هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

خانه | اسلیو | هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟
هزینه عمل اسلیو معده

یکی از اولین سوالاتی که اکثر بیمارانی که قصد انجام جراحی چاقی دارند می‌پرسند، این است که هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟ جراحی اسلیو معده یک جراحی کاهش وزن ایمن و اثبات شده است، اما هزینه‌های این روش می‌تواند عدد مشخصی نیست و ممکن است به خاطر فاکتورهای مختلفی تغییر کند.

به گفته انجمن جراحی متابولیک و چاقی آمریکا(ASMBS)، جراحی کاهش وزن نه تنها سلامت بیمار را بهبود می‌بخشد، بلکه هزینه‌های سالانه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی آنها را تقریباً 30 درصد کاهش می‌دهد. علاوه بر این، بهره وری آنها در محل کار به میزان زیادی بهبود می‌یابد.

به عبارت دیگر، برای درک اینکه هزینه عمل اسلیو معده چقدر است و آیا ارزش آن را دارد یا نه، بیماران باید هزینه این عمل را در کنار مزایای آن در نظر بگیرند. با ما همراه باشید تا بیشتر در جریان هزینه‌های مرتبط با عمل اسلیو معده قرار بگیرید.

ضمناً اگر قصد اطلاع از هزینه بای پس را دارید نیز می توانید به صفحه هزینه عمل بای پس معده مراجعه کنید.

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده

هزینه جراحی اسلیو معده می‌تواند برای هر بیمار متفاوت باشد. شما باید در مورد فاکتورهای کلیدی دخیل در هزینه را بشناسید تا متوجه شوید که چرا هزینه نهایی عمل شما این رقم شده است. نکته مهمی که باید بدانید این است که قیمت عمل اسلیو معده می‌تواند در هر یک از استان‌های کشور با یکدیگر متفاوت باشد.

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده
عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده

درخواست مشاوره تخصصی رایگان

برای دریافت مشاوره  توسط کارشناسان کلینیک چاقی دکتر قدسی  فرم زیر را تکمیل کنید.

در ادامه برخی از عوامل کلیدی که بر هزینه جراحی اسلیو معده تأثیر می‌گذارند را آورده ایم. در تهیه این بخش از این مقاله از توضیحات وبسایت جت مدیکال و این منبع نیز استفاده شده است.

پرداختی به بیمارستان در هزنیه عمل اسلیو معده تاثیر دارد

این که آیا جراحی لاغری خود را در بیمارستان یا کلینیک چاقی انجام دهید، می‌تواند روی هزینه جراحی شما تاثیر بگذارد. معمولاً کلینیک‌های خصوصی به دلیل داشتن تجهیزات مدرن‌تر، هزینه‌های بیشتری نسبت به بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند.

دستمزد جراح از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار بر هزینه عمل اسلیو معده

به طور معمول، دستمزد جراحان چاقی ماهر و معروف کمی بالاتر از سایر جراحانی است که اعتبار کمتری دارند. همیشه خوب است که از یک جراح دارای مجوز و با تجربه کمک بگیرید تا نتیجه دلخواهتان را از عمل کسب کنید.

پیچیدگی روش

هزینه اسلیو معده ممکن است برای بیمارانی که نیاز به عمل جراحی مکمل دارند، تا حدی بیشتر باشد.

هزینه متوسط اسلیو معده

هزینه وسایل جراحی اسلیو معده که همگی داری تاییدیه FDA می باشند در کلینیک دکتر قدسی به قیمت امروز به طور متوسط بین 20 تا 26 میلیون تومان خواهد بود. که با توجه به قیمت روز دلار تغییر می کند.

هزینه جراحی اسلیو معده نه تنها شامل هزینه وسایل جراحی، جراح و هزینه‌های بیمارستان، بلکه هزینه سایر متخصصان پزشکی و پرسنل پرستاری، هزینه‌های بیهوشی و تشخیص قبل از جراحی و کارهای آزمایشگاهی است. طبق آمارهای جهانی، سالانه هزاران زن و مرد در سراسر جهان از طریق جراحی اسلیو معده به لاغری می‌رسند و از شر چاقی و بیماری‌های مرتبط با رهایی می‌یابند.

جدول هزینه‌های جراحی اسلیو معده

در نظر داشته باشید که هزینه‌های اعلام شده تقریبی هستند و در شرایط مختلف تغییر می‌کنند.

تجهیزات بیمارستان 20 تا 30 میلیون تومان
هزینه بیمارستان 10 تا 15 میلیون تومان
هزینه پاراکلینیک 5 تا 10 میلیون تومان

چرا هزینه جراحی اسلیو معده بالا است؟

توجه داشته باشید که هزینه‌ای که شما برای جراحی خود پرداخت می‌کنید، تنها شامل هزینه بیمارستان و دستمزد جراح نمی‌باشد. فرایند جراحی یک فرایند پیچیده و نیازمند هماهنگی و همکاری عوامل و افرادی مختلفی می‌باشد. هزینه‌ای که شما برای جراحی خود می‌پردازید، موارد زیر را نیز پوشش می‌دهند:

  • حق الزحمه متخصص بیهوشی
  • هزینه سایر جراحان، پزشکان و دستیاران شرکت کننده
  • هزینه‌های یکپارچه مرکز جراحی
  • داروهای قبل و بعد از عمل
  • مشاوره تغذیه قبل و بعد از عمل

در موارد نادر، اگر در آینده به جراحی چاقی تجدید نظر نیاز پیدا کنید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید. اما این موضوع در مورد جراحی اسلیو معده بسیار نادر است و اگر شما به توصیه‌های پزشک عمل کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید، مطمئناً به اهداف لاغری خود خواهید رسید.

هزینه جراحی اسلیو معده و بیمه

مشخصاً یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بیماران قبل از انجام جراحی اسلیو معده، این است که آیا بیمه هزینه این جراحی را پوشش می‌دهد یا نه.

در جواب این سوال باید بگوییم که شرکت‌های بیمه معمولاً جراحی‌هایی که با هدف زیبایی انجام می‌شوند را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما از آنجایی که جراحی چاقی جنبه درمانی دارد، معمولاً تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. با این حال شرکت‌های بیمه با یکدیگر متفاوت هستند و ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه این جراحی را پوشش ندهند.
برای کسب اطلاعات دقیق تر در این مورد می توانید مطلب هزینه های بیمه برای اسلیو را مطالعه کنید.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

از آنجاییکه بیشتر جراحی‌های لاغری جنبه درمانی ندارند و برای اهداف زیبایی انجام می‌شوند، معمولا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی‌گیرند. اما اگر بتوانید به شرکت بیمه خود ثابت کنید که جراحی اسلیو معده را برای اهداف درمانی انجام می‌دهید، ممکن است بیمه تامین اجتماعی، هزینه عمل شما را پوشش دهد. برای انجام این کار، باید در پرونده پزشکی شما قید شده باشد که چاقی در شما ایجاد بیماری می‌کند و یا سلامتی و زندگی شما را تهدید می‌کند.

درخواست مشاوره تخصصی رایگان

برای دریافت مشاوره  توسط کارشناسان کلینیک چاقی دکتر قدسی  فرم زیر را تکمیل کنید.

به عبارت دیگر می توان گفت در زمان محاسبه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی، قیمتی که به عنوان هزینه بیمارستان در نظر گرفته شده بود، از هزینه‌های جراحی کسر خواهد شد.

در نتیجه قیمت این جراحی با بیمه تامین اجتماعی و در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی به شکل زیر محاسبه خواهد شد.

هزینه وسایل و تجهیزات بیمارستان 20 تا 30 میلیون تومان
هزینه بیمارستان‌های تامین اجتماعی بسیار کم
هزینه پاراکلینیک 5 تا 10 میلیون تومان

بیمه تکمیلی و جراحی اسلیو معده

معمولاً بیمه‌های تکمیلی، تنها هزینه جراحی افرادی را تقبل می‌کنند که شاخص توده بدنی آنها بالاتر از عدد 40 می‌باشد. البته این موضوع نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد و شما حتماً باید قبل از انجام جراحی با شرکت بیمه و پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بیمه تکمیلی و هزینه عمل اسلیو معده
بیمه تکمیلی و هزینه عمل اسلیو معده

لازم به ذکر است که هر شرکت ارائه دهده خدمات بیمه تکمیلی شرایط و ضوابط خود را داشته و برای عمل‌های جراحی مختلف سقف تعهد متفاوتی برای بیمه های مختلف وجود دارد که هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تکمیلی نیز از این قائده مستثنی نیست.

هزینه جراحی اسلیو معده و سایر بیمه‌ها

بیمه‌ نیروهای مسلح و بیمه خدمات درمانی، معمولاً افرادی را که در بیمارستان‌های دولتی عمل می‌شوند تحت پوشش قرار می‌دهد. در صورتی که در کلینیک و یا بیمارستان‌های خصوصی عمل شوید، ممکن است برای دریافت حمایت‌های شرکت بیمه با مشکل رو به رو شوید. بنابراین لازم است که حتماً پیش از عمل از شرکت بیمه خود مشاوره بگیرید.

میانگین هزینه عمل اسلیو معده در دنیا

در دهه اخیر، با افزایش میزان چاقی و  بیماری‌های مرتبط با آن، جراحی‌های چاقی به خصوص جراحی اسلیو معده، در سراسر جهان گسترش پیدا کرده و محبوب شده است. در جدول زیر میانگین هزینه عمل اسلیو معده را در نقاط مختلف جهان بررسی می‌کنیم.

نام کشور هزینه عمل اسلیو معده
آمریکا 12,500 دلار
کانادا 19,625 دلار
انگلستان 11,800 دلار
استرالیا 12,000 دلار
مکزیک 4,295 دلار

چاقی گران‌تر از جراحی چاقی است

مطالعات نشان می‌دهد که بزرگسالان چاق 42 درصد بیشتر از بزرگسالان با وزن سالم، هزینه‌های درمانی دارند.

چاقی با مشکلات سلامتی زیادی مانند دیابت نوع 2، آپنه خواب، فشار خون بالا، آرتریت، سکته مغزی، بیماری قلبی، بیماری کیسه صفرا، سرطان سینه، یائسگی و سرطان روده همراه است.

BMI بالای 30 خطر مرگ زودرس را در مقایسه با افرادی که وزن طبیعی دارند بین 50 تا 100 درصد افزایش می‌دهد و متاسفانه افراد چاق کمتر ازدواج می‌کنند و افراد چاق مجرد فقیرتر از افراد لاغر مجرد هستند.

افراد چاق هزینه بیشتری برای بنزین می‌پردازند، هزینه سفر آنها بیشتر و قیمت لباس‌های آنها بالاتر است. حتی افراد چاق، هزینه تشییع جنازه بیشتری هم دارند.

هرچه بیشتر متوجه هزینه‌های چاقی و هزینه جراحی کاهش وزن بشوید و آنها را با هم مقایسه کنید، اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد که انجام جراحی تصمیم مناسبی است. در واقع می‌توانید هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خود را در دراز مدت بیش از 30 درصد کاهش دهید!

چاقی گران‌تر از جراحی چاقی است
چاقی گران‌تر از جراحی چاقی است

هزینه عمل اسلیو معده، ارزش یک عمر آسودگی را دارد

جراحی اسلیو معده و به طور کلی جراحی‌های لاغری، مسیری هستند که روند زندگی شما را برای همیشه تغییر می‌دهند. زمانی که در این مسیر قدم می‌گذارید، باید متعهد شوید که سبک زندگی خود را تغییر دهید و رژیم غذایی سالم همراه با فعالیت بدنی داشته باشید.

اگر برای قدم گذاشتن در این مسیر مطمئن هستید، دکتر سید حامد قدسی می‌تواند به شما در این راه کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت ویزیت، می‌توانید از قسمت نوبت دهی سایت اقدام کنید و یا به شماره واتس آپ پیام دهید.

جهت دانلود نسخه پی دی اف این مقاله در مورد هزینه جراحی اسلیو معده اینجا کلیک کنید.

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی از استراسبورگ فرانسه عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.