انواع عمل چاقی توسط پزشک متخصص

وقتی روز به روز میزان چاقی ها در جامعه در حال زیاد شدن باشد، به تناسب اقدام برای انجام انواع جراحی چاقی نیز افزایش پیدا می کند. معمولا ژنتیک و نوع سبک زندگی در ایجاد اضافه وزن و اقدام برای انجام روش های مختلف جراحی چاقی بسیار تاثیر گذار است. هرکدام از روش های از بین بردن چاقی دارای نقاط ضعف و قوت هستند و افراد بیمار باید شرایط لازم را داشته و از همه لحاظ برای هر یک از این جراحی ها به طور کامل بررسی شوند.

این افراد باید سیستم قلبی تنفسی مناسبی داشته، به الکل و سیگار معتاد نباشند و مواد مخدر استفاده نکنند. همچنین افرادی که دارای افسردگی از نوع شدید و مشکلاتی از جمله روان پریشی هستند، معمولا استفاده از انواع جراحی های چاقی به آنها توصیه نمی شود. پس اگر قصد دارید یکی از این جراحی ها را انجام دهید باید ابتدا توسط دکتر به طور دقیق بررسی شوید. گاهی این بررسی ها ممکن است حتی یک ماه به طول بیانجامد. بنابراین اگر پزشکی تصمیم قطعی برای عمل در روز بعد گرفت، بدانید که اشکالی در تصمیم سریع دکتر معالجتان وجود دارد.

جراحی چاقی​

اگر چه جراحی برای بسیاری از افراد مناسب ترین گزینه برای کاهش وزن و درمان چاقی است، اما ممکن است مانند هر عمل جراحی دیگری عوارض و ریسک هایی به همراه داشته باشد که شما باید پیش از تصمیم گیری در خصوص انجام این جراحی نسبت به آن آگاه باشید. در این مطلب قصد داریم هر آنچه باید در مورد انواع عمل چاقی بدانید را شرح دهیم.

فواید جراحی چاقی

جراحی چاقی به منظور کمک به کاهش وزن اضافه در فرد و همچنین کاهش ریسک مشکلات تهدید آمیز مرتبط با اضافه وزن و چاقی از قبیل موارد زیر انجام می شود:

بیماری قلبی
دیابت نوع ۲
فشار خون بالا
ناباروری
سکته
آپنه انسدادی خواب
از فواید عمل چاقی می توان به کاهش چربی شکم اشاره کرد.
بررسی شرایط بیمار در معاینات پیش از عمل چاقی

جراحی چاقی تنها زمانی توصیه می شود که تلاش های مکرر فرد برای رعایت رژیم غذایی ، انجام ورزش و تغییر سبک زندگی منجر به کاهش وزن وی نشده باشد.

جراحی چاقی برای چه کسانی مناسب است؟

اسلیو معده برای افرادی که از مشکلات زیر رنج می برند پیشنهاد می شود:

ارائه توضیحات به بیمار پیش از جراحی رفع چاقی​
دکتر قدسی پیش از اقدام برای جراحی، شما را با این شیوه درمان چاقی آشنا خواهد کرد.

جراحی چاقی برای هر فردی که اضافه وزن شدید دارد مناسب نیست. داشتن یک سری شرایط خاص پزشکی برای انجام جراحی چاقی از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماران معمولاً قبل از انجام جراحی چاقی تحت یک فرایند سخت گیرانه مانیتورینگ و نظارت از نظر پزشکی و وضعیت سلامتی قرار می گیرند. علاوه بر این، شما باید این تمایل را داشته باشید که سبک زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.

ریسک ها و عوارض احتمالی جراحی چاقی

مانند سایر عمل های جراحی ، جراحی باریاتریک نیز برخی ریسک ها و عوارض احتمالی (چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت) به همراه دارد. عوارض احتمالی ناشی از جراحی چاقی عبارتند از:

خونریزی بیش از حد
عفونت
واکنش های بدن به داروهای بیهوشی
ایجاد لخته خون
ایجاد مشکلات ریوی و تنفسی
ترشح و خروج مایع از سیستم گوارشی
مرگ (موارد بسیار نادر)

عوارض بلند مدت ناشی از جراحی چاقی بستگی به نوع جراحی دارد. این عوارض احتمالی عبارتند از:

پزشک در حال جراحی لاپاراسکوپی چاقی​
با رعایت نکات مختلف و مراجعه به یک جراح ماهر می توان خطرات جراحی درمان چاقی را به حداقل رساند.
انسداد مدفوع
زخم
انسداد مدفوع
سنگ صفرا
افت شدید قند خون
سوء تغذیه
استفراغ
رفلاکس اسیدی
نیاز به انجام جراحی مجدد
مرگ (موارد بسیار نادر)
سندروم دامپینگ ، که منجر به اسهال، گر گرفتگی ، سبکی سر ، حالت تهوع و یا استفراغ می شود.

آمادگی به منظور انجام جراحی چاقی

اگر شما شرایط لازم برای انجام جراحی چاقی را داشته باشید ، تیم درمانی شما توصیه های لازم را برای آمادگی به منظور انجام این جراحی (بسته به نوع آن) را به شما خواهد کرد. ممکن است نیاز باشد آزمایشات متعددی قبل از جراحی انجام دهید. ممکن است نیاز باشد برای مدتی مصرف برخی از داروها را قطع کنید و رژیم غذایی خود را تغییر دهید. علاوه بر این ، پیش از شروع جراحی ممکن است جراح از شما بخواهید فعالیت های فیزیکی خود را به طور منظم از سر بگیرید و مصرف سیگار و دخانیات را قطع کنید.

عمل چاقی چگونه انجام می شود؟

جراحی چاقی در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. شیوه انجام جراحی نسبت به شرایط هر بیمار متغیر است. برخی از جراحی های چاقی به صورت سنتی و با ایجاد شکاف های باز در ناحیه شکم انجام می شوند. هر چند که امروزه ، اغلب روش های عمل چاقی به وسیله تکنیک لاپاراسکوپی انجام می گردند. لاپاروسکوپ یک وسیله جراحی لوله ای است که یک دوربین سر آن نصب شده است. در جراحی لاپاراسکوپی، این لوله از طریق ایجاد شکاف های کوچک وارد ناحیه شکم می شود و جراح به وسیله آن می تواند معده و سایر اندام های ناحیه شکمی را مشاهده کرده و عمل جراحی را انجام دهد. جراحی لاپاراسکوپی نسبت به تکنیک های سنتی روشی کمتر تهاجمی محسوب می شود که عوارض آن کمتر است و دوران نقاهت به مراتب کوتاه تری دارد.

جراحی لاغری معمولاً چند ساعت به طول می انجامد و پس از آن بیمار در اتاق ریکاوری بیمارستان به هوش می آید. بسته به نوع جراحی و شرایط بیمار، لازم است بیمار چند روز در بیمارستان تحت نظر قرار گیرد.

جراحی لاپراسکوپیک چاقی​
دکتر قدسی در حال درمان بیمار مبتلا به چاقی با جراحی لاپاراسکوپی

انتخاب مناسب ترین عمل در انواع جراحی های چاقی

فاکتور اصلی در انتخاب انواع جراحی های چاقی فقط شاخص توده بدنی (BMI) نیست بلکه به مسائل مختلفی مثل بیماری ها و تغذیه فرد هم بستگی دارد. مثلا کسانی که سابقه بیماری سرطان را در فامیل دارند نمی توانند از جراحی بای پس معده استفاده کنند. به خاطر اینکه در جراحی لاغری بای پس، دو قسمت در معده باید جراحی شود. بنابراین بعد از آن دیگر فرد قادر به انجام جراحی آندوسکوپی نمی باشد. ولی برای این دسته از بیماران از عمل اسلیو معده می توان استفاده کرد.

افرادی که دچار ریفلاکس معده می شوند بهتر است جراحی اسلیو معده را انجام ندهند. همچنین کسانی که اشتهایشان زیاد است و در طول روزریزه خواری زیاد دارند، قادر به کنترل اشتهایشان نیستند بهتر است از روش اسلیو استفاده نکنند چون بعد از اتمام جراحی دوباره معده پر خواهد شد و عملا نتیجه مثبت نمی گیرند. هر چند که انتخاب فرد هم بسیار تعیین کننده است.

جراحی بای پس چاقی​

انواع جراحی های چاقی

عمل لیپوساکشن با استفاده از لیزر
جراحی اسلیو گاسترکتومی
جراحی گاستریک باندینگ
جراحی پلیسه معده
جراحی گاستریک بای پس معده
جراحی بالون معده

عمل لیپوساکشن با استفاده از لیزر

جراحی توسعه یافته لیپوساکشن که بوسیله لیزر انجام می شود از طریق حذف چربی ها و به کمک کشیدن پوست درناحیه ای که چربی انباشته دارد، صورت می پذیرد. این نوع لیزر از طریق ابزار و وسایل نوک تیز انجام می شود بنابراین با این روش می توان چربی را با جزئیات و دقت بالاتری از بین برد.

جراحی لیزر که از انواع جراحی های چاقی محسوب می شود بیشتر برای کسانی که در ناحیه ای خاص می خواهند چربی بدن از بین برود مثل شکم، پهلوها، چربی ران ها یا چربی چانه، باسن و دست ها موثر است. از لیزر لیپولیزر که با لرزش استفاده می شود، به جای لیپوساکشن می توان از آن استفاده کرد. این لیزر غشای سلول هایی که چربی شده اند را از بین برده و آنها را تبدیل به یک امولسیون می کند. این مواد را از طریق لوله ای که برای این کار تعبیه شده خارج می کنند.

در جراحی با لیزر نتایج به سرعت قابل مشاهده است اما دیدن نتایج نهایی به گذشت ۳ الی ۴ ماه نیاز دارد. کسانی که از جراحی لیزر استفاده می کنند بعد از مدتی نباید در معرض گرمای سونا یا جکوزی قرار بگیرند و اگر در فصل گرم سال، لیزر را از انواع جراحی های چاقی انتخاب کردید برای جلوگیری از کم شدن آب بدن به هیچ عنوان به محیط های گرم نروید.

جراحی اسلیو گاسترکتومی

جراحی اسلیو معده (Sleeve Gastrectomy) یکی از روش های مشهور جراحی به منظور کاهش وزن است. این جراحی معمولاً به وسیله تکنیک های جراحی لاپاروسکوپی انجام می شود که در آن ابزارهای جراحی مخصوص از طریق ایجاد شکاف های کوچکی در ناحیه شکمی وارد بدن بیمار شده و جراح به وسیله آن ها اقدام به کوچک کردن سایز معده می کند. در جراحی اسلیو معده ، حدود ۸۰ درصد از معده حذف شده و معده به شکل لوله ای به اندازه یک موز در می آید.

محدود کردن سایز معده بیمار سبب کاهش میزان غذایی که بیمار می تواند مصرف کند می شود. علاوه بر این، اسلیو گاسترکتومی سبب برداشته شدن قسمتی از معده می شود که وظیفه ترشح هورمون گرسنگی را بر عهده دارد. در نتیجه بیمار کمتر از حد معمول احساس گرسنگی می کند و این امر سبب کاهش وزن قابل توجه بیمار می شود. انجام جراحی اسلیو معده کمک زیادی به بیمارانی می کنند که در معرض خطر ابتلا به بیماری های ناشی از چاقی و اضافه وزن قرار دارند.

جراحی اسیلو معده چاقی​

جراحی حلقه دور معده (گاستریک باندینگ)

گاستریک باندینگ قابل تنظیم که تحت عنوان لپ بند نیز شناخته می شود یک حلقه تنظیم شونده است که توسط جراحی دور معده قرار گرفته و سبب کاهش فضای معده می شود. جراحی گاستریک باندینگ در مقایسه با بسیاری از روش های جراحی چاقی کم خطر تر است و از تکنیک های کمتر تهاجمی جراحی معده محسوب می شود. در این جراحی یک ایمپلنت سیلیکونی که شکل حلقوی دارد و درون آن یک بالون دارای قابلیت بزرگ شدن وجود دارد دور قسمت فوقانی معده نصب می شود. با افزایش حجم و تنگ تر شدن حلقه ، معده به دو قسمت فوقانی و زیرین تقسیم می شود و این امر سبب می شود غذا در قسمت فوقانی معده جمع شود و فضای کمتری برای اشغال معده داشته باشد. پس از تکمیل فرایند هضم توسط معده ، غذا به آهستگی به سمت بخش زیرین معده حرکت کرده و مسیر خود را در طول دستگاه گوارشی ادامه می دهد.

حلقه قابل تنظیم به وسیله یک لوله نازک به زیر پوست شکم منتقل می شود که از طریق این مجرا فرایند تنظیم تنگی یا گشادی حلقه انجام می شود. تنظیم حلقه به وسلیه تزریق ماده سالینی (آب و نمک) از طریق مجرای زیر پوست به درون حلقه انجام می شود. به هر میزان که حلقه تنگ تر شود ، گنجایش معده کمتر می شود و فرد تمایل کمتری به خوردن غذا خواهد داشت. از سایر مزیت های این روش جراحی می توان به قابلیت برگشت پذیر بودن آن اشاره کرد. این به آن معناست که در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب و یا پس از تکمیل فرایند درمان چاقی ، حلقه قابل تنظیم برداشته می شود و معده بیمار به شکل سابق خود باز می گردد.

جراحی گاستریک باندینگ چاقی​

جراحی پلیسه معده

این روش یکی از ارزان ترین تکنیک های جراحی چاقی است که در آن با استفاده از تا کردن لایه های خارجی معده و بخیه زدن آن ها روی هم ، حجم معده کاهش می یابد و معده شکلی شبیه به یک لوله به خود می گیرد. این امر سبب کاهش گنجایش معده شده و فرد تمایل کمتری به خوردن غذا پیدا می کند و خیلی سریع تر احساس سیری می کند. در نتیجه ، پس از جراحی پلیسه معده (gastric plication) نتایج به سرعت قابل مشاهده هستند و بیمار ظرف مدت شش ماه بین ۳۰ الی ۷۰ درصد از وزن اضافه خود را کم می کند.

جراحی پلیسه معده نیز همانند بسیاری دیگر از تکنیک های عمل چاقی از طریق روش لاپاروسکوپی انجام می شود. این جراحی تحت بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام می شود و معمولاً حدود چهل دقیقه الی دو ساعت به طول می انجامد. در نتیجه جراحی پلیسه معده ، سایز معده بیمار تا حدود ۷۰ درصد کاهش پیدا می کند. این تکنیک ، عوارض کمی نسبت به بسیاری از روش های درمان چاقی دارد ولی متأسفانه بسیاری از جراحان در ایران  به دلیل سخت بودن و نیاز به مهارت بالا از انجام آن سر باز می زنند.

جراحی چاقی​

روش جراحی گاستریک بای پس معده

جراحی گاستریک بای پس معده که تحت عنوان رو اِن وای (Roux-en-Y) نیز شناخته می شود یکی از تکنیک های جراحی چاقی است که  در آن جراح مسیر غذا از مری به روده کوچک را از طریق بای پس یا ایجاد میان بر کوتاه تر می کند. در این تکنیک جراح با استفاده از یک برش دور تا دور معده ، آن را به یک بخش کوچک فوقانی و یک بخش بزرگ تحتانی تقسیم می کند. سپس روده کوچک را مستقیماً به قسمت فوقانی کوچک معده متصل می کند. به این ترتیب ، غذا مسیر کوتاه تری از معده به روده را طی می کند ، علاوه بر این ، گنجایش معده نیز برای نگه داشتن غذا و جذب مواد غذایی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در نتیجه فرد زودتر احساس سیری کرده و روند کاهش وزن خود را بلافاصله پس از جراحی آغاز می کند.

از مزایای جراحی بای پس معده می توان به کمتر تهاجمی بودن آن اشاره کرد. ضمن اینکه در ترشح آنزیم های معده که به هضم بهتر غذا کمک می کنند اختلالی ایجاد نمی شود. با این حال، این روش نسبت به جراحی اسلیو معده اندکی تهاجمی تر است و احتمال بروز عوارض در آن بیشتر است. جراحی بای پس معده یک جراحی بازگشت پذیر است و از این حیث نسب به پلیسه معده برتری دارد.

جراحی بای پس​

بررسی تفاوت های مینی بای پس و بای پس کلاسیک

متد جراحی

 

مینی بای پس معده

بای پس کلاسیک معده

زمان جراحی

کمتر از دو ساعت

۲٫۵ تا ۳ ساعت

میزان پیچیدگی عمل

ساده

پیچیده تر

امنیت

امن تر

پرریسک تر

مدت زمان اقامت در بیمارستان

برابر

برابر

تحمل غذایی

بیشتر

کمتر

معکوس سازی عمل

به آسانی قابل انجام است

ممکن است ولی پرخطر است

درصد کاهش وزن

تا ۷۰ درصد

تا ۷۰ درصد

بهبودی در بیماری های مرتبط با چاقی

بسیار زیاد

بسیار زیاد

عوارض

بدون عوارض قابل توجه

۲۰ درصد عوارض جدی

بهبودی

سریع

تدریجی

 

جراحی بالون معده

جراحی بالون معده یکی از تکنیک های غیرتهاجمی درمان چاقی است که در آن یک بالون سیلیکونی وارد معده می شود و از طریق آن گنجایش معده کاهش پیدا می کند. این تکنیک همراه با تغییر سبک زندگی و رعایت رژیم غذایی مخصوص می تواند به فرد در بازیابی زیبایی و اعتماد به نفس خود از طریق کاهش وزن کمک کند.

سیستم گاستریک بالون شامل یک بالون نرم و قابل حجیم شدن، یک لوله کارگذاری و یک سیستم پر کردن است. جراح بالون را به روش آندوسکوپی از طریق دهان وارد معده می کند و پس از کارگذاری بالون در معده ، آن را به وسیله محلول آب و نمک پر می کند تا حجم آن افزایش پیدا کند. پس از پر شدن بالون ، حجم آن به قدری افزایش پیدا می کند که قادر به عبور از مجرای پایینی معده (دوازدهه) نخواهد بود. در نتیجه ، جراحی بالون معده می تواند به طور قابل توجهی میزان غذای دریافتی بیمار را کاهش دهد و سبب کاهش وزن شود. گذاشتن بالون معده اگر چه از روش های غیر تهاجمی محسوب می شود اما می توان از آن به عنوان یک درمان کوتاه مدت نام برد زیرا بالون معده در طول مدت کوتاهی (حدود شش ماه) تحت تأثیر مواد اسیدی و ترشحات معده کارایی خود را از دست می دهد و پزشک باید آن را خارج کند. در نتیجه ، بیمارانی که این روش را برای کاهش وزن انتخاب می کنند باید بدانند که جراحی بالون یک درمان موقتی و کوتاه مدت است و صرفاً یک تمرین به منظور تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی محسوب می شود و در صورتی که بیمار پس از طی فرایند درمان به سبک زندگی قبل خود بازگردد ، به سرعت روند افزایش وزن خود را از سر می گیرد.

جراحی چاقی​ بالون معده

پس از جراحی چاقی چه انتظاری می توان داشت؟

پس از جراحی، معمولاً شما یک الی دو روز نمی توانید غذا بخورید تا معده و سیستم گوارشی شما فرصت داشته باشد خود را ترمیم کند. سپس ، شما برای مدت چند روز ، یک رژیم غذایی خاص بر پایه مایعات شروع می کنید و به مرور زمان می توانید از غذاهای پوره شده و نرم و به تدریج غذاهای معمولی استفاده کنید. در رژیم غذایی پس از جراحی کاهش وزن معمولاً محدودیت های زیادی به لحاظ نوع غذا ، زمان مصرف و میزان آن وجود دارد.

در ماه های اول پس از جراحی چاقی شما نیاز دارید به طور منظم تحت نظر تیم درمان خود باشید و آزمایشات مختلفی به منظور حصول اطمینان از تکمیل روند درمان انجام دهید.

انتظارات پس از جراحی چاقی

نکات مهم برای انتخاب جراح مناسب اسلیو معده

با تغییر سبک زندگی و افزایش موارد چاقی بیش از حد ، جراحی با هدف لاغری از محبوبیت روز افزونی در سرتاسر دنیا برخوردار است. این نکته را به خاطر داشته باشید که انجام این جراحی باید آخرین راهکار شما برای کاهش وزن باشد زیرا این عمل ها ممکن است گاهی طبق برنامه ریزی شما پیش نروند و در صورت عدم رعایت توصیه های لازم نتایج مطلوبی کسب نکنید.

در صورتی که تصمیم به انجام عمل چاقی دارید ، پیگیری های لازم تحت نظر پزشک خود پس از جراحی را فراموش نکنید. در صورتی متوجه شدید نتایج آن طور که انتظار دارید پیش نمی رود و شما به نتیجه مورد نظر خود نمی رسید ، سریعاً با پزشک خود در این خصوص مشورت کنید.

گاهی نیز ممکن است حتی با وجود رعایت تمامی توصیه های پزشکی پس از جراحی چاقی و رعایت سبک زندگی و رژیم غذایی به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نکنید و حتی اضافه وزن شما بیش از قبل از انجام جراحی شود. برای دریافت مشاوره در خصوص اینکه آیا شما کاندیدای مناسبی برای جراحی باریاتریک هستید یا خیر و اینکه کدامیک از تکنیک های جراحی برای شما مناسب است ، حتماً با بهترین متخصص مشورت کنید. دکتر حامد قدسی خورسند با سال ها سابقه در انجام موفقیت آمیز انواع جراحی های چاقی از جمله جراحی بای پس معده و اسلیو معده آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشند.

منبع:

 • https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/bariatric-surgery/about/pac-20394258
خدمات جراحی دکتر حامد قدسی

18 دیدگاه دربارهٔ «جراحی چاقی؛ با لاپاراسکوپی در تهران»

 1. سلام خسته نباشید، می خواستم بدونم که بیمه تکمیلی هزینه های جراحی چاقی رو پوشش میده یا تموم هزینه ها رو باید خودمون پرداخت کنیم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   جهت شرایط پرداخت هزینه‌های درمان توسط بیمه تکمیلی بهتر است اطلاعات را از بیمه گذار خود دریافت کنید، زیرا برخی از شرکت‌ها هزینه‌های این اعمال جراحی را تحت پوشش قرار داده و برخی دیگر شرایطی متفاوت دارند.

 2. سلام خسته نباشید، من ۴۱ سالمه و فشارخون بالا هم دارم. وزنم ۱۰۷ کیلو و قدم ۱۶۴ سانته. می خواستم بدونم جراحی چاقی راه مناسبی برای لاغری من هست؟ یا باید از رژیم درمانی استفاده کنم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   همانطور که در بخش فواید جراحی باریاتریک توضیح داده شد، شما می توانید با انجام این اقدام جراحی از مزیت‌های آن بهره‌مند شوید، که یکی از آن‌ها مقابله با مشکلات ناشی از فشار خون است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید توضیحات مرتبط با فواید جراحی چاقی را مطالعه کنید.

 3. وقت بخیر. من می خواستم یه وقت مشاوره ازتون بگیرم. ممکنه شماره کلینیک رو لطف کنید؟ مطب دکتر کجاست؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   آدرس کلینیک جراحی چافی دکتر قدسی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبه روی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم و شماره تماس مطب ۰۲۱۸۸۶۶۳۲۸۴ است.

 4. سلام خسته نباشید. من تو ناحیه شکم و نواحی داخلی ران و بازوهام چربی خیلی زیادی دارم و می خوام اونا رو از بین ببرم. شما می تونین کمک کنین؟ چه روشی مناسب این وضعیت منه؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   چنانچه BMI بدن شما در حد چاقی شدید باشد، لازم است از روش‌های جراحی متابولیک استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید از پیکر تراشی برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

 5. سلام، من قبلا یه بار جراحی بای پس انجام دادم ولی بازم لاغر نشدم. می تونم دوباره جراحی کنم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   اگر مشکل چاقی شما با عمل bypass معده رفع نشده است، باید علت اصلی آن مورد بررسی قرار بگیرد. شما می توانید به منظور دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 6. سلام خسته نباشید، بعد از جراحی چاقی باید رژیم غذایی خاصی رو رعایت کنیم؟ اگه اینطوره، غذاهای مناسب بعد از جراحی چاقی چیا هستن؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   پس از جراحی لاغری پزشک توصیه‌های لازم جهت رژیم غذایی مورد نظر به شما داده خواهد شد. ضمناً هر زمان که راهنمایی بیشتر نیاز داشته باشید، می‌توانید با کلینیک جراحی دکتر قدسی تماس بگیرید.

 7. ممنون از سایت خوبتون، میشه بگین عوارض جراحی لاغری چیه؟ من حدود ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم ولی به خاطر عوارض جراحی خیلی می ترسم که جراحی کنم. ممکنه راهنمایی کنید که بهترین راه حل برای لاغری من چیه؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   پیش از نگرانی درباره این جراحی، باید بررسی شود، که آیا اصلاً جراحی برای شما مناسب است یا خیر، ممکن است مشکل شما با اقداماتی نظیر رژیم‌های غذایی نیز قابل حل باشد. برای اطمینان از این امر، می‌توانید از ابزار محاسبه BMI استفاده کنید.

 8. هزینه تقریبی جراحی لاغری چقدر؟ هزینه هر کدوم از جراحی های چاقی چقدر باهم فرق می کنه؟ از کجا می تونم هزینه حدودی رو بفهمم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   هزینه عمل چاقی با توجه به نوع عمل، محل انجام عمل و شرایط ویژه که با توجه به سوابق بیماری مراجعه کننده تعیین می‌شود مشخص خواهد شد. جهت اطلاع از هزینه دقیق جراحی با ما تماس بگیرید.

 9. سلام، می خواستم بدونم مدت زمان تقریبی جراحی چاقی چقدره؟ بعد از عمل جراحی چاقی چند روز باید تو بیمارستان بمونم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   مدت زمان انجام جراحی و زمان مورد نیاز برای ترخیص از بیمارستان تا حد بسیار زیادی به نوع جراحی و شرایط بیمار بستگی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.