هزینه اسلیو معده

خانه | اسلیو | هزینه اسلیو معده

هزینه اسلیو معده: امروزه افزایش وزن و چاقی بیش از گذشته شیوع پیدا کرده است. این به دلیل سبک زندگی مدرن، مصرف غذا‌های آماده، تحرک کم و… است. به همین دلیل افراد روش‌های مختلفی را جهت کاهش وزن امتحان می‌کنند. مراجعه به پزشک برای دریافت رژیم، نصب برنامه‌های لاغری و ثبت نام در باشگاه مهمترین اقداماتی هستند که افراد برای لاغری دنبال می‌کنند، اما متأسفانه همه‌ی راه‌ها به مقصد نهایی کاهش وزن ختم می‌شوند، به خصوص برای افرادی که اضافه وزن بسیار بالایی دارند. اسلیو معده یکی از مهمترین و محبوب‌ترین تکنیک‌های پزشکی برای درمان چاقی است. اگر پس از مشاوره با پزشک تصمیم خود را برای انجام این عمل گرفته‌اید، مسلماً یکی از اولین سؤالاتی که خواهید پرسید این است که هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

مشاوره چاقی با دکتر قدسی

جراحی اسلیو معده یک جراحی کاهش وزن ایمن و اثبات شده است، اما به طور دقیق نمی‌توان هزینه‌های این عمل را مشخص کرد. هزینه‌ها به فاکتور‌های مختلفی بنا به شرایط سلامتی فرد بستگی دارند. به طور حتم مزایای سلامتی که در قبال عمل اسلیو معده دریافت می‌کنید در برابر هزینه‌های آن بسیار ناچیز خواهد بود، با این وجود اگر درباره این هزینه‌ها سؤالاتی دارید و می‌خواهید بدانید که آیا هزینه عمل اسلیو با بیمه تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود؟ بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را می‌دهد؟

با ما همراه باشید تا بیشتر در جریان هزینه‌های مرتبط با عمل اسلیو معده و نحوه پرداخت آن توسط بیمه قرار بگیرید.

عوامل مؤثر در هزینه اسلیو معده

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده

به گفته انجمن جراحی متابولیک و چاقی آمریکا(ASMBS)، جراحی چاقی نه تنها سلامت بیمار را بهبود می‌بخشد، بلکه هزینه‌های سالانه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی افراد را تقریباً 30 درصد کاهش می‌دهد. علاوه بر این، بهره وری فرد در محل کار به میزان زیادی بهبود می‌یابد. طبق آمار‌های جهانی، سالانه هزاران زن و مرد در سراسر جهان از طریق جراحی اسلیو معده به لاغری می‌رسند و از شر چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن ر‌هایی می‌یابند.

هزینه عمل اسلیو معده برای هر بیمار متفاوت باشد. شما باید با فاکتور‌های کلیدی و مؤثر در هزینه‌ها آشنا باشید تا متوجه چگونگی نرخ‌گذاری نهایی قیمت عمل شوید. در ادامه برخی از عوامل مهم که بر هزینه جراحی اسلیو معده تأثیر می‌گذارند را آورده‌ایم:

مکان جغرافیایی که برای عمل انتخاب میشود: هزینه عمل اسلیو معده می‌تواند در هر یک از استان‌های کشور نرخ متفاوتی دارد. به طور حتم جراحی در شهر‌های بزرگی مانند تهران به دلیل دسترسی بهتر به پزشکان متخصص و کلینیک‌های مجهز گران‌تر خواهد بود.

نوع بیمارستان یا کلینیکی که برای جراحی در نظر گرفته میشود: هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی نسبت به بیمارستان‌های خصوصی یا کلیک‌های تخصصی چاقی ارزانتر خواهد بود. البته به شرط آنکه بخشی یا تمام هزینه عمل اسلیو معده توسط بیمه‌گزار پرداخت شود. معمولاً کلینیک‌های خصوصی به دلیل داشتن تجهیزات مدرن‌تر، هزینه‌های بیشتری نسبت به بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند.

دستمزدی که جراح دریافت میکند: این یکی دیگر از فاکتور‌های تأثیر‌گذار بر هزینه عمل اسلیو معده است. به طور معمول، دستمزد جراحان چاقی ماهر و معروف به ویژه بهترین جراح چاقی در تهران کمی بالاتر از سایر جراحانی است که اعتبار کمتری دارند. همیشه خوب است که از یک جراح دارای مجوز و با تجربه کمک بگیرید تا نتیجه دلخواهتان را از عمل کسب کنید.

پیچیدگی روش و میزان سختی عمل نیز در تعیین هزینهها اثرگذار است: هزینه اسلیو معده ممکن است برای بیمارانی که نیاز به عمل جراحی مکمل دارند و افرادی که با شرایط ویژه باید مورد جراحی قرار بگیرند کمی بیشتر باشد.

تجهیزات و وسایلی که مورد استفاده قرار میگیرند: هزینه وسایل جراحی اسلیو معده که همگی داری تأییدیه FDA می‌باشند در کلینیک‌های معتبر پزشکی با توجه به قیمت روز دلار تغییر می‌کند.

چرا هزینه جراحی اسلیو معده بالا است؟

همانطور که گفته شد هزینه‌ای که شما برای جراحی خود پرداخت می‌کنید، تنها شامل هزینه بیمارستان و دستمزد جراح چاقی نمی‌باشد. جراحی یک فرایند پیچیده است که نیاز به هماهنگی و همکاری عوامل و افراد مختلفی دارد. هزینه‌ای که شما برای جراحی خود می‌پردازید، موارد زیر را نیز پوشش می‌دهند:

 • دستمزد سایر متخصصان پزشکی و پرسنل پرستاری
 • هزینه‌های بیهوشی
 • معاینات تشخیصی قبل از جراحی و کار‌های آزمایشگاهی
 • دارو‌های قبل و بعد از عمل
 • مشاوره تغذیه قبل و بعد از عمل

در موارد نادر، اگر در آینده به جراحی چاقی مجدد یا ترمیمی نیاز پیدا کنید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید. اما این موضوع در مورد جراحی اسلیو معده بسیار نادر است. اگر شما به توصیه‌های پزشک عمل کنید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید، مطمئناً به اهداف لاغری خود خواهید رسید. شما ممکن است برای یک لباس خاصی و جواهرات مورد علاقه خود بیشتر از این هزینه کنید تا زیباتر به نظر برسید. عمل اسلیو معده علاوه بر زیبایی، سلامتی و تناسب اندام را برای شما به ارمغان می‌آورد که این خود ارزشمند‌تر از هر چیز دیگر است.

هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه

هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه

همانطور که گفته شد، یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بیماران قبل از انجام جراحی اسلیو معده، این است که آیا هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود؟ هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تأمین اجتماعی چقدر است؟

در جواب این سؤال باید بگوییم که شرکت‌های بیمه معمولاً جراحی‌هایی که با هدف زیبایی انجام می‌شوند را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما از آنجایی که جراحی چاقی جنبه درمانی دارد، معمولاً تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. به عنوان مثال افرادی که شاخص توده بدنی آن‌های بالای ۴۰ است یا به دلیل اضافه وزن از مشکلات دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی و… رنج می‌برند تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. با این حال شرکت‌های بیمه با یکدیگر متفاوت هستند و ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه این جراحی را پوشش ندهند. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این مورد باید با بیمه‌گزار خود مشورت نمایید و شرایط و نوع پوشش دهی را قبل عمل بررسی کنید.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تأمین اجتماعی

از آنجایی که اکثرجراحی‌های لاغری جنبه درمانی ندارند و برای اهداف زیبایی انجام می‌شوند، معمولاً تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار نمی‌گیرند. اما اگر بتوانید به شرکت بیمه خود ثابت کنید که جراحی اسلیو معده را برای اهداف درمانی انجام می‌دهید، ممکن است هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تأمین اجتماعی پرداخت شود. برای انجام این کار، باید در پرونده پزشکی شما قید شده باشد که چاقی موجب ایجاد مشکلات سلامتی در شما شده و یا زندگی شما را تهدید می‌کند. در زمان محاسبه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تأمین اجتماعی، قیمتی که به عنوان هزینه بیمارستان در نظر گرفته شده بود، از هزینه‌های جراحی کسر خواهد شد. در نتیجه هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی با بیمه تأمین اجتماعی بسیار به صرفه خواهد بود.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی به شرایط پزشکی فرد بستگی دارد. معمولاً بیمه‌های تکمیلی، تنها هزینه جراحی افرادی را تقبل می‌کنند که شاخص توده بدنی آن‌ها بالاتر از عدد ۴۰ باشد. هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی برای این دسته از افراد بسته به شرکت بیمه طرف قرار داد ممکن است به صورت کامل پرداخت شود. لازم به ذکر است که هر شرکت ارائه دهده خدمات بیمه تکمیلی شرایط و ضوابط خود را داشته و برای عمل‌های جراحی مختلف سقف تعهد متفاوتی دارد. البته پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد و شما حتماً باید قبل از انجام جراحی با شرکت بیمه و پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

هزینه جراحی اسلیو معده و سایر بیمهها

بیمه نیرو‌های مسلح و بیمه خدمات درمانی، معمولاً افرادی را که در بیمارستان‌های دولتی عمل می‌شوند تحت پوشش قرار می‌دهد. در صورتی که در کلینیک و یا بیمارستان‌های خصوصی عمل شوید، ممکن است برای دریافت حمایت‌های شرکت بیمه با مشکل رو به رو شوید. بنابراین لازم است که حتماً پیش از عمل از شرکت بیمه خود مشاوره بگیرید.

میانگین هزینه عمل اسلیو معده در دنیا

در دهه اخیر، با افزایش میزان چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن، جراحی‌های چاقی به خصوص جراحی اسلیو معده، در سراسر جهان گسترش پیدا کرده و محبوب شده است. طبق آمار‌های جهانی، سالانه هزاران زن و مرد در سراسر جهان از طریق جراحی اسلیو معده به لاغری می‌رسند و از شر چاقی و بیماری‌های مرتبط با ر‌هایی می‌یابند. در جدول زیر میانگین هزینه عمل اسلیو معده را در نقاط مختلف جهان بررسی می‌کنیم.

نام کشور هزینه عمل اسلیو معده
امریکا ۱۲,۵۰۰ دلار
استرالیا ۱۲,۰۰۰ دلار
کانادا ۱۹,۶۲۵ دلار
انگلستان ۱۱,۸۰۰ دلار
مکزیک ۴,۲۹۵ دلار

هزینه عمل اسلیو معده در مقایسه با هزینههای مختلف مرتبط با چاقی

چاقی گران‌تر از جراحی چاقی است. در زیر به بررسی دلایل این مدعا می‌پردازیم:

 • مطالعات نشان می‌دهد که بزرگسالان چاق ۴۲ درصد بیشتر از بزرگسالان با وزن سالم، هزینه‌های درمانی دارند. چاقی با مشکلات سلامتی زیادی مانند دیابت نوع ۲، آپنه خواب، فشار خون بالا، آرتریت، سکته مغزی، بیماری قلبی، بیماری کیسه صفرا، سرطان سینه، یائسگی و سرطان روده همراه است.
 • شاخص توده بدنی بالای 30 خطر مرگ زودرس را در مقایسه با افرادی که وزن طبیعی دارند بین 50 تا 100 درصد افزایش می‌دهد.
 • افراد چاق هزینه بیشتری برای بنزین می‌پردازند. هزینه سفر آن‌ها بیشتر است.
 • به دلیل سایز غیر استاندارد افراد چاق به سختی لباس پیدا می‌کنند و قیمت لباس‌های آن‌ها بالاتر است.
 • با انجام عمل اسلیو می‌توانید هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خود را در دراز مدت بیش از ۳۰ درصد کاهش دهید.

هرچه بیشتر هزینه‌های مرتبط با چاقی و هزینه جراحی کاهش وزن مانند اسلیو یا بای پس معده را با هم مقایسه کنید، اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد که انجام جراحی تصمیم مناسبی است.

کلام آخر

پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی یا بدون آن ارزش یک عمر آسودگی را دارد. جراحی اسلیو معده و به طور کلی جراحی‌های لاغری، روند زندگی شما را برای همیشه تغییر می‌دهند. زمانی که در این مسیر قدم می‌گذارید، باید متعهد شوید که سبک زندگی خود را تغییر دهید و رژیم غذایی سالم همراه با فعالیت بدنی داشته باشید. اگر برای قدم گذاشتن در این مسیر مطمئن هستید، دکتر سید حامد قدسی می‌تواند به شما در این راه کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت ویزیت، می‌توانید از قسمت نوبت دهی سایت اقدام کنید و یا به شماره واتس آپ پیام دهید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

8 دیدگاه دربارهٔ «هزینه اسلیو معده»

  1. علیرضا اوستا

   سلام عرض ادب و احترام ، لطفا جهت اطلاع کامل از قیمت و شرایط اسلیو معده و هزینه اسلیو معده با شماره ۰۹۹۳۱۴۶۶۳۸۸ تماس حاصل نمایید.

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود خدمت اقای جعفرزاده عزیز
   اگر به دنبال یک نرخ ثابت و مشخص برای تعیین هزینه اسلیو معده هستید، باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد به عنوان مثال:
   • مکان جغرافیایی که عمل انجام می‌شود بیمارستان یا کلینیکی که برای جراحی انتخاب می‌شود
   • دستمزدی که پزشک بر اساس مهارت و تخصص خود دریافت خواهد کرد
   • جلسات مشاوره‌ای که قبل و بعد از عمل خواهید داشت
   • هزینه آزمایشاتی که قبل از عمل انجام می‌شوند
   • هزینه‌ای که باید بابت خرید تجهیزات و لوازم ضروری عمل بپردازید
   • دستمزد پزشکی بیهوشی و سایر تیم پزشکی مانند متخصص تغذیه و مشاور یا روانشناس نیز باید به هزینه‌های نهایی اضافه شوند

  1. علیرضا اوستا

   سلام وقت بخیر
   جراحی کاهش وزن یک عمل جدی و یک تصمیم بزرگ است که از نظر روحی و جسمی فرد را درگیر خواهد کرد. بدون پشتوانه مالی یا بیمه انجام جراحی می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. شرکت‌های بیمه و بیمه نامه‌های مختلف رویه‌های متفاوتی را برای هزینه اسلیو معده دارند در واقع هر شرکت بیمه بر اساس ضوابط و شرایط خود بخشی از هزینه‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد.

 1. هانیه سجادی

  سلام دکتر قدسی چطور می‌توانم از مزایای بیمه برای پرداخت هزینه اسلیو معده استفاده کنم؟

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود
   اینکه چقدر از هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت می‌شود سوالی است که شما باید از بیمه طرفه قرارداد خود بپرسید. اگر انجام جراحی چاقی فقط با هدف زیبایی باشد ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه‌ هزینه‌ها را پوشش ندهند، اما اگر جراحی با هدف درمان صورت بگیرد، بیمه طرف قرارداد شما ممکن است بخش زیادی از هزینه‌ها را بر عهده بگیرد. برخی بیمه‌ها نیز کل هزینه جراحی را پرداخت خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *