برای تعیین کاندید ابدومینوپلاستی چه معیارهایی بررسی می شود؟

خانه | جراحی ها | برای تعیین کاندید ابدومینوپلاستی چه معیارهایی بررسی می شود؟
کاندید ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا  تامی تاک، یکی از جراحی‌های پرطرفدار زیبایی است که سالانه بسیاری از افراد برای بهبود فرم ناحیه شکم و کاهش چربی‌های این منطقه از آن استفاده می‌کنند.

این عمل زیبایی درست مانند سایر عمل‌ها، برای همه افراد مناسب نیست و کسانی که می‌خواهند این جراحی را انجام دهند، لازم است که شرایط خاصی داشته باشند. در این مقاله معیارهای تعیین کاندید ابدومینوپلاستی را بررسی می‌کنیم تا اگر مایل به انجام آن هستید بتوانید راحت‌تر تصمیم گیری کنید.

چه افرادی کاندید ابدومینوپلاستی هستند؟

اگرچه زنان و مردان اغلب تصور می‌کنند که برای جراحی های زیبایی بسیار پیر هستند، اما در زمان بررسی اینکه بیمار واجد شرایط انجام جراحی زیبایی است یا نه، سن فاکتور بسیار مهمی نیست. این موضوع در مورد جراحی ابدومینوپلاستی نیز صادق است. بسیاری از بیماران تصور می‌کنند که این جراحی برای افراد جوان تر است، اما این موضوع حقیقت ندارد و وضعیت سلامت کلی بیمار، بسیار مهم‌تر از سن او است. خبر خوب این است که کاندید ابدومینوپلاستی می‌تواند از هر رده سنی باشد.

مردم به دلایل مختلف و در مراحل مختلف زندگی، تصمیم به انجام جراحی تامی تاک می‌گیرند. به عنوان مثال زنانی که بچه دار شده‌اند، اغلب می‌خواهند اندام قبل از بارداری خود را بازیابی کنند، یا برخی از بیمارانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته‌اند، می‌خواهند این جراحی را انجام دهند تا پوست اضافی شکم را از بین ببرند.

چرا افراد جراحی ابدومینوپلاستی انجام می‌دهند؟
عکسی از بدن یک زن قبل و بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

نحوه پذیرش شما برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی توسط جراح زیبایی

زمانی که برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی نزد پزشک می‌روید، ابتدا پزشک از اهداف شما برای انجام این عمل سوال می‌پرسد؛ سپس یک معاینه فیزیکی کامل انجام می‌دهد تا سلامت کلی و شرایط شما را بررسی کند.

در مرحله بعدی به احتمال زیاد جراح سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. جالب است که بدانید برخی از بیماران مسن ممکن است کاندیدهای بهتری نسبت به همتایان جوان خود باشند زیرا از سلامت بیشتری برخوردارند. سیگاری نبودن و انجام منظم فعالیت بدنی، دو فاکتور مهم برای کاندید ابدومینوپلاستی است.

افراد برای انجام این جراحی چه شرایطی باید داشته باشند؟

بسیاری از بیمارانی که قصد انجام جراحی تام تاک را دارند، می‌خواهند در سایر قسمت‌های بدن خود نیز جراحی زیبایی انجام دهند. برای مثال خانم‌هایی که در 20، 30 یا 40 سال دارند و به تازگی بچه دار شده‌اند، معمولاً انجام جراحی زیبایی سینه را نیز به عنوان بخشی از عمل زیبایی خود انتخاب می‌کنند؛ در این شرایط، بیمار باید باید تا حد ممکن به وزن ایده آل خود نزدیک باشد و در آینده تصمیم به بچه دار شدن نداشته باشد. چون ممکن است نتایج عمل از بین برود.

بیماران مسن، یعنی بیمارانی که 50 یا 60 سال دارند، برای انجام این عمل باید به وزن ایده‌آل خود نزدیک باشند و سبک زندگی سالمی داشته باشند تا بتوانند کاندید ابدومینوپلاستی شوند و نتیجه خوبی از این عمل بگیرند.

آیا سن بر روند بهبودی جراحی ابدومینوپلاستی تأثیر می‌گذارد؟

پس از جراحی زیبایی، روند بهبود هر بیمار منحصر به فرد است. افراد در هر سنی که باشند، اگر قبل از جراحی از سلامت جسمانی بالایی برخوردار باشند، سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند و کمتر در معرض عوارض بعد از عمل هستند.

با این حال، چند تفاوت کلی در بهبود بیماران جوان و مسن وجود دارد؛ به عنوان مثال، بیماران جوان‌تر سریع‌تر از بیماران مسن بهبود می‌یابند، اما این بدان معنا نیست که مردان و زنان مسن نباید جراحی تامی تاک انجام دهند.

همچنین، برای تسریع روند بهبودی، لازم است که به نکاتی که جراح به شما می‌گوید توجه کنید. به عنوان مثال پس از جراحی نمی‌توانید بارهای سنگین بلند کنید و حرکات سنگین داشته باشید؛ بنابراین به عنوان مثال اگر شغل شما نیاز به بلند کردن بارهای سنگین دارد، این موضوع می‌تواند بر روند بهبودی شما تأثیر داشته باشد و آن را کند کند.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی هستید؟

زمانی که جراحی ابدومینوپلاستی توسط یک جراحی ماهر انجام شود، روشی مطمئن و مؤثر برای دستیابی به شکمی خوش فرم و صاف است؛ با این حال، مانند همه انواع جراحی‌های زیبایی، تصمیم گیری در مورد جراحی ابدومینوپلاستی هم تصمیمی نیست که فرد بتواند به سرعت بگیرد.

بهترین راه برای اطمینان از انتخاب صحیح، تعیین وقت مشاوره با جراح است؛ با این حال، اگر هنوز در مورد انجام این جراحی مطمئن نیستید، در ادامه در مورد ویژگی‌های کاندید ابدومینوپلاستی بیشتر صحبت کرده‌ایم.

  • وجود پوست اضافه در اطراف شکم

اگرچه تامی تاک می‌تواند چربی‌های سرسخت شکم را هدف قرار دهد، اما برای واجد شرایط بودن برای این روش، باید مقدار قابل توجهی پوست اضافه در اطراف شکم خود داشته باشید. چرا؟ چون جراح پلاستیک شما یک برش نسبتاً بزرگ برای انجام این جراحی ایجاد می‌کند و اگر پوست اضافی کافی نداشته باشید، می‌تواند اسکاری ناخوشایند روی پوستتان به جا بماند.

البته اگر تنها در ناحیه زیر شکم پوست اضافه دارید هم می‌توانید این جراحی را انجام دهید، در این شرایط معمولاً پزشک انجام جراحی تامی تاک جزئی را توصیه می‌کند.

وجود پوست اضافه در اطراف شکم ‏
وجود پوست اضافه در اطراف شکم ‏قبل از عمل زیبایی تامی تاک

داشتن سلامت عمومی خوب

جراحی ابدومینوپلاستی یک روش کم‌خطر است، اما بازهم برای افرادی که بیماری‌های جدی دارند مناسب نیست. برخی از مواردی که باید قبل از انتخاب این جراحی در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

  • احتمالاً جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، به همین دلیل لازم است که ریه‌ها و قلب شما شرایط خوبی داشته باشند.
  • اختلالات خود ایمنی و اختلالات بافت همبند می‌توانند مشکلات جدی را در طول روند بهبود ایجاد کنند.
  • اگر پوست شما به طور معمول دچار زخم‌های ضخیم و برجسته می‌شود، باید این موضوع را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید.

قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، سیگار را ترک کنید.

جراحان پلاستیک از بیماران خود می‌خواهند که قبل از هرگونه عمل جراحی، سیگار را ترک کنند. ترک سیگار می‌تواند روند بهبودی را تسریع کند و از عوارض غیر ضروری بعد از جراحی جلوگیری کند.

  • کاندید ابدومینوپلاستی نباید در آینده قصد بچه دار شدن داشته باشند.

اگر می‌خواهید در آینده بچه دار شوید یا بچه‌های بیشتری داشته باشید، بهتر است از انجام جراحی ابدومینوپلاستی صرف نظر کنید؛ چون بارداری‌های آینده می‌توانند ماهیچه‌های ترمیم شده را جدا کرده و دوباره پوست اطراف شکم شما را کش دهد.

این بدان معناست که شما باید روش دیگری را برای بازگرداندن نتایج اولین شکم خود انجام دهید؛ با این حال، اگر بارداری غیرمنتظره‌ای پیش آمد، بهتر است بدانید که جراحی تامی تاکی که انجام داده‌اید، روی سلامت نوزاد تاثیری ندارد و احتمالاً باید برای بازگرداندن نتایج عمل، بعد از زایمان یک جراحی ترمیمی انجام دهید. بنابراین، خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، کاندید ابدومینوپلاستی نیستند.

  • نباید قصد کاهش وزن داشته باشید.

بسیار مهم است که بدانید جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی کاهش وزن نیست و معمولاً قبل از انجام این عمل باید وزنتان تقریباً نزدیک به وزن ایده‌آلتان باشد. اگر این جراحی را انجام دهید و بعد از آن به میزان زیادی وزن کم کنید، ممکن است دوباره دچار شل‌شدگی پوست بشود و ماهیچه‌های شکم شما دچار افتادگی شود و نتایج عمل را از بین ببرد.(در صورتی که می‌خواهید جراحی کاهش وزن انجام دهید، می‌توانید مقاله اسلیو معده یا بای پس معده را مطالعه کنید تا با شرایط آن آشنا شوید).

جمع بندی

دکتر حامد قدسی یکی از جراحان زیبایی مطرح تهران هستند که تبحر خاصی در انجام جراحی ابدومینوپلاستی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌ها و مزایای عمل جراحی زیبایی شکم یا سایر روش‌های کانتورینگ بدن می‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

جهت دانلود نسخه پی دی اف این مقاله در مورد کاندید ابدومینوپلاستی اینجا کلیک کنید.

منابع:

petersonmd.com

www.thepiazzacenter.com

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

جای عمل اسلیو معده
جراحی ها

جای عمل اسلیو معده

جای عمل اسلیو معده ، مراقبت از زخم در کاهش احتمال عفونت پس از هر عمل جراحی بسیار مهم است. در حقیقت، با اینکه مراقبت

ادامه مطلب »
فتق چیست
جراحی ها

فتق چیست

فتق چیست ؟ تقریباً هر ساله بیش از ۳۵۰،۰۰۰-۵۰۰،۰۰۰ جراحی درمان یا ترمیم فتق شکمی در جهان انجام می‌شود. بسیاری از آن ‌ها با روش

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *