ورزش های هوازی برای لاغری

خانه | لاغری | ورزش های هوازی برای لاغری
ورزش های هوازی برا لاغری

ورزش های هوازی برای لاغری: یکی از دغدغه های افراد بعد از  عمل جراحی چاقی ورزش های مفیدی است که می توانند به آنها در جهت رسیدن به اندام متعادل و متناسب بهتر کمک کنند.  تصمیم برای انجام عمل جراحی چاقی هرگز آسان نیست. با این حال، در برخی موارد ممکن است گزینه دیگری وجود نداشته باشد.

چاقی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، بارداری، افسردگی، عدم تحرک کافی، بیماری، افزایش سن همگی می توانند باعث اضافه وزن و چاقی شوند. اما نکته مهم این است که بدانید این مشکل در یک شب رخ نداده است.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی tel://09109254936
رزرو نوبت دکتر حامد قدسی

بلکه غفلت و بی توجهی به وزن و سلامتی باعث شده تا شما به مرور وزن اضافه کنید، در واقع حل این مشکل نیز به زمان نیاز دارد. آگاهی از علت و درک این موضوع نقش مهمی در درمان چاقی و رفع آن خواهد داشت.  درنتیجه حتی بعد از جراحی نیز مدتی طول می‌کشد تا بار دیگر به وزن سالم برسید.

جراحی کاهش وزن تنها یک قطعه از این پازل سلامتی و تناسب اندام است. مطالعات نشان داده است که بهترین راه برای از دست دادن اضافه وزن در کنار جراحی لاغری، رژیم غذایی سالم و ورزش است. نکته مهم این است که تنها نباید چند ماه پس از جراحی به ورزش پایبند باشید، بلکه برای اینکه تناسب اندام خود را حفظ کنید، باید یک تعهد مادام العمر بدهید.

بیشتر بخوانید: بررسی و معرفی مهمترین تکنیک های لاغری، کلیک کنید.

انجام ورزش های هوازی برای لاغری یکی از توصیه های متخصصان برای حفظ تناسب اندام و کنترل وزن است.  در ادامه به بررسی تمرینات مختلف از جمله ورزش های هوازی برای لاغری می‌پردازیم.

 

بعد از جراحی چاقی چگونه باید ورزش کنم؟

پس از انجام عمل، با جراح چاقی و تیم کاهش وزن خود مشورت کنید تا برنامه تمرینی که مناسب وضعیت شماست را دریافت کنید. بعد از عمل جراحی، سه دسته تمرین ورزشی کلیدی وجود دارند که برای رسیدن به اهداف کاهش وزن باید روی آنها تمرکز کنید. تمرینات زیر مفید ترین ورزش ها بعد از جراحی لاغری شناخته می‌شوند:

تمرینات هوازی

تمرینات قدرتی

تمرینات کششی

مزایای انجام ورزش های هوازی برای لاغری و سلامتی

مزایای انجام ورزش های هوازی برای لاغری و سلامتی

ورزش های هوازی برای لاغری یکی از ورزش های مفید بعد از جراحی عمل اسلیو معده و عمل بای پس معده هستند. هستند. در زیر به برخی از مهم ترین مزایای این نوع تمرینات ورزشی اشاره شده است:

  • انجام تمرینات ورزشی هوازی (کاردیو) به طور منظم می تواند نقش زیادی در کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده ال پس از جراحی داشته باشد.
  • این نوع تمرینات می‌تواند به شما انرژی بیشتری بدهند و به داشتن خواب بهتر کمک کنند. خواب بهتر یعنی دادن فرصت کافی به بدن برای سوخت و ساز بیشتر که در نهایت به کاهش وزن منجر خواهد شد.
  • بدن ما برای حرکت ساخته شده است. این دسته از تمرینات ورزشی با افزایش سرعت پمپاژ خون می‌توانند متابولیسم و ​​سطح انرژی را افزایش دهند.
  • همچنین تحقیقات نشان داده‌ که نه تنها ورزش های هوازی برای لاغری مفید هستند بلکه نقش بسیار موثری در رفع اضطراب نیز دارند.
  • به علاوه ورزش‌های هوازی باعث تولید اندورفین در بدن شده که این می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد، قلب و ریه‌ها را تقویت کند، تراکم استخوان‌ها را افزایش دهد( تراکم استخوان ها برای جلوگیری از آرتروز بسیار مهم است) و همچنین باعث افزایش قدرت ذهنی و تمرکز شود.

همه این مزایا ورزش های هوازی برای لاغری را به بهترین گزینه تبدیل کرده است.

ورزش های هوازی برای لاغری

بهترین ورزش های هوازی بعد از جراحی چاقی

برای شروع ورزش های هوازی برای لاغری می‌توانید در ابتدا یک یا دو روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه تمرینات ورزشی زیر را انجام دهید. سپس به مرور زمان، تعداد و مدت انجام تمرینات را بیشتر کنید. در زیر چند مورد از بهترین ورزش های هوازی برای لاغری آورده شده است:

1- پیاده روی

پیاده روی ورزش بسیار خوبی برای شروع برنامه‌های ورزشی‌تان است. این در واقع بهترین ورزش هوازی در چند هفته اول بعد از عمل است، زیرا عوارض جراحی را کاهش داده و بهبودی را سرعت می‌بخشد. دویدن یا پیاده روی سریع از ورزش‌های هوازی بسیار مفید هستند. البته زمان و چگونگی انجام تمرینات به نظر پزشک بستگی خواهند داشت. پس از تجویز پزشک می‌توانید به مرور سرعت پیاده روی را افزایش داده و شروع به دویدن کنید.

2- یوگا

یوگا می تواند به بیماران در افزایش انعطاف پذیری، تناسب اندام، بهبود متابولیسم و ​​گردش خون کمک کند. این در نهایت باعث بهبودی و کاهش وزن طولانی مدت می‌شود.

3- شنا

در ابتدا ممکن است انجام ورزش شنا از نظر فیزیکی بسیار سخت باشد، بنابراین توصیه می‌شود که از قدم زدن در استخر شروع کنید و کم کم سطح ورزشتان را بالا ببرید. ورزش شنا یک راه عالی برای افزایش ضربان قلب است. ثابت شده که شنا به بسیاری از بیماران برای کنترل استرس کمک می‌کند.

4- رقصیدن

رقص علاوه بر تاثیر بسیار خوبی که بر استخوان‌ها، تعادل، قدرت قلب و ماهیچه‌ها می‌گذارد، ورزشی بسیار سرگرم کننده نیز می‌باشد و باعث می‌شود که به برنامه ورزشی خود پایبند بمانید. بسیاری از بیماران برای شروع این ورزش را انتخاب می‌کنند.

5- تمرین با وزنه

در کنار ورزش های هوازی برای لاغری تمرینات مقاومتی با استفاده از وزنه‌های سبک به تقویت بدن شما کمک می‌کنند. چند ماه بعد از جراحی، می‌توانید به باشگاه‌های ورزشی بروید و از دستگاه‌های بدن سازی استفاده کرده و حرفه‌ای‌تر ورزش کنید.

 

تمرینات کششی و انعطاف پذیر چگونه برای لاغری به من کمک می کنند؟

 ورزش‌های که شامل تمرینات کششی و انعطاف پذیر هستند باعث جلوگیری از گرفتگی و صدمه به عضلات می‌شوند. اگر بعد از ورزش احساس درد یا سفتی می‌کنید، تمرینات انعطاف پذیری می‌تواند به شما کمک کند. هر حرکت کششی را به آرامی انجام دهید و حداقل هر تمرین را برای ۱۰ ثانیه تکرار نمایید. از آنجاییکه تمرینات کششی به بازسازی بدن کمک می‌کنند، یکی از ورزش های مفید بعد از جراحی لاغری هستند.

آیا ورزش به درمان شلی پوست پس از جراحی چاقی کمک می کند؟

پس از ۱۲ ماه تغذیه سالم و ورزش، بیماران چاق می‌توانند انتظار داشته باشند حداقل ۶۵ درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهند. در برخی از بیماران، این اضافه وزن می‌تواند به بیش از ۴۵ کیلوگرم برسد. از دست دادن این میزان وزن، آن هم در این بازه زمانی کوتاه، می‌تواند باعث افتادگی پوست شود. بنابراین احتمالاً یکی از سوالاتتان این است که چگونه می‌توانید پوست خود را پس از جراحی کاهش وزن سفت می‌کنید؟

خبر خوب این است که علاوه بر جراحی‌های زیبایی (پیکر تراشی)، می‌توانید با استفاده از ورزش مداوم، تا حدودی این مشکل را رفع کنید. تمرینات قدرتی باعث می‌شود که ماهیچه‌های اطراف پوست‌های افتاده سفت شود و کم کم شلی پوست کمتر شود. همچنین تمرینات قدرتی می‌توانند باعث شوند تا خاصیت ارتجاعی پوست تا حدی برگردد.

چگونه متعهد به انجام برنامه ورزشی باید بود؟

چگونه متعهد به انجام برنامه ورزشی باید بود؟

ورزش برای حفظ کاهش وزن طولانی مدت ضروری است. متخصصان می‌گویند که ورزش‌های هوازی برای لاغری باید تبدیل به یک عادت شود تا تناسب اندامتان حفظ شود. یک برنامه ورزشی ثابت برای تقویت عضلات قلب و ساختن استخوان‌های قوی لازم است. برای اینکه این عادت را پیدا کنید، می‌توانید از نکات ساده‌ای مانند نکات زیر کمک بگیرید:

  • دوستی پیدا کنید تا به یکدیگر انگیزه دهید
  • عضو یک باشگاه ورزشی شوید
  • از پله‌ها بیشتر استفاده کنید و ماشینتان را دورتر از مقصد پارک کنید
  • برای زمان ورزش خود ارزش قائل شوید و لباس‌های مخصوص ورزش خریداری کنید تا انگیزه‌تان بیشتر شود
  • مسابقات ورزشی مورد علاقه خود را دنبال کنید می تواند به افزایش انگیزه جهت ادامه تمرینات ورزشی کمک نماید.

جمع بندی

شاید قبلا به باشگاه رفته یا تمرینات ورزشی را در منزل انجام داده باشید. اما باید بدانید بعد از جراحی چاقی توسط بهترین جراح چاقی، رژیم غذایی و ورزش در کاهش وزن و بازیابی سلامتی بسیار موثرتر از قبل عمل می‌کنند. از لیست ورزش های مفید بعد از جراحی لاغری استفاده کنید تا به وزن ایده‌آل خود نزدیک شوید.

کاهش وزن چالش برانگیز است و تعهدی دائمی می‌خواهد. اما زندگی با چاقی سخت‌تر است. با تعهد و فداکاری، می‌توانید این کار را انجام دهید، زیرا شما سزاوار زندگی بهتری هستید. انجام ورزش های هوازی برای لاغری کمک میکند تا شما به اهداف کاهش وزن خود سریع تر و بهتر دست پیدا کنید.

دکتر حامد قدسی یکی از جراحان برتر چاقی هستند که تحصیلات تکمیلی خود را در یکی از برترین دانشگاه‌های فرانسه به پایان رسانده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نتایج جراحی‌های ایشان، می‌توانید به صفحه اینستاگرام دکتر مراجعه کنید.

منابع:

Exercise After Bariatric Surgery

https://mexicobariatriccenter.com/exercise-after-bariatric-weight-loss-surgery/

https://weightwise.com/blog/toning-exercises-after-bariatric-surger

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

عوارض پودر لاغری
لاغری

عوارض پودر لاغری

اگر در حال حاضر برای کاهش وزن تلاش می‌کنید و به دنبال پیشرفت در مسیر لاغری و تناسب اندام خود هستید ممکن است در مورد

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *