برسی کامل هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی

خانه | جراحی ها | برسی کامل هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی
هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی

عمل جراحی چاقی یکی از عمل های رایج در ایران و جهان است. با توجه به اینکه این عمل در شرایط خاصی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد، هزینه نسبتا زیادی دارد. در واقع این یکی از مهم ترین چالش های پیش رو بیماران است. آیا هزینه عمل چاقی با بیمه امکان پذیر است؟ چه بیمه هایی بخش یا همه هزینه جراحی را پرداخت می کنند؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید، خواندن مقاله زیر به شما توصیه می شود. در این مقاله به بررسی عوامل دخیل در تعیین هزینه نهایی جراحی چاقی می پردازیم و عوام تاثیر گذار بر هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی را بیشتر بررسی می کنیم.

دلایل بالا بودن هزینه عمل چاقی

عوامل موثر در تغییر قیمت جراحی چاقی

بررسی انواع بیمه در ایران و چگونگی پرداخت هزینه با بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی

انواع روش های استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای جراحی چاقی

هزینه های عمل جراحی چاقی در بیمارستان های مختلف

دلایل بالا بودن هزینه عمل چاقی

 هزینه جراحی چاقی تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد و هر کدام از این عوامل به صورت جداگانه می توانند در تعیین نرخ نهایی موثر باشد. مهم ترین فاکتورهایی که در تعیین هزینه عمل چاقی تاثیر گذار هستند، عبارتند از:

  • تجهیزات مورد استفاده

در کنار تمام مزایا و نتایج مثبتی که جدید ترین متد های چاقی به همراه دارند از عوارض بسیار کمی نیز برخوردار هستند، اما همه این ها به مدد تجهیزات و وسایل پیشرفته و روز دنیاست. این تجهیزات به دلیل ظرافت و حساسیت بسیار بالا، گران و هزینه بر هستند. برای مثال دستگاه لاپاراسکوپ که یکی از جدید ترین تکنیک های جراحی چاقی است، یک دستگاه بسیار گران قیمت محسوب می شود. از طرفی بسیاری از ابزارها به کار گرفته در این عمل جراحی یکبار مصرف و غیرقابل استریل مجدد هستند و نمی توان هزینه خرید این وسایل را بین بیماران مختلف تقسیم کرد.

  • هزینه بیمارستان

به طور حتم، اگر بیمارستان و یا کلینیک طرف قرارداد با پزشک یا جراح چاقی، یک مرکز خصوصی باشد، در قبال کیفیت بالاتری که دارد، خواستار هزینه بیشتری هم می باشد.

  • دستمزد پزشک

دستمزد پزشک و بهترین جراح چاقی در تهران و یا شهرستان ها یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت عمل جراحی است. مسلما جراحی که بر تکنیک های مختلف تسلط دارند و جدید ترین تکنیک های دنیا را آموخته است، دستمزد و در نهایت نتیجه کار بهتری دارد.

عوامل موثر در تغییر قیمت جراحی چاقی

عوامل موثر در تغییر قیمت جراحی چاقی
عوامل موثر در تغییر قیمت جراحی چاقی

با توجه به نوسانات قیمت در کشورمان نمی توان قیمت مشخصی برای عمل های جراحی مخصوصا عمل های جراحی چاقی عنوان کرد. به دلیل تغییر هزینه بیمارستان، تجهیزات و و قیمت ارز هزینه های جراحی هرسال تغییر می کنند. قیمت هایی که در این مقاله گفته می شود صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و برای اطلاع از قیمت دقیق و مشاوره آنلاین می توانید به اینستاگرام دکتر قدسی مراجعه نمایید.

بررسی انواع بیمه در ایران و چگونگی پرداخت هزینه با بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی

بیمه های درمانی در ایران به دو دسته بیمه های پایه و بیمه های تکمیلی تقسیم می شوند. در زیر هر کدام از آن ها به صورت جداگانه شرح داده شده اند:

بیمه های پایه

بیمه های پایه، هزینه های درمانی بخش های دولتی معادل آن در بخش خصوصی را تقبل می کند. بیمه های پایه پراستفاده ترین نوع بیمه در کشور هستند. معروف ترین شرکت های بیمه پایه عبارتند از:

  • بیمه تامین اجتماعی
  • بیمه خدمات درمانی
  • بیمه ارتش

هزینه عمل با بیمه تامین اجتماعی با توجه به این نکته که بیمه های پایه هزینه های درمانی در بخش های دولتی را پوشش می دهند، باید به نوع مرکزی که می خواهید عمل جراحی چاقی را در آنجا انجام دهید، توجه داشته باشید. به طور حتم هزینه های مرکز خصوصی با مرکز دولتی متفاوت است. اگر مرکزی که در آن تحت درمان قرار می گیرید خصوصی باشد، بیمه های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی تنها هزینه معادل بخش دولتی را پرداخت می کنند که مقدار ناچیزی است. در نتیجه تمام هزینه ها مانند هزینه بیمارستان، هزینه تجهیزات و.. را باید خودتان پرداخت کنید.

بیمه های تکمیلی

بیمه های تکمیلی هزینه های درمانی بخش خصوصی را تقبل می کنند. براساس حق بیمه ای که هر فرد پرداخت می کند، میزان پوشش دهی هزینه های او متفاوت با شخص دیگر است. معروف ترین شرکت های بیمه تکمیلی عبارتند از:

  • بیمه ایران
  • بیمه دانا
  • بیمه دی
  • بیمه آسیا

طبق آخرین شیوه نامه بیمه تکمیلی، افرادی که BMI بالای 40 دارند و عمل جراحی چاقی مانند اسلیو معده و بای پس معده برای آنها یک عمل درمانی و نه زیبایی محسوب می شود، برای پرداخت هزینه عمل از طرف شرکت بیمه شان حمایت می شوند. مقدار مبلغ پرداختی تقریبی است و بستگی به تعهدات شرکت بیمه شما دارد.

بنابراین هزینه عمل چاقی با بیمه های مختلف پایه یا تکمیلی متفاوت خواهد بود.در کل هزینه عمل چاقی با بیمه پایه بیشتر از بیمه تکمیلی است و شما خود باید بخش بیشتری از هزینه ها را بپردازید.

انواع روش های استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای جراحی چاقی

انواع روش های استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای جراحی چاقی
انواع روش های استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای جراحی چاقی

روش اول

استفاده از خدمات بیمه به دو طریق انجام می شود. در راه اول شخص به صورت فردی به شرکت بیمه مراجعه می کند و مدارک خود را به شرکت بیمه ارائه می دهد. در این روش فرد تمام هزینه عمل چاقی با بیمه را در ابتدا پرداخت می کند و بعدا صورت حساب بیمارستان را به شرکت بیمه می برد تا با توجه به سقف بیمه ای که دارد، بخشی از هزینه عمل را از شرکت بیمه دریافت کند.

روش دوم

در روش دوم بیمارستان به طور مستقیم با شرکت بیمه قرارداد دارد و هزینه عمل چاقی با بیمه را خود بررسی می کند، به همین دلیل نیازی به مراجعه فرد به دفتر بیمه نیست.

هزینه های عمل جراحی چاقی در بیمارستان های مختلف

با توجه به اینکه هزینه های خدمات پزشکی توسط وزارت بهداشت و درمان تصویب می شود و بیمارستان ها و کلینیک ها توسط این وزارت خانه تحت نظر هستند، هزینه انجام جراحی چاقی در بیمارستان های مختلف تقریبا یکسان است، اما در برخی موارد مانند درجه بندی بیمارستان ها و هزینه هتلینگ متفاوت باعث می شود تفاوت قیمت در بیمارستان ها دیده شود.

نتیجه گیری

هزینه عمل با بیمه تامین اجتماعی با توجه به تمام نکاتی که در این مقاله بررسی کردیم، تعیین یک رقم مشخص برای جراحی های مختلف چاقی ممکن نیست چون هزینه هر عمل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بهترین راه برای اطمینان از هزینه عمل چاقی با بیمه، مراجعه به پزشک و مشاوره با او است.

دکتر سید حامد قدسی خورسند از جراحان حاذق چاقی در تهران هستند که در انجام انواع روش های جراحی چاقی مانند جراحی اسلیو معده و بای پس معده تخصص دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در ‏سایت اقدام نمایید.‏

جهت اطلاع از هزینه جراحی و عمل لاغری با بیمه در سایر کشورها منابع زیر را مطالعه کنید

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

جای عمل اسلیو معده
جراحی ها

جای عمل اسلیو معده

جای عمل اسلیو معده ، مراقبت از زخم در کاهش احتمال عفونت پس از هر عمل جراحی بسیار مهم است. در حقیقت، با اینکه مراقبت

ادامه مطلب »
فتق چیست
جراحی ها

فتق چیست

فتق چیست ؟ تقریباً هر ساله بیش از ۳۵۰،۰۰۰-۵۰۰،۰۰۰ جراحی درمان یا ترمیم فتق شکمی در جهان انجام می‌شود. بسیاری از آن ‌ها با روش

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *