جدیدترین روش تخلیه چربی شکم

خانه | جراحی ها | جدیدترین روش تخلیه چربی شکم
جدیدترین روش تخلیه چربی شکم

جدیدترین روش تخلیه چربی شکم : امروزه با رشد فناوری و علم پزشکی تخلیه چربی شکم، پهلو‌ها و دیگر نواحی بدن با تکنیک‌های مختلف به صورت کم تهاجمی انجام می‌شود تا لاغری و تناسب اندام راحت‌تر محقق شود.

این روش‌ها برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده‌ای که با ورزش و اصلاح رژیم غذایی قابل رفع نیستند، به کار ‌می‌روند. اصلی‌ترین نواحی بدن که عمده چربی‌های اضافی را در خود انباشته می‌سازند، شکم و پهلو‌ها هستند.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی tel://09109254936

چربی‌های جمع شده در این نواحی نسبت به سایر نقاط بدن دیرتر و سخت‌تر از بین ‌می‌روند. گاهی از بین بردن این چربی‌ها به کمک ورزش و رژیم غذایی امکان‌پذیر نیست.

در چنین شرایطی استفاده از عمل‌های زیبایی و روش‌های تخلیه چربی شکم و پهلو انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. بنابراین بهتر است با جدیدترین روش تخلیه چربی شکم آشنا شوید.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی و اطلاع از بهترین ۱۰ حرکت برای لاغری شکم و آب کردن چربی شکم با ورزش، کلیک کنید.

با گذشت زمان و پیشرفت علم و فناوری، انواع مختلفی از دستگاه‌های تخلیه چربی ساخته شده‌اند. کار کردن با هر یک از این دستگاه‌ها مهارت‌های خاص خود را می‌طلبد. به همین دلیل، استفاده از آن‌ها باید حتماً توسط یک پزشک متخصص انجام گیرد.

از انواع روش‌های تخلیه چربی می‌توان به لیپوساکشن با لیزر، لیپوساکشن با امواج فراصوت، لیپوماتیک و لیپوساکشن با دستگاه بادی جت اشاره کرد. هر یک از روش‌های تخلیه چربی مزایا و معایب خاص خود را دارند که درباره انتخاب آن‌ها می‌توان با جراح چاقی پزشکان ماهر مشورت نمود.

برای راهنمایی و آگاهی بیشتر شما در این مقاله جدیدترین روش تخلیه چربی شکم به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد و شما با انواع تکنیک‌های پیکر تراشی آشنا شوید تا بتوانید برای لاغری و تناسب اندام خود تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

 

معرفی روشهای پیکرتراشی شکم و پهلو

عمل زیبایی لیپوساکشن یا پیکرتراشی یک عنوان کلی است که برای روش‌های تخلیه چربی به کار برده می‌شود. از آن جا که این روش برای شکل دهی و زیباسازی اندام نیز به کار می‌رود، بادی کانتورینگ هم به آن گفته می‌شود.

جدیدترین روش تخلیه چربی شکم یا پیکرتراشی شکم و پهلو با روش‌های مختلفی قابل انجام است. هر روش با دستگاه خاصی انجام می‌گیرد که مبنای عملکرد اکثر این دستگاه‌ها، تخریب بافت‌های چربی و استخراج آن‌ها است.

ناگفته نماند که بافت‌های چربی حاصل از روش‌های تخلیه چربی را می‌توان برای تزریق و زیباسازی قسمت‌های دیگری از بدن استفاده نمود. البته در صورتی که تخلیه چربی با موفقیت و بدون آسیب به سلول‌های چربی انجام شده باشد، چربی‌های استخراج شده می‌توانند برای حجم دهی اندام‌های مورد نظر به کار برند تا تعادل و تناسب اندام بهتر انجام گیرد.

برای این منظور بهتر است به بهترین جراح چاقی مرجعه کنید. در این قسمت به معرفی رایج‌ترین انواع روش‌های تخلیه چربی و پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها خواهیم پرداخت.

تخلیه چربی شکم و پهلوها با روش تومسنت (Tumescent)

تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها با روش تومسنت یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که برای پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها به کار برده می‌شود. طی این روش، یک محلول استریل متشکل از آب و نمک به چربی‌های انباشته تزریق می‌شود.

البته قبل استفاده از این محلول برای راحت‌تر شدن فرایند استخراج چربی، مقداری لیدوکائین جهت بی حس کردن ناحیه تحت درمان به بدن تزریق می‌گردد. تزریق داروی دیگری تحت عنوان داروی اپی نفرین نیز به انقباض رگ‌های خونی ناحیه تحت درمان کمک می‌کند.

در نهایت همه این موارد کمک می‌کنند تا ناحیه تحت درمان سفت شده و کمی تورم پیدا کند تا عمل راحت‌تر انجام گیرد. همچنین، انقباض رگ‌های خونی ناحیه باعث کاهش خونریزی و در نتیجه کبودی بعد از عمل می‌گردد.

پس از تزریق محلول یاد شده، باید برش‌های بسیار‌ریزی در ناحیه تحت درمان ایجاد شوند. لوله نازک دستگاه لیپوساکشن از طریق این برش‌های ریز به بدن وارد می‌شود. کانولا عنوانی است که به این لوله اطلاق می‌شود.

کانولا به یک پمپ خلأ متصل است و باعث می‌شود تا بافت‌های چربی تخریب شده به کمک مکش به درون محفظه دستگاه منتقل گردد. ایجاد جراحت در تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها با روش تومسنت بسیار کم بوده و در نتیجه عوارض جانبی بسیار کمی در پی خواهد داشت.

تخلیه چربی شکم و پهلوها به کمک لیزر (LAL)

تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها به کمک لیزر (LAL)

استفاده از لیزر جدیدترین روش تخلیه چربی شکم است. تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها به کمک لیزر روش مؤثر دیگری است که برای پیکرتراشی شکم و پهلو به کار برده می‌شود. در این روش، از نور پر انرژی لیزر برای تخریب بافت‌های چربی و استخراج آن‌ها استفاده می‌شود.

برای انجام عمل لیپوساکشن با روش LAL باید یک فیبر لیزری از طریق یک برش ریز به زیر پوست وارد گردد. این فیبر لیزری کمک می‌کند تا چربی‌های رسوب کرده، امولسیون شده و خارج شود. چربی‌های تخریب شده از طریق کانولای دستگاه به محفظه مخصوص منتقل خواهند شد.

تخلیه چربی شکم و پهلوها با کمک امواج اولتراسوند

استفاده از امواج اولتراسوند برای تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها (روش UAL) یکی از قدیمی‌ترین روش‌های لیپوساکشن محسوب می‌شود. برای رفع چربی‌های ناحیه شکم و پهلو، یک میله فلزی به زیر پوست شکم و پهلو وارد خواهد شد. امواج فراصوت تولید شده باعث ایجاد لرزش و تخریب بافت‌های چربی می‌گردد. با شکستن سلول‌های چربی، امکان تخلیه راحت‌تر آن‌ها فراهم خواهد شد.

در دستگاه‌های جدیدتر UAL از روش ویزر (VASER) استفاده می‌شود. این کار باعث می‌گردد تا تغییر ظاهر پوست و آسیب‌های پوستی در اثر تخلیه چربی‌ها با شدت کمتری رخ دهند.

تخلیه چربی شکم و پهلوها با روش PAL

تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها با روش PAL

 

در تخلیه چربی شکم و پهلو با روش PAL، یک کانولا به محل مورد نظر وارد شده و با حرکت رفت و برگشتی سریع، بافت‌های چربی را تخریب می‌کند. ایجاد ارتعاش و از بین بردن سلول‌های چربی باعث می‌شود تا بتوان آن‌ها را از زیر پوست خارج کرد. روش PAL کمک می‌کند تا بیمار درد کمتری احساس کند.

همچنین، میزان دقت پزشک در این روش زیاد است و بنابراین، نتیجه عمل رضایت بخش خواهد بود. جدیدترین روش تخلیه چربی شکم با روش PAL معمولاً برای افرادی مناسب است که حجم بالایی از چربی انباشته داشته باشند و یا پیش از این نیز عمل لیپوساکشن انجام داده‌اند.

تخلیه چربی شکم و پهلو با روش لیپوماتیک

روش لیپوماتیک به کمک یک دستگاه ارتعاشی انجام می‌گیرد. امواج ارتعاشی ایجاد شده از طریق این دستگاه فرکانس پایینی دارند. این امواج باعث ذوب چربی‌ها در ناحیه تحت درمان و خروج آن‌ها از بدن می‌گردد. در اصل، دستگاه لیپوماتیک ابتدا چربی‌های سفت شده را به حالت امولسیون در آورده و سپس از طریق مکش خارج می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های روش لیپوماتیک نسبت به روش‌های دیگر حفظ شادابی بدن و پوست شکم و پهلو‌ها است. از دید پزشکان استفاده از روش لیپوماتیک برای حذف چربی‌های بازو‌ها، شکم، پهلو‌ها، ران، سینه، باسن و گردن گزینه بسیار خوبی است.

وجود برخی بی نظمی‌ها در توده‌های چربی ناحیه تحت درمان طبیعی است. این چربی‌ها مدتی پس از جراحی در جای خود قرار خواهند گرفت. بنابراین جای نگرانی نیست.

چه کسانی بهترین کاندید جدیدترین روش تخلیه شکم هستند؟

روش‌های تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها بر اساس نیاز بیمار انتخاب می‌شوند. در اصل، پزشک جراح باید ابتدا کلیه سوابق پزشکی و وضعیت سلامت افراد را بررسی کند. سپس، با توجه به شرایط بیمار بهترین روش تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها را به کار ببرد. شرایط عمومی استفاده از جدیدترین روش تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها به قرار زیر است:

 • سن فرد باید بالاتر از ۱۸ سال باشد
 • فرد باید از سلامت عمومی برخوردار بوده و مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد

نکته مهم: از جمله مواردی که باید به آن توجه کرد آن است که این نوع جراحی با بی حسی موضعی از طریق دارو‌های آرامبخش انجام می‌گیرد. بنابراین، برای افرادی که به دارو‌های بیهوشی (در بیهوشی عمومی) حساسیت دارند نیز می‌توانند از مزایای تخلیه چربی شکم با سرنگ یا دستگاه بهره‌مند شوند.

آیا جدیدترین روش تخلیه چربی شکم به درمان ژنیکوماستی کمک میکند؟

جدیدترین روش تخلیه چربی شکم نه تنها برای زنان مؤثر است بلکه مردان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. برای مثال، عمل ژنیکوماستی (استخراج چربی‌های اضافی سینه) در مردان را نیز می‌توان با روش‌های تخلیه چربی مخصوصا روش لیپوماتیک انجام داد. با توجه به حساسیت‌های بالای دستگاه‌های تخلیه چربی، نتایج حاصل از لیپوساکشن عمدتاً رضایت بخش هستند.

قبل از عمل تخلیه شکم به روش لیپوماتیک چه اقداماتی را باید انجام داد؟

عمل پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها مانند جراحی چاقی باید زیر نظر یک پزشک حاذق انجام گیرد. بنابراین، اولین قدم برای جراحی لیپوساکشن با هر یک از روش‌های تخلیه چربی، انتخاب بهترین پزشک جراح لاغری است. سپس، بیمار باید طی یک جلسه در مورد اهداف خود از عمل لیپوساکشن با پزشک صحبت نماید.

طی جلسه مشاوره، سوابق پزشکی بیمار و امکان انجام پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها برای او بررسی می‌شود. لازم است پزشک قبل از عمل تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها تمامی نکات را برای بیمار تشریح نماید. در واقع، بیمار باید دیدگاهی واقع‌گرایانه نسبت به نتیجه عمل تخلیه چربی داشته باشد. برخی از مهم‌ترین مسائلی که باید طی این جلسه بررسی گردند، عبارت‌اند از:

 1. وجود انواع آلرژی و یا جراحی‌های قبلی
 2. وجود بیماری‌های زمینه‌ای نظیر فشار خون و دیابت
 3. مصرف انواع دارو‌ها و مکمل‌های غذایی نظیر ویتامین‌ها و دارو‌های بدون نسخه
 4. مصرف مواد اعتیاد‌آور، سیگار و الکل
 5. بررسی نواحی مورد نظر برای درمان

نکته مهم: افرادی که قصد تخلیه چربی شکم با سرنگ یا سایر روش‌های پیکرتراشی را دارند باید قبل از انجام اینگونه جراحی‌ها تصمیم خود را در مورد لاغری و کاهش وزن گرفته باشند. اگر به هر دلیلی جراحی اسلیو معده یا بای پس معده برای شما توصیه شده است باید اجازه دهید دوران بهبودی و نقاهت شما به صورت کامل طی شود، سپس زیر نظر پزشک می‌توانید برای درمان با جدیدترین روش تخلیه شکم اقدام کنید.

مراقبتهای بعد از عمل پیکر تراشی

مراقبت‌های بعد از عمل پیکر تراشی

همانطور که گفته شد، جدیدترین روش تخلیه چربی شکم با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. بر اساس نوع روش تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها که پزشک انجام آن را توصیه می‌کند، ممکن است روش‌های مراقبت بعد از عمل کمی متفاوت باشد.

بنابراین بهتر است پیش از انجام تخلیه چربی لیپوماتیک و یا روش‌های دیگر، درباره مراقبت‌های بعد از عمل نیز صحبت شود. یک از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه شود این است که فرد پس از انجام تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها ممکن است عوارضی مانند درد، تورم ناحیه تحت درمان و کبودی را تجربه کند.

مراقبت‌های بعد از عمل تخلیه چربی شکم با سرنگ یا دستگاه‌های دیگر به بهبود این شرایط کمک می‌می‌کنند. مراقبت‌های بعد از انجام عمل با جدیدترین روش تخلیه چربی شکم به شرح زیر هستند:

 • مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن: این دارو‌ها که توسط پزشک برای بیمار تجویز می‌شوند به کاهش عوارض و پیشگیری از عفونت کمک خواهند کرد.
 • پوشیدن لباس یا گنهای مخصوص: معمولاً لازم است بعد از انجام جراحی تخلیه چربی، از یک لباس مخصوص برای فشرده‌سازی ناحیه شکم و پهلو‌ها استفاده شود. این کار به کاهش تورم ناحیه و پیشگیری از افتادگی پوست کمک خواهد کرد.
 • از انجام تمرینات ورزشی سخت خودداری کنید: انجام ورزش در روز‌های اولیه بعد از جراحی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. پیاده روی آهسته زیر نظر پزشک ایرادی ندارد ولی برای از سرگیری مجدد تمرینات ورزشی خود باید کمی صبر کنید. در مورد زمان بازگشت به فعالیت‌های شغلی خود نیز می‌توانید با پزشک خود مشورت نمایید.

هزینه استفاده از جدیدترین روش تخلیه چربی شکم چقدر است؟

هزینه جدیدترین روش تخلیه چربی شکم به فاکتور‌های زیادی بستگی دارد. از جمله موارد مؤثر در هزینه جراحی تخلیه چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شهر محل زندگی
 2. میزان شهرت و اعتبار پزشک
 3. دستمزد پزشک
 4. نواحی تحت درمان
 5. انجام آزمایش‌های قبل از عمل
 6. دارو‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای بعد از عمل
 7. هزینه‌های کلینیک مورد نظر
 8. قیمت دستگاه تخلیه چربی

نتیجهگیری

انجام جدیدترین روش تخلیه چربی شکم و پهلو‌ها با روش لیپوماتیک و روش‌های دیگر برای افرادی مناسب است که چربی‌های احشایی آن‌ها با روش‌های معمول از بین نمی‌روند. اما اگر حجم بالایی از چربی‌ها در نواحی شکم و پهلو‌ها تجمع کرده باشند استفاده از روش لیپوماتیک توصیه نمی‌شود.

مشورت با یک پزشک جراح ماهر می‌تواند دیدگاه مناسبی در این باره به افراد بدهد. مراجعه به پزشک متخصص چاقی و زیبایی که از تجربه و مهارت بالا برخوردار باشد می‌تواند باعث شود تا شما با استفاده از انواع تکنیک‌های جراحی چاقی قبل از پیکرتراشی وزن اضافی خود را از بین برده و بتوانید نتایج رضایت بخشی را از تخلیه چربی شکم با سرنگ یا هر دستگاه دیگری به دست‌آورید.

دکتر حامد قدسی یکی از جراحان ممتاز چاقی در ایران هستند که سال‌ها تخصص و تجربه ایشان باعث شده تا همه بیماران بتوانند به راحتی مشکلات اضافه وزن و چاقی خود را درمان کرده و زندگی جدیدی را از نو آغاز نمایند. جهت مشاوره و نوبت دهی با ایشان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی در سایت اقدام نمایید.

منابع:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/liposuction/about/pac-20384586

https://www.esteaura.com/en/vucut-estetigi/lipomatik-ile-yag-aldirma

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21525-body-countouring#procedure-details

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

عوارض پودر لاغری
لاغری

عوارض پودر لاغری

اگر در حال حاضر برای کاهش وزن تلاش می‌کنید و به دنبال پیشرفت در مسیر لاغری و تناسب اندام خود هستید ممکن است در مورد

ادامه مطلب »

4 دیدگاه دربارهٔ «جدیدترین روش تخلیه چربی شکم»

 1. سلام خسته نباشید
  45 سال سن دارم
  در نوحی مختلف بدن بنده لیپوم زیادی بوجود امده
  در پهلوی سمت چپ بنده که قبلا با عمل برداشته
  آیا با عمل لیپوساکشن میتوان این تعداد لیپومها را در در پشت بنده بوجود امده را خارج نمود یا نیاز به عمل جراحی است؟
  هزینه جراحی چقدر میتونه باشه

  1. سلام و درود
   لیپوم‌ها یا غده‌های چربی زیر پوستی توده‌های خوش‌خیم هستند که به دلیل رشد بیش از حد سلول‌های چربی ظاهر می‌شوند.
   درمان لیپوم‌ها به چندین روش انجام می‌شود:
   1.جراحی: جراحی برای از بین بردن لیپوم‌ها توصیه می‌شود. این روش کاملاً سرپایی و بدون درد است.
   2.لیپوساکشن: این روش برای تخلیه چربی‌های بدن استفاده می‌شود. از طریق یک برش کوچک، لوله‌ای وارد بدن می‌شود و چربی آن را تخلیه می‌کند.
   در هر صورت، برای تشخیص دقیق و تعیین روش مناسب، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.
   شماره ۰۲۱۸۸۸۷۰۹۴۶ جهت دریافت مشاوره رایگان
   موفق باشید

 2. سلام آقای دکتر
  با استفاده از جدیدترین روش تخلیه چربی شکم هزینه برداشت چربی دور شکم چقدر هستش
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  1. سلام خدمت شما
   هزینه برداشت چربی دور شکم با توجه به روش استفاده شده و میزان چربی‌هایی که باید حذف شوند، متفاوت است
   بسته به شرایط خاص شما، متفاوت باشند.
   برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.
   اطلاعات تماس جهت دریافت مشاوره : ۰۲۱۸۸۸۷۰۹۴۶
   امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *