هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی

دکتر حامد قدسی » جراحی ها » هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی
هزینه عمل چاقی

عمل جراحی چاقی یکی از عمل های رایج در ایران و جهان است. با توجه به اینکه این عمل در شرایط خاصی تحت پوشش بیمه قرار میگیرد و هزینه نسبتا زیادی دارد، بسیاری از بیماران را دچار چالش کرده است. به همین دلیل در این مقاله به بررسی عوامل دخیل در تعیین هزینه نهایی جراحی چاقی می پردازیم.

با مطالعه این مطلب از عوام تاثیر گذار بر هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی مطلع خواهید شد.

دلایل بالا بودن هزینه عمل چاقی

تجهیزات

جدید ترین متد های چاقی همانطور که نتایج بسیار خوبی به همراه دارند و از عوارض بسیار کمی برخوردار هستند، نیازمند تجهیزات و وسایلی هستند که به دلیل ظرافت و حساسیت بسیار بالایی که دارند، هزینه هنگفتی هم دارند. برای مثال دستگاه لاپاراسکوپ که یکی از جدید ترین متد های جراحی چاقی یعنی متد لاپراسکوپی با کمک آن انجام می شود، یک دستگاه بسیار گران قیمت است همچنین بسیاری از ابزارها در این عمل جراحی یکبار مصرف و غیرقابل استریل مجدد و استفاده مجدد هستند و در واقع نمی توان هزینه خرید این وسایل را بین بیماران مختلف تقسیم کرد.

هزینه بیمارستان

مشخصا اگر بیمارستان و یا کلینیکی که پزشک شما با آن قرارداد دارد یک بیمارستان یا کلینیک خصوصی باشد، در قبال کیفیت بالاتری که دارد، خواستار هزینه بیشتری هم می باشد.

دستمزد پزشک

دستمزد پزشک یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت عمل جراحی است. مسلما جراحی که بر تکنیک های مختلف تسلط دارند و جدید ترین تکنیک های دنیا را آموخته است، دستمزد و در نهایت نتیجه کار بهتری دارد.

هزینه عمل جراحی چاقی

عوامل موثر در تغییر قیمت جراحی چاقی

با توجه به نوسانات قیمت در کشورمان نمی توان قیمت مشخصی برای عمل های جراحی مخصوصا عمل های جراحی چاقی عنوان کرد. به دلیل تغییر هزینه بیمارستان، تجهیزات و و قیمت ارز هزینه های جراحی هرسال تغییر می کنند. قیمت هایی که در این مقاله گفته می شود صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و برای اطلاع از قیمت دقیق مشاوره آنلاین می توانید به اینستاگرام دکتر قدسی مراجعه نمایید

انواع بیمه در ایران: هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی چگونه کاهش می یابد؟

بیمه های درمانی در ایران به دو دسته تقسیم می شوند: بیمه های پایه و بیمه های تکمیلی

بیمه های پایه

بیمه های پایه، هزینه های درمانی بخش های دولتی معادل آن در بخش خصوصی را تقبل می کند. بیمه های پایه پراستفاده ترین نوع بیمه در کشور هستند.
معروف ترین شرکت های بیمه پایه عبارتند از:

  • بیمه تامین اجتماعی
  • بیمه خدمات درمانی
  • بیمه ارتش

بیمه های تکمیلی

بیمه های تکمیلی هزینه های درمانی بخش خصوصی را تقبل می کند. براساس حق بیمه ای که هر فرد پرداخت می کند، میزان پوشش دهی هزینه های او متفاوت با شخص دیگر است.
معروف ترین شرکت های بیمه تکمیلی عبارتند از:

  • بیمه ایران
  • بیمه دانا
  • بیمه دی
  • بیمه آسیا
  • و…

انواع روش های استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای جراحی چاقی

روش اول
استفاده از خدمات بیمه به دو طریق انجام می شود. در راه اول شخص به صورت فردی به شرکت بیمه مراجعه می کند و مدارک خود را به شرکت بیمه ارائه می دهد. در این روش فرد تمام هزینه عمل را در ابتدا پرداخت می کند و بعدا صورت حساب بیمارستان را به شرکت بیمه می برد تا با توجه به سقف بیمه ای که دارد، بخشی از هزینه عمل را از شرکت بیمه دریافت کند.
روش دوم
در روش دوم بیمارستان مستقیما با شرکت بیمه قرارداد دارد و به همین دلیل نیازی به مراجعه فرد به دفتر بیمه نیست.

روش محاسبه هزینه عمل های جراحی چاقی

هزینه جراحی چاقی برای افرادی که بیمه پایه دارند اما بیمه تکمیلی ندارند.

با توجه به این نکته که بیمه های پایه هزینه های درمانی در بخش های دولتی را پوشش می دهند، باید متوجه شوید که مرکزی که در آن می خواهید عمل جراحی چاقی انجام دهید، یک مرکز خصوصی است و یا یک مرکز دولتی. اگر مرکزی که در آن تحت درمان قرار می گیرید خصوصی باشد، بیمه های پایه تنها هزینه معادل بخش دولتی را پرداخت می کنند که مقدار ناچیزی است. در نتیجه تمام هزینه ها مانند هزینه بیمارستان، هزینه تجهیزات و.. را باید خودتان پرداخت کنید.

هزینه عمل چاقی

هزینه جراحی چاقی برای افرادی که بیمه تکمیلی دارند.

طبق آخرین شیوه نامه بیمه تکمیلی، افرادی که BMI بالای ۴۰ دارند و عمل جراحی چاقی برای آنها یک عمل درمانی و نه زیبایی محسوب می شود، برای پرداخت هزینه عمل از طرف شرکت بیمه شان حمایت می شوند. مقدار مبلغ پرداختی تقریبی است وبستگی به تعهدات شرکت بیمه شما دارد.

هزینه های عمل جراحی چاقی در بیمارستان های مختلف

با توجه به اینکه هزینه های خدمات پزشکی توسط وزارت بهداشت و درمان تصویب می شود و بیمارستان ها و کلینیک ها توسط این وزارت خانه تحت نظر هستند، هزینه انجام جراحی چاقی در بیمارستان های مختلف تقریبا یکسان است اما برخی موارد مانند درجه بندی بیمارستان ها و هزینه هتلینگ متفاوت باعث می شود تفاوت قیمت در بیمارستان ها دیده شود.

نتیجه گیری

با توجه به تمام نکاتی که در این مقاله بررسی کردیم، تعیین یک رقم مشخص برای جراحی های مختلف چاقی ممکن نیست چون هزینه هر عمل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بهترین راه برای اطمینان از هزینه جراحی، مراجعه به پزشک و مشاوره با او است.

دکتر سید حامد قدسی خورسند از جراحان حاذق چاقی در تهران هستند که در انجام انواع روش های جراحی چاقی مانند جراحی اسلیو معده و بای پس معده تخصص دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در ‏سایت اقدام نمایید.‏

همچنین می توانید فایل pdf این مقاله رو از اینجا دانلود نمایید.

جهت اطلاع از هزینه جراحی و عمل لاغری با بیمه در سایر کشورها منابع زیر را مطالعه کنید

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *