بهترین جراح لاغری در تهران | کلینیک لاغری دکتر قدسی

خانه | جراحی ها | بهترین جراح لاغری در تهران | کلینیک لاغری دکتر قدسی
کلینیک جراحی لاغری در تهران

انتخاب بهترین جراح لاغری برای افرادی که قصد انجام این نوع جراحی ها را دارند بسیار اهمیت دارد. زیرا نحوه انجام جراحی لاغری بر کیفیت نتیجه آن تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین، انتخاب بهترین جراح لاغری اولین مساله ای است که باید به آن توجه نمود. مواردی چون تخصص پزشک، داشتن تجربه در زمینه انواع جراحی ها، میزان موفقیت پزشک متخصص در جراحی های مختلف و میزان رضایت بیماران قبلی او از مهم ترین فاکتورهایی هستند که برای انتخاب بهترین جراح لاغری باید در نظر گرفته شوند.

انواع جراحی های چاقی نظیر جراحی بای پس معده، جراحی اسلیو معده و جراحی پلیسه معده از رایج ترین جراحی ها در این حوزه به حساب می آیند. انجام این جراحی ها از حساسیت های بالایی برخوردار است. یک جراح لاغری خوب باید بتواند بهترین نوع جراحی را برای هر فرد انتخاب نماید. همچنین، لازم است حساسیت های مربوط به هر عمل جراحی چاقی را به خوبی رعایت کند. هر گونه بی دقتی و سهل انگاری در انجام جراحی های چاقی می تواند بر نتیجه آن تاثیر منفی بگذارد.

ویدیو رضایت بیمار از عمل لاغری

در این مقاله قصد داریم به فاکتورهایی اشاره کنیم که بر انتخاب بهترین جراح لاغری تاثیرگذار هستند. البته اصطلاح “بهترین” یک اصطلاح نسبی است. یافتن یک پزشک جراح لاغری که بتواند نیاز بیمار را به بهترین شکل پاسخ دهد، برای بیمار بهترین خواهد بود.

بهترین دکتر برای لاغری در تهران

دکتر حامد قدسی بعنوان متخصص جراحی لاپاراسکوپی لاغری پیشرفته و متخصص جراحی لاغری، خدمات زیادی را ارائه داده اند. ایشان عضو انجمن جهانی IFSO بوده و در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی پیشرفته لاغری، تیروئید و جراحی پلاستیک سینه و شکم پس از جراحی لاغری، بصورت تخصصی در کلینیک جراحی درحال فعالیت هستند. کلینیک دکتر حامد قدسی بعنوان کلینیک جراحی لاغری در تهران رضایت زیادی را درمیان بیماران و مراجعین کسب نموده است.

روند پذیرش بیمار

در این کلینیک در اولین قدم برای بررسی لزوم انجام جراحی چاقی، مشاوره حضوری انجام می شود. در جلسه مشاوره، بیمار متقاضی جراحی لاغری توسط پزشک معاینه می شود. پزشک متخصص علاوه بر معاینه بیمار، آزمایش یا تست های لازم را برای بیمار تجویز می کند. یکی از تست های پیش از انجام جراحی چاقی، مشاوره و تست قلب است.

همچنین، در جلسه مشاوره پیش از جراحی توسط پزشک متخصص، بیمار از لحاظ روانشناسی بررسی می گردد. زیرا یکی از موارد الزامی برای انجام جراحی چاقی، مشاوره روانشناسی پیش از جراحی چاقی است. علاوه براین، لازم است پیش از انجام جراحی چاقی، با یک متخصص گوارش نیز مشاوره انجام شود.

پس از انجام موفق تمامی آزمایشات و تست ها، درصورت وجود شرایط مناسب برای بیمار، یکی از عمل های جراحی چاقی بسته به تجویز پزشک باتوجه به شرایط بیمار انجام می شود. سپس، شخص موردنظر به اتاق عمل معرفی شده و تحت عمل جراحی چاقی قرار می گیرد.

پس از انجام جراحی چاقی در کلینیک جراحی لاغری در تهران، وضعیت بیمار تا زمان بهبودی کامل توسط متخصص بررسی می شود. مشاوره برای داشتن تغذیه مناسب پس از جراحی انجام می شود.

چگونه بفهمم کاندید مراجعه به کلینیک لاغری هستم؟

مسلما افراد دارای مشکلات اضافه وزن و چاقی مفرط بهترین کاندید برای عمل معده برای لاغری هستند. این افراد معمولا از مشکلاتی همچون فشارخون، دیابت و سایر مشکلات ناشی از چاقی رنج می برند. به همین دلیل، با انجام جراحی لاغری نه تنها به تناسب اندام می رسند، بلکه بسیاری از مشکلات ناشی از آن نیز کاهش می یابد. برای جراحی در کلینیک جراحی لاغری در تهران، ابتدا باید ببینید جزو افراد کاندید برای انجام جراحی لاغری هستید یا خیر.

یکی از معیارهای مناسب برای اینکه بفهمید کاندید برای جراحی معده برای لاغری هستید یا خیر، استفاده از شاخص توده بدنی است. شاخص توده بدنی یاbmi، یکی از معیارهایی است که مشخص می کند قد فرد متناسب با وزن او هست یا خیر. همانگونه که در مقاله مربوط به محاسبه bmi گفته شد، برای محاسبه این شاخص از فرمول مشخصی استفاده می شود. برای محاسبه این شاخص، باید قد و وزن خود را بدانید.

جراحی لاغری در تهران

کاندیداهای جراحی لاغری با توجه به عدد bmi ‎

عدد bmi ‎ از تقسیم قد فرد بر توان دوم وزن فرد حاصل می شود. عدد حاصل نشان دهنده میزان توده بدنی شما در مقایسه با قد شماست. این عدد را باتوجه به نکات زیر بررسی کنید:

  • اگر مقدار این عدد بین ۱۸٫۵ تا ۲۵ است، دارای تناسب اندام هستید و نیاز به هیچ گونه جراحی چاقی ندارید.
  • اگر مقدار bmi بین ۲۵ تا ۳۰ باشد دچار اضافه وزن هستید. اما ممکن است با ورزش یا رژیم غذایی به وزن متعادل خود برسید.
  • اگر مقدار شاخص بین ۳۰ تا ۳۵ باشد دارای چاقی درجه یک و اگر مقدار آن بین ۳۵ تا ۴۰ باشد دارای چاقی درجه ۲ هستید. برخی افراد در این دسته برای انجام جراحی چاقی مراجعه می کنند.
  • اگر مقدار شاخص بالای ۴۰ باشد، دارای چاقی مفرط هستید و این دسته بهترین کاندید برای انجام جراحی در کلینیک جراحی لاغری در تهران هستند.

بیمارانی که دارای مشکلات چاقی هستند و از بیماری هایی همچون فشار خون، دیابت، کبد چرب، سندروم متابولیک و غیره رنج می برند نیز کاندید مناسبی برای جراحی های چاقی هستند.

از چه روش های درمانی در کلینیک جراحی لاغری استفاده می شود؟

روش های درمانی که توسط دکتر قدسی در کلینیک جراحی لاغری در تهران انجام می شود به شرح زیر است:

جراحی لاغری بای پس معده

این روش یکی از جراحی لاپاراسکوپی لاغری محبوب برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام است. این جراحی به یکی از روش های بای پس کلاسیک و مینی بای پس ممکن است انجام شود که تقریبا مشابه هم هستند اما در جزئیات اندکی با هم متفاوت هستند.

جراحی لاغری اسلیو معده | بهترین روش جراحی لاغری

این روش یکی از روش های عمل معده برای لاغری برای رسیدن به تناسب اندام است. در این روش حدودا ۸۰ درصد معده برداشته می شود و اشتها و میل به غذا در فرد کاهش می یابد. اما دلیل اینکه این روش را یکی از بهترین روش های جراحی لاغری میدانند این است که در این روش معده در طول برش میخورد و هیچ قسمتی از معده به صورت کامل حذف نمی شود در نتیجه اختلال در عملکرد و سوء جذب نخواهیم داشت.

حلقه معده یک روش جراحی لاغری

در این نوع جراحی لاغری، با قرارگیری یک حلقه در بالای معده، حجم معده کاهش می یابد و رفته رفته سبب کاهش وزن و لاغری فرد می شود. البته این روش امروزه یک روش منسوخ شده محسوب می گردد.

کلینیک جراحی لاغری در تهران

جراحی لاغری ارزان: پلیسه معده

بعنوان ارزان ترین عمل درمیان جراحی های لاغری شناخته شده است. در این روش معده روی هم  بخیه یا به اصطلاح پلیسه می شود. با این کار، فضای معده بیمار کاهش می یابد. البته این روش دائم نیست و حدودا بعد 5 سال معده خود به خود مجدد باز می شود در واقع شما یک فرصت 5 ساله برای لاغر شدن دارید

آیا جراحی های لاغری برای همه افراد مناسب است؟

همانگونه که پیش تر گفته شد، همه افراد نمی توانند از این عمل جراحی استفاده کنند. حتی تمامی افرادی که دارای مشکل چاقی مفرط هستند ممکن است کاندید مناسبی برای این عمل نباشند. زیرا پیش از عمل باید انواع تست ها و آزمایشات و بررسی ها توسط متخصص روی این افراد انجام شود.

جمع بندی

دکتر قدسی بعنوان متخصص جراحی های لاغری توانسته اند رویای بسیاری از بیماران برای دستیابی به تناسب اندام و زیبایی را تحقق بخشند. یکی از بهترین کلینیک هایی که برای انجام جراحی های لاغری می توانید روی آن حساب کنید، کلینیک دکتر حامد قدسی است. برای انجام مشاوره یا دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، با ما در تماس باشید.

جهت دریافت نسخه pdf این مطلب روی کلمه دانلود کلیک کیند.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

جای عمل اسلیو معده
جراحی ها

جای عمل اسلیو معده

جای عمل اسلیو معده ، مراقبت از زخم در کاهش احتمال عفونت پس از هر عمل جراحی بسیار مهم است. در حقیقت، با اینکه مراقبت

ادامه مطلب »
فتق چیست
جراحی ها

فتق چیست

فتق چیست ؟ تقریباً هر ساله بیش از ۳۵۰،۰۰۰-۵۰۰،۰۰۰ جراحی درمان یا ترمیم فتق شکمی در جهان انجام می‌شود. بسیاری از آن ‌ها با روش

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *