جدیدترین روش تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی چیست؟

خانه | لیپوماتیک | جدیدترین روش تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی چیست؟
روش تخلیه چربی با پیکر تراشی

در واقع، تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین روش‌های پیکر تراشی برای دستیابی به لاغری دائمی در دنیا می‌باشد البته در صورت رعایت رژیم غذایی. به همین دلیل همه افراد دارای اضافه وزن موضعی می‌توانند این روش را به عنوان روشی ایده آل در نظر بگیرند. امروزه لاغر شدن تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم در سراسر دنیا شده است. همانطور که اشاره شد، پیکر تراشی به عنوان جدیدترین روش تخلیه چربی شکم شناخته می‎شود.

دقت داشته باشید که پیکر تراشی جزء نتیجه بخش‌ترین و کم عارضه‌ترین شیوه ها تا به الان می‌باشد. لیپوماتیک نیز بهترین روش پیکر تراشی است که با بیشترین سرعت و با کم‌ترین عارضه صورت می‌گیرد. البته انتخاب پزشکی با تجربه و حرفه‌ای از اهمیت فراوانی برخوردار می‌باشد، چرا که روی نتیجه عمل پیکر تراشی تاثیر مستقیم می‌گذارد.

آشنایی با روش پیکر تراشی

آشنایی با جدیدترین روش تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی

پیکر تراشی در حقیقت یک راه مدرن برای برطرف کردن مشکل اضافه وزن می‌باشد. اگر از اضافه وزن و تغییر فرم بدن خود راضی نیستید، می‌توانید لیپوماتیک را به عنوان گزینه‌ای برای لاغری در نظر داشته باشید. این را فراموش نکنید که مشکل اضافه وزن دغدغه افراد زیادی در دنیا می‌باشد.

امروزه با توجه به سبک جدید زندگی، سالم زیستن دشوار شده است. بسیاری از افراد برای تحقق هدف خود یعنی لاغری، راه‌های مختلفی را امتحان کرده اند؛ ولی نتیجه دلخواه خود را نگرفته‌‌اند. با روش جدید پیکر تراشی می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن بدون خطر لاغر شوید.

با گسترش شبکه‌های اجتماعی و تعیین استانداردهای زیبایی، بهبود وضعیت سلامت و شرایط ظاهری بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. به گونه‌ای که همه در حال تلاش برای رسیدن به ظاهری زیبا و تناسب اندام هستند. عمل جراحی لیپوماتیک به عنوان جدیدترین روش پیکر تراشی معرفی شده است.

دقت داشته باشید که لیپوماتیک مدرن‌ترین روش پیکر تراشی در سطح دنیا می‌باشد. این را هم در نظر داشته باشید که لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش‌های لاغری یک روش بسیار کم ‌خطر و موثر به حساب می‌آید.

آیا می‌دانید لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یک روش پیکر تراشی مدرن و کم تهاجمی می‌باشد که در این روش لاغری توسط FDA تایید شده و برای خارج کردن چربی از بدن است. این عمل در واقع برای لاغری موضعی و فرم دهی نواحی خاص بدن صورت می‌‌گیرد.

همانطور که اشاره شد، لیپوماتیک یک روش مدرن برای تخلیه چربی‌های بدن است که گاها برای فرم دهی و پیکر تراشی بدن انجام می‌شود. نحوه عملکرد این روش بر پایه خارج کردن رسوبات اضافی چربی و یا انتقال آن‌ها به مناطق مورد نظر است.

تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی چگونه انجام می‌شود؟

لازم است بدانید که در این عمل جهت تخلیه چربی‌های شکم با پیکر تراشی، جراح برای خارج کردن چربی‌ها شکاف‌های ۳ الی ۵ میلی متری در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کند. در مرحله بعدی از تونلها یا سوراخ ‌‌های ایجاد شده دستگاهی به نام کانولا یا لوله را وارد بافت چربی بدن می‌کند. سپس لوله کانول با حرکات نوسانی، ارتعاشی و چرخشی بافت‌های چربی در بدن را می‌شکند. در مرحله پایانی چربی‌های شکسته شده به صورت یک محلول نیمه جامد به وسیله مکش از طریق همان شکاف‌های ایجاد شده، از بدن خارج می‌شود.

دقت داشته باشید که دستگاه مورد استفاده در جدیدترین روش پیکر تراشی مجهز به یک سیستم ایمنی پیشرفته می‌باشد. در صورتی که این لوله‌ها با بافت غیر چربی در بدن برخورد کند، بلافاصله متوقف می‌شود. به همین دلیل خطر آسیب رسیدن به سایر بافت‌های بدن به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.

در جلسه اول لیپوماتیک مقدار زیادی چربی با کم‌ترین عوارض ممکن از بدن خارج می‌شود. زمانی که کانول‌های لرزاننده شکسته و نهایتا مکیده می‌شود، پوست و بافت ماهیچه‌ای به سرعت به یکدیگر می‌چسبند. با استفاده از این روش و داشتن تغذیه مناسب می‌توانید نتیجه دلخواه خود را ماندگار کنید.

دقت داشته باشید که روش تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی، یک راه موثر برای از بین بردن چربی و سلولیت می‌باشد. به صورت کلی این روش به عنوان یک روش بدون درد و خونریزی معرفی می‌شود. دوره نقاهت این عمل حدودا بین ۳ تا ۷ روز می‌باشد و پس از آن فرد می‌تواند زندگی عادی خود را شروع کند. چربی‌‌های برداشته شده هم برای حجیم کردن قسمت‌های مختلفی همچون گونه، لب و … قابل استفاده می‌باشد.

مزایای تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی

در لیپوماتیک از تجهیزات پیشرفته و هوشمندی استفاده می‌شود و به همین دلیل یک عمل کم‌خطر و بدون عوارض شناخته می‌‌شود. این روش پیکر تراشی، در مقایسه با سایر روش‌ها دارای مزایای بسیاری می‌باشد. از مهم‌ترین مزایای عمل جراحی لیپوماتیک می‌توان به ایمنی بالا، موثر، جمع کردن و فرم دادن به پوست اشاره داشت.

مزایای جدیدترین روش  تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی به شرح زیر می‌باشد:

 • بدون نیاز به بستری در محیط درمانی
 • خطر آمبولی بسیار پایین
 • درد قابل چشم پوشی
 • کم خطر
 • تخلیه‌ی مقدار زیادی چربی، تنها در یک جلسه
 • حداقل کبودی و عوارض پس از عمل
 • قابل انجام با هر دو روش بی‌حسی موضعی و بیهوشی
 • کاهش میزان سلول‌های چربی
 • کاهش وزن بدن به میزان ۳ تا ۸ کیلوگرم در یک جلسه
 • کاهش چشمگیر سایز موضعی
 • کوتاه مدت بودن زمان عمل جراحی
 • نقاهت کوتاه و بهبودی سریع
 • عدم تخلیه‌ی چربی زیرپوستی

محدودیت‌های انجام لیپوماتیک و مراقبت‌های پس از آن

با وجود اینکه پیکر تراشی یک شیوه جدید و نوین در سال‌های اخیر می‌باشد، محدودیت‌هایی در برداشت چربی وجود دارد. در واقع دکترها در این روش کم‌تر از پنج لیتر مجاز به برداشت چربی هستند و نمی‌توانند همه چربی‌ها را خارج کنند.

دقت داشته باشید که برای خارج کردن چربی بیشتر بیمار باید بستری شده و تحت مراقبت قرار بگیرد. در شیوه جدید پیکر تراشی تخلیه چربی به صورت یکنواخت و کاملا طبیعی از مناطقی مانند: شکم، پهلو، پشت، باسن، ران و ساق پا صورت می‌گیرد. حتی امکان برداشتن چربی‌های غبغب و بازو‌ها نیز وجود دارد.

امروزه برداشتن غبغب یکی از رایج‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین و محبوب‌ترین عمل‌ها در بین بیماران می‌باشد. دقت داشته باشید که این روش باعث از بین رفتن سلول‌های چربی نمی‌شود. به همین دلیل امکان استفاده از سلول‌های استخراج شده در سایر نواحی بدن وجود دارد.

این را هم در نظر داشته باشید که دوره نقاهت در جدیدترین روش پیکر تراشی بسیار کم می‌باشد. یعنی افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند، در طی یک دوره زمانی کوتاه می‌توانند حرکت کرده و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند. توجه داشته باشید که انجام جراحی لیپوماتیک در کلینیک‌های سرپایی و مطب‌های پوست و مو بسیار پر ریسک می‌باشد. به همین دلیل انجام این عمل در این مکان‌ها اصلا توصیه نمی‌شود.

میزان موفقیت آمیز بودن عمل جراحی لیپوماتیک بستگی به مهارت پزشک دارد. با توجه به حساسیت‌های لیپوماتیک، این عمل حتما باید در مراکز جراحی و بیمارستان‌ها زیر نظر پزشکان متخصص صورت بگیرد.

البته خطرات این جراحی با پیشرفت دستگاه‌ها و به کارگیری تکنیک‌های نوین به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده است. همچنین لازم به ذکر است که در حین عمل داروهایی استفاده می‌شود که از ثابت شدن جریان خون و ایجاد لخته جلوگیری می‌‌‌‌‌کنند.

عوارض تخلیه چربی با پیکر تراشی

آشنایی عوارض احتمالی تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی

در تمام عمل‌هایی که صورت می‌گیرد، احتمال بروز برخی عوارض بعد از عمل وجود دارد که این روش هم از این قانون مستثنی نیست. بعد از انجام عمل و طی دورا نقاهت ممکن است بیمار با برخی عوارض مواجه شود که از جمله عوارض احتمالی لیپوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • اشتباه پزشکی
 • التهاب پس از عمل
 • بی‌حسی موقت در موضع
 • عفونت (که بسیار نادر است)
 • سوختگی پوست
 • تب و حالت تهوع
 • واکنش آلرژیک
 • آمبولی ریه در صورت عدم مهارت پزشک

این نکته را در نظر داشته باشید که شما عزیزان می‌توانید با انتخاب درست پزشک ماهر، تا حد زیادی امکان بروز این عوارض را کاهش دهید.

اهمیت مراجعه به پزشک باتجربه جهت تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد انجام این عمل را دارید، بهتر است به عنوان اولین قدم، در انتخاب پزشک خود دقت کنید. مراجعه به یک فرد باتجربه به این دلیل از اهمیت بالایی برخودار است که می‌تواند تضمین کننده جان و حفظ سلامت شما عزیزان باشد. از آنجایی که حساسیت در این عمل بالا می‌باشد، بهتر است برای انجام آن به پزشکی رجوع کنید که علاوه بر دانش و تخصص از تجربه و مهارت کافی هم برخوردار باشد.

دکتر سید حامد قدسی، متخصص لاپاروسکوپی و چاقی، یکی از جراحان بنام و برتر در زمینه انجام این نوع عمل‌ها هستند و توانسته‌اند به افراد بسیاری در جهت داشتن اندام و وزن ایده آل کمک کنند. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تخلیه چربی شکم با پیکر تراشی با شماره تلفن مندرج در صفحه وب سایت تماس گرفته و از خدمات لازم بهره‌مند شوید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.