اسلیو چیست

خانه | اسلیو | اسلیو چیست
اسلیو چیست

 راهکارهای پزشکی مانند اسلیو معده به کمک آمده‌ اند تا لاغر شدن و تناسب اندام دیگر یک رویا نباشد، اما اسلیو چیست و اسلیو بودن یعنی چی؟ سوالی که در این مقاله یکی از چهره‌ های شناخته شده در جراحی چاقی یعنی دکتر حامد قدسی به آن پاسخ خواهند داد.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی tel://09109254936

داشتن اضافه وزن و چاقی یکی از مهم‌ ترین مشکلات سلامتی است که می‌تواند پیامدهای ذهنی و روحی بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. راهکارهای مختلفی برای مبارزه با چاقی وجود دارند.

رژیم و غذایی ورزش خط اول درمان و مقابله با چاقی هستند اما این راهکارها برای همه افراد به یک میزان موثر و نتیجه بخش نیست به همین دلیل  امروزه با رشد تکنولوژی در همه زمینه‌ ها به ویژه علم پزشکی بسیاری از اهداف درمانی و سلامتی افراد بسیار راحت‌ تر از گذشته محقق می‌شود.

جراحی اسلیو معده یکی از ‌تکنیک های نوین پزشکی برای درمان چاقی است که از طریق لاپاراسکوپی انجام می‌شود. این جراحی با هدف القای کاهش وزن با کاهش اندازه معده کار می‌کند. برای این منظور بخش عمده‌ ای از معده برداشته می‌شود تا فرد با دریافت مواد غذایی کمتر سریعتر احساس سیری کند.

جراحی اسلیو معده چیست؟

این در طی چند ماه کاهش وزن قابل توجهی برای او به همراه خواهد داشت. علاوه بر کاهش وزن، اسلیو معده مزایای بسیار زیادی برای سلامتی به همراه دارد.

با انجام این عمل میتوان مشکلات مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی، آپنه خواب، تنگی نفس و… را به خوبی درمان کرد.

اگر در مسیر جستجو برای کاهش وزن نام اسلیو به معده به گوشتان خورده باشد به طور حتم می‌خواهید به طور دقیق می‌خواهید بدانید که اسلیو معده چیه، اسلیو بودن یعنی چی و چگونه می‌تواند به لاغری من در دراز مدت کمک کند؟

مطالعه بیشتر: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند که شامل تجربیات مثبت و منفی می باشد، کلیک کنید.

انجام این عمل چه مزایا و معایبی به همراه دارد؟ ما اینجا هستیم تا به همه سوالات شما در مورد اینکه اسلیو چیست و اسلیو بودن یعنی چی پاسخ دهیم. پس اگر می‌خواهید در مورد این روش کاهش وزن اطلاعات کافی و جامع به دست آورید مطالب زیر را به دقت دنبال کنید.

اسلیو معده چیست؟

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

 • شماره مطب: ۰۲۱۸۸۸۷۰۹۴
 •  شماره برای رزرو نوبت: ۰۹۱۰۹۲۵۴۹۳۶
 • مشاوره آنلاین: ۰۹۹۳۱۴۶۶۳۸۸

عمل اسلیو معده چیه و چگونه به لاغری کمک می‌کند؟  

اسلیو چیست؟ معنی اسلیو: اسلیو که با نام اسلیو گاسترکتومی نیز شناخته می‌شود یکی از جراحی‌های مهم متابولیک است که با ایجاد تغییراتی در آناتومی معده به کاهش وزن کمک می‌کند. برای انجام اسلیو، عمل جراحی چاقی بخش زیادی از معده یعنی چیزی حدود ۸۰ درصد از آن را برمی‌دارد.

عمل اسلیو معده چیه و چگونه به لاغری کمک می‌کند؟

در این صورت باقیمانده معده به شکل یک آستین لوله‌ای شکل یا یک موز کوچک در خواهد آمد. این کاهش حجم معده باعث می‌شود تا شما مقدار غذای محدودتری را بتوانید در آن جای دهید و سریع‌ تر احساس سیری کنید.

همانطور که می‌دانید کم خوردن و دریافت کالری کمتر یکی از مسیرهای اصلی کاهش وزن است. چیزی که با اسلیو معده به راحتی بدون فشار عصبی می‌توان به آن دست پیدا کرد. اسلیو چیست؟ یکی از راه هایی است که معمولاً برای کاهش اشتها و کمک به کنترل وزن استفاده می‌شود.

این کار می‌تواند احساس سیری را افزایش داده و برای کسانی که دچار فشار عصبی هستند، راهی موثر برای کاهش مصرف غذا باشد بدون اینکه به آن‌ها استرس و نگرانی بیشتری اضافه شود.

البته این تنها هدف اسلیو معده نیست با انجام اسلیو تولید هورمون گرسنگی یا همان گرلین نیز کاهش پیدا می‌کند. گرلین یک هورمون محرک گرسنگی است. این هورمون پپتیدی شامل ۲۸ اسید آمینه است.

هورمون گرلین از سلول‌های بخش درون ریز لوزالمعده ترشح شده، وارد خون می‌شود و از آنجا به سمت مغز می‌رود. اسلیو باعث می‌شود تا با کاهش میزان این هورمون در خون اشتها و هوس غذایی در طول روز نیز کمتر شود.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی با پیکرتراشی شکم، آشنایی با انواع روش های پیکر تراشی و دریافت مشاوره رایگان، کلیک کنید.

اقدامات قبل از اسلیو چیست؟  

برای اینکه یک جراحی موفقیت آمیز با حداقل عوارض جانبی داشته باشید باید آمادگی لازم را قبل از عمل ایجاد کنید.

 • قبل از انجام اسلیو معده شما باید در جلسات معاینه و مشاوره با پزشک شرکت کرده و تمام آزمایشات لازم خواسته شده را انجام دهید تا از سلامت شما برای انجام جراحی اطمینان حاصل شود. همچنین از اتفاقات ناخواسته حین جراحی و بعد از آن پیشگیری شود. آزمایش خون، آزمایش ادرار، تصویربرداری از قفسه سینه با اشعه ایکس، سونوگرافی شکم، تست ریوی و الکتروکاردیوگرام از مهمترین این آزمایشات هستند که با توجه به شرایط پزشکی فرد درخواست می‌شوند.

اقدامات قبل از اسلیو معده چیه؟

 • باید سبک زندگی سالم را دنبال کرده، عادات غذایی را تغییر داده، رژیم غذایی سالم را دنبال کنید و تمرینات منظم ورزشی انجام دهید.

 

 • از آنجا که مصرف سیگار و دخانیات و همچنین نوشیدن الکل می‌تواند فرایند جراحی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد چند هفته قبل از عمل باید از مصرف این مواد خودداری کرد.

 

 •  ارزیابی وضعیت خواب بیمار از جمله اقدامات مهم قبل از انجام جراحی اسلیو معده است. این ارزیابی به منظور تشخیص و پیشگیری از بیماری آپنه انسدادی، که می‌تواند منجر به توقف ناگهانی تنفس در خواب و حتی مرگ ناگهانی شود، صورت می‌گیرد.

 

 • خوردن مقدار کافی آب و جلوگیری از تشنگی با مصرف آب به جای نوشیدنی‌های قندی و پر کالری، یکی از اقدامات مهم قبل از جراحی اسلیو معده است. توصیه می‌شود که مصرف نوشیدنی‌های گازدار، دارای کافئین و الکل را کاهش دهید. همچنین، مصرف مایعات همراه با وعده‌های غذایی باید کاهش یابد و در طول مدتی قبل و بعد از جراحی، باید از مصرف مایعات خودداری کنید.

اسلیو معده چگونه انجام می‌شود؟  

حال که فهمیدید عمل اسلیو چیست، بهتر است در مورد روند این جراحی لاغری نیز بیشتر بدانید. مراحل انجام اسلیو معده به شرح زیر است:

 • قبل از جراحی شما با متخصص بیهوشی ملاقات خواهید کرد تا ارزیابی‌های پزشکی قبل از جراحی انجام شده و سلامت شما برای بیهوشی تایید شود.
 • بعد از بیهوشی پزشک جراحی را به روش لاپاراسکوپی انجام می‌دهد. برای این منظور در ناحیه اطراف شکم چند برش کوچک به اندازه 2 تا 3 سانتی متر ایجاد خواهد شد.
 • پس از آن پورت از طریق برش‌ها وارد شده تا گاز دی اکسید کربن از طریق درگاه پورت به داخل شکم وارد شده و شکم بزرگتر شود.
 • در مرحله بعد ابزار مخصوص لاپاراسکوپی که به شکل یک لوله باریک دور بین‌دار است از طریق پورت وارد شکم می‌شوند تا تصاویر اندام‌های داخلی شکم را روی صفحه نمایش کامپیوتر اتاق عمل نشان دهند.
 • از همین طریق نیز ابزارهای جراحی وارد شکم می‌شوند و برش معده توسط جراح چاقی انجام می‌شود. بعد از آنکه معده برش داده شد یک آستین عمودی باریک از آن باقی می‌ماند.
 • قسمتی از معده که برداشته شده از طریق برش‌ها از شکم خارج می‌شود و بقیه معده منگنه خواهد شد.
 • برش‌ها بخیه زده شده و پانسمان انجام می‌شود.
 • انجام این عمل حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم به طول می‌انجامد. بعد از آن فرد به اتاق ریکاوری رفته و پس از ثابت شدن علائم هوشیاری به بخش منتقل می‌شود.

روند بهبودی بعد از عمل اسلیو چیست

در پاسخ به این سوال که فرایند بهبودی بعد از اسلیو معده چیه باید به شما گفت که مانند بای پس معده و هر روش جراحی متابولیک روند بهبودی و درمان ممکن است کمی طول بکشد.

در طی این مدت شما باید دستورالعمل‌های مراقبتی بعد جراحی را به دقت دنبال کنید تا دوره نقاهت کاهش یافته و بهبودی سریع‌تر حاصل شود.

به احتمال زیاد یک روز بعد از عمل به خانه خواهید رفت. برای یک یا دو هفته اول رژیم مایعات خواهید داشت. تیم جراحی برنامه غذایی را در هفته‌های آینده به شما ارائه خواهد داد.

روند بهبودی بعد از عمل اسلیو معده

  در ابتدا شما فقط باید مایعات و سوپ‌ های بسیار رقیق مصرف کنید پس از آن به تدریج غذا های پوره شده نرم به برنامه غذایی شما اضافه خواهد شد. بعد از گذشت یک یا دو ماه میتوانید به مرور غذاهای روزانه را مانند گذشته مصرف کنید.

اما تنها داشتن برنامه غذایی کافی نیست شما باید بدانید اصول صحیح غذا خوردن بعد از اسلیو چیست؟ آهسته غذا بخورید و هر لقمه را به خوبی بجوید، این‌ ها مهم‌ترین نکات درست غذا خوردن می‌باشند.

خیلی سریع نباید برنامه غذایی خود را تغییر داد. این می‌تواند با درد شکمی حالت تهوع و استفراغ همراه باشد.شما باید عادات غذایی گذشته خود را کنار بگذارید. همچنین لازم است به یک متخصص تغذیه خوب مراجعه کنید تا بهترین گزینه‌ های غذایی برای شما انتخاب شود.

اگر تغییر عادات غذایی فشار روانی روی شما ایجاد کرده توصیه می‌شود که به یک روانشناس و مشاور مراجعه کنید. برای آنکه از عوارض کمبود تغذیه در امان باشید باید ویتامین‌ ها، مواد معدنی و سایر مکمل‌های تجویز شده توسط پزشک را روزانه مصرف کنید.

از آنجا که بعد از جراحی اسلیو حجم غذای افراد کمتر می‌شود، ممکن است لازم باشد روزانه مولتی ویتامین، کلسیم، ویتامین دی، ویتامین ب ۱۲، آهن و سایر مکمل‌ های توصیه شده توسط پزشک مصرف شوند. هر چند ماه یکبار یا حتی بعد از یک سال شما باید همچنان آزمایش خون را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که کمبود آهن یا کلسیم ندارید. از این طریق همچنین می‌توان سطح گلوکز خون را اندازه‌گیری کرد.

اگر رژیم غذایی بعد از عمل به درستی انجام نشود یا به طور منظم ورزش نکنید احتمال دارد که دوباره وزنی که از دست داده‌اید برگردد. از طرفی معده با زیاد خوردن معده گشادتر خواهد شد و شما مجبور به ریزه خواری و پرخوری خواهید شد، بنابراین نکات توصیه شده بالا را جدی بگیرید.

رژیم غذایی مناسب پس از جراحی شامل مصرف غذاهای کم‌کالری، پرفیبر و پرپروتئین است. ورزش منظم نیز به حفظ وزن مناسب و جلوگیری از بازگشت وزن کمک می‌کند. بنابراین، رعایت این نکات و ایجاد یک سبک زندگی سالم پس از جراحی اسلیو معده از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با بهترین شام رژیمی برای لاغری شکم و نکات مهم قبل از انتخاب شام رژیمی، کلیک کنید.

مزایای انجام عمل اسلیو چیه؟  

اسلیو نسبت به سایر روش‌ های جراحی چاقی ساده‌تر و ایمن‌تر است. افرادی که شرایط پزشکی خاصی نداشته باشند می‌توانند برای این جراحی اقدام کنند.

این جراحی نسبت به بای پس معده و روش‌ های مشابه آن با چالش‌ های کمتری روبروست، زیرا فقط تنها یک عضو گوارشی تغییر داده می‌شود و روده‌ها بدون تغییر باقی می‌مانند.

مزایای انجام عمل اسلیو چیه؟

این می‌تواند احتمال بروز عوارض طولانی مدت را کمتر کند. به همین دلیل اسلیو معده از محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر روش‌ های جراحی متابولیک برخوردار است.

انجام این نوع جراحی لاغری می‌تواند علاوه بر زیبایی و تناسب اندام باعث افزایش اعتماد به نفس شما برای حضور در رویدادهای اجتماعی و دوستانه شود.

مزایای اصلی جراحی اسلیو چیست؟

در کنار تحقق بخشیدن به اهداف زیبایی اسلیو معده می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید با غلبه بر مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند کلسترول خون بالا، دیابت نوع دو، بیماری‌ های قلبی و عروقی و… زندگی شاد و سالم‌ تری داشته باشید.

و از انجام تفریحات و ورزش‌ های مورد علاقه خود لذت ببرید. از طرفی زنانی که به دلیل چاقی نمی‌توانند باردار شوند با انجام اسلیو فرصت بارداری خواهند داشت.

مزایای عمل اسلیو معده

جراحی اسلیو معده به عنوان یک راهکار مؤثر برای کاهش وزن و بهبود سلامت شناخته می‌شود. این روش جراحی علاوه بر کاهش وزن، می‌تواند در بهبود یا حتی رفع بسیاری از بیماری‌های مختلف نیز نقش مهمی داشته باشد. در ادامه به مزایای این روش جراحی اشاره می‌شود:

1.استفاده از تکنیک‌های مختلف

عمل اسلیو معده با استفاده از روش‌های ایمنی مانند تکنیک‌های لاپاراسکوپی انجام می‌شود. این روش‌های جراحی به کاهش خطرات و عوارض مرتبط با جراحی کمک می‌کنند.

2.بدون استفاده از مواد پروتزی

در این جراحی، از هیچ ماده پروتز یا نگه‌دارنده‌ای استفاده نمی‌شود، که این امر به عنوان یک مزیت این روش محسوب می‌شود.

3.زمان جراحی

مدت زمان جراحی معمولاً کمتر از یک ساعت است و معمولاً نیازی به برش‌های بزرگ و بخیه‌های طولانی نیست.

4.بهبودی سریع

بیشتر بیماران پس از جراحی بهبودی سریعی تجربه می‌کنند و پس از چند هفته می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

5.کاهش وزن سریع

این جراحی می‌تواند به کاهش وزن سریع کمک کند و برخلاف روش‌های دیگر کاهش وزن، معمولاً تا یک سال بعد از عمل می‌تواند تا ۸۰ درصد از وزن اضافی را از دست بدهد.

خطرات و عوارض عمل اسلیو چیست؟  

یکی از جراحی‌ های کم تهاجمی با حداقل عوارض جانبی است. با این وجود گاهی ممکن است به دلیل عدم مهارت پزشک یا نادیده گرفتن توصیه‌ های بعد از جراحی افراد عوارضی تجربه نمایند. مهمترین عوارض اسلیو معده شامل:

 1. خونریزی
 2. عفونت
 3. واکنش به بیهوشی
 4. نشتی از خط معده
 5. بافت اسکار
 6. کمبودهای تغذیه‌ای
 7. سنگ کیسه صفرا
 8. رفلاکس معده به مری

مطالعه بیشتر: برای اطلاع از مهمترین عوارض اسلیو معده در دراز مدت به صورت کامل، کلیک کنید.

چه افرادی می‌توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند؟

شرایط لازم برای انجام اسلیو معده چیه؟ آیا من می‌توانم کاندیدای انجام این جراحی باشم؟ اسلیو بودن یعنی چی؟ اسلیو چیست؟ این‌ها از مهمترین سوالات قبل انجام اسلیو هستند. افرادی می‌توانند برای انجام این جراحی اقدام کنند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند و کسانی که شاخص توده بدنی کمتر از ۳۵ دارند ولی از مشکلات مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا، آپنه خواب و… رنج می‌برند
 • افرادی که توانایی ایجاد تغییرات در سبک زندگی و رژیم غذایی خود را دارند
 • کسانی که از لحاظ روحی و ذهنی آمادگی پذیرش تغییرات بعد اسلیو را دارند

نکته مهم: افرادی که مشکلات و بیماری‌های گوارشی مانند زخم معده بیماری کرون و بیماری‌های قلبی و ریوی شدید دارند کاندیدای خوبی برای جراحی اسلیو نیستند.

کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟  

در چند ماه اول شما شاهد کاهش وزن چشمگیری خواهید بود. به مرور و در طی یک سال حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد وزن اضافی شما کاهش پیدا خواهد کرد. بسته به پایبندی شما در تغییر عادات غذایی ممکن است این کاهش وزن کمتر یا بیشتر باشد.

برخی از افراد ممکن است در این مسیر دوباره وزن به دست آورند اما اگر رژیم غذایی اصولی را زیر نظر متخصص تغذیه دنبال کنید شما می‌توانید کاهش وزن خود را در مدت زمان طولانی ثابت نگه دارید. رژیم غذایی مناسب، تحت نظر متخصص تغذیه، یکی از اصلی‌ترین عوامل در کنترل وزن بلندمدت است.

این رژیم غذایی باید حاوی میزان مناسبی از مواد غذایی مختلف، از جمله پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، و مواد مغذی باشد. همچنین، باید تعادل مناسبی از وعده‌های غذایی داشته باشد و مصرف کالری را با سوخت و ساز بدن هماهنگ کند.

اگر عمل اسلیو معده نتایج دلخواه را به همراه نداشت چه باید کرد؟ آیا این جراحی برگشت پذیر است؟  

به طور معمول افراد بعد از انجام اسلیو کاهش وزن چشمگیری را مشاهده خواهند کرد و به ندرت دیده شده که بعد از انجام این عمل افراد دوباره چاق شوند مگر آنکه به عادات قبلی خود برگشته باشند. هرچند که این تحولات مثبت است، اما باید توجه داشت که حفظ وزن ایده‌آل پس از جراحی اسلیو معده نیازمند ادامه‌ی تغییرات سبک زندگی است.

اگر افراد به عادات غذایی ناسالم یا فعالیت بدون تحرک قبلی خود بازگردند، احتمال دوباره چاق شدن و بازگشت به وزن اضافی وجود دارد.

اگر عمل اسلیو معده نتایج دلخواه را به همراه نداشت چه باید کرد؟

در این صورت معده آنها دوباره کشیده می‌شود اگر این اتفاق بیفتد ممکن است جراحی مجدد برای فرد در نظر گرفته شود تا آستین اصلی معده ترمیم شود یا جراحی به شکل دیگری دنبال شود.

اما احتمال برگشت معده به حالت قبل وجود نخواهد داشت. ممکن است جراحی‌های مانند بای پس معده یا سوئیچ اثنی عشر برای رسیدن به نتایج بهتر و قطعی توصیه شوند.

سخن پایانی اسلیو چیست

اسلیو معده یا اسلیو گاسترکتومی یکی از تکنیک‌ های محبوب و پرطرفدار جراحی چاقی است که امروزه افراد زیادی برای رسیدن به تناسب اندام و بهبود وضعیت سلامتی از آن بهره می‌برند. عملکرد اسلیو چیست؟

شاید مهمترین سوال افراد در این زمینه باشد. اسلیو با ایجاد تغییرات عمده روی معده کار می‌کند. برای انجام این جراحی حدود ۸۰ درصد معده برداشته شده معده باقی مانده به شکل یک آستین لوله‌ای شکل در می‌آید تا فرد مواد غذایی کمتری دریافت کرده و سریعتر احساس سیری کند. این جراحی همچنین بر تولید هورمون گرسنگی تاثیر می‌گذارد.

بیشتر بدانید: جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تخلیه چربی شکم بدون جراحی همراه با اینکه به چه عواملی بستگی دارد؟ کلیک کنید.

اگر شاخص تود بدنی بالایی دارید و رژیم غذایی و تمرینات ورزشی برای شما موثر نبوده، بهتر است با انجام این جراحی اهداف کاهش وزن و زیبایی خود را سریعتر تحقق بخشید.

اسلیو برای افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند یا با شاخص توده بدنی کمتر از مشکلات سلامتی رنج می‌برند، توصیه می‌شود.

ایمنی و سادگی جراحی و افزایش کیفیت زندگی از مهمترین مزایای انجام این تکنیک هستند. خونریزی، احتمال بروز زخم، رفلاکس معده به مری، نشتی از خط معده و عفونت از خطرات و عوارض اسلیو می‌باشند.

اگر می‌خواهید یک جراحی امن و بدون خطر را تجربه کنید به شما پیشنهاد می‌شود به بهترین جراحی چاقی در تهران مراجعه نمایید دکتر حامد قدسی عضو انجمن بین‌ المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده‌اند سال‌ها تخصص، تجربه و مهارت ایشان باعث شده تا بیماران نتایج عالی و موفقیت آمیز از جراحی خود کسب کنند.

سوالات متداول اسلیو چیست

1- بزرگترین خطر عمل اسلیو چیه؟ آیا اسلیو می‌تواند باعث مرگ شود؟

نشتی از معده بزرگترین خطر و عارضه انجام این جراحی است در صورتی که مدام تهوع، استفراغ و درد شکم دارید باید برای بررسی علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. نادیده گرفتن علائم باعث می‌شود تا شیره گوارشی به داخل بدن راه پیدا کرده و خطرات جدی و تهدید کننده برای سلامتی شما داشته باشد.

2- چه افرادی مجاز به انجام اسلیو معده نیستند؟

افرادی که نمی‌توانند تعهدات رژیمی را بعد از جراحی دنبال کنند، افراد سیگاری، کسانی که مشکلات گوارشی خاص دارند و بیماران قلبی و ریوی کاندیدای خوبی برای انجام این جراحی نیستند.

3- بیماری‌های قابل درمان با عمل اسلیو چیست؟

دیابت نوع دو، فشار خون بالا، آپنه خواب بیماری‌ های قلبی عروقی و تنگی نفس از مهمترین بیماری‌ هایی هستند که با انجام اسلیو می‌توان به بهبود آنها کمک کرد.

4- برنامه غذایی بعد از اسلیو معده چیه؟

بعد از انجام این عمل شما به مدت دو هفته باید مایعات شفاف و سوپ بسیار رقیق مصرف کنید. در طی هفته‌ها و ماه‌های آینده شما می‌توانید به برنامه غذایی خود غذای پوره شده، نرم و جامد را اضافه کنید. البته دستورالعمل دقیق غذایی را باید از پزشک درخواست کرد.

5- بهترین راه برای پیشگیری از عوارض اسلیو معده چیه؟

انتخاب بهترین جراح چاقی، رعایت برنامه غذایی اصولی، مصرف مکمل‌ها و داروهای تجویز شده، عدم مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل و دخانیات باعث می‌شوند تا شما به راحتی بتوانید خود رادر برابر عوارض این جراحی ایمن نگه دارید.

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ ها و دوشنبه‌ ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

منابع

https: //my.clevelandclinic.org/health/treatments/22931-gastric-sleeve-surgery

https: //www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/gastric-sleeve-surgery

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *