جای زخم

خانه | لیپوماتیک | جای زخم
جای زخم

جای زخم: یکی از مهمترین فاکتور‌های که در جذابیت و زیبایی شما تأثیر‌گذار است، داشتن اندامی متناسب و خوش فرم است. اگر به دلایل مختلف از جمله سبک زندگی ناسالم، بارداری، و بیماری دچار اضافه وزن شدید شده باشید، به طور حتم راه‌های مختلف کاهش وزن مانند جراحی چاقی، رژیم و… را امتحان کرده‌اید. اگر جزء آن دسته افرادی هستید که در این مسیر موفق شده‌اند، به شما تبریک می‌گوییم، زیرا توانسته‌اید یک گام اساسی در مسیر سلامتی و تناسب اندام خود بردارید. کاهش وزن به خصوص برای افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند، می‌تواند با افتادگی پوست و شل شدن بافت‌ها همراه باشد. نگران نباشید جراحی پیکرتراشی به کمک آمده تا دیگر دغدغه و چالش پیش روی شما در این مسیر حل شود.

لیپوماتیک یا پیکر تراشی، نوعی جراحی مرسوم و کم عارضه برای رفع مشکلات چاقی ناحیه‌ای در اندام مختلف بدن است که توسط جراح زیبایی یا جراح چاقی انجام می‌شود. اگر شما هم این روش را برای زیبایی و تناسب اندام خود انتخاب کرده‌اید، مسلماً در مورد عوارض و چالش‌های پیش روی این نوع جراحی نیز اندیشه باشید. یکی از مهمترین نگرانی‌ها در مورد این تکنیک زیبایی باقی ماندن جای بخیه پیکرتراشی است.

در این مطلب به بررسی تمامی نکات مرتبط با جای بخیه پیکر تراشی پرداخته و به شما خواهیم گفت که چه طور می‌توانید از شر جای زخم عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی خلاص شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

جای بخیه پیکرتراشی چگونه است؟

جای بخیه پیکرتراشی

این دسته از عمل‌های جراحی، به واسطه ماهیت خود و قرار گرفتن در دسته عمل‌های زیبایی با دقت هرچه تمام‌تر انجام می‌شوند. البته این به آن معنا نیست که پس از انجام عمل هیچ نشانه‌ای از عمل جراحی وجود نخواهد داشت. وجود جای برش‌های کوچک در این عمل مانند اسلیو معده و بای پس معده امری کاملاً طبیعی است و از ویژگی‌های انکار ناپذیر این نوع عمل‌ها محسوب می‌شوند.

در عمل جراحی پیکر تراشی، جراح با ایجاد چند برش کوچک بر روی شکم دستگاه لیپوماتیک را وارد لایه مورد نظر از بدن بیمار می‌کند. این دستگاه با ایجاد امواج صوتی به چربی‌های ناحیه مورد نظر، گرما داده و باعث شکسته شدن سلول‌های چربی و ذوب شدن آن‌ها می‌شود. سپس با استفاده از یک مکش خلأ این چربی‌ها از بدن خارج می‌شوند و ناحیه مورد نظر بخیه‌زده می‌شود. در طی این مراحل جای زخم یا بخیه روی پوست باقی خواهد ماند. در کل می‌توان گفت که آثار زخم و جای بخیه پیکرتراشی معمولاً شامل همین چند برش کوچک هستند.

جای بخیه پیکرتراشی، مانند هر نوع جراحی دیگر یک امر معمول محسوب می‌شود و نمی‌توان از آن به عنوان یک عارضه یا مشکل نام برد. در واقع، جای بخیه پیکر تراشی بخشی طبیعی از فرایند این نوع عمل جراحی است و تنها زمانی مشکل ساز است که به دلیل اشتباه جراح حالتی غیر عادی به خود گرفته باشد. در این صورت جای بخیه به شکل نامطلوبی باقی خواهد ماند و در مواردی که جراحی در شرایط استاندارد و بهداشتی انجام نشده باشد، جای زخم می‌تواند با عفونت نیزهمرا باشد. بنابراین خیلی مهم است که پیکرتراشی یا همان لیپوماتیک زیر نظر بهترین جراح چاقی در تهران یا هر جای دیگری انجام شود.

چه مدتی طول میکشد تا جای بخیه پیکرتراشی برطرف شود؟

مدت زمان بهبود جای بخیه

اما سؤال مهمی که افراد می‌پرسند این است که آیا ماندگاری جای بخیه یا زخم پیکرتراشی در همه افراد به یک شکل است؟ آیا زمان مشخصی برای بهبود و کمرنگ شدن جای این زخم‌ها و بخیه‌ها وجود دارد؟ ماندگاری جای بخیه پیکرتراشی کاملاً بستگی به بدن هر فرد دارد و نمی‌توان یک زمان دقیق برای بهبود و مدت زمان ماندگاری آن‌ها اعلام کرد. در واقع مدت زمان بهبودی در بدن یک بیمار نسبت به بدن فرد دیگر کاملاً متفاوت است. برای مثال ممکن است آثار زخم در بدن یک فرد بعد یک ماه کاملاً از بین برود، اما در شخص دیگری تا چندین ماه بعد از انجام عمل باقی بماند. همچنین مدت زمان خوب شدن جای زخم و بخیه این عمل به عوامل زیر بستگی دارد و طول مدت بهبودی را تحت تأثیر قرار می‌دهد:

  • در افرادی که مشکل سلامتی ندارند و از پوست محکم و انعطاف‌پذیری برخوردار هستند، جای زخم و بخیه سریعتر ترمیم می‌یابد.
  • جای بخیه پیکرتراشی در سنین پایین‌تر به دلیل بالا بودن خاصیت ارتجاعی پوست کمتر نمایان است و بهبودی سریعتر خواهد بود.
  • هر چه نکات مراقبتی بعد از جراحی و رسیدگی به زخم و بخیه بهتر انجام شود، احتمال اینکه جای زخم زودتر خوب شود به مراتب بیشتر خواهد شد.

چه روشهایی در تسریع بهبودی جای زخم لیپوماتیک مؤثر هستند؟

احتمالاً یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که آیا راه حلی جهت سرعت بخشیدن به پروسه بهبودی جای این زخم‌ها وجو دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال لازم است بدانید که روش‌های مختلف بسیاری برای رفع جای بخیه پیکرتراشی وجود دارد. برخی از مرسوم‌ترین روش‌های رفع جای بخیه پیکرتراشی شامل موارد زیر هستند:

  • مراقبت‌های اولیه در زمان ترمیم زخم برای جلوگیری از ایجاد اسکار
  • استفاده از لیزر
  • استفاده از لایه بردار‌ها
  • انجام جراحی ترمیمی

آیا بستن شکم با گن در درمان جای زخم پیکر تراشی مؤثر است؟

تاثیر بستن شکم برای درمان جای زخم

یکی از روش‌هایی که برای رفع مشکل جای بخیه پیکر تراشی توصیه می‌شود، استفاده از گن است که بیشتر حالت پیشگیری دارد. پزشک ممکن است برای برخی از بیماران توصیه کند که در زمان خاصی پس از عمل جراحی تا مدت مشخص از گن استفاده کنند. این باعث می‌شود تا مایعات موجود در زیر پوست با فشار حاصل به مرور از بدن خارج شده و به این ترتیب فرایند ترمیم زخم به شکل استاندارد پیش برود.

توجه کنید که عدم رعایت دستورات پزشک می‌تواند به بروز اسکار ختم شود، این در حالی است که با توجه به این نکات و رعایت آن‌ها می‌توانید از ایجاد جای زخم عمیق‌تر جلوگیری کنید.

بهترین پزشک برای عمل جراحی پیکر تراشی

میزان مهارت پزشک تأثیر بسیار زیادی در ایجاد جای زخم و بخیه پیکر تراشی دارد، هرچه تخصص و تجربه پزشک بیشتر باشد، جای زخم و بخیه سطحی‌تر خواهد بود، از همین رو توصیه می‌شود جراحی نزد دکتر قدسی انجام شود.

دکتر حامد قدسی، متخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی از استراسبورگ فرانسه عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی IFSO است و تجربه بسیار زیادی در انجام این قبیل از عمل‌های جراحی دارد. اگر قصد انجام جراحی پیکر تراشی را داشته و ایجاد جای بخیه پیکر تراشی به عنوان یک عامل نگران‌کننده شما را از اقدام برای انجام این جراحی باز داشته است، توصیه می‌کنیم برای دریافت مشاوره با کلینک دکتر قدسی تماس حاصل فرمایید.

منبع:

https://istanbulroyaleurope. com/en/lipomatic-and-liposculpture/

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

قهوه بعد از عمل اسلیو
جراحی ها

قهوه بعد از عمل اسلیو

قهوه بعد از عمل اسلیو: انجام جراحی چاقی یک تصمیم بزرگ برای تغییر در سبک زندگی است، زیرا این تصمیم می‌تواند نحوه خوردن، آشامیدن شما

ادامه مطلب »
جراحی مینی بای پس
جراحی ها

مینی بای پس

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی تکنیک‌های مختلفی برای کاهش وزن معرفی شده‌اند. این نقطه عطفی برای افراد است که نتوانسته‌اند به دلیل بالا

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *