چه عواملی سبب بالا رفتن هزینه جراحی اسلیو معده می‌شوند؟

خانه | اسلیو | چه عواملی سبب بالا رفتن هزینه جراحی اسلیو معده می‌شوند؟
چرا عمل اسلیو گران است؟

برای بسیاری از مردم سوال است که چرا هزینه جراحی اسلیو معده انقدر بالا است؟

شاید در ابتدا، مبلغ عمل، هزینه زیادی به نظر برسد، اما باید توجه کنید که شما هزینه‌های پذیرش در بیمارستان، پرستاران، تجهیزات اتاق عمل و سایر موارد را پرداخت می‌کنید. تمام این افراد و تجهیزات در زمان عمل حاضر هستند تا از شما مراقبت کنند؛ از سوی دیگر تجهیزات پزشکی، بیهوشی و داروها همه گران هستند.

اول از همه باید یادتان باشد که جراحی کاهش وزن یک راه حل جادویی نیست که سریعاً تمامی اضافه وزن افراد را از بین ببرد. کلینیک‌های معتبر جراحی لاغری، باید مراقبت‌های بعد از عمل و همچنین برنامه غذایی و ویزیت‌های بعد از عمل را هم پشتیبانی کنند.

در نتیجه جراحی اسلیو معده، تنها یک عمل یک ساعته نیست، بلکه یک پروسه چند ساله است. کاهش وزن موفق نیاز به پیگیری طولانی مدت دارد.

نوع جراحی در هزینه جراحی اسلیو تاثیرگذار است.

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، جراحی‌های کاهش وزن انواع مختلفی دارند. یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های لاغری، جراحی اسلیو معده و بای پس معده هستند.(بنویس برای مطالعه بیشتر در این زمینه به صفحه جراحی بای پس معده مراجعه کنید.)

جراحی‌های تهاجمی مانند اسلیو معده، به تجهیزات و تخصص بیشتری نیاز دارند. از آنجایی که در این عمل قسمتی از دستگاه گوارش بیمار حذف می‌شود، بنابراین لازم است در اتاق عمل تجهیزات و متخصصان بیشتری نسبت به عمل‌های ساده‌تر نظیر حلقه معده وجود داشته باشد. همین موضوع بر هزینه جراحی اسلیو تاثیر می‌گذارد و هزینه آن را بالا می‌برد.

ما به بیماران توصیه می‌کنیم که جراحی اسلیو معده را مثل خرید یک کالای گران قیمت نبینند، بلکه آن را به عنوان سرمایه گذاری کوچک در بهبود کیفیت زندگی و طول عمر خود در نظر بگیرند.

نوع جراحی در هزینه عمل تاثیرگذار است.‏
تصویر گرافیکی از معده و روده کوچک

وسایل جراحی، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی اسلیو معده

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه جراحی اسلیو، وسایل و تجهیزاتی است که در اتاق عمل استفاده می‌شود. مسلماً وسایلی که از مواد مرغوب‌تر ساخته شده اند، کیفیت بالاتر و هزینه بیشتری دارند.

به عنوان مثال تجهیزات جراحی ساخت کشور چین، نسبت به وسایل جراحی آمریکایی یا اروپایی از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند و همین موضوع باعث تفاوت قیمت می‌شود.

لازم به ذکر است که لوازم جراحی با کیفیت، باعث بروز عوارض جانبی کمتری بعد از عمل می‌شوند.

دستمزد جراح و بیمارستان

جراحی اسلیو معده یکی از جراحی‌های پیچیده چاقی است که نیازمند مهارت و تجربه بالا می‌باشد. درنتیجه دستمزد جراح بر اساس میزان تخصص و مهارت او تغییر می‌کند.

در مورد هزینه بیمارستان نیز می‌توان گفت که هزینه بیمارستان‌های دولتی، از بیمارستان‌های خصوصی و کلینیک‌های جراحی پایین‌تر است. اما بالطبع امکانات و خدمات این بیمارستان‌ها با یکدیگر متفاوت است.

هزینه جراحی اسلیو معده و بیمه

نداشتن بیمه، یکی از اصلی‌ترین عوامل بالا رفتن هزینه جراحی اسلیو معده می‌باشد. بدون بیمه درمانی، هزینه جراحی از حدود ۴۵ میلیون تومان شروع می‌شود. شما می‌توانید مقاله هزینه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی را مطالعه نمایید.

جمع بندی

هزینه جراحی اسلیو ممکن است در نگاه اول زیاد به نظر برسد، اما اگر هزینه‌های چاقی را در طول زمان درنظر بگیرید، متوجه می‌شوید که هزینه جراحی‌های لاغری، نه تنها ضرر، بلکه نوعی سرمایه گذاری بلندمدت می‌باشد.

چاقی سبب بروز بیماری‌ها و عارضه‌های مختلفی می‌شود که درمان هریک از آنها نیازمند زمان و هزینه بالایی است.

برای اینکه از پرداخت این هزینه‌های اضافه جلوگیری کنید و به یک سبک زندگی سالم متعهد شوید، همین امروز از قسمت نوبت دهی سایت یک وقت مشاوره رزرو کنید.

جهت دانلود نسخه پی دی اف این مقاله در مورد عوامل موثر بر هزینه جراحی اسلیو معده اینجا کلیک کنید.

منابع:

www.healthierweight.co.uk

www.centralcoastsurgery.com.au

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.