مزایای اسلیو معده

خانه | اسلیو | مزایای اسلیو معده
بررسی مزایای اسلیو معده

به دلایل مختلفی فرد دچار چاقی و اضافه وزن می‌شود. ژنتیک، اختلالات متابولیکی، تیروئید، سبک زندگی ناسالم و… همگی نقش موثر و مستقیمی در افزایش وزن شما دارند. عمل لاپاراسکوپی یکی از مهم‌ترین راهکارهای مبارزه با چاقی و اضافه وزن است. در این مقاله دکتر حامد قدسی یکی از چهره‌های شناخته شده در زمینه جراحی متابولیک با شما در مورد مزایای اسلیو معده صحبت خواهند کرد.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی tel://09109254936

چاقی و اضافه وزن می‌تواند با مشکلات مختلف سلامتی مانند دیابت نوع ۲، آریتمی‌های قلبی، آپنه انسدادی خواب، فشار خون و غیره همراه باشد. کاهش کالری غذا و انجام تمرینات ورزشی اولین اقدامی است که برای کاهش وزن صورت می‌گیرد؛ اما برای افرادی که شاخص توده بدنی بالا دارند، تنها پیروی از یک رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی کافی نیست.

این افراد باید به دنبال راهکارهای پزشکی برای درمان چاقی و اضافه وزن خود باشند. امروزه رشد علم پزشکی باعث شده تا با انجام جراحی‌های کم تهاجمی، اهداف کاهش وزن و تناسب اندام سریع‌تر محقق شوند. از مهمترین تکنیک‌های کم تهاجمی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اسلیو معده است.

با انجام اسلیو بخش زیادی از معده بریده خواهد شد و فرد تنها با دریافت مقدار کمی غذا سریعتر احساس سیری می‌کند همین امر باعث می‌شود تا کاهش وزن چشمگیری به خصوص در ماه‌های ابتدایی پس از اسلیو مشاهده شود.

اسلیم معده نه تنها به زیبایی و تناسب اندام شما کمک می‌کند بلکه به بهبود بسیاری از مشکلات پزشکی مرتبط با چاقی نیز کمک خواهد کرد.

در این مقاله ضمن معرفی اسلیو معده مزایای اسلیو معده نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. پس اگر می‌خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای مقاله به خواندن ادامه دهید.

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

  • شماره مطب: 02188870946 – 02188870945
  • شماره برای رزرو نوبت: 09109254936
  • مشاوره آنلاین: 09931466388

اسلیو معده چیست و چگونه انجام می‌شود؟  

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مزایای اسلیو معده صحبت کنیم بهتر است با این نوع جراحی کاهش وزن بیشتر آشنا شوید. اسلیو معده که با نام اسلیو گاسترکتومی نیز شناخته می‌شود یک جراحی کم تهاجمی است که که در آن بخش عمده‌ای از معده یعنی چیزی حدود ۸۰ درصد آن برداشته می‌شود تا باقیمانده معده به شکل یک آستین لوله‌ای یا یک موز کوچک باقی بماند.

در این صورت فرد محدودیت غذایی خواهد داشت و نمی‌تواند مانند گذشته غذا بخورد. در واقع کاهش اندازه معده باعث می‌شود تا فرد با دریافت مواد غذایی خیلی کمتر احساس سیری بیشتری داشته باشد.

اما این تنها هدف انجام اسلیو نیست. اسلیو هدف دیگری نیز دنبال می‌کند و آن کاهش میزان هورمون‌های گرسنگی است. با برداشتن قسمت عمده معده ترشح هورمون‌های گرسنگی  نیز کاهش پیدا خواهند کرد و این به کاهش اشتها و هوس غذایی کمک می‌کند. در واقع زمانی که هورمون گرسنگی یا همان گریلین کمتر ترشح شود، شما نیز کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد. این در نهایت باعث می‌شود تا از ریزه‌خواری و پرخوری جلوگیری شود.

مزایای اسلیو معده  چیست؟

در زیر تمام مزایای اسلیو معده مورد بررسی قرار گرفته است :

1- بعد از عمل کاهش وزن سریع اتفاق می‌افتد

کاهش وزن سریع از مزایای اسلیو معده

بعد از اسلیو معده به خصوص در ماه‌های ابتدایی کاهش وزن چشمگیر مشاهده خواهد شد، زیرا اسلیو باعث می‌شود تا سریع‌تر احساس سیری کرده و از طرفی اشتهای شما را نیز کاهش می‌دهد. با دریافت مقدار مواد غذایی کمتر کالری کمتری نیز جذب شده و کاهش وزن سرعت بیشتری پیدا میکند. اسلیو معده یک راه حل موثر برای کاهش وزن است. افرادی که اسلیو انجام می‌دهند می‌توانند 60٪  تا 80٪  وزن اضافی بدن خود را از دست بدهند.

2- نتایج طولانی مدت و ماندگار است

افرادی که جراحی اسلیو معده را انجام می‌دهند، نتایج کاهش وزن را در طولانی مدت تجربه خواهند کرد. البته این به انتخاب سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد.  تحقیقات نشان می‌دهند که اکثر افراد ۱۰ سال پس از جراحی توانستند ۵۱ تا ۵۴ درصد وزن خود را کاهش داده و آن را ثابت نگه دارند.

3- جراحی به روش کم تهاجمی انجام خواهد شد

در گذشته اسلیو معده به روش باز و با ایجاد برش‌های عمیق روی شکم همراه بود اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی جهت اسلیو مانند بای پس معده به روش کم تهاجمی و از طریق لاپاراسکوپی انجام می‌شود. جراحی لاپاراسکوپی با ایجاد برش‌های کوچک ۲ تا ۳ سانتی متری انجام می‌شود پس از آن ابزار لاپاراسکوپی از طریق برش آورده شکم شده تا جراحی به شکل ایمن و کم خطری انجام شود.

اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی باعث می‌شود تا شدت خونریزی حین جراحی و بعد از آن کاهش پیدا کرده و دوره نقاهت و بهبودی بیمار کوتاه تر شود.

4- اشتها و میل به غذا کاهش پیدا می‌کند

از دیگر مزایای اسلیو معده کاهش اشتها است. همانطور که گفته شد، با انجام اسلیو نه تنها شما سریعتر احساس سیری می‌کنید بلکه اسلیو بر تولید هورمون‌های گرسنگی نیز تأثیر گذاشته و میل و هوس غذا را کاهش می‌دهد.

5- به بهبود وضعیت سلامتی کمک می‌کند

به بهبود وضعیت سلامتی از مزایای اسلیو معده

 

از دیگر مزایای اسلیو معده می‌توان به بهبود مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی اشاره کرد.  کاهش فشار خون بالا، تنظیم قند خون، و سایر شرایط مرتبط با اضافه وزن مانند بیماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی و حمله قلبی، سرطان، نقرس، آپنه انسدادی خواب و بیماری‌های کبد چرب غیر الکلی پس از جراحی اسلیو معده بهبود خواهند یافت.

6- هیچ وسیله خارجی در شکم قرار نمی‌گیرد

علاوه بر جراحی لاغری روش‌های دیگری مانند استفاده از باندینگ یا بالون معده نیز وجود دارند. استفاده از این تکنیک‌ها نیازمند قرار دادن برخی از ابزار پزشکی درون معده است. قرار دادن باند و بالون داخل معده می‌تواند با عوارضی همراه باشد.

برخی از افراد واکنش‌های نامطلوبی به یک وسیله خارجی در بدن خود دارند که می‌تواند منجر به تشکیل بافت اسکار در اطراف باند و علائمی مانند حالت تهوع و ناراحتی مداوم شود. همچنین خطر لغزش و فرسایش وجود دارد. همه اینها می‌تواند منجر به جراحی مجدد برای تنظیم یا برداشتن باند شود. با انجام اسلیو نیازی به قرار دادن هیچگونه وسیله خارجی در بدن نخواهد بود و این خود یکی از مهمترین مزایای اسلیو معده است.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی، شرایط مشمول بودن دریافت بیمه تکمیلی جهت جراحی اسلیو معده

7- به بهبود سلامت عاطفی کمک خواهد کردبهبود سلامت عاطفی از مزایای اسلیو معده

برخی افراد به دلیل اضافه وزن نمی‌توانند در فعالیت‌های ورزشی یا سایر فعالیت‌های مورد علاقه خود شرکت کنند. این می‌تواند موجب انزوا و گوشه‌گیری آنها شود. با انجام اسلیو نه تنها سلامت جسمی شما بهبود می‌یابد بلکه شما از نظر روحی و عاطفی نیز شرایط بسیار بهتری خواهید داشت. طبق مطالعات انجام شده شدت افسردگی افراد پس از اسلیو میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

8- عزت نفس و اعتماد به نفس افزایش پیدا خواهند کرد

عزت نفس بهتر و اعتماد به نفس بیشتر از دیگر مزایای اسلیو معده و به طور کلی جراحی کاهش وزن است. بسیاری از افراد پس از انجام اسلیو توسط متخصص جراحی عمومی شور و شوق بیشتری برای حضور در رویدادهای اجتماعی و دوستانه دارند.

مطالعه بیشتر: بالون معده چیست و نحوه انجام و چگونه باعث کاهش وزن می شود، کلیک کنید.

کلام پایانی در مورد مزایای اسلیو معده

اگر از چاقی و اضافه وزن بالا رنج می‌برید با انجام اسلیو می‌توانید به تناسب اندام و زیبایی فرم بدن خود کمک کنید اما این تنها مزیت انجام جراحی اسلیو معده نمی‌باشد. بهبود سلامت جسم و روح، کاهش وزن سریع، دستیابی به نتایج طولانی مدت و ماندگار از مهمترین مزایای اسلیو معده هستند البته به شرط آنکه جراحی توسط دستان هنرمند و متبحر پزشکان با تجربه همچون دکتر قدسی انجام شود.

مراجعه به متخصص جراح کاهش وزن در تهران باعث خواهد شد تا شما یک عمل عالی و موفقیت آمیز بدون عوارض جانبی را تجربه نمایید. دکتر قدسی عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده‌اند.

سوالات پرتکرار مزایای اسلیو معده

1- مهمترین مزایای اسلیو معده چیست؟

کاهش وزن سریع و ماندگار، بهبود وضعیت جسمی و روحی، عدم استفاده از وسایل خارجی در داخل شکم و رفع مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی از مهمترین مزایای اسلیو معده هستند.

2- مهمترین تاثیر و مزایای اسلیو معده بر لاغری چیست؟

با انجام علاوه بر کاهش سایز معده ترشح هورمون گریلین نیز کاهش پیدا خواهد کرد، بنابراین شما میل کمتری به غذا خواهید داشت و از طرفی غذای کمتری مصرف می‌کنید. کاهش دریافت کالری در نهایت به لاغری منجر خواهد شد.

منابع 

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/22931-gastric-sleeve-surgery

https://www.carecredit.com/well-u/health-wellness/gastric-sleeve-benefits/

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

اسلیو چیست
اسلیو

اسلیو چیست

 راهکارهای پزشکی مانند اسلیو معده به کمک آمده‌ اند تا لاغر شدن و تناسب اندام دیگر یک رویا نباشد، اما اسلیو چیست و اسلیو بودن

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *