عمل جراحی پیکرتراشی؛ توسط جراح متخصص

پیکر تراشی عملیاتی در جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، است که برای از بین ‏بردن رسوبات چربی واقع در بین پوست و عضله انجام می شود. هدف از این کار ‏طراحی مجدد و دائمی کانتور بدن است. این عمل در نواحی مختلف بدن انجام می شود.‏ این عمل که جایگزین مناسبی برای جراحی چاقی است، با از بین بردن چربی از مناطق خاص بدن، آن را شکل می دهد.

پیکر تراشی معمولاً با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود. اما میتوان با استفاده از متدهای جدید پزشکی، بدون بیهوشی هم این عمل را انجام داد. در برخی از متدهای جدید برای انجام پیکر تراشی فقط به بی حسی موضعی نیاز است.

اگر قصد انجام این عمل جراحی را داشته و به اطلاعات بیشتر نیاز دارید، می‌توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و یا با استفاده از دکمه زیر درخواست مشاوره خود را به اطلاع ما برسانید.

پیکر تراشی

انواع روش‌های بادی کانتورینگ

نوع تکنیکی که برای شما انتخاب می شود به عوامل مختلفی از جمله منطقه تحت درمان و مقدار چربی بستگی خواهد داشت. پزشک در هنگام مشاوره به شما می گوید که کدام روش برای شما بهتر است.

پیکرتراشی

چه کسانی نیاز به عمل پیکر تراشی دارند؟

معمولا کسانی که BMI طبیعی یعنی BMI زیر ۳۰ دارند کاندید انجام پیکر تراشی هستند. عمل جراحی پیکر تراشی برای کاهش وزن نیست و میزان زیادی از چربی را از بین نمی برد.

مزایای جراحی پیکرتراشی

پیکر تراشی می تواند مناطقی از چربی را که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند ، از بین ببرد. وقتی فردی وزن خود را افزایش می دهد ، سلول های چربی او از نظر اندازه و حجم افزایش می یابند. لیپوساکشن تعداد سلولهای چربی را در مناطق مورد نظر کاهش می دهد.

معایب پیکر تراشی

عوارض ناشی از پیکر تراشی نادر هستند. شایع ترین عوارض جانبی ترک و برآمدگی پوست است.
در صورت داشتن هر یک از عوارض جانبی زیر به پزشک مراجعه کنید:

آماده شدن برای عمل پیکرتراشی (body sculpting)

پزشک از شما می خواهد که سابقه پزشکی خود را برای او بگویید.
هر دارویی که مصرف می کنید، از جمله مکمل ها را با پزشک خود در میان بگذارید.
همچنین اگر سیگار می کشید ، حساسیت دارید ، در لخته شدن خون مشکل دارید یا فشار خون دارید ، به پزشک خود بگویید.

 • پزشک شما ممکن است بگوید که به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن را چهار هفته قبل و بعد از جراحی متوقف کنید.
 • دو هفته قبل از عمل از ایبوپروفن یا آسپرین استفاده نکنید.
 • مصرف نمک خود را کاهش دهید.
 • داروهایی را که تجویز می کند قبل از عمل تهیه کنید.
 • مصرف گیاهان و ویتامین ها را دو هفته قبل از جراحی متوقف کنید.
 • مقدار زیادی آب بنوشید.
 • هماهنگ کنید تا بعد از عمل کسی شما را به خانه ببرد و در ۲۴ ساعت اول همراه شما باشد.
عمل جراحی پیکر تراشی

حین عمل بادی کانتورینگ(پیکر تراشی) چه اتفاقی می افتد؟

یک جراح با استفاده از پیکر تراشی، چربی ها را از بین می برد و مقداری از چربی ها را به مناطق خاصی از بدن منتقل می کند. این عمل برای کاهش وزن استفاده نمی شود بلکه بیشتر برای سفت کردن مناطقی است که از خاصیت ارتجاعی خوبی برخوردار هستند. این عمل می تواند برای برجسته تر شدن عضلات شکم یا باریک شدن کمر کمک کننده باشد.

پیکر تراشی به طور کلی بین دو تا چهار ساعت به طول می انجامد. در حین عمل ممکن است بی حسی موضعی و یا قرص مسکن به شما داده شود و یا اگر منطقه عمل بزرگتر باشد، بیهوشی عمومی یا آرام بخشی وریدی دریافت خواهید کرد.

اکثر جراحان برای انجام پیکر تراشی از روش تومسنت ((tumescent  استفاده می کنند، که به کاهش میزان از دست دادن خون و کمک میکند و تعداد زخم های کمی به جا می گذارد. در حین عمل ، پزشک یک محلول استریل حاوی داروی بی حس کننده به فرد تزریق می کند. سپس برش ریزی ایجاد می کنند و یک لوله کوچک یا کانولا را در زیر پوست در چربی قرار می دهند.

پیکر تراشی
دکتر قدسی در حال انجام عمل پیکر تراشی

جراح با استفاده از این لوله چربی را حرکت داده، آزاد می کنند و سپس آن را با مکش خارج می کنند. گاهی اوقات چربی تصفیه و فرآوری شده به قسمت های دیگر بدن مانند باسن یا صورت تزریق می شود تا به زیبایی این نواحی کمک شود.

بسیاری از بیماران پیکر تراشی را با روشهای دیگر مانند جراحی آبدومینوپلاستی ترکیب می کنند. ترکیب روش های مختلف می تواند به فرد در دستیابی به نتایج مطلوب کمک کند. پس از اتمام جراحی ، ممکن است پزشک از شما بخواهد که یک شب در بیمارستان ‏بمانید.‏

جدیدترین مقالات مرتبط با پیکر تراشی

دوره نقاهت پیکرتراشی چقدر است؟

پس از جراحی، احتمالا تورم و کبودی خواهید داشت که کاملا طبیعی است و بعد از چند هفته برطرف می شود.

نتایج بلافاصله پس از جراحی خود را نشان می دهند اما ممکن هم است بلافاصله آنها را نبینید. تقریباً شش ماه طول می کشد تا نتایج کاملاً مشخص شوند. در این مدت، بدن شما به بهبودی و تنظیم مجدد ادامه می دهد.

احتمالاً پزشکتان به شما توصیه کند که یک هفته از کار خود مرخصی بگیرید. پیاده روی سبک برای جلوگیری از لخته شدن خون توصیه می شود. باید برای دو تا سه هفته از انجام فعالیت های سنگین و ورزش پرهیز کنید.

احتمالاً به شما گفته می شود که برای کاهش تورم از لباس های مخصوصی که عضلات را فشرده می کنند، استفاده کنید.

برای کمک به حفظ نتایج بعد پیکر تراشی، باید یک رژیم غذایی متعادل حاوی سبزیجات ، میوه ها و غلات داشته باشید.

تفاوت پیکر تراشی و لیپوساکشن

لیپوماتیک عملی برای از بین بردن و یا هدایت کردن چربی کانتورینگ است در حالی که لیپوساکشن عملی برای حذف چربی ها با هدف کاهش وزن است. هزینه پیکر تراشی بیشتر از لیپوساکشن است. همچنین مدت زمان عمل پیکر تراشی بیشتر از لیپوساکشن است. در هردو روش چربی از بین می رود اما در صورتی که فرد رژیم نامناسب داشته باشد، امکان برگشت به شرایط قبلی وجود دارد.

آیا پیکر تراشی چربی ها را برای همیشه از بین می برد؟

بعد از اتمام جراحی پیکر تراشی چربی ها در مناطق مورد نظر از بین می روند. اما نکته مهم این است که فرد بعد از پیکر تراشی یک رژیم غذایی سالم داشته باشد. چون در غیر این صورت امکان بازگشت چربی ها وجود دارد.

آیا بعد از پیکر تراشی ‏جای زخمی روی بدنم باقی می ماند؟

یک جراح پلاستیک باتجربه می داند که در طی عمل چه کاری باید انجام دهد و از چه کارهایی باید خودداری کرد تا پس از آن جای زخم به حداقل برسد. در حالت ایده آل، برش هایی که ایجاد می شوند بسیار کوچک هستند و خیلی زود ترمیم می شوند.

پیکر تراشی کدام قسمت های بدن را هدف قرار می دهد؟

پیکر تراشی ‏ با از بین بردن چربی اضافی خطوط بدن را افزایش می دهد. این روش بیشتر برای از بین بردن چربی در مناطقی که با رژیم و ورزش قابل درمان نیستند استفاده می شود. متداول ترین نواحی بدن که تحت پیکر تراشی قرار میگیرند عبارتند از:
هر منطقه ای که تحت درمان قرار دارد باید کشش خوبی داشته باشد تا پس از عمل پوستتان به حالت اول برگردد و افتادگی اضافی نداشته باشد.
پیکر تراشی
نتایج حاصل پس از عمل تراش پیکر با استفاده از لاپاراسکوپی

هزینه پیکر تراشی چقدر است؟

عوامل مختلفی در تعیین هزینه عمل پیکر تراشی دخیل هستند. بنابراین هزینه نهایی شما با توجه به این عوامل تعیین می شود. برای مثال برخی از عوامل دخیل در هزینه عبارتند از:
حواستان باشد که از آنجایی که این یک عمل زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

نکات مهم در انتخاب جراح مناسب برای پیکر تراشی

پیدا کردن پزشک مناسب یکی از گام های بسیار مهم برای انجام پیکر تراشی است. بهتر است قبل از تصمیم گیری به تعدادی از پزشکان مراجعه کنید. به عکسهای قبل و بعد از هر پزشک نگاه کنید. از او بپرسید که از چه روش هایی استفاده می کند و در مورد شما چه روشی را پیشنهاد می کند. پزشک شما باید تجربه زیادی در زمینه پیکر تراشی داشته باشد. دکتر سید حامد قدسی خورسند یکی از جراح های با تجربه زیبایی هستند. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در ‏سایت اقدام نمایید.‏

همچنین می توانید فایل pdf متن توضیحات در مورد عمل پیکر تراشی رو از اینجا دانلود نمایید.

منابعی دیگر در مورد body sculpture

20 دیدگاه دربارهٔ «پیکر تراشی»

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   چنانچه عمل در محیطی استاندارد و توسط یک پزشک ماهر انجام شود، نمی‌توان عوارض چندانی را برای پیکر تراشی متصور شد. با این وجود برخی از عوارض این جراحی را که به ندرت نیز بروز می کنند، می توانید در بخش معایب عمل پکیر تراشی مطالعه کنید.

 1. من وزنم ۱۲۵ کیلوئه. هرچی با ورزش و رژیم سعی میکنم وزنمو کم کنم و شکممو کوچک کنم موفق نمیشم. این عمل به من کمک میکنه لاغر بشم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   بسته به محل تجمع چربی ممکن است این نوع از جراحی برای شما مفید باشد. لازم به ذکر است چنانچه شاخص توده بدنی شما بیش از حد بالا باشد، ممکن است به عمل جراحی چاقی دیگری نیاز داشته باشید.

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   هزینه جراحی لیپوماتیک بسته به عواملی نظیر مراقبت‌های ویژه به دلیل شرایط خاص بیمار، محل انجام و یا سایر فاکتورها می‌تواند متغیر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 2. خسته نباشید.
  می خواستم بدونم میشه پیکرتراشی چند ناحیه رو در یک جلسه انجام داد؟ مثلا میشه همزمان پیکرتراشی شکم و سینه رو انجام داد؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   شرایط و نحوه عمل از فرد تا فرد متفاوت بوده و تنها پس از معاینات بالینی قابل ذکر است. با این وجود در بعضی از موارد می‌توان عمل پیکر تراشی چند ناحیه از بدن را به صورت یکجا انجام داد.

 3. سلام. من ۳۵ سالمه. رژیم غذایی سالمی دارم و ورزش می کنم. ولی داخل ران و پهلوهام چربی اضافه داره و پشت پام هم سلولیت داره. شما می تونین کمک کنین این مشکلات رفع بشه؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   چنانچه با وجود رژیم غذایی مناسب و فعالیت کافی نمی‌توانید از شر چربی‌های اضافی خلاص شوید، انجام عمل جراحی لیپوماتیک می‌تواند مشکل شما را رفع کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 4. سلام وقتتون بخیر. من ۲۵ سالمه و وزنم ۷۶ کیلوئه و تو ناحیه شکم و ران تجمع چربی دارم. پیکر تراشی برای من مناسبه؟ یا باید رژیم بگیرم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   چنانچه فعالیت و تحرک کافی داشته و رژیم غذایی مناسبی دارید ولی با این وجود نمی‌توانید اضافه وزن خود را از بین ببرید، می‌توانید از عمل لیپوماتیک برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

 5. سلام خسته نباشید، من میخوستم به باسن و سینه ام فرم بدم. اضافه وزن هم ندارم. می تونم این کارو از طریق عمل پیکرتراشی انجام بدم؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   در صورت تمایل بیمار، می‌توان در فرایند عمل لیپوماتیک، چربی استخراج شده را تصفیه کرد و به نواحی همچون باسن یا سایر نواحی به منظور اقدامات زیبایی تزریق کرد.

 6. سلام. من بعد از سزارین تو ناحیه شکم خیلی اضافه وزن پیدا کردم. می خوام چربی های این ناحیه رو از بین ببرم. پیکر تراشی بهم کمک می کنه؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   بله، برای رفع مشکل چربی‌های متمرکز موجود در ناحیه شکم که به رژیم‌های غذای و انجام فعالیت نیز مقاوم هستند پیکر تراشی یا لیپوماتیک گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود.

 7. میشه بگین معایب پیکرتراشی چیه؟ به بدن آسیب نمی زنه؟ من میخوام این عمل رو انجام بدم ولی خیلی از عوارضش می ترسم.

 8. سلام وقت بخیر، میخواستم بدونم عمل پیکر تراشی چقدر طول می کشه و مدت زمانش چقدره؟ همون روزی که عمل رو انجام میدم مرخص میشم یا نه؟

  1. تیم جراحی دکتر قدسی

   مدت زمان جراحی به میزان پیچیدگی عمل و تعداد موضع هایی که در جراحی روی آن ها کار می شود بستگی دارد. در مورد زمان مرخضی از بیمارستان پس از عمل لیوماتیک باید بگوییم که در اکثر موارد شما در همان روز عمل مرخص خواهید شد، اما در برخی موارد ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا کلینیک بستری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.