عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

خانه | اسلیو | عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی
عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی: امروزه عمل اسلیو معده یا گاستریت کتومی یک گزینه مهم کاهش وزن برای افراد محسوب می‌شود و افراد زیادی تمایل دارند تا از این تکنیک جهت کاهش وزن، تناسب اندام و درمان بیماری‌های مرتبط با آن استفاده کنند.

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی ازجمله جراحی‌های درمانی است. وقتی برای انجام این عمل تصمیم می‌گیرید، یکی از نکات مهمی که به آن فکر خواهید کرد، هزینه‌های عمل اسلیو معده است. اینکه شرکت‌های بیمه چقدر از هزینه‌های این جراحی را می‌دهند بسته به نوع شرکت متفاوت است از طرفی شرایط سلامتی و وزن شما نیز تأثیر مستقیم بر روی هزینه‌ها خواهد داشت بنابراین بسیار مهم است که قبل از هرگونه اقدام برای جراحی با بیمه‌گزار خود صحبت کنید. در این مطلب به بررسی شرایط عمل اسلیو بیمه تکمیلی و هزینه تمام‌شده این جراحی خواهیم پرداخت.

هزینههای جراحی اسلیو در حالت عادی

هزینه‌های جراحی اسلیو در حالت عادی

هنگامی‌که قصد داشته باشید بدون هرگونه خدمات بیمه هزینه‌های تمام‌شده عمل اسلیو را بررسی کنید با موارد متعددی روبه‌رو خواهید شد. هزینه‌های عمل شامل آماده‌سازی اتاق عمل، دستمزد کادر بیهوشی، خرید مواد بیهوشی مناسب و همچنین دستمزد جراح حاضر در اتاق عمل خواهد بود.

به‌علاوه وسایل مورد نیاز بیمار در بیمارستان و دارو‌های پس از انجام این جراحی چاقی نیز به این لیست اضافه خواهند شد. این میزان نسبی و تقریبی است، در برخی موارد ممکن است لازم باشد تا بیمار، مدتی را پس از جراحی در بیمارستان بماند. به طور حتم این هزینه‌های دیگری را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

پس از عمل اسلیو بیمه تکمیلی، لازم است فرد تحت نظر متخصص در بخش‌هایی مانند سی‌سی‌یو بستری شود. این موضوع به بیماری‌های زمینه‌ای و آمادگی بدن فرد نیز بستگی خواهد داشت؛ اما در اغلب موارد، افراد نهایتاً پس از دو روز، از بیمارستان ترخیص شده و دوران استراحت خود را در خانه سپری می‌کنند.

بنابراین پیش از تصمیم‌گیری در مورد انجام عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی لازم است تا مشاوره‌های لازم را با بهترین جراح چاقی در تهران یا شهر محل سکونت خود داشته باشید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا چشم‌اندازی درستی در مورد هزینه‌های پیش رو داشته باشید.

شرایط پوشش بیمه برای جراحی اسلیو

شرایط پوشش بیمه برای جراحی اسلیو

افراد بسیاری تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، یکی از سؤالات پرتکرار ای که می‌پرسند این است که عمل اسلیو در چه صورت با پوشش بیمه تأمین اجتماعی انجام می‌شود؟

همانطور که گفته شد، این عمل به منظور رفع عوارض چاقی، مشکلات و بیماری‌های مرتبط با افزایش وزن مفرط صورت می‌گیرد. خدمات بیمه شامل عمل‌های غیرضروری یا زیبایی نمی‌شوند. در مورد عمل اسلیو بیمه تکمیلی باید گفت افرادی تحت پوشش بیمه خواهند بود که دچار چاقی مفرط بوده و حجم توده بدنی (BMI) آن‌ها چیزی بیش از 40 یا 42 باشد. به‌این‌ترتیب باتوجه‌به نوع بیمه‌ای که تحت پوشش آن قرارگرفته‌اید، می‌توان انتظار کاهش بخشی از هزینه‌های اسلیو معده با بیمه تکمیلی را داشت.

عمل اسلیو معده چگونه به کاهش وزن کمک میکند؟

عمل اسلیو معده مانند بای پس معده یکی از چندین روش جراحی چاقی است که با هدف کاهش حجم مواد غذایی دریافتی در معده انجام می‌شود. در طی این عمل جراحی، بخش قابل‌توجهی معده بیمار برداشته خواهد شد. این موضوع به کوتاه‌تر شدن فرایند هضم و جذب مواد غذایی نیز کمک خواهد کرد.

عمل اسلیو بیمه تکمیلی برای افرادی توصیه می‌شود که عادت به پرخوری دارند و قادر به کنترل اشتهای زیاد خود نیستند. شما دوره تغییر عادت غذایی را ماه‌ها پیش از شروع جراحی شروع خواهید کرد تا به مرور برای تغییر سبک زندگی خود، آماده خود آماده شوید. نتایج جراحی اسلیو دائمی است و حتی اگر بتوانید عادت ریزه خواری یا اعتیاد به شیرینی را کنار بگذارید، پس از انجام جراحی، کاهش وزن به خوبی اتفاق خواهد افتاد. از طرفی فرد احساس سیری سریعتری خواهد داشت، زیرا معده دیگر قادر به دریافت یک‌باره حجم بالایی از مواد غذایی در یک بازه زمانی کوتاه نیست.

مزایای عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

مزایای عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

بعد عمل تغییراتی در سبک زندگی شما ایجاد خواهد شد. پس از عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی انتظار می‌رود تا با تغییر سبک زندگی خود رژیم غذایی و فعالیت روزانه متفاوت‌تری را در پیش بگیرید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا نتایج بهتر و سریع‌تری را پس از عمل مشاهده کنید. کاهش وزن به‌طورمعمول پس از جراحی اسلیو معده اجتناب‌ناپذیر است؛ اما استفاده از یک رژیم مناسب و فعالیت بدنی حساب‌شده می‌تواند نتایج را به‌شدت بهبود ببخشد.

عمل اسلیو بیمه تکمیلی با تمام هزینه‌هایی که برای شما ایجاد می‌کند، می‌تواند یک درمان کمکی در جهت مبارزه با عوارض چاقی مفرط باشد. تغییر ظاهر تنها یکی از نتایج این مشکل است. افراد درگیر با بیماری چاقی مفرط ممکن است با مشکلاتی در ستون فقرات، زانو، استراحت و حتی روابط اجتماعی خود مواجه شوند. اگر عزم خود را برای رسیدن به‌تناسب اندام جزم کرده‌اید، عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی می‌تواند یک راه بسیار خوب جهت رسیدن به این هدف باشد.

بیمه تکمیلی و نقش آن در کاهش هزینههای عمل اسلیو معده
بیمه تکمیلی و نقش آن در کاهش هزینه‌های عمل اسلیو معده

بیمه برای پوشش دهی جراحی اسلیو محدودیت‌ها و شرایط خاص خود را دارد. بیمه‌ها عمدتاً خود را ملزم به تأمین هزینه جراحی‌های غیرضروری یا زیبایی نمی‌دانند. زمانی که چاقی و اضافه وزن از حد استاندارد بسیار بالاتر باشد، یک وضعیت بحرانی یا خطرساز محسوب می‌شود. در سایر شرایط، استفاده از این شیوه جراحی بهترین راهکار درمانی نیست.

چنانچه شرایط لازم جهت عمل اسلیو بیمه تکمیلی را داشته باشید، می‌توان انتظار داشت که بیمه بیش از نیمی از هزینه جراحی را به شما پرداخت کند؛ اما چنانچه شاخص توده بدنی شما از ۴۰ کمتر باشد، همکاری بیمه نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. در کل توصیه می‌شود تا از چند پوشش بیمه جهت شروع فرآیند درمانی استفاده شود. البته بیمه‌های تکمیلی شرایط اختصاصی خود را دارند و در هر شرکت و با توجه به نوع قرارداد شما هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی متفاوت است، بنابراین بهترین منبع پاسخگویی برای بررسی دقیق هزینه‌ها، نمایندگی بیمه طرف قرار داد است.

چگونه صلاحیت فرد برای عمل اسلیو بیمه تکمیلی مورد بررسی قرار مگیرد؟

چگونه صلاحیت فرد برای عمل اسلیو بیمه تکمیلی مورد بررسی قرار مگیرد؟

شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات بیمه، به پزشک یا جراح چاقی طرف قرارداد بیمه مراجعه کنید. ممکن است پرونده پزشکی شما برای بررسی دقیق‌تر به پزشک تغذیه ارجاع داده شود. عوامل متعددی می‌توانند در دچار شدن به چاقی مفرط تأثیرگذار باشند. این موضوع لازم است تا به‌طور تخصصی و به دست پزشک معالج موردبررسی قرار گیرد. در برخی موارد باتوجه‌به ریشه‌های مشکل، ممکن است لازم باشد تا بخشی از فرآیند درمان زیر نظر روانشناس دنبال شود. پس از طی کردن همه این مراحل و بررسی کامل شرایط جسمی و روحی بیمار تصمیم‌گیری درمورد صلاحیت یا عدم صلاحیت برای اسلیو معده با بیمه تکمیلی گرفته می‌شود.

ریسک انجام عمل اسلیو معده چقدر است؟

ریسک انجام عمل اسلیو معده چقدر است؟

عمل اسلیو معده در اغلب مواقع بدون عوارض است. اگر جراحی توسط یک پزشک ماهر و متخصص انجام شود و مراقبت‌ها و مصرف دارو‌های بعد عمل به خوبی مورد توجه قرار گیرند، نتایج عمل اسلیو با موفقیت بسیار بالایی همراه خواهد بود و عوارض پس از جراحی کاهش خواهند یافت. ویتامین‌ها ازجمله دارو‌هایی هستند که پس از جراحی به شما پیشنهاد خواهند شد. این دارو‌ها خود به‌تنهایی می‌توانند به کنترل عوارض کاهش وزن کمک کنند.

ریسک این جراحی در مقایسه با عوارض چاقی مفرط بسیار ناچیز است. بیشتر افرادی که برای انجام این عمل اقدام می‌کنند، با عوارض چاقی به مدت زیادی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. این عمل امید پایانی آن‌ها برای رسیدن به تعادل و تناسب بدن و کاهش مشکلات ناشی از چاقی است. انجام جراحی نزد پزشک حاذق و مجرب مانند دکتر حامد قدسی باعث می‌شود تا علاوه بر نتایج فوق العاده درمانی و زیبایی، عوارض پس از عمل تا حد زیادی کاهش پیدا کنند.

نتیجهگیری

در این مطلب عمل اسلیو بیمه تکمیلی و شرایط افراد برای بهره‌مندی از مزایای آن بررسی شد. شرکت‌های بیمه شرایط خاص خود را برای تأمین هزینه‌ها دارند، با این وجود می‌توان همواره بخشی از هزینه‌های درمان را به کمک خدمات بیمه تأمین کرد. این موضوع باتوجه ‌به مزیت‌های جراحی اسلیو و کمک به ‌سلامتی فرد، قابل‌تأمل و ارزشمند است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *