لیپوساکشن واترجت یا پیکرتراشی با آب چیست؟

خانه | لیپوماتیک | لیپوساکشن واترجت یا پیکرتراشی با آب چیست؟
طریقه انجام لیپوساکشن واترجت

عمل لیپوساکشن واترجت با نام‌های پیکرتراشی با آب و لیپوساکشن آب نیز شناخته می‌شود. این عمل یکی از روش‌های نوین جراحی پیکرتراشی می‌باشد که با استفاده از آن، بیماران می‌توانند به اندام ایده آل و سالم برسند. لیپوساکشن با استفاده از واترجت در واقع نسخه پیشرفته نوع ساده این عمل جراحی است که در بیمارستان ها و کلینیک های جراحی مجهز و دارای تجهیزات روز، توسط جراحان چاقی و زیبایی ماهر و با تجربه انجام می شود..

در ادامه مطلب قصد داریم این روش جراحی چاقی یعنی پیکر تراشی با واتر جت را مورد بررسی قرار داده و با جزئیات آن آشنا شویم.

توصیه می‌کنیم در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

عمل لیپوساکشن واترجت
لیپوساکشن با آب به کمک ابزار واتر جت برای پیکر تراشی استفاده می شود.

آشنایی با لیپوساکشن با آب

همانطور که اشاره شد، پیکرتراشی با آب حالت پیشرفته ای از لیپوساکشن می‌باشد که با فشار آب کار می‌کند. به زبان ساده تر می‌توان گفت که در این روش برای خروج چربی‌‌‌‌‌های اضافه بدن، از آب با فشار بالا استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در نتیجه سلول‌های چربی در این روش آسیب نمی‌بینند و امکان استفاده مجدد از آن‌ها وجود دارد.

لیپوساکش واترجت یک روش غیر تهاجمی است، به همین دلیل مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است.

جراحی پیکر تراشی واترجت چگونه انجام می‌شود؟

لازم است بدانید که در این روش برای جدا کردن سلول‌های چربی از جای خود از فشار آب زیاد استفاده می‌شود؛ یعنی آب با فشار زیاد وارد بدن شده و به سرعت خارج می‌شود. در نتیجه توده‌ها و سلول‌های چربی جدا شده و از طریق یک لوله از بدن خارج می‌شوند.

دقت داشته باشید که برای وارد کردن لوله به بدن، چند برش کوچک ایجاد می‌شود که در طی چند روز التیام می‌یابند.

آیا از چربی خارج شده به روش لیپوساکشن واترجت می‌توان برای تزریق به قسمت‌های دیگر استفاده کرد؟

یکی از مهم ترین ویژگی‌های پیکرتراشی با آب، امکان استفاده از چربی‌‌های خارج شده برای فرم دهی سایر قسمت‌های بدن می‌‌باشد. در این روش هیچ مایعی به بدن تزریق نشده و یا سلول‌ها را تحت عملیات حرارتی قرار نمی‌دهند؛ این جمله به این معنی است که سلول‌ها در حالت زنده از بدن بیمار جدا و خارج می‌شوند.

به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد که قصد فرم دهی سایر قسمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بدن خود از چربی های استخراج شده را دارند، این عمل را انتخاب کنند.

از پیکرتراشی با واترجت برای لاغری کدام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد؟

جالب است بدانید که از روش پیکرتراشی با آب می‌‌‌‌‌‌توان برای لاغری تمامی قسمت‌های بدن استفاده کرد. شکم، ران، بازو، غبغب، باسن و… از جمله قسمت هایی از بدن هستند که از این روش برای لاغری آن‌ها استفاده می‌شود. البته به دلیل بالا بودن سرعت انجام این عمل، بیماران معمولا چند قسمت از بدن خود را به صورت همزمان لاغر می‌کنند.

مزایای انجام لیپوساکشن واترجت شامل چه مواردی می‌شود؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، انجام این عمل علاوه بر این که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به وزن ایده آل خود برسید، باعث می‌شود که بتوانید برای فرم دادن به سایر قسمت‌های بدنتان، از چربی‌های خارج شده حاصل از آن استفاده کنید. انجام پیکر تراشی با آب دارای مزایای بسیاری می‌باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت:

  • این روش برای افرادی که ت%D
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

جای عمل اسلیو معده
جراحی ها

جای عمل اسلیو معده

جای عمل اسلیو معده ، مراقبت از زخم در کاهش احتمال عفونت پس از هر عمل جراحی بسیار مهم است. در حقیقت، با اینکه مراقبت

ادامه مطلب »
فتق چیست
جراحی ها

فتق چیست

فتق چیست ؟ تقریباً هر ساله بیش از ۳۵۰،۰۰۰-۵۰۰،۰۰۰ جراحی درمان یا ترمیم فتق شکمی در جهان انجام می‌شود. بسیاری از آن ‌ها با روش

ادامه مطلب »