بهترین روش جراحی لاغری

خانه | جراحی ها | بهترین روش جراحی لاغری
امن ترین روش جراحی لاغری

بهترین روش جراحی لاغری در جراحی چاقی یکی از تکنیک هایی است که جهت کاهش وزن و بهبود شرایط سلامتی برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بسیار بالایی هستند توصیه می شود با این وجود، بهترین روش جراحی لاغری، تکنیکی است که فرد را با کمترین میزان عوارض، به تناسب اندام و لاغری بر‌ساند.

 جراحی چاقی نوعی عمل جراحی روی دستگاه گوارش است که به کاهش وزن افراد چاق کمک می‌کند. این جراحی ‌ها معمولاً با کاهش اندازه معده، دریافت کالری را محدود می‌کنند. برخی از انواع جراحی های لاغری علاوه بر تغییر اندازه معده، میزان جذب مواد مغذی را نیز محدود می‌کند. صرف نظر از تکنیک جراحی استفاده شده، موفقیت آمیز بودن عمل جراحی چاقی منجر به کاهش قابل توجه وزن می‌شود.

از طرفی بهترین روش جراحی لاغری باید زیر نظر پزشک با توجه به شرایط بیمار انتخاب شود. بنابراین ممکن است تکنیکی برای فردی امن ترین جراحی لاغری باشد، اما برای فردی دیگر مناسب نباشد.

انواع جراحی های لاغری با تکنیک‌ های مختلف و هرکدام برای افراد خاصی توصیه می‌شوند. هرکدام از این تکنیک‌ها مانند عمل اسلیو ، هزینه عمل بای پس معده، حلقه معده قابل تنظیم و.. عوارض و مزایای خاص خود را دارند. اما بی‌خطر ترین و بهترین جراحی لاغری کدام است؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوال می‌پردازیم.

مزایای انتخاب بهترین روش جراحی لاغری

خطرات جراحی چاقی چیست؟

آیا حلقه معده بهترین روش جراحی لاغری است؟

آیا بای پس معده بهترین روش جراحی لاغری است؟

مزایای انتخاب بهترین روش جراحی لاغری

مزایای انتخاب بهترین روش جراحی لاغری

در مقایسه با خطرات چاقی، جراحی چاقی برای بسیار از افراد کم خطرتر می ‌باشد، به شرط آن که بهترین روش جراحی لاغری زیر نظر جراح چاقی دکتر حامد قدسی متخصص و مجرب برای بیمار انتخاب شود.

چاقی می‌تواند مشکلات و بیماری‌ های عمده ای از جمله دیابت، بیماری عروق کرونر قلب و برخی از انواع سرطان را ایجاد کند و در نهایت احتمال مرگ زودرس را افزایش دهد. کاهش وزن می‌تواند مزایا بسیاری برای فرد به همراه داشته باشد:

 • انجام انواع جراحی های لاغری تأثیر بسیار مفیدی بر کیفیت زندگی، بهبود روحیه و کاهش افسردگی داشته باشد
 • جراحی چاقی می‌تواند به زنانی که به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک برای باردار شدن مشکل دارند، کمک کند
 • ثابت شده است که روش های لاغری فشار خون و آسم را بهبود می‌دهند
 • بسیاری از افراد نیز پس از انجام هر کدام از انواع جراحی های لاغری و کاهش وزن، بهبود یا رفع بیماری کبدی و دیس لیپیدمی(چربی غیرطبیعی خون) را مشاهده خواهند کرد

بیمارانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می‌گیرند و به سبک زندگی پس از آن متعهد می‌شوند، بهبود قابل توجهی در سلامت کلی خود مشاهده می‌کنند که منجر به زندگی طولانی‌تر، شادتر و سالم‌تر می‌شود. به یاد داشته باشید که بهترین روش جراحی لاغری، عملی است که با توجه به شرایط شما بهترین نتیجه را داشته باشد.

 برای مشاهده مقالات لاغری کلیک کنید.

خطرات جراحی چاقی چیست؟

تمام جراحی‌های کاهش وزن که در مطب دکتر قدسی ارائه می‌شوند، به روش لاپاراسکوپی می باشند که در مقایسه با جراحی باز خطرات و عوارض بسیار کمتری دارد. زمانی که جراحی با استفاده از روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود، زمان بهبودی به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و جای زخم به حداقل می‌رسد. بنابراین در صورتی که جراح حاذق باشد، بهترین روش جراحی لاغری به روش لاپاراسکوپی برای شما انتخاب خواهد شد. قبل از اینکه به بررسی مهم ترین روش های جراحی چاقی بپردازیم، در زیر لیستی از انواع این جراحی ها، تغییراتی که در داخل بدن ایجاد می کنند، عوارض و میزان برگشت پذیری آنها آمده است:

حلقه معده اسلیو معده بای پس معده
حداقل BMI بر حسب   kg/m2 30 35 35
نوع جراحی 1 تا 5 برش لاپراسکوپیک، بیهوشی عمومی ۵ برش لاپراسکوپیک، بیهوشی عمومی ۵ برش لاپراسکوپیک، بیهوشی عمومی
تغییرات آناتومی داخلی بدن بدون تغییر %۸۰ معده برداشته می‌شود ولی سایر قسمت‌های دستگاه گوارش تغییری نمی‌کنند. معده بریده می‌شود و به شکل یک کیسه کوچک در می‌آید. مسیر روده‌ها تغییر پیدا می‌کنند.
قابلیت برگشت پذیری کاملاً برگشت پذیر است برگشت ناپذیر تا حد زیادی برگشت ناپذیر
عوارض تغییر موقعیت حلقه، از کار افتادگی حلقه فتق، نشت از محل برش‌ها، عفونت فتق، نشت از محل برش‌ها، عفونت
میزان عمل مجدد %۱ بیماران نیاز به جراحی مجدد دارند %۷-۳ درصد بیماران نیاز به جراحی مجدد دارند %۶ بیماران نیاز به جراحی مجدد دارند

 

آیا حلقه معده بهترین روش جراحی لاغری است؟

بهترین روش جراحی لاغری

حلقه معده ساده‌ترین و بهترین روش جراحی لاغری است. با این حال، کاهش وزن آن نسبت به انواع جراحی های لاغری کمتر است. همچنین افرادی که از حلقه معده استفاده می‌کنند، در طولانی مدت احتمال بیشتری دارد که اضافه وزن خود را دوباره بدست آورند. از آنجا که جراحی بر جذب مواد مغذی تأثیر نمی‌گذارد، خطر ابتلا به کمبود مواد مغذی در این روش کمتر است. حلقه می‌تواند در مطب پزشک تنظیم شود. برای سفت کردن نوار و محدود کردن اندازه معده، پزشک محلول نمک بیشتری به نوار تزریق می‌کند. پزشک از یک سوزن برای خارج کردن مایع از نوار و شل کردن آن استفاده می‌کند.

مزایا حلقه معده

 • انجام این عمل ساده‌تر و ایمن‌تر از بای پس معده و دیگر انواع جراحی ‌های لاغری است
 • جای زخم بسیار کوچک و مدت زمان بهبودی معمولاً کوتاه است
 • می‌توانید در صورت تمایل حلقه را بردارید. بنابراین میتوان گفت که حلقه معده یکی از امن ترین جراحی های لاغری است.

معایب حلقه معده

 • افرادی که جراحی حلقه معده را انجام می‌دهند، نسبت به دیگر انواع جراحی ‌های لاغری، کاهش وزن کمتری دارند
 • همچنین ممکن است در طول سال‌ مقداری از وزن خود را دوباره به دست آورند.

آیا بای پس معده بهترین روش جراحی لاغری است؟

این جراحی باعث کاهش سریع وزن می‌شود و روند کاهش وزن ناشی بعد از آن تا ۲ سال ادامه دارد. این تکنیک برای افرادی که بیماری مرتبط با چاقی، آنها در شرایط وخیمی قرار داده، مفید است، زیرا باعث می‌شود که آنها به سرعت سطح سلامت خود را بهبود بخشند. همچنین نتایج طولانی مدت خوبی در کاهش وزن دارد.

مزایا بای پس معده

مزایا بای پس معده

 • کاهش وزن در این روش سریع و چشمگیر است و حدود ۵۰ درصد آن در ۶ ماه اول اتفاق می‌افتد
 • به دلیل کاهش سریع وزن، بیماری‌ های مرتبط چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، آرتریت، آپنه خواب و سوزش سر دل اغلب به سرعت بهبود می‌ یابند
 • بای پس معده نتایج طولانی مدت خوبی دارد. مطالعات نشان داده است که بسیاری از افراد، وزن جدید خود را برای ۱۰ سال یا بیشتر نگه می‌دارند. شاید بای پس معده امن ترین جراحی لاغری نباشد، اما مسلما مضرات آن از چاقی کمتر است.

معایب بای پس معده

 • شما مانند گذشته نمی‌تواند غذا را جذب کند و این شما را در معرض کمبود مواد مغذی قرار می‌دهد. از دست دادن کلسیم و آهن می‌تواند منجر به پوکی استخوان و کم خونی شود. شما باید در رژیم غذایی خود بسیار مراقب باشید و تا آخر عمر مکمل مصرف کنید
 • از دیگر معایب بای پس معده، فتق است
 • همچنین این می‌تواند باعث سندرم دامپینگ شود که در آن غذا قبل از هضم مناسب از معده به روده‌ها ریخته می‌شود.

جمع بندی

هر نوع جراحی چاقی مزایا و معایب خاص خود را دارد. بهترین جراح چاقی یا دیگر شهرها،  بر اساس سلامتی و نیازهای فرد بهترین روش جراحی لاغری را پیشنهاد می‌کند. همه جراحی‌ها دارای ریسک مشخصی هستند، اما جراحی‌های محدود کننده نسبت به عمل هایی که در دستگاه گوارش تغییرات عمده تری ایجاد می کنند،  ایمن‌تر هستند، زیرا به طور دائمی در دستگاه گوارش اختلال ایجاد نمی‌کنند.

مسلماً انتخاب بهترین روش و امن ترین جراحی لاغری باید توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود وگرنه ممکن است نتایج مورد نظر حاصل نشود. دکتر حامد قدسی یکی از جراحان زیبایی باتجربه ایران هستند که تمامی جراحی‌های خود را با روش مدرن لاپاراسکوپی انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به قسمت درباره ما مراجعه کنید و یا از قسمت نوبت دهی سایت، وقت مشاوره بگیرید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *