عمل بدست نیاید و انجام عمل جراحی ثانویه ضروری  شود.

نتایج دراز مدت لیپوساکشن

گاهی تا چندین ماه زمان لازم است تا تورم به طور کامل از بین برود.بعد از رفع ادم نقش جدید بدن تشکیل و تصویر ذهنی شما از بدنتان کم کم بهبودی می یابد.رضایت بخشی شما از نقش برجسته جدیدتان تا زمانی که وزن خود را کنترل کنید و یک شیوه زندگی بهداشتی را در پیش بگیرید با شما خواهد بود.وزن گیری زیاد تمام نتایج را از بین می برد. پس در کنترل وزن و رژیم غذایی کوشا باشید.

https://www.casinoelarab.com/رولیت

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *