لیفت باسن برزیلی: هر آنچه لازم است درمورد عمل لیفت باسن برزیلی بدانید

خانه | لیپوماتیک | لیفت باسن برزیلی: هر آنچه لازم است درمورد عمل لیفت باسن برزیلی بدانید
پیکرتراشی به روش لیفت باسن برزیلی، هر آنچه لازم است درمورد‎ ‎عمل لیفت باسن برزیلی ‏بدانید

فرم و تناسب باسن از عوامل مهم در داشتن اندامی جذاب و متناسب است. با جراحی لیفت باسن برزیلی، یک جراح زیبایی ماهر می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های تخصصی انتقال چربی باسنی پرتر و گردتر بسازد و آن را خوش فرم کند. اگر می‌خواهید در این مورد بیشتر بدانید، به خواندن ادامه دهید!

جراحی لیفت باسن برزیلی چیست؟

لیفت باسن برزیلی(BBL) یکی از روش‌های جراحی پیکر تراشی است که چربی را از یک قسمت بدن به باسن انتقال می‌دهد. هدف این کار، ایجاد پری بیشتر در باسن و بهبود ظاهر آن است. این روش همچنین می‌تواند به رفع برخی از مسائل مانند افتادگی و بی شکلی باسن که ممکن است به دلیل افزایش سن رخ دهد، کمک کند.

بر خلاف سایر اشکال جراحی باسن، لیفت باسن برزیلی از ایمپلنت‌هایی مانند ایمپلنت‌های سیلیکونی باسن استفاده نمی‌کند و برای فرم دهی به باسن از چربی خود فرد کمک می‌گیرد. از این رو، لیفت باسن برزیلی نتایج طبیعی تری به دنبال دارد و روشی بی خطر است چون جسمی خارجی در بدن قرار نمی‌گیرد. علاوه بر آن، لیفت باسن برزیلی نسبت به ایمپلنت‌های سیلیکونی باسن خطر عفونت و واکنش کمتری دارد.

نتایج لیفت باسن برزیلی می‌تواند از چند ماه تا سال‌ها دوام بیاورد. البته ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب، لازم باشد چند بار جراحی کنید. همچنین ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد تا نتایج کامل جراحی اولیه را مشاهده کنید.

جراحی لیفت باسن برزیلی چیست؟
جراحی لیفت باسن برزیلی چیست؟

چرا لیفت باسن برزیلی انجام می‌شود؟

شکل و نسبت باسن فرد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می‌شود. هم ساختار اسکلتی شما و هم اینکه بدن شما چگونه چربی را ذخیره می‌کند بر ظاهر پایین تنه تاثیر می‌گذارد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند برای رسیدن به وزن سالم و تقویت ماهیچه‌ها موثر باشد، اما بسیاری از بیماران با وجود سبک زندگی سالم، از داشتن باسن مسطحی که فرم ندارد، ناراضی هستند.

جراحی لیفت باسن برزیلی می‌تواند با تغییر شکل باسن و نواحی اطراف آن مانند کمر و ران به غلبه بر اثرات ژنتیکی کمک کند. ممکن است به دلایل زیر، قصد انجام جراحی لیفت باسن برزیلی را داشته باشید:

 • توده‌های چربی روی باسن، ران یا شکم خود را کاهش دهید و در عین حال باسن را پر کنید.
 • تناسب کلی بدنتان را با بهبود تعادل بین بالا و پایین تنه افزایش دهید
 • فرم باسن خود را جذاب‌تر کنید.
 • انحنای پایین تنه خود را تقویت کنید.

لیفت باسن برزیلی چگونه انجام می‌شود؟

 • این روش معمولاً تحت بیهوشی انجام می‌شود، اما در روش‌هایی که حجم کمتری از چربی منتقل می‌شود، ممکن است تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود. اگر بیهوشی باعث حالت تهوع شما می‌شود، بهتر است برای جلوگیری از موضوع قبل از بیهوشی از پرستار داروی ضد تهوع بخواهید.
 • سپس جراح شما از دستگاه لیپوساکشن برای برداشتن چربی از سایر نواحی بدن مانند باسن، شکم و ران استفاده می‌کند. برای انجام لیپوساکشن جراح برش‌هایی در پوست ایجاد می‌کند و سپس استفاده از یک لوله چربی‌های بدن را برمی‌دارد.
 • توده‌های چربی که به تازگی از بدن شما خارج شده‌اند، تصفیه شده و برای تزریق به باسن شما آماده می‌شوند.
 • جراح شما با تزریق چربی فرآوری شده به نواحی خاصی از باسن، ظاهری گردتر و خوش فرم تر ایجاد می‌کند. او سه تا پنج برش در اطراف باسن برای انتقال چربی ایجاد می‌کند.
 • هر دو برش لیپوساکشن و انتقال چربی با بخیه بسته می‌شوند. سپس یک لباس فشرده روی نواحی آسیب دیده پوست به شما پوشانده می‌شود تا خطر خونریزی به حداقل برسد.
لیفت باسن برزیلی چگونه انجام می‌شود؟
لیفت باسن برزیلی چگونه انجام می‌شود؟

عوارض جانبی لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی ممکن است خطرات کمتری را در مقایسه با سایر جراحی‌ها مانند کاشت باسن سیلیکونی به همراه داشته باشد. با این حال، مانند هر عمل جراحی، این روش عوارض جانبی خاص خود را به همراه دارد که برخی از آنها بسیار جدی هستند. این عوارض شامل:

 • عفونت
 • اسکار
 • درد
 • توده‌های زیر پوست در نواحی مکش شده یا تزریق شده
 • از دست دادن پوست در نواحی تحت درمان به دلیل عفونت عمیق
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه‌ها که می‌تواند کشنده باشد

گزارش‌های فعلی میزان مرگ و میر را ۱ در ۳۰۰۰  لیفت باسن برزیلی نشان می‌دهد. اگر جراحی که این روش را انجام می‌دهد، به کار خود وارد نباشد، ممکن است چربی را اشتباهی به سیاهرگ‌های بزرگ باسن تزریق کند. این موضوع باعث می‌شود تا چربی از راه این سیاهرگ‌ها به ریه‌ها برود. این موضوع باعث ناراحتی تنفسی و در نهایت مرگ می‌شود.

یکی دیگر از عوارض جانبی شناخته شده ناتوانی باسن شما نگهداری ذخایر چربی پیوند شده است. ممکن است مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن تجزیه شده و جذب شود و فرم باسن به شکل دلخواه درنیاید. معمولاً برای جلوگیری از موضوع، جراح مقدار چربی بیشتری به باسن تزریق می‌کند.

آیا من کاندیدای خوبی برای لیفت باسن برزیلی هستم؟

لیفت باسن برزیلی می‌تواند یک گزینه عالی برای بهبود شکل و اندازه باسن باشد. با این حال، بیماران خاص برای این روش مناسب‌تر هستند و داشتن انتظارات واقع‌بینانه در مورد جراحی، بهبودی و نتایج مهم است. به طور کلی، اگر با جملات زیر موافق باشید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای لیفت باسن برزیلی هستید:

 • می‌خواهید باسنتان را بدون ایمپلنت بزرگ کنید
 • کیفیت پوست خوبی دارید.
 • در نواحی دیگر بدنتان ذخایر چربی کافی برای برداشت و تزریق به باسن دارید
 • می‌توانید برای چندین هفته از نشستن مستقیم روی باسن اجتناب کنید

علیرغم نام این جراحی، لیفت باسن برزیلی یک روش سنتی «لیفتینگ» نیست، چون به افتادگی پوست روی باسن نمی‌پردازد. بنابراین اگر افتادگی پوست روی باسن یا ران شما زیاد است و شما را آزار می‌دهد، جراحی لیفت ران و باسن می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای شما باشد.

بهبودی و چشم انداز لیفت باسن برزیلی

مانند هر جراحی زیبایی، پس از لیفت باسن برزیلی باید مراقبت‌های ویژه‌ای انجام دهید. تا دوهفته پس از جراحی نمی‌توانید روی باسن خود بنشینید و باید به پهلو یا روی شکم بخوابید تا این ناحیه کاملاً بهبود یابد.

باسن شما ممکن است برای چند هفته پس از جراحی متورم شود.

به طور کلی، اثرات این جراحی از چند ماه تا سال‌ها باقی می‌ماند.

ممکن است به بیش از یکبار جراحی نیاز داشته باشید تا اینکه به نتایج دقیق مورد نظر خود برسید. همچنین ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا نتایج کامل عمل اولیه را مشاهده کنید.

بهبودی و چشم انداز لیفت باسن برزیلی
بهبودی و چشم انداز لیفت باسن برزیلی

زندگی پس از جراحی لیفت باسن برزیلی

نتایج لیفت باسن برزیلی قرار است برای سالیان طولانی دوام داشته باشد. سلول‌های چربی که با لیپوساکشن برداشته می‌شوند به آن ناحیه برنمی‌گردند و سلول‌های چربی که به باسن منتقل شده‌اند، برای سال‌ها آنجا می‌مانند. با این حال، نوسانات وزنی قابل توجه، می‌تواند نتایج شما را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین وزن ثابتی داشته باشید تا نتایج خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

نتایج معمولاً ظرف ۶ ماه پس از جراحی، پس از برطرف شدن تورم باقیمانده و بهبودی کامل، مشخص می‌شوند. در این زمان، باسن‌های منحنی تر شده و تناسب پایین‌تنه بهبود می‌یابد.

اگر این عمل بوسیله یک جراح ماهر انجام شود، یک روش مفید با نتایج طولانی‌مدت است. بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر، ملاقات با یک جراح زیبایی دارای بورد تخصصی است.

لیفت باسن برزیلی در مقابل لیفت باسن اسکالپترا، ایمپلنت‌های سیلیکونی و لیپوساکشن

جراحی‌های پیکرتراشی باسن در حال افزایش هستند، به همین دلیل روش‌های مختلفی برای کانتورینگ باسن وجود دارد. حتما در جلسه مشاوره، با پزشک خود در مورد روش‌های مختلف جراحی باسن صحبت کنید:

فیلر زیبایی اسکالپترا

Sculptra نوعی فیلر پوستی است که برای حجیم کردن پوست استفاده می‌شود. فیلرها اغلب برای چین و چروک صورت استفاده می‌شوند، اما ممکن است برای دستیابی به نتیجه موردنظر، در کنار لیفت باسن برزیلی هم استفاده شود.

کاشت باسن سیلیکونی

همانطور که از نام آن پیداست، این روش شامل استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی است که در باسن شما قرار می‌گیرد. این روش بسیار تهاجمی تر از لیفت باسن برزیلی است، اگرچه گاهی اوقات این دو روش با هم استفاده می‌شوند. ایمپلنت‌های سیلیکونی خطر جابجایی طولانی‌مدت را به همراه دارند، بنابراین احتمالاً در آینده باید دوباره جراحی را انجام دهید.

کاشت باسن سیلیکونی
کاشت باسن سیلیکونی

لیپوساکشن

اگر ذخایر چربی اضافی در ناحیه گلوتئال دارید، گاهی اوقات جراح حذف آن‌ها را به عنوان راهی برای خوش‌فرم‌تر شدن باسن توصیه می کند. این روش فقط بر حذف چربی متمرکز است.

جمع بندی

محبوبیت جراحی لیفت باسن در برزیل در دنیا در حال افزایش است. وقتی این عمل یا هر عمل زیبایی را توسط یک جراح مجرب و دارای گواهی بورد انجام دهید، شانس بیش‌تری برای دستیابی به نتیجه مطلوب خواهید داشت.

با اینکه لیفت باسن برزیلی یک جراحی محبوب است، اما برای همه مناسب نیست. در مورد نتایج مورد نظر و همچنین سابقه سلامتی خود با جراحتان صحبت کنید. او ممکن است این روش یا چیزی متفاوتی را توصیه کنند که بهتر با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

برای دریافت نوبت مشاوره از دکتر حامد قدسی جراح چاقی، می توانید به شماره واتس آپ یا دایرکت اینستاگرام پیام دهید.

جهت دانلود نسخه پی دی اف این مقاله در مورد پیکر تراشی به روش لیفت باسن برزیلی اینجا کلیک کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/brazilian-butt-lift#summary

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/brazilian-butt-lift/

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.