هزینه اسلیو معده

خانه | اسلیو | هزینه اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

اگر به دنبال جراحی اسلیو معده هستید، یکی از اولین پر تکرارترین سوالات این است که این است که هزینه اسلیو معده و هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی و … چقدر است؟ که ممکن است، در همان ابتدا ذهن شما را به خود مشغول کند.

اگرچه هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارند و از فردی به فرد دیگر متفاوت می‌باشند، اما برخی دستور العمل‌ های کلی می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید هزینه اسلیو معده چقدر است.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی

دکتر حامد قدسی یکی از چهره‌ های برتر و شناخته شده در حوزه جراحی چاقی در مورد هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی و به صورت کلی هزینه اسلیو معده با انواع بیمه ها یا آزاد با شما صحبت خواهند کرد. جراحی اسلیو معده یک روش کاهش وزن است که در آن بخشی از معده چیزی حدود 80 درصد از بدن بیمار خارج می شود.

جراح با ایجاد چند برش کوچک در نزدیکی ناف برای انجام عمل اقدام میکند . این جراحی به روش باز یا لاپاراسکوپی انجام می‌شود. روش باز منسوخ شده است، اما گاهی شرایط به گونه‌ ای پیش می‌رود که پزشک مجبور است از این تکنیک استفاده کند.

در هر صورت چه با روش باز و چه لاپاراسکوپی قسمت بالایی معده برداشته می‌شود و قسمت باقیمانده به شکل یک موز کوچک یا آستین لوله‌ ای در خواهد آمد.

این جراحی به افرادی پیشنهاد می‌شود که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند یا شاخص توده بدنی آنها کمتر از ۳۵ بوده ولی از مشکلات مرتبط با چاقی رنج می‌برند.

اگر تصمیم خود را برای انجام این عمل گرفته‌اید و می‌خواهید تحول عظیمی در زیبایی و تناسب اندام خود ایجاد کنید به طور حتم در مسیر آمادگی برای این عمل بررسی هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی یا آزاد یکی از چالش‌ های پیش روی شماست.

قبل از اینکه این موضوع بخواهد تصمیم شما را تحت شعاع قرار دهد باید به تاثیرات مثبت و چشمگیر این عمل بر سلامتی و زیبایی اندام خود فکر کنید.

مطالعه بیشتر : آیا مرگ با عمل اسلیو معده امکان دارد ، برای پاسخ کلیک کنید .

به طور حتم اثرات زیبایی و درمانی اسلیو معده آنقدر قابل توجه است که در مورد هزینه‌ ها آن نگران نباشید. با این وجود در این مقاله ما به صورت کامل هزینه اسلیو معده را مورد بررسی قرار داده‌ ایم همچنین به این سوال شما پاسخ خواهیم داد که هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی چگونه محاسبه می‌شود؟ پس اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید خواندن مطالب زیر برای شما بسیار مفید و سودمند است.

 • مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل اسلیو معده
 • هزینه‌های جانبی عمل اسلیو  چیست؟
 • هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی
 • هزینه اسلیو معده در بیمارستان دولتی
 • هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ ها و دوشنبه‌ ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید. برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

 • شماره مطب : ۰۲۱۸۸۶۶۳۲۸۴
 •  شماره برای رزرو نوبت : ۰۹۹۳۱۴۶۶۳۸۸
 • مشاوره آنلاین: ۰۹۱۹۵۵۰۴۲۵۱

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه اسلیو معده

برای بررسی هزینه عمل اسلیو معده به صورت دقیق باید عوامل و فاکتورهای متعددی یا نوع هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی و … را مورد بررسی قرار داد. در زیر به مهم‌ترین آنها اشاره شده است:

بررسی کامل هزینه عمل

1-تجربه جراح

مهارت و تجربه جراح چاقی كه عمل شما را انجام می دهد تاثیر بسیار زیادی روی هزینه اسلیو معده خواهد داشت. برخی از جراحان هزینه بیشتری نسبت به دیگران دریافت می کنند و این به خاطر تخصص، مهارت و استفاده از تکنیک‌ ها و ابزارهای به روز و پیشرفته دنیا است که جراح به کار می‌گیرد.

از طرفی برخی از پزشکان که با بیمارستان‌ های دولتی کار می‌کنند ممکن است تخفیف‌ هایی در مورد دستمزد خود برای شما در نظر بگیرند.

2- نوع بیمارستان

هزینه اسلیو معده یا بای پس معده در بیمارستان خصوصی معمولاً بیشتر از بیمارستان دولتی است. در بیمارستان‌ های خصوصی هزینه‌ های مربوط به اتاق عمل، نگهداری تجهیزات، دستمزد کارکنان نسبت به بیمارستان‌ های معمولی بیشتر است. این همچنین به دلیل بالا بودن کیفیت و خدماتی است که ممکن است ارائه شود.

مطالعه بیشتر : اسلیو چیست ، برای آشنایی بیشتر کلیک کنید .

3- دستمزد دکتر بیهوشی

برای جراحی اسلیو معده به بیهوشی نیاز دارید، بنابراین هنگام مقایسه قیمت‌ها بین جراحان یا مراکز، هزینه اسلیو معده خدمات بیهوشی را نیز باید در نظر بگیرید.

4- پوشش بیمه‌ ای

اگر برای عمل اسلیو معده پوشش بیمه‌ای دارید، احتمالاً هزینه اسلیو معده کلی شما از دارو گرفته تا عمل کمتر خواهد بود. بیمه‌ های مختلف سقف قراردادی متفاوتی برای پرداخت هزینه‌ ها دارند اگر عمل اسلیو جنبه درمانی داشته باشد بخش بیشتری از هزینه‌ ها تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

پوشش بیمه‌ای

5- خدمات پزشکی ارائه شده

در هر بیمارستانی که عمل اسلیو را انجام دهید شما باید هزینه‌ خدمات پزشکی مانند هزینه اتاق عمل، دارو بیهوشی، تصویربرداری خواسته شده و… را نیز پرداخت کنید.

6- مکان جغرافیایی انجام جراحی

هزینه اسلیو معده در شهرهای بزرگ به دلیل وجود و تمرکز بیمارستان‌ های پیشرفته و پزشکان متخصص  نسبت به شهر های کوچکتر بیشتر است.

هزینه‌ های جانبی عمل اسلیو  چیست؟

علاوه بر موارد ذکر شده شما باید هزینه‌ های جانبی را نیز به هزینه نهایی عمل اضافه کنید. قبل از انجام جراحی شما باید مشاوره معاینه و آزمایشات لازم را انجام دهید همچنین ممکن است رژیم غذایی یا دارویی خاصی قبل از عمل به شما داده شود.

همه این موارد هزینه بر خواهند بود، از طرفی پزشک ممکن است پس از جراحی، بازدیدهای بعدی را با مراقبان بهداشتی یا متخصصان تغذیه توصیه کند تا پیشرفت شما را زیر نظر بگیرد و اطمینان حاصل کند که همه چیز در طول بهبودی خوب پیش می رود.

این ویزیت‌ها به کل هزینه عمل اسلیو معده شما اضافه خواهند شد. زمانی که شما تصمیم به جراحی اسلیو می‌گیرید باید قبل از عمل و بعد از آن سبک زندگی خود را تغییر دهید تا نتایج بعد از عمل با رضایت و موفقیت بالایی همراه باشند.

نادیده گرفتن مراقبت‌ های اصولی قبل و بعد از جراحی می‌تواند نتایج جراحی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و شما مجبور باشید جراحی اصلاحی یا ترمیمی انجام دهید.

در این صورت هزینه‌ های شما چند برابر خواهند شد پس مهم است که چندین هفته قبل جراحی خود را برای تغییر عادات تا آخر عمر آماده کنید.

مطالعه بیشتر : برای اشنایی بیشتر با کوچک کردن بازوها و ورزش های اختصاصی کاهش چربی بازوها کلیک کنید.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

همانطور که گفته شد افرادی که تحت پوشش بیمه هستند می‌توانند از مزایای آن برای کاهش هزینه اسلیو معده بهره‌مند شوند. البته این بدان معنا نیست که همه هزینه اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

به دلیل تغییر در نوسانات قیمت ارز، بیمه‌ ها محدودیت‌ های خاصی برای پرداخت هزینه‌ ها در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال هزینه وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای جراحی تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت، اما برخی هزینه‌ ها مانند هزینه خدمات پزشکی ارائه شده تحت بیمه قرار خواهند گرفت.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

بنابراین هزینه عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی یا هر نوع بیمه دیگری بسیار کمتر از افرادی است که از بیمه تامین اجتماعی استفاده نمی‌کنند. در صورتی که شاخص توده بدنی  شما بسیار بالا باشد و این مشکلات جدی برای سلامت شما به همراه داشته باشد بیمه تامین اجتماعی بخش بیشتری از هزینه‌ها را بر عهده خواهد گرفت.

اگر می خواهید جراحی را در بیمارستان خصوصی انجام دهید باید همه هزینه عمل معده برای لاغری را از قبل پرداخت کنید. سپس می‌توانید با ارائه فاکتور بخشی از هزینه اسلیو معده را از سازمان تامین بیمه اجتماعی بازپس گیرید.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

از آنجا که در بیشتر موارد اسلیو یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود در بیمارستان‌ های دولتی به ندرت انجام می‌شود، معمولاً بیمارستان‌ های دولتی کمی هستند که این نوع جراحی را پشتیبانی کنند.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

جدا از اینکه کدام بیمارستان را برای جراحی انتخاب می‌کنید باید از قبل اطمینان حاصل کنید که بیمارستان مورد نظر تجهیزات و امکانات مربوط به جراحی متابولیک را دارد یا خیر، آیا پزشک معتمد و متخصص مد نظر شما در این بیمارستان جراحی انجام می‌دهد یا خیر.

همه این نکات بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرند. البته گاهی برخی بیمه‌ ها فرانشیزهای مختلفی برای جراحی اسلیو در نظر می‌گیرند. که این می‌تواند نقش بسیار مهمی در هزینه اسلیو معده در بیمارستان دولتی یا خصوصی داشته باشد.

بنابراین به شما توصیه می‌شود قبل از انجام جراحی اسلیو یا هر نوع جراحی لاغری در مورد سقف پرداختی بیمه مورد نظر خود برای انجام این عمل پرس و جو کنید و مطمئن شوید چه مقدار از هزینه‌ ها با توجه به شرایط سلامتی و پزشکی شما پرداخت می‌شود.

هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

افرادی که از بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند، می‌توانند شاهد کاهش نسبتاً خوبی از هزینه‌ های این جراحی باشند البته این نیز بستگی به سقف تعهد و درصد فرانشیز بیمه دارد به طور معمول عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی در بسیاری از هزینه‌ های شما صرفه‌ جویی خواهد کرد.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

زیرا بیمه تکمیلی هزینه برخی وسایل و حتی بخشی از هزینه‌ های بستری در بیمارستان را نیز بر عهده می‌گیرد. مابقی هزینه‌ ها باید توسط بیمار به صورت آزاد پرداخت شوند. بنابراین شما قبل از جراحی باید در مورد سقف پرداختی بیمه طرف قرارداد پرس و جو کنید.

نحوه پرداخت هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی

بیمه با توجه به وضعیت سلامتی و پزشکی بیمار ممکن است فرانشیز‌های مختلفی برای این جراحی در نظر بگیرد. به عنوان مثال اگر سقف تعهد بیمه برای این جراحی بر اساس وضعیت پزشکی شما ۴۰ میلیون تومان باشد و فرانشیز بیمه ۱۰ درصد در نظر گرفته شده باشد.

شما باید ۴ میلیون از هزینه جراحی را خودتان پرداخت کنید و مابقی هزینه توسط بیمه پرداخت شود. باید از قبل با مراجعه به پزشک معرفی نامه برای پرداخت هزینه‌ ها به بیمه تکمیلی طرف قرارداد ارائه دهید.

مطالعه بیشتر : برای اشنایی با بهترین شام رژیمی برای لاغری و نکات مهم در انتخاب بهترین غذا کلیک کنید.

اگر شاخص توده بدنی شما بالای ۴۰ باشد یا با شاخص توده بدنی کمتر از بیماری‌ های متعدد مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌ های قلبی عروقی، آپنه خواب و… رنج ببرید، بخش عمده‌ ای از هزینه‌ها توسط بیمه تکمیلی پرداخت خواهند شد.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

شما کافیست نامه‌ای از پزشک مبنی بر وضعیت سلامتی خود بیمه ارائه دهید. بعد از انجام جراحی شما با ارائه فاکتور هزینه‌ ها می‌توانید بخشی از هزینه‌ ها را طبق قرارداد با بیمه دریافت کنید.

کلام پایانی

عمل اسلیو یکی از جراحی‌ های لاغری محبوب و پرطرفدار از که با کاهش سایز معده کمک می‌کند بیمار مواد غذایی کمتری دریافت کرده و سریع‌ تر لاغر شود. انجام این عمل از آنجا که در دسته جراحی‌ های زیبایی قرار می‌گیرد هزینه بر است.

برای کاهش هزینه‌ ها شما می‌توانید از پوشش‌های بیمه‌ ای مختلف استفاده کنید. اگر جنبه زیبایی اسلیو مد نظر باشد بیمه‌ ها به راحتی هزینه‌ ها را پرداخت نخواهند کرد.

اما بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی در صورتی که فرد شاخص توده بدنی بالای ۴۰ داشته و به دلیل مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی تصمیم به انجام جراحی گرفته تا حدودی هزینه‌ ها را پرداخت خواهند کرد.

از آنجایی که نرخ ارز ثابت نیست و اکثر تجهیزات پزشکی مربوط به اسلیو وارداتی هستند محدودیت‌ هایی بر هزینه‌ های پرداخت توسط بیمه اعمال خواهد شد. بیمه‌ ها به طور معمول بیمه‌ ها هزینه خدمات پزشکی و بیمارستانی را تا حدودی تحت پوشش قرار می‌دهند.

میزان پوشش بیمه بستگی به نوع بیمه، فرانشیز و قرارداد در نظر گرفته شده شما با بیمه دارد. اگر می‌ خواهید در مورد میزان هزینه اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه تکمیلی بدانید بهتر است به بیمه طرف قرارداد مراجعه کرده و میزان پرداختی هزینه‌ های عمل را بر اساس وضعیت پزشکی خود جویا شوید.

نکته مهم دیگر این است که هزینه اسلیو معده در بیمارستان دولتی و خصوصی متفاوت است و این به دلیل نوع خدمات پزشکی ارائه شده میباشد. اگر می‌خواهید بالاترین میزان رضایت و موفقیت را از اسلیو داشته باشید قبل از فکر کردن به هزینه‌ ها باید به دنبال انتخاب بهترین جراح چاقی در تهران باشید.

دکتر حامد قدسی عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌ های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده اند. با جراحی نزد ایشان شما می‌توانید نتایج عالی و موفقیت آمیز را از عمل اسلیو خود تجربه کنید.

سوالات متداول 

1- آیا هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی کمتر است؟

 بیمارستان‌های دولتی کمی هستند که این عمل را انجام می‌دهند. به طور حتم هزینه عمل در بیمارستان دولتی نسبت به بیمارستان خصوصی کمتر خواهد بود، اما در بیمارستان‌های دولتی مانند مراکز خصوصی دسترسی به تجهیزات پیشرفته و به روز به راحتی امکان‌پذیر نیست.

2 – در چه صورت بیمه تکمیلی هزینه اسلیو معده را پرداخت خواهد کرد؟

در صورتی که شاخص توده بدنی فرد بالای ۴۰ باشد یا مشکلات مرتبط با چاقی تهدید کننده جان فرد باشند بیمه تکمیلی بخش عمده هزینه‌ها را بر عهده میگیرد.

3 – آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه اسلیو معده را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بله در صورتی که این عمل جنبه درمانی داشته باشد بیمه تامین اجتماعی قسمتی از هزینه‌ها را به عهده خواهد گرفت.

4 – هزینه اسلیو معده چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه اسلیو معده بر اساس تجربه جراح، نوع بیمارستان، دستمزد دکتر بیهوشی، پوشش بیمه‌ای، خدمات پزشکی ارائه شده قبل و بعد عمل و مکان انجام جراحی متفاوت خواهد بود.

منبع

https://www.hayatmed.com/blog/gastric-sleeve/cost-of-a-gastric-sleeve/

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

مزایای اسلیو معده
اسلیو

مزایای اسلیو معده

به دلایل مختلفی فرد دچار چاقی و اضافه وزن می‌شود. ژنتیک، اختلالات متابولیکی، تیروئید، سبک زندگی ناسالم و… همگی نقش موثر و مستقیمی در افزایش

ادامه مطلب »
بهترین روش جراحی لاغری
جراحی ها

بهترین روش جراحی لاغری

جراحی کاهش وزن یک راه موثر برای افرادی است که مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند. اکثر روش‌های جراحی کاهش وزن ایمن و بی‌خطر

ادامه مطلب »

8 دیدگاه دربارهٔ «هزینه اسلیو معده»

  1. علیرضا اوستا

   سلام عرض ادب و احترام ، لطفا جهت اطلاع کامل از قیمت و شرایط اسلیو معده و هزینه اسلیو معده با شماره ۰۹۹۳۱۴۶۶۳۸۸ تماس حاصل نمایید.

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود خدمت اقای جعفرزاده عزیز
   اگر به دنبال یک نرخ ثابت و مشخص برای تعیین هزینه اسلیو معده هستید، باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد به عنوان مثال:
   • مکان جغرافیایی که عمل انجام می‌شود بیمارستان یا کلینیکی که برای جراحی انتخاب می‌شود
   • دستمزدی که پزشک بر اساس مهارت و تخصص خود دریافت خواهد کرد
   • جلسات مشاوره‌ای که قبل و بعد از عمل خواهید داشت
   • هزینه آزمایشاتی که قبل از عمل انجام می‌شوند
   • هزینه‌ای که باید بابت خرید تجهیزات و لوازم ضروری عمل بپردازید
   • دستمزد پزشکی بیهوشی و سایر تیم پزشکی مانند متخصص تغذیه و مشاور یا روانشناس نیز باید به هزینه‌های نهایی اضافه شوند

  1. علیرضا اوستا

   سلام وقت بخیر
   جراحی کاهش وزن یک عمل جدی و یک تصمیم بزرگ است که از نظر روحی و جسمی فرد را درگیر خواهد کرد. بدون پشتوانه مالی یا بیمه انجام جراحی می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. شرکت‌های بیمه و بیمه نامه‌های مختلف رویه‌های متفاوتی را برای هزینه اسلیو معده دارند در واقع هر شرکت بیمه بر اساس ضوابط و شرایط خود بخشی از هزینه‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد.

 1. هانیه سجادی

  سلام دکتر قدسی چطور می‌توانم از مزایای بیمه برای پرداخت هزینه اسلیو معده استفاده کنم؟

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود
   اینکه چقدر از هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت می‌شود سوالی است که شما باید از بیمه طرفه قرارداد خود بپرسید. اگر انجام جراحی چاقی فقط با هدف زیبایی باشد ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه‌ هزینه‌ها را پوشش ندهند، اما اگر جراحی با هدف درمان صورت بگیرد، بیمه طرف قرارداد شما ممکن است بخش زیادی از هزینه‌ها را بر عهده بگیرد. برخی بیمه‌ها نیز کل هزینه جراحی را پرداخت خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *