تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

خانه | اسلیو | تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند
تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

اگر برای کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواه خود عمل اسلیو معده را انتخاب کرده‌اید ممکن است سؤالات زیادی در ذهن خود داشته باشید. این که از در مورد بسیاری از چالش‌های پیش رو از پزشک خود بپرسید و مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. اما نکته مهم دیگری که می‌تواند دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما را برای انجام این عمل کاهش دهد، تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند. این تجربیات می‌تواند به شما کمک کند تا علاوه بر یافتن پاسخ سؤالات خود از دیدگاه‌های مختلف نکات مهم دیگری آشنا شوید که شاید به آن حتی فکر نکرده باشید. مشاهده نظریات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، می‌تواند به شما در انتخاب راه درست کمک کند تا شما با آگاهی و اطلاعات بیشتری برای این جراحی چاقی اقدام کنید.

 در ادامه تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند را حتی ۱۰ روز پس از جراحی مشاهده خواهید کرد. شما نیز می‌توانید نظر خود را بعد از خواندن مطالب در انتهای مقاله به صورت کامنت مطرح کنید. آیا این تجربیات در دیدگاه شما نسبت به جراحی اثر مثبتی داشت؟ سؤالی است که پاسخ آن می‌تواند به بقیه بیماران و افرادی که با چاقی و مشکلات مربوط به آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کمک زیادی کند. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

در زیر به ترتیب تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند را آورده‌ایم:

تجربه عمل اسلیو 10 روز بعد از جراحی

وزن قبل عمل: 75.5

وزن فعلی بعد از گذشت 10 روز: 69.5

من به دلیل فشار زیاد به زانو‌ها، آرتروز شدید در مفاصل زانو، داشتن کبد چرب و نارضایتی از اندام خود تصمیم به انجام عمل اسلیو معده گرفتم. پس از گذشت ده روز از عمل توانستم فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرم، خرید کنم، به باغچه خانه رسیدگی کنم و حتی سرکار رفتم. با این وجود هنگام بلند شدن و خم و راست شدن احتیاط می‌کردم. من از عمل خود راضی هستم تنها سختی که من داشتم احساس سوزش در ناحیه عمل شده بود. روز‌های اول هنگام نوشیدن مایعات احساس می‌کردم معده‌ام فشرده شده یا تیر می‌کشد، البته این احساس به مرور زمان بهتر شد. البته احساس ضعف هم داشتم که با خوردن مولتی ویتامین‌ها بی حالی و ضعف من بسیار بهتر می‌شد. الان با کاهش وزنی 6 کیلویی که پیدا کردم، انگیزه و روحیه من برای انجام فعالیت‌هایی که قبلاً به دلیل اضافه وزن به خوبی از پس آن‌ها بر نمی‌آمدم، بیشتر شده و در مهمانی‌ها با اعتماد بنفس بیشتری حاضر می‌شوم.

درخواست مشاوره تخصصی رایگان

برای دریافت مشاوره  توسط کارشناسان کلینیک چاقی دکتر قدسی  فرم زیر را تکمیل کنید.

تجربه عمل لاغری دو ماه بعد از عمل

کاهش وزن بعد از گذشت 52 روز: 18 کیلو

نسترن قصد جراحی لاغری نداشت و به توصیه متخصص داخلی جراحی اسلیو رو انجام داد. در اینجا او درباره ترس‌ها، ریکاوری و بهبودی سریع خود با شما صحبت کرده است.

من برای هر مشکل سلامتی که داشتم مثل پا درد، کمر درد و… زمانی که به پزشک مراجعه می‌کردم، به من می‌گفت باید وزن خود را کم کنی، بنابراین تصمیم به عمل جراحی اسلیو معده گرفتم. بعد از گذشت ۵۲ روز من ۱۸ کیلو وزن کم کردم. پوشیدن لباس‌هایی که روز به روز روز برای من گشادتر می‌شدند، احساس خیلی خوب و لذت بخشی داشت. درد‌های کمر و پشت من خیلی بهبود پیدا کردند. من به دلیل تحقیق در مورد پزشک ترس خاصی برای عمل نداشتم و موقع ریکاوری خیلی سریع توانستم راه بروم. این راه رفتن به بهبودی سریع‌تر و کم کردن درد‌های من بعد عمل بسیار کمک کرد. یکی از مهمترین نگرانی‌هایی که اطرافیان درباره این جراحی داشتند، خطر آمبولی بود که به دلیل مراقبت‌های خیلی عالی در بیمارستان و پوشیدن لباس‌های مخصوص خوشبختانه هیچ مشکلی در این زمینه پیدا نکردم. البته من به توصیه پزشک آب زیاد می‌نوشیدم و خیلی راه می‌رفتم.

👈برای اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با شماره ی:09109254936 در ارتباط باشین 👉

تجربه عمل اسلیو معده بعد از 3 ماه

کاهش وزن بعد از گذشت 3 ماه: 28 کیلو

نظریات کسانی که عمل اسلیو انجام معده انجام داده‌اند مانند سعید سماوات نیز شنیدنی است. ایشان احساس رضایت زیادی از عمل خود دارند.

من علائم خاصی بعد جراحی نداشتم، فقط به دلیل جراحی‌های قبلی درست روز بعد عمل، احساس تنگی نفس داشتم، البته با پیاده‌روی حدود ۲۰ دقیقه این مشکل نیز رفع می‌شد. خیلی راحت شدم، تازه دارم می‌فهمم معنی زندگی یعنی چی، زندگی روتین خودم را بدون هیچ مشکلی، درد یا عوارض خاصی دارم. من از کادر درمان و جراح چاقی خود آقای دکتر قدسی بسیار راضی هستم.

تجربه جراحی به وسلیه دکتر قدسی 4 ماه پس از اسلیو

وزن قبل عمل: 112

وزن فعلی بعد از گذشت 4 ماه: 69.8

از دیگر تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، تجربه خانم نیلوفر احمدی است. تجربه نیلوفر رو از دست ندید و خاطره‌های قبل از عمل جراحیش بشنوید.

اضافه وزن زیاد خیلی من را اذیت می‌کردم. من به دلیل شغلی که داشتم، مجبور بودم زیاد سر پا بایستم و این با وزن زیاد خیلی آزار‌دهنده است. موقع خرید از فروشگاه وقتی فروشنده می‌گفت سایز شما را نداریم، خیلی ناراحت می‌شدم. به خاطر همین ترتیب عمل جراحی اسلیو معده گرفتم. بعد عمل واقعاً احساس راحتی زیادی دارم حتی با وجود اینکه به وزن ایده‌آل خود نرسیدم. موقع خرید می‌توانم لباس مورد علاقه خودم رو به راحتی انتخاب کنم و این برای من خیلی ارزشمند هست. به نظر من انتخاب پزشکی خیلی مهم است، چون من قبلاً لاپاراسکوپی انجام داده بودم و جای زخم‌ها تا ماه‌ها پس از عمل موقع موقع خمیازه کشیدن یا عطسه کردن سوزش داشت. بعد از عمل نزد دکتر قدسی من سوزش و یا هر ناراحتی دیگه‌ای نداشتم. از ایشون واقعاً سپاسگزارم.

تجربه عمل اسلیو معده رسیدن از 105 کیلو به وزن 74 کیلو در عرض 7 ماه

وزن قبل عمل: 105

وزن فعلی بعد از گذشت 7 ماه: 74 کیلو

به دلیل ترسی که داشتم با پزشک خود مشورت کردم تا من را برای عمل راهنمایی کند، زیرا من در سال ۸۴ توانسته بودم ۷۰ کیلو از وزن خود را با رژیم پیاده روی کم کنم، اما بعد از فوت پدرم به دلیل افسردگی که داشتم، وزنم سریع برگشت. پس از توصیه‌های ایشان برای انجام عمل اقدام نمودم. خوشبختانه پس از گذشت هفت ماه دیابت و چربی خون من کاملاً از بین رفته و احساس راحتی خوبی دارم. ولع غذایی ندارم، زیرا مکمل‌ها را به موقع مصرف می‌کنم، خواب راحتی دارم، کار‌های روزمره را خیلی بهتر و سریع‌تر از قبل انجام می‌دم. من روز دوم پس از جراحی به راحتی از پله‌ها بالا می‌رفتم. من از نتیجه عمل بسیار راضی هستم و برای پیشگیری از عوارض جدی چاقی این جراحی را به همه افرادی که اضافه وزن بالا دارند توصیه می‌کنم.

فیلم اسلیو : تجربه اسلیو با وزن 157 کیلو

اقای 37 ساله با وزن 157 و قد 179 با سابقه فشار خون کاندید اسلیو

این مریض کبد بسیار بزرگی دارد علی رغم مصرف امگا 3 همچنان که مشاهده می کنید کبد بزرگ است که کار عمل اسلیو را کمی سخت میکند ولی با این حال مشکلی در روند عمل پیش نیامد

تجربه اسلیو: وزن 135 کیلوگرم

به علت وزن بالا بیمار باید عمل زانو انجام میداده که به لطف دکتر قدسی با جراحی اسلیو دیگر نیازی به عمل زانو نداشته است تجمع توده های چربی باعث شدت گرفتن مشکل تنفسی شده بود

مزایا

 • رسیدن وزن از 135 به 80
 • رفع زانو درد
 • اصلاح رژیم غذایی
 • کاهش حجم غذایی مصرفی
 • رفع مشکلات تنفسی و فشار خون

تجربه بیمار 40 ساله، کاهش وزن 10 کیلویی در 2 ماه اول عمل اسلیو

وزن قبل عمل: 135

وزن فعلی بعد از گذشت 7 ماه: 80 کیلو

به دلیل مشکلات زانو مرتب به پزشک مراجعه می‌کردم و تنها فیزیوتراپی برای من تجویز می‌شد. پزشک به من می‌گفت تا زمانی که وزن کم نکرده‌ای برای درمان مراجعه نکن. علاوه بر این من دچار آسم و عفونت ریه نیز بودم. چاقی باعث شده بود تا حملات آسم من بیشتر شود. از طرفی ضربان قلب نامنظم شرایط زندگی را برای من سخت کرده بود. بزرگترین شانس زندگی من آشنایی با آقای دکتر بود. من بعد از انجام عمل توانستم ۳۰ کیلو از وزن خود را کم کنم پس از آن یک توقف وزنی که داشتم، دوباره وزن کم کردم. من این جراحی را به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد کردم و تعداد زیادی از آن‌ها این عمل را با رضایت و موفقیت کامل انجام دادند.

تجربه موفق اسلیو معده با وزن 120 و BMI= 50

کاهش وزن بعد از گذشت 2 ماه: 10 کیلو

از دیگر تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، می‌توان به خانم هانیه بلال و پسرشان اشاره کرد. من پس از موفقیت عمل اسلیو پسرم تصمیم به جراحی گرفتم. وزن پسر من ۱۳۷ بود که تونست به 80 کیلو برسد. من از انجام عمل توسط دکتر قدسی رضایت کامل دارم. چون عوارض، درد یا مشکل خاصی نداشتم. به نظر من این عمل از جراحی کیسه صفرا آسان‌تر است.

عکس قبل و بعد اسلیو معده

وزن قبل عمل: 120

وزن فعلی بعد از گذشت یک سال: 75 کیلو

من به دلیل اضافه وزن بالا از لحاظ روحی خیلی آزار می‌دیدم، زیرا نمی‌توانستم به خوبی ورزش کنم یا به جا‌هایی که دوست دارم بروم. از طرفی دچار قند، فشار خون، دیابت و کبد چرب بودم. شاخص توده بدنی من ۵۰ بود. پس از انجام مشاوره‌ها و آزمایشات در سال ۹۹ عمل اسلیو معده را انجام دادم. بعد از یک ساعت ونیم خروج از اتاق عمل و ورود به بخش من توانستم راه برم. یک روز بعد یک روز بعد مرخص شدن و هفته بعد که به آقای دکتر مراجعه کردم، حدود ۵ کیلو وزن کم کرده بودم. بعد زیر نظر مشاور تغذیه بودم. خوشبختانه الان مشکلی ندارم. می‌توانم به راحتی ورزش کنم. به نظر من عمل ترس ندارد در واقع این چاقی است که ترسناک است. من یک سال بعد اسلیو، عمل بینی انجام دادم، بدون اینکه هیچ مشکلی داشته باشم. اگر توصیه‌های مراقبتی توسط پزشک جدی گرفته شوند، کاهش وزن دائمی خواهد بود.

عکس قبل و بعد از عمل چاقی

وزن قبل عمل: 118

وزن فعلی: 75 کیلو

یک جوان ۱۹ ساله از تجربیات خود بعد عمل اسلیو معده می‌گوید. اگر نگران ریزش مو بعد جراحی هستید، خواندن نظریات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، می‌تواند به کاهش دغدغه و نگرانی‌های شما در این زمینه کمک کند.

قبل از عمل هیچ انگیزه‌ای برای رفتن به باشگاه و ورزش کردن نداشتم، چون نمی‌توانستم لباس‌های دلخواه خود را بپوشم. از طرفی اعتماد به نفسم را از دست داده بودم و نمی‌توانستم با دیگران ارتباط برقرار کنم. برخلاف تصورم بعد عمل نه حالت تهوع و نه استفراغ داشتم. ریزش مو به صورت موقت وجود دارد، ولی با خوردن کلسیم و پروتئین‌های تجویز شده شرایط دوباره عادی خواهد شد و ریزش مو متوقف می‌شود.

عکس قبل و بعد اسلیو معده

فیلم جراحی معده

تجربه ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده

روش انجام عمل اسلیو معده

حال که با تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، آشنا شدید، بهتر است درباره روش انجام عمل اسلیو معده بیشتر بدانید. روش جراحی چاقی اسلیو معده معمولاً به صورت لاپاراسکوپی یا کم تهاجمی (Minimally Invasive Surgery) یا MIS انجام شده و مانند بای پس معده جزء جراحی‌های محدود‌کننده غذا (restrictive) است. در این عمل حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد معده در طول انحنای بزرگ تا نزدیک محل اتصالش به مری توسط استاپلر (stapler) جدا شده و از بدن خارج می‌شود و باقی مانده معده بصورت لوله یا آستین باقی می‌ماند. در کل مراحل عمل اسلیو معده به شرح زیر می‌باشد:

 • برش‌های کوچکی برای قرار دادن تروکار‌های کوچک (تروکار وسیله‌ای جراحی است که به عنوان درگاهی برای قرارگیری بعدی ابزار‌های دیگر مانند قیچی یا منگنه استفاده می‌شود. ) در دیواره شکم ایجاد می‌شود.
 • معده مورد بررسی قرار گرفته و رگ‌های خونی به طرفین جانبی معده تقسیم می‌شوند.
 • لاپاراسکوپ داخل معده قرار می‌گیرد.
 • از منگنه برای تقسیم معده به دو قسمت استفاده می‌شود.
 • معده موزی شکل جدید حدود ۲۰-۲۵٪ از حجم اصلی معده را دارد.

جراحی اسلیو معده چگونه به کاهش وزن کمک میکند؟

جراحی اسلیو معده از دو طریق به کاهش وزن بیمار کمک می‌کند:

 • سایز معده بیمار به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند، بنابراین ظرفیت پذیرش غذا نیز به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد. این امر در نهایت باعث می‌شود بیمار خیلی زودتر احساس سیری کرده و دست از غذا خوردن بکشد.
 • با توجه به کاهش ترشح هورمون تحریک‌کننده اشتها بنام گرلین (Gherelin) به دلیل جدا شدن قسمت انتهایی معده، افراد بعد عمل اشتهای کمتری برای خوردن غذا دارند. این امر باعث می‌شود بیمار کمتر احساس گرسنگی کند. این عمل برای افرادی که دچار پرخوری هستند، پیشنهاد می‌شود.

بنابر اعلام جامعه جراحی شکمی و متابولیک آمریکا بیمارانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار می‌گیرند در ۱۸ الی ۲۴ ماه اول پس از جراحی حداقل پنجاه درصد کاهش وزن پیدا می‌کنند و این کاهش وزن در برخی دیگر به ۶۰ الی ۷۰ درصد نیز می‌رسد. طبق تجربه دکتر حامد قدسی بیماران تا ۸۰ درصد از اضافه وزن خود را از دست می‌دهند.

البته ذکر این نکته الزامی است که این عمل تنها در صورتی مؤثر است که بیمار رژیم غذایی و برنامه ورزشی توصیه شده بعد از عمل را به خوبی رعایت کند. با رعایت کردن این نکات ماندگاری کاهش وزن در بلند مدت بیشتر می‌شود.

انتخاب بهترین جراح اسلیو معده

مهم‌ترین نکته برای انتخاب جراح توجه به تجربه و تخصص او است. این آگاهی را می‌توانید از تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، کسب کنید. جراح شما باید تخصص لازم در زمینه جراحی چاقی یا باریاتریک داشته باشد و قبلاً هم عمل اسلیو معده را انجام داده باشد. می‌توانید از پزشک خود بخواهید که سوابق خود و نتیجه عمل‌های قبلی را به شما نشان دهد. همچنین شما باید بتوانید با پزشک ارتباط خوبی برقرار کنید. دکتر قدسی در لیست بهترین جراح چاقی در تهران قرار دارند. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجام عمل اسلیو توسط ایشان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت اقدام نمایید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

جراحی ها

رانندگی بعد از اسلیو معده

رانندگی بعد از اسلیو معده: عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین جراحی‌های کاهش وزن است که افراد برای رسیدن به محدوده وزن نرمال و رفع

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *