هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

خانه | اسلیو | هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

اسلیو معده یکی از تکنیک‌های پزشکی برای کمک به لاغری و کاهش وزن است، اما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و چالش‌های پیش روی افراد برای انجام این جراحی هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی است. در این مقاله شما می‌توانید از مشاوره و راهنمایی دکتر حامد قدسی در این زمینه بهره‌مند شوید.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی tel://09109254936
رزرو نوبت دکتر حامد قدسی

چقدر از هزینه عمل اسلیو معده را بیمه پرداخت می‌کند؟ در چه صورت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی پرداخت خواهد شد؟ قبل از اینکه بخواهید به هزینه جراحی فکر کنید در مورد اثربخشی و نتایج آن در بهبود سلامتی خود باید بیندیشید. اسلیو معده برای افرادی که دچار شاخص توده بدنی بالا هستند و رژیم غذایی و تمرینات ورزشی نتوانسته آنها را وزن نرمال و ایده‌آل برساند توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل اسلیو معده و مهمترین عوامل تاثیر گذار بر عمل اسلیو معده

البته تنها هدف انجام این جراحی تناسب اندام نیست. شما از این طریق می‌توانید بسیاری از مشکلات مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا، آپنه انسدادی خواب، مشکلات کبدی و… نیز درمان کرده و به بهبود سلامتی خود کمک کنید.

 بیمه هزینه‌ بیماریهایی را پرداخت می‌کند که با هدف درمان انجام شوند. بنابراین اگر چاقی و اضافه وزن برای شما با مشکلات سلامتی همراه بوده و این مشکلات کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده باشند بیمه بخشی از هزینه‌ها را تقبل خواهد کرد. در ادامه ما بیشتر در مورد نحوه پرداخت هزینه‌های جراحی اسلیو معده توسط بیمه صحبت خواهیم کرد، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله به خواندن ادامه دهید.

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

 • شماره مطب: 02188870946 – 02188870945
 • شماره برای رزرو نوبت: 09109254936
 • مشاوره آنلاین: 09931466388

هزینه جراحی عمل اسلیو معده چقدر است و چگونه محاسبه میشود؟  

قبل از بحث در مورد هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی بهتر است در مورد چگونگی انجام این جراحی و چگونگی برآورد هزینه‌ها بیشتر بدانید.

اسلیو معده نوعی جراحی لاغری است که در آن بیش از ۸۰ درصد معده برش داده می‌شود. معده باقیمانده به شکل آستین لوله‌ای شکل یا یک موز کوچک در خواهد آمد تا بیمار با مصرف حداقل مواد غذایی سریع‌تر احساس سیری کند. دریافت کالری کمتر باعث می‌شود تا فرد به مرور زمان لاغر شود.

این یک جراحی بزرگ و نسبتاً پیچیده است که از طریق لاپاراسکوپی انجام خواهد شد. جراحی به روش لاپاراسکوپی با ایجاد زخم و برش کمتر روی شکم همراه است و بیمار دوران نقاهت و بهبودی سریع‌تری خواهد داشت. استفاده از ابزار مخصوص لاپاراسکوپی نقش بسیار موثری در تعیین هزینه‌ها خواهد داشت. از آنجا که بسیاری از ابزار جراحی وارداتی هستند و نرخ آنها به قیمت دلار وابسته است، جراحی اسلیو معده هزینه بر خواهد بود. علاوه بر هزینه استفاده از تجهیزات پزشکی موارد زیر را نیز باید در لیست هزینه‌ها قرار داد:

 1. دستمزد جراح چاقی
 2. هزینه آزمایشات و معاینات قبل و بعد از جراحی
 3. دستمزد پزشک
 4. هزینه بستری شدن در بیمارستان و دریافت خدمات درمانی
 5. هزینه اتاق عمل
 6.  هزینه داروها
 7. هزینه وسایل جراحی
 8. و…

آیا هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود؟  

در ابتدا باید بگوییم چگونگی پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه تکمیلی به شرکت بیمه طرف قرارداد شما بستگی دارد. جراحی اسلیو مانند بای پس معده یکی از جراحی‌های گران است و در دسته جراحی‌های زیبایی قرار دارد، به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های بیمه هزینه‌ها را تحت پوشش قرار نمی‌دهند، مگر آنکه جراحی با هدف درمان انجام شود. اگر جراحی با هدف درمان باشد بیمه حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌ها را به شخص برمی‌گرداند. در غیر این صورت فرد باید همه هزینه‌ها را خود پرداخت کند.

در صورتی که اسلیو به عنوان یک جراحی کاهش وزن با هدف درمان انجام شود، شرکت‌های بیمه فرانشیز مختلفی را در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال ممکن است بیمه طرف قرارداد فرانشیز ۳۰ درصدی برای اسلیو در نظر گرفته باشد. در این صورت اگر سقف پرداختی بیمه ۳۰ میلیون تومان باشد بیمار باید ۹ میلیون از هزینه‌ها را خود بپردازد و بیمه ۲۱ میلیون بقیه را پرداخت خواهد کرد.

بنابراین اگر هزینه‌های عمل یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های شماست بهتر است با بیمه طرف قرارداد مراجعه کرده و در مورد پرداخت هزینه‌ها بیشتر پرس و جو کنید.

بیشتر بدانید: چه عواملی باعث افزایش هزینه عمل اسلیو معده می شود و هدف از جراحی اسلیو معده چیست؟

در چه صورت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود؟

برای پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی فرد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • شاخص توده بدنی فرد باید بیش از ۴۰ باشد.
 • اگر فرد شاخص توده بدنی ۳۵ داشته و از مشکلات مرتبط با سلامتی رنج ببرد نیز می‌تواند هزینه درمان را از بیمه دریافت کند. برای این منظور بیمار باید نامه از پزشک معتمد بیمه تکمیلی دریافت کند.

آیا پرداخت هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی متفاوت است؟  

چگونگی پرداخت هزینه‌های اسلیو معده به قرارداد بیمه با بیمارستان بستگی دارد. بیشتر بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی قرارداد دارند. در مقابل بیمه تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و… با بیمارستان‌های دولتی قرارداد دارند. بنابراین اگر از این نوع پوشش‌های بیمه‌ای استفاده می‌کنید به راحتی نمی‌توانید در بیمارستان‌های خصوصی جراحی را انجام دهید.

 • شرایط پرداخت هزینه اصلی به معده با بیمه تکمیلی

ابتدا پرونده پزشکی و شرایط سلامتی فرد توسط پزشک بیمه بررسی خواهد شد.

اگر در همان بیمارستانی که عمل انجام می‌دهید با بیمه تکمیلی قرارداد داشته باشد شما می‌توانید پس از کاهش هزینه‌ها توسط بیمه، مابقی هزینه را پرداخت کرده و برای جراحی اقدام کنید.

در برخی از بیمارستان‌ها بیمار پس از انجام جراحی با تهیه فاکتور به شرکت بیمه مراجعه کرده و بخشی از هزینه عمل را دریافت می‌کند.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی توسط چه شرکت‌های بیمه‌ای پرداخت می‌شود؟  

در زیر به لیستی از شرکت‌هایی که هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را پرداخت می‌کنند اشاره شده است:

 • بیمه آتیه سازان
 •  بیمه البرز
 •  بیمه بانک مسکن
 •  بیمه تجارت
 • بیمه کارآفرین
 • بیمه بانک صادرات
 • بیمه کشاورزی
 • بیمه دی
 •  بیمه سینا
 • بیمه کوثر
 •  بیمه سامان
 •  بیمه تعاون
 •  بیمه رازی
 • و…

سخن پایانی در مورد هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد برای انجام جراحی اسلیو پرداخت هزینه عمل است. هزینه عمل به دستمزد جراح، پزشک بیهوشی، آزمایشات، داروها، هزینه اتاق عمل و هزینه بستری شدن در بیمارستان و دریافت خدمات درمانی بستگی دارد. جراحی اسلیو یک جراحی گران می‌باشد.

داشتن بیمه تکمیلی کمک می‌کند تا شما بتوانید بخشی از هزینه‌ها را توسط بیمه پرداخت کنید. اینکه بیمه چه مقدار از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند به قرارداد شما و شرکت بيمه‌گذار بستگی دارد. اما آنچه که از پرداخت هزینه‌ها مهمتر است انجام جراحی توسط بهترین جراح چاقی در تهران است که باعث می‌شود تا شما یک عمل موفقیت آمیز با حداقل عوارض جانبی را تجربه نمایید.

دکتر حامد قدسی عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده‌اند.  تسلط مهارت بالای این پزشک ارزنده باعث شده تا ایشان به عنوان یکی از چهره‌های برتر در زمینه جراحی چاقی شناخته شوند.

سوالات متداول هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی 

1- آیا هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی به صورت کامل پرداخت می‌شود؟

در صورتی که چاقی و اضافه وزن مشکلات جدی سلامتی برای فرد به همراه داشته باشد بیمه تکمیل بخش عمده از هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد. اینکه تا چه اندازه هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت می‌شود به فرانشیز و قرارداد بین شما و شرکت بیمه گذار بستگی دارد.

2- هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی در بیمارستان خصوصی پرداخت می‌شود؟

اکثر بیمارستان‌های خصوصی طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی هستند. اگر بیمارستان خاصی مد نظر خود دارید قبل از انجام جراحی در مورد پرداخت هزینه‌ها توسط بیمه صحبت کنید.

3- با چه شاخص توده بدنی می‌توان درخواست پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را داشت؟

افرادی که شاخص توده بدنه بالای ۴۰ دارند می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شود. افراد با شاخص توده بدنی ۳۵ که از مشکلات متعدد سلامتی مرتبط با چاقی رنج می‌برند نیز می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند.

منبع

https://www.gastricsleevecenters.com/gastric-sleeve-cost/gastric-sleeve-insurance-coverage/

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

اسلیو چیست
اسلیو

اسلیو چیست

 راهکارهای پزشکی مانند اسلیو معده به کمک آمده‌ اند تا لاغر شدن و تناسب اندام دیگر یک رویا نباشد، اما اسلیو چیست و اسلیو بودن

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *