کاندید ابدومینوپلاستی

خانه | جراحی ها | کاندید ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک، یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار است که سالانه بسیاری از افراد برای بهبود فرم ناحیه شکم و کاهش چربی‌های این منطقه از آن استفاده می‌کنند. این عمل زیبایی بعد از انجام جراحی چاقی، سزارین و دیگر روش های کاهش وزن کاربرد دارد و در واقع تغییری در وزن شما ایجاد نخواهد کرد. روش های کاهش وزن (رژیم، ورزش، جراحی)، تغییرات بعد از بارداری و افزایش سن همگی باعث می شود تا خاصیت ارتجاعی پوست و بافت همبند ضعیف تر شود.  پوست و چربی اضافی در ناحیه اطراف شکم، فرم کلی این قسمت را تحت تاثیر قرار می دهد. ابدومینوپلاستی روشی است که با استفاده از آن می توانید ظاهر شکم خود را بهبود داده و تصویر کلی بدنتان را تقویت کنید.

این عمل زیبایی درست مانند سایر عمل‌ها، برای همه افراد مناسب نیست و کسانی که می‌خواهند این جراحی را انجام دهند، لازم است که شرایط ابدومینوپلاستی را داشته باشند. در این مقاله سعی شده، کاندیداهای انجام این عمل و شرایط ابدومینوپلاستی مورد بررسی قرار گیرند تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری برای این جراحی اقدام نمایید.

مراحل بررسی شرایط ابدومینوپلاستی توسط جراح زیبایی

شرایط ابدومینوپلاستی توسط جراح

پس از اینکه شما به جراح چاقی یا جراحی زیبایی مراجعه کردید، پزشک موارد زیر را برای بررسی شرایط ابدومینوپلاستی به صورت زیر انجام خواهد داد:

 • در مورد اهداف و انتظارات شما از جراحی پرسیده می شود

  هنگامی که برای انجام جراحی تامی تاک اقدام می کنید، ابتدا پزشک از اهداف شما برای انجام این عمل سوال می‌پرسد؛ افراد به دلایل گوناگون در هر مرحله از زندگی خود ممکن است، تصمیم به انجام جراحی تامی تاک بگیرند. به عنوان مثال زنانی که بچه دار شده‌اند، اغلب می‌خواهند اندام قبل از بارداری خود را بازیابی کنند، یا برخی از بیمارانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته‌اند، می‌خواهند این جراحی را انجام دهند تا پوست اضافی شکم را از بین ببرند.

 • یک معاینه فیزیکی کامل انجام می‌ شود

  برای این منظور پزشک شکم شما را معاینه کرده و در برخی موارد ممکن است درخواست تصویر برداری از شکم شود تا سلامت کلی و شرایط ابدومینوپلاستی برای شما با دقت بیشتری مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

 • سابقه پزشکی فرد درخواست می شود

  برای این منظور در مورد شرایط پزشکی و درمانی فرد مانند مصرف داروهای خاصی و جراحی های قبلی در گذشته یا حال پرسیده می شود. جالب است که بدانید برخی از بیماران مسن ممکن است کاندیدهای بهتری نسبت به همتایان جوان خود باشند، زیرا از سلامت بیشتری برخوردارند.

چه افرادی کاندید ابدومینوپلاستی هستند؟

کاندیدای مناسب ابدومینوپلاستی

بهترین راه برای اطمینان از انتخاب صحیح، تعیین وقت مشاوره با جراح است. زمانی که جراحی ابدومینوپلاستی توسط بهترین جراح چاقی در تهران انجام شود، شما می توانید با اطمینان و به طور موثر به شکمی خوش فرم و صاف دست پیدا کنید؛ با این حال، مانند همه انواع جراحی‌های زیبایی، تصمیم گیری در مورد جراحی ابدومینوپلاستی هم تصمیمی نیست که فرد بتواند به سرعت بگیرد. آشنایی با شرایط  ابدومینوپلاستی در تصمیم گیری بهتر به شما کمک خواهد کرد.  این شرایط یه شرح زیر می باشند:

 • برخورداری از سلامت جسمانی

  جراحی ابدومینوپلاستی یک روش کم‌خطر است، اما بازهم برای افرادی که بیماری‌های جدی دارند مناسب نیست. احتمالاً جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، به همین دلیل لازم است که ریه ‌ها و قلب شما شرایط خوبی داشته باشند. اختلالات خود ایمنی و اختلالات بافت همبند می‌توانند مشکلات جدی را در طول روند بهبود ایجاد کنند. اگر پوست شما به طور معمول دچار زخم‌های ضخیم و برجسته می‌شود، باید این موضوع را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید.

 • عدم استعمال سیگار و دخانیات

  این یکی از مهم ترین شرایط ابدومینوپلاستی است. قبل از انجام عمل جراحی سیگار را ترک کنید. ترک سیگار می‌تواند روند بهبودی را تسریع کند و از عوارض جانبی بعد از جراحی جلوگیری کند.

 • داشتن پوست اضافه در اطراف شکم

  اگرچه تامی تاک می‌تواند چربی‌های سرسخت شکم را هدف قرار دهد، اما یکی از نکات مهم برای داشتن شرایط ابدومینوپلاستی این است که مقدار قابل توجه پوست اضافه در اطراف شکم خود داشته باشید، زیرا جراح یک برش نسبتاً بزرگ برای انجام این عمل زیبایی ایجاد می‌کند و اگر پوست اضافی کافی نداشته باشید، اسکاری ناخوشایند روی پوستتان به جا خواهد ماند. البته اگر تنها در ناحیه زیر شکم پوست اضافه دارید هم می‌توانید این جراحی را انجام دهید، در این شرایط معمولاً پزشک انجام جراحی تامی تاک جزئی را توصیه می‌کند.

 • عدم بارداری برای بانوان

  کاندید ابدومینوپلاستی نباید در آینده قصد بچه دار شدن داشته باشند. اگر می‌خواهید در آینده بچه دار شوید یا بچه‌ های بیشتری داشته باشید، بهتر است از انجام جراحی ابدومینوپلاستی صرف نظر کنید؛ چون بارداری‌ های آینده می‌توانند ماهیچه‌های ترمیم شده را جدا کرده و دوباره پوست اطراف شکم شما را کش دهند. این بدان معناست که شما باید روش دیگری را برای بازگرداندن نتایج اولین شکم خود انجام دهید؛ با این حال، اگر بارداری غیرمنتظره‌ای پیش آمد، بهتر است بدانید که جراحی تامی تاکی که انجام داده‌اید، روی سلامت نوزاد تاثیری ندارد و احتمالاً باید برای بازگرداندن نتایج عمل، بعد از زایمان یک جراحی ترمیمی انجام دهید. بنابراین، خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، شرایط ابدومینوپلاستی را ندارند.

 • نداشتن کاهش وزن

  بسیار مهم است که بدانید جراحی ابدومینوپلاستی مانند اسلیو معده و بای پس معده یک جراحی کاهش وزن نیست و معمولاً قبل از انجام این عمل باید وزنتان تقریباً نزدیک به وزن ایده‌آلتان باشد. اگر این جراحی را انجام دهید و بعد از آن به میزان زیادی وزن کم کنید، ممکن است دوباره دچار شل‌شدگی پوست در ناحیه شکمی شده، ماهیچه‌ های شکم دچار افتادگی شوند و نتایج عمل را از بین برود.

افرادی که به طور منظم فعالیت بدنی دارند و تمرینات ورزشی خود را دنبال می کنند، نیز کاندیدای خوبی برای این روش جراحی زیبایی هستند.

 

آیا شرایط سنی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی مهم است؟

اغلب زنان و مردان تصور می‌کنند که برای جراحی های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی بسیار پیر هستند، اما این یک تصور کاملا اشتباه است، زیرا جراحی‌های زیبایی با هدف جوانسازی، شادابی، بهبود و تقویت پوست می توانند زندگی شخصی و اجتماعی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. هنگام بررسی شرایط ابدومینوپلاستی، سن فاکتور مهمی نیست. انجام عمل تامی تاک برای افراد مسن همانند جوان‌ ترها می‌تواند علاوه بر تقویت ظاهر به بهبود وضعیت سلامت کلی بیمار نیز کمک کند. سلامتی افراد بسیار مهم تر از سن آنهاست، بنابراین افراد در هر سنی می توانند کاندید انجام این عمل زیبایی باشند.

بیماران مسن، یعنی بیمارانی که ۵۰ یا ۶۰ سال دارند، برای انجام این عمل باید به وزن ایده‌آل خود نزدیک شده و سبک زندگی سالمی داشته باشند تا بتوانند نتیجه خوبی از این عمل بگیرند.

آیا سن بر روند بهبودی جراحی ابدومینوپلاستی تأثیر می‌گذارد؟

سن و روند ابدومینوپلاستی

پس از جراحی زیبایی، روند بهبود هر بیمار به شرایط جسمانی و سلامتی او بستگی دارد. افراد در هر سنی که باشند، اگر قبل از جراحی از سلامت جسمانی بالایی برخوردار باشند، سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند و کمتر در معرض عوارض بعد از عمل هستند.

با این حال، چند تفاوت کلی در بهبود بیماران جوان و مسن وجود دارد؛ به عنوان مثال، بیماران جوان‌تر سریع‌تر از بیماران مسن بهبود می‌یابند، اما این بدان معنا نیست که مردان و زنان مسن نباید جراحی تامی تاک انجام دهند.

همچنین، برای تسریع روند بهبودی، لازم است که به نکات توصیه شده توسط پزشک توجه کنید. به عنوان مثال پس از جراحی نمی‌توانید وزنه های سنگین بلند کنید و تمرینات ورزشی سنگین داشته باشید. عدم رعایت این نکات می تواند بر روند بهبودی شما تأثیر داشته و آن را کند نماید.

 

آیا کاندید ابدومینوپلاستی، میتواند همزمان جراحی های زیبایی دیگری را انجام دهد؟

بله اگر افراد از سلامت عمومی کافی برخوردار باشد و سایر شرایط ابدومینوپلاستی را داشته باشد، می توانند همزمان با تامی تاک جراحی های زیبایی دیگر را انجام دهد. بسیاری از بیمارانی که قصد انجام جراحی تام تاک را دارند، می‌خواهند در سایر قسمت‌های بدن خود نیز جراحی زیبایی انجام دهند. برای مثال خانم‌هایی که به تازگی بچه دار شده‌اند، معمولاً انجام جراحی زیبایی سینه را نیز به عنوان بخشی از عمل زیبایی خود انتخاب می‌کنند؛ در این شرایط، بیمار باید باید تا حد ممکن به وزن ایده آل خود نزدیک باشد و در آینده تصمیم به بچه دار شدن نداشته باشد. چون ممکن است نتایج عمل از بین برود.

 

جمع بندی

برای انجام هر نوع جراحی به ویژه عمل زیبایی مانند ابدومینوپلاستی باید شرایط لازم را از نظر جسمی و روحی داشته باشید. سن فاکتور مهمی برای انجام این عمل  نیست. برخورداری از سلامت جسمانی، عدم استعمال سیگار، عدم بارداری و… مهمترین شرایط ابدومینوپلاستی هستند. نکته مهم دیگری که به نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخش این عمل کمک می کند، مهارت پزشک جراح است. مراجعه به جراح با تجربه، متخصص و ماهر مانند دکتر حامد قدسی باعث می شود تا شما بتوانید با کمترین عوارض جانبی به بهبود فرم شکم و تقویت اندام خود کمک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌ها و مزایای عمل جراحی زیبایی شکم یا سایر روش‌های کانتورینگ بدن می‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

منابع:

petersonmd.com

www.thepiazzacenter.com

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

مزایای اسلیو معده
اسلیو

مزایای اسلیو معده

به دلایل مختلفی فرد دچار چاقی و اضافه وزن می‌شود. ژنتیک، اختلالات متابولیکی، تیروئید، سبک زندگی ناسالم و… همگی نقش موثر و مستقیمی در افزایش

ادامه مطلب »
بهترین روش جراحی لاغری
جراحی ها

بهترین روش جراحی لاغری

جراحی کاهش وزن یک راه موثر برای افرادی است که مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند. اکثر روش‌های جراحی کاهش وزن ایمن و بی‌خطر

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *