هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

خانه | اسلیو | هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

هزینه عمل اسلیو معده و همچنین هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی: اگر به دنبال جراحی اسلیو معده هستید، یکی از اولین سوالاتی که ممکن است، در همان ابتدا ذهن شما را به خود مشغول کند این است که هزینه جراحی اسلیو معده چقدر است؟ اگرچه هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارند و از فردی به فرد دیگر متفاوت می‌باشند، اما برخی دستورالعمل‌های کلی می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید این روش لاغری چقدر هزینه دارد. دکتر حامد قدسی یکی از چهره‌های برتر و شناخته شده در حوزه جراحی چاقی در مورد هزینه عمل اسلیو با شما صحبت خواهند کرد.

اگر تصمیم خود را برای انجام این عمل گرفته‌اید و می‌خواهید تحول عظیمی در زیبایی و تناسب اندام خود ایجاد کنید به طور حتم در مسیر آمادگی برای این عمل بررسی هزینه اسلیو معده یکی از چالش‌های پیش روی شماست، قبل از اینکه این موضوع بخواهد تصمیم شما را تحت شعاع قرار دهد باید به تاثیرات مثبت و چشمگیر این عمل بر سلامتی و زیبایی اندام خود فکر کنید.

به طور حتم اثرات زیبایی و درمانی عمل اسلیو معده آنقدر قابل توجه است که در مورد هزینه‌ها آن نگران نباشید. با این وجود در این مقاله ما به صورت کامل هزینه عمل اسلیو معده را مورد بررسی قرار داده‌ایم همچنین به این سوال شما پاسخ خواهیم داد که هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی چگونه محاسبه می‌شود؟ پس اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید خواندن مطالب زیر برای شما بسیار مفید و سودمند است.

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل اسلیو معده

هزینه‌های جانبی عمل اسلیو  چیست؟

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

 

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل اسلیو معده 

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل اسلیو معده 

برای بررسی هزینه عمل اسلیو معده به صورت دقیق باید عوامل و فاکتورهای متعدد زیر را مورد بررسی قرار داد.

 1. تجربه جراح
 2. نوع بیمارستان
 3. دستمزد دکتر بیهوشی
 4. پوشش بیمه
 5. خدمات پزشکی ارائه شده
 6. مکان جغرافیایی انجام جراحی

1) تجربه جراح

مهارت و تجربه جراح چاقی كه عمل شما را انجام می دهد تاثیر بسیار زیادی روی هزینه ها خواهد داشت.  برخی از جراحان هزینه بیشتری نسبت به دیگران دریافت می کنند و این به خاطر تخصص،مهارت و استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای به روز و پیشرفته دنیا است که جراح به کار می‌گیرد. ز طرفی برخی از پزشکان که با بیمارستان‌های دولتی کار می‌کنند ممکن است تخفیف‌هایی در مورد دستمزد خود برای شما در نظر بگیرند.

2) نوع بیمارستان

هزینه عمل اسلیو معده یا بای پس معده در بیمارستان خصوصی معمولاً بیشتر از بیمارستان دولتی است. در بیمارستان‌های خصوصی هزینه‌های مربوط به اتاق عمل، نگهداری تجهیزات، دستمزد کارکنان نسبت به بیمارستان‌های معمولی بیشتر است. این همچنین به دلیل بالا بودن کیفیت و خدماتی است که ممکن است ارائه شود.

3) دستمزد دکتر بیهوشی

برای جراحی اسلیو معده به بیهوشی نیاز دارید، بنابراین هنگام مقایسه قیمت‌ها بین جراحان یا مراکز، هزینه خدمات بیهوشی و دستمزد دکتر بیهوشی را نیز باید در نظر بگیرید.

4) پوشش بیمه‌ای

اگر برای عمل اسلیو معده پوشش بیمه‌ای دارید، احتمالاً هزینه‌های کلی شما از دارو گرفته تا عمل کمتر خواهد بود. بیمه‌های مختلف سقف قراردادی متفاوتی برای پرداخت هزینه‌ها دارند اگر عمل اسلیو جنبه درمانی داشته باشد بخش بیشتری از هزینه‌ها تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

5) خدمات پزشکی ارائه شده

در هر بیمارستانی که عمل اسلیو را انجام دهید شما باید هزینه‌ خدمات پزشکی مانند هزینه اتاق عمل، دارو بیهوشی، تصویربرداری خواسته شده و… را نیز پرداخت کنید.

6) مکان جغرافیایی انجام جراحی

هزینه عمل اسلیو معده در شهرهای بزرگ به دلیل وجود و تمرکز بیمارستان‌های پیشرفته و پزشکان متخصص  نسبت به شهرهای کوچکتر بیشتر است.

هزینه‌های جانبی عمل اسلیو  چیست؟

علاوه بر موارد ذکر شده شما باید هزینه‌های جانبی را نیز به هزینه نهایی عمل اضافه کنید.

قبل از انجام جراحی شما باید مشاوره معاینه و آزمایشات لازم را انجام دهید همچنین ممکن است رژیم غذایی یا دارویی خاصی قبل از عمل به شما داده شود، همه این موارد هزینه بر خواهند بود، از طرفی

پزشک ممکن است پس از جراحی، بازدیدهای بعدی را با مراقبان بهداشتی یا متخصصان تغذیه توصیه کند تا پیشرفت شما را زیر نظر بگیرد و اطمینان حاصل کند که همه چیز در طول بهبودی خوب پیش می رود. این ویزیت‌ها به کل هزینه عمل اسلیو معده شما اضافه خواهند شد. زمانی که شما تصمیم به جراحی اسلیو می‌گیرید باید قبل از عمل و بعد از آن سبک زندگی خود را تغییر دهید تا نتایج بعد از عمل با رضایت و موفقیت بالایی همراه باشند. نادیده گرفتن مراقبت‌های اصولی قبل و بعد از جراحی می‌تواند نتایج جراحی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و شما مجبور باشید جراحی اصلاحی یا ترمیمی انجام دهید. در این صورت هزینه‌های شما چند برابر خواهند شد پس مهم است که چندین هفته قبل جراحی خود را برای تغییر عادات تا آخر عمر آماده کنید.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

آیا هزینه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی می‌شود؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که اکثر مراجعان و بیماران چاقی می‌خواهند در مورد آن بدانند. سازمان تامین اجتماعی برای کمک به جبران برخی از هزینه‌های درمان مبالغی را در نظر گرفته و آن را به عنوان کمک هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. اگر اسلیو با هدف درمان انجام شود، مراکز و درمانگاه‌های دولتی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی مانند بیمارستان میلاد بخش عمده‌ای از هزینه‌ها و در برخی موارد کل هزینه‌ها را تحت پوشش قرار خواهند داد. . در صورتی که شاخص توده بدنی  شما بسیار بالا باشد و این مشکلات جدی برای سلامت شما به همراه داشته باشد بیمه تامین اجتماعی عمده هزینه‌ها را بر عهده خواهد گرفت.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی در مراکز غیر طرف قرارداد با این سازمان نیز پرداخت می‌شوند، اما کمک هزینه‌ای که برای این منظور در نظر گرفته می‌شود کمتر از مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است.

از طرفی به دلیل تغییر در نوسانات قیمت ارز، بیمه‌ها محدودیت‌های خاصی برای پرداخت هزینه‌ها در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال هزینه وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای جراحی تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت، اما برخی هزینه‌ها مانند هزینه خدمات پزشکی ارائه شده تحت بیمه قرار خواهند گرفت، بنابراین هزینه نهایی شما بسیار کمتر از افرادی است که از بیمه تامین اجتماعی استفاده نمی‌کنند.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

از آنجا که در بیشتر موارد اسلیو یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود در بیمارستان‌های دولتی به ندرت انجام می‌شود، معمولاً بیمارستان‌های دولتی کمی هستند که این نوع جراحی را پشتیبانی کنند. جدا از اینکه کدام بیمارستان را برای جراحی انتخاب می‌کنید باید  از قبل اطمینان حاصل کنید که بیمارستان مورد نظر تجهیزات و امکانات مربوط به جراحی متابولیک را دارد یا خیر، آیا پزشک معتمد و متخصص مد نظر شما در این بیمارستان جراحی انجام می‌دهد یا خیر. همه این نکات بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرند.

در کل هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان‌های دولتی بسیار کمتر است. با این وجود بیمارستان‌های دولتی کمی برای این منظور وجود دارند. از طرفی برای پرداخت هزینه‌ها شرایط خاصی نیز در نظر گرفته شده که در صورت تاییدیه، بیمه طرف قرارداد با بیمارستان دولتی هزینه را پرداخت می‌کند. برخی از موارد مانند هزینه وسایل نیز با تعرفه آزاد حساب می‌شود. با این وجود متقاضیان زیادی برای انجام این عمل در بیمارستان‌های دولتی وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا افراد کاندیدای جراحی اسلیو مدت زمان بیشتری را برای جراحی در انتظار باشند.

البته گاهی برخی بیمه‌ها فرانشیزهای مختلفی برای جراحی اسلیو در نظر می‌گیرند. که این می‌تواند نقش بسیار مهمی در هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی یا خصوصی داشته باشد. بنابراین به شما توصیه می‌شود قبل از انجام جراحی اسلیو یا هر نوع جراحی لاغری در مورد سقف پرداختی بیمه مورد نظر خود برای انجام این عمل پرس و جو کنید و مطمئن شوید چه مقدار از هزینه‌ها با توجه به شرایط سلامتی و پزشکی شما پرداخت می‌شود.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

افرادی که از بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند، می‌توانند شاهد کاهش نسبتاً خوبی از هزینه‌های این جراحی باشند البته این نیز بستگی به سقف تعهد و درصد فرانشیز بیمه دارد به طور معمول عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی در بسیاری از هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد کرد، زیرا بیمه تکمیلی هزینه برخی وسایل و حتی بخشی از هزینه‌های بستری در بیمارستان را نیز بر عهده می‌گیرد. مابقی هزینه‌ها باید توسط بیمار به صورت آزاد پرداخت شوند. بنابراین شما قبل از جراحی باید در مورد سقف پرداختی بیمه طرف قرارداد پرس و جو کنید.

1) نحوه پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

برای پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دو راه پیش روی بیماران قرار دارد.

راه اول: فرد خود هزینه‌های عمل اسلیو را پرداخت می‌کند. سپس با دریافت مدارک پزشکی از بیمارستان به بیمه طرف قرارداد مراجعه کرده و هزینه‌های درمانی را بر اساس فرانشیر قرارداد با بیمه تکمیلی دریافت می‌کند.

راه دوم: اگر بیمارستانی که جراحی در آنجا انجام می‌شود با بیمه تکمیلی طرف قرارداد باشد نیازی به پرداخت هزینه‌ها نیست. شما از همان ابتدا می‌توانید به بیمه طرف قرارداد خود مراجعه کرده و کاهش هزینه‌های عمل را درخواست کرده و سپس برای عمل اقدام کنید.در این صورت نیازی نیست که شما از همان ابتدا هزینه کل عمل را بپردازید.

بیمه تکمیلی بنا به قرارداد خود با فرد بیمه گذار حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه‌های عمل را پرداخت می‌کند. به طور معمول هزینه بستری از طریق بیمه پایه کاهش پیدا می‌کند و بیمه تکمیلی هزینه وسایل و تجهیزات مورد نیاز و در برخی موارد هزینه های مربوط به خدمات ارائه شده در اتاق عمل را نیز بر عهده می‌گیرد.

کدام بیمه‌ها بخش عمده‌ای از هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را پرداخت می‌کنند؟

شرکت‌های بیمه‌ای زیر بخش عمده‌ای از هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت می‌کنند:

شرکت‌های بیمه‌ای زیر بخش عمده‌ای از هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت می‌کنند:

 1. بیمه تکمیلی البرز
 2.  بیمه بانک رفاه
 3. بیمه تکمیلی
 4. بیمه آتیه‌سازان
 5. بیمه بانک تجارت
 6. بیمه بانک مسکن
 7. بیمه کارآفرین
 8. بیمه بانک سپه
 9. بیمه رازی
 10. بیمه تعاون
 11. بیمه سامان
 12. بیمه کشاورزی
 13. بیمه دی
 14. بیمه البرز
 15. بیمه سینا

کلام پایانی در مورد هزینه عمل اسلیو معده

عمل اسلیو در دسته جراحی چاقی قرار می‌گیرد و از این رو هزینه بر است. برای کاهش هزینه‌ها شما می‌توانید از پوشش‌های بیمه‌ای مختلف استفاده کنید. اگر جنبه زیبایی اسلیو مد نظر باشد بیمه‌ها به راحتی هزینه‌ها را پرداخت نخواهند کرد اما بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی در صورتی که فرد شاخص توده بدنی بالای ۴۰ داشته و به دلیل مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی تصمیم به انجام جراحی گرفته تا حدودی هزینه‌ها را پرداخت خواهند کرد. در مورد میزان هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه تکمیلی بدانید بهتر است به بیمه طرف قرارداد مراجعه کرده و میزان پرداختی هزینه‌های عمل را بر اساس وضعیت پزشکی خود جویا شوید. نکته مهم دیگر این است که هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی و خصوصی متفاوت است و این به دلیل نوع خدمات پزشکی ارائه شده میباشد.

اگر می‌خواهید بالاترین میزان رضایت و موفقیت را از اسلیو داشته باشید قبل از فکر کردن به هزینه‌ها باید به دنبال انتخاب بهترین جراح چاقی در تهران باشید. دکتر حامد قدسی عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده اند. با جراحی نزد ایشان شما می‌توانید نتایج عالی و موفقیت آمیز را از عمل اسلیو خود تجربه کنید.

سوالات متداول 

 • آیا هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی کمتر است؟ 

 بیمارستان‌های دولتی کمی هستند که این عمل را انجام می‌دهند. به طور حتم هزینه عمل در بیمارستان دولتی نسبت به بیمارستان خصوصی کمتر خواهد بود، اما در بیمارستان‌های دولتی مانند مراکز خصوصی دسترسی به تجهیزات پیشرفته و به روز به راحتی امکان‌پذیر نیست.

 • در چه صورت بیمه تکمیلی هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت خواهد کرد؟

در صورتی که شاخص توده بدنی فرد بالای ۴۰ باشد یا مشکلات مرتبط با چاقی تهدید کننده جان فرد باشند بیمه تکمیلی بخش عمده هزینه‌ها را بر عهده میگیرد.

 • آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل اسلیو معده را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بله در صورتی که این عمل جنبه درمانی داشته باشد بیمه تامین اجتماعی قسمتی از هزینه‌ها را به عهده خواهد گرفت.

 • هزینه عمل اسلیو معده چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه عمل اسلیو معده بر اساس تجربه جراح، نوع بیمارستان، دستمزد دکتر بیهوشی، پوشش بیمه‌ای، خدمات پزشکی ارائه شده قبل و بعد عمل و مکان انجام جراحی متفاوت خواهد بود.

منبع

https://www.hayatmed.com/blog/gastric-sleeve/cost-of-a-gastric-sleeve/

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره مطب

02188870946

02188870945

شماره برای رزرو نوبت

09109254936

مشاوره آنلاین

 09931466388

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

عوارض اسلیو معده
اسلیو

عوارض اسلیو معده

چاقی عامل اصلی بسیاری از بیماری‌هاست. داشتن اضافه وزن، علاوه بر اینکه تناسب اندام شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد شما را در معرض خطراتی

ادامه مطلب »

8 دیدگاه دربارهٔ «هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی»

  1. علیرضا اوستا

   سلام عرض ادب و احترام ، لطفا جهت اطلاع کامل از قیمت و شرایط اسلیو معده و هزینه اسلیو معده با شماره ۰۹۹۳۱۴۶۶۳۸۸ تماس حاصل نمایید.

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود خدمت اقای جعفرزاده عزیز
   اگر به دنبال یک نرخ ثابت و مشخص برای تعیین هزینه اسلیو معده هستید، باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد به عنوان مثال:
   • مکان جغرافیایی که عمل انجام می‌شود بیمارستان یا کلینیکی که برای جراحی انتخاب می‌شود
   • دستمزدی که پزشک بر اساس مهارت و تخصص خود دریافت خواهد کرد
   • جلسات مشاوره‌ای که قبل و بعد از عمل خواهید داشت
   • هزینه آزمایشاتی که قبل از عمل انجام می‌شوند
   • هزینه‌ای که باید بابت خرید تجهیزات و لوازم ضروری عمل بپردازید
   • دستمزد پزشکی بیهوشی و سایر تیم پزشکی مانند متخصص تغذیه و مشاور یا روانشناس نیز باید به هزینه‌های نهایی اضافه شوند

  1. علیرضا اوستا

   سلام وقت بخیر
   جراحی کاهش وزن یک عمل جدی و یک تصمیم بزرگ است که از نظر روحی و جسمی فرد را درگیر خواهد کرد. بدون پشتوانه مالی یا بیمه انجام جراحی می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. شرکت‌های بیمه و بیمه نامه‌های مختلف رویه‌های متفاوتی را برای هزینه اسلیو معده دارند در واقع هر شرکت بیمه بر اساس ضوابط و شرایط خود بخشی از هزینه‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد.

 1. هانیه سجادی

  سلام دکتر قدسی چطور می‌توانم از مزایای بیمه برای پرداخت هزینه اسلیو معده استفاده کنم؟

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود
   اینکه چقدر از هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت می‌شود سوالی است که شما باید از بیمه طرفه قرارداد خود بپرسید. اگر انجام جراحی چاقی فقط با هدف زیبایی باشد ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه‌ هزینه‌ها را پوشش ندهند، اما اگر جراحی با هدف درمان صورت بگیرد، بیمه طرف قرارداد شما ممکن است بخش زیادی از هزینه‌ها را بر عهده بگیرد. برخی بیمه‌ها نیز کل هزینه جراحی را پرداخت خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *