عمل اسلیو معده با بیمه

خانه | اسلیو | عمل اسلیو معده با بیمه
جراحی اسلیو با بیمه

عمل اسلیو معده با بیمه ازجمله جراحی‌های درمانی است. این عمل به‌منظور رفع عوارض چاقی و مشکلات و بیماری‌های مرتبط با افزایش وزن مفرط صورت می‌گیرد. در این مطلب به بررسی شرایط بیمه و هزینه تمام‌شده عمل جراحی اسلیو خواهیم پرداخت.
ضمناً می توانید با مراجعه به صفحه عمل اسلیو معده از شرایط کلی این عمل و با مراجعه به صفحه هزینه اسلیو معده از قیمت کلی این عمل مطلع شوید.

هزینه‌های جراحی اسلیو در حالت عادی

هنگامی‌که قصد داشته باشید بدون هرگونه خدمات بیمه به هزینه‌های تمام‌شده عمل اسلیو نگاه کنید با موارد متعددی روبه‌رو خواهید شد. این پرداخت‌ها شامل آماده‌سازی اتاق عمل، دستمزد کادر بیهوشی، خرید مواد بیهوشی مناسب و همچنین حقوق جراح حاضر در اتاق عمل خواهد بود.

به‌علاوه ابزار‌ها و هزینه‌های حضور در بیمارستان و دارو‌های پس از جراحی نیز به این لیست اضافه خواهد شد. این میزان نسبی و تقریبی است؛ اما روی‌هم‌رفته این هزینه می‌تواند به 50 میلیون تومان نیز برسد. در برخی موارد ممکن است لازم باشد تا بیمار، مدتی را پس از جراحی در بیمارستان بماند.

پس از عمل اسلیو معده با بیمه فرد لازم است تا تحت نظر متخصص در بخش‌هایی مانند سی‌سی‌یو بستری شود. این موضوع به بیماری‌های زمینه‌ای و آمادگی بدن فرد نیز بستگی خواهد داشت؛ اما در اغلب موارد، افراد نهایتاً پس از دو روز، بیمارستان را ترک کرده و دوران استراحت خود را در خانه سپری می‌کنند.

شرایط بیمه برای جراحی اسلیو معده
شرایط بیمه برای جراحی اسلیو معده

شرایط پوشش بیمه برای جراحی اسلیو

عمل اسلیو در چه صورت با پوشش بیمه تامین اجتماعی انجام می‌شود؟

خدمات بیمه شامل عمل‌های غیرضروری یا زیبایی نمی‌شود. در مورد عمل اسلیو معده نیز جراحی اسلیو با بیمه شامل افرادی خواهد بود که دچار چاقی مفرط باشند و حجم توده بدنی آن‌ها چیزی بیش از 40 یا 42 BMI باشد. به‌این‌ترتیب باتوجه‌به نوع بیمه‌ای که تحت پوشش آن قرارگرفته‌اید، می‌توان انتظار کاهش بخشی از هزینه‌های عمل اسلیو معده با بیمه را داشت.

هزینه‌های جانبی عمل جراحی اسلیو معده

پس از عمل اسلیو معده با بیمه انتظار می‌رود تا رژیم غذایی و فعالیت روزانه متفاوت‌تری را در پیش بگیرید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا نتایج بهتر و سریع‌تری را درنتیجه این عمل مشاهده کنید. کاهش وزن به‌طورمعمول پس از جراحی اسلیو معده اجتناب‌ناپذیر است؛ اما استفاده از یک رژیم مناسب و فعالیت بدنی حساب‌شده می‌تواند این نتیجه را به‌شدت بهبود داده و افزایش ببخشد.

مزیت‌های جراحی اسلیو معده
مزیت‌های جراحی اسلیو معده

هزینه‌های احتمالی پس از جراحی اسلیو

 

عمل اسلیو معده با بیمه با تمام مسئولیت‌ها و هزینه‌هایی که برای شما ایجاد می‌کند، می‌تواند یک درمان کمکی در جهت مبارزه با عوارض چاقی مفرط باشد. تغییر ظاهر تنها یکی از نتایج این مشکل است. افراد درگیر با بیماری چاقی مفرط ممکن است با مشکلاتی در ستون فقرات، زانو، استراحت و روابط اجتماعی خود نیز مواجه شوند. اگر عزم خود را برای رسیدن به‌تناسب اندام جزم کرده‌اید، عمل اسلیو معده می‌تواند یک شیوه کمکی بسیار خوب جهت رسیدن به این هدف باشد.

بیمه تکمیلی و نقش آن در کاهش هزینه‌های عمل اسلیو معده

چنانچه شرایط  لازم جهت عمل اسلیو معده با بیمه را داشته باشید، می‌توان انتظار داشت که بیمه بیش از نیمی از هزینه جراحی را به شما پرداخت کند؛ اما چنانچه شاخص توده بدنی شما از 40 کمتر باشد، همکاری بیمه نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. عمدتاً توصیه می‌شود تا از چند پوشش بیمه جهت شروع فرآیند درمانی استفاده شود البته بیمه های تکمیلی شرایط اختصاصی خود را دارند و در هر شرکت و با توجه به نوع قرارداد شما این پوشش متفاوت است و باید از نماینده بیمه خود این سوال را بپرسید.

محدودیت های بیمه و اسلیو معده
محدودیت های بیمه و اسلیو معده

محدودیت بیمه برای پوشش دهی جراحی اسلیو

علت محدودیت‌های بیمه تکمیلی در تأمین هزینه جراحی

بیمه‌ها عمدتاً خود را ملزم به تأمین هزینه جراحی‌های غیرضروری یا زیبایی نمی‌دانند. چاقی زمانی که از میزان خاصی عبور کند، به‌عنوان یک وضعیت بحرانی یا خطرساز محسوب می‌شود. در باقی شرایط، استفاده از شیوه جراحی لزوماً بهترین راهکار نیست.

چه افرادی کاندید مناسب برای جراحی اسلیو معده هستند؟

شما پیش از تصمیم‌گیری در مورد انجام جراحی اسلیو معده با بیمه لازم است تا با فرد متخصص، مشاوره لازم را انجام دهید. این موضوع همچنین به شما کمک می‌کند تا چشم‌اندازی در مورد آنچه در انتظار شما خواهد بود، به دست آورید. از مهم‌ترین این اطلاعات می‌توان به تغییراتی که درنتیجه عمل، در سبک زندگی شما ایجاد خواهد شد اشاره کرد.

شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات بیمه، به پزشک طرف قرارداد بیمه مراجعه کرده و پرونده پزشکی خود را نیز از این طریق به پزشک تغذیه طرف قرارداد ارجاع دهید. عوامل متعددی می‌توانند در دچار شدن به چاقی مفرط تأثیرگذار باشند. این موضوع لازم است تا به‌طور تخصصی و به دست پزشک معالج موردبررسی قرار گیرد. در برخی موارد باتوجه‌به ریشه‌های مشکل، ممکن است لازم باشد تا بخشی از فرآیند درمان خود را زیر نظر روانشناس دنبال کنید.

فلسفه انجام عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده یکی از چند روش جراحی خاص جهت کاهش حجم دریافتی معده است. در طی این عمل جراحی، بخش قابل‌توجهی از ظرفیت معده بیمار حذف خواهد شد. این موضوع به کوتاه‌تر شدن فرایند هضم و جذب مواد غذایی نیز کمک خواهد کرد.

عمل اسلیو معده با بیمه کاربرد مناسبی برای آن دسته از افرادی دارد که عادت به پرخوری دارند و قادر به کنترل این اشتهای بیمارگونه نیستند. شما دوره تغییر عادت غذایی را ماه‌ها پیش از شروع جراحی شروع خواهید کرد و کمابیش برای تغییر سبک زندگی خود، آماده خواهید شد.

نتایج جراحی اسلیو دائمی است و حتی اگر نتوانید عادت خورده خواری یا اعتیاد به شیرینی را کنار بگذارید، پس از انجام جراحی، همواره پتانسیل خوبی برای کاهش وزن خواهید داشت؛ چراکه معده شما عملاً قادر به دریافت یک‌باره حجم بالایی از مواد غذایی در یک بازه زمانی کوتاه نیست.

جراحی اسلیو با بیمه

ریسک انجام عمل اسلیو معده چقدر است؟

عمل اسلیو معده با بیمه در اغلب مواقع بدون عوارض است و نتایج آن به کمک تخصص پزشک و استفاده از دارو‌های متناسب، کاملاً قابل پیش‌بینی خواهد بود. ویتامین‌ها ازجمله داروهایی هستند که پس از جراحی به شما پیشنهاد خواهند شد. این دارو‌ها خود به‌تنهایی می‌توانند به کنترل عوارض کاهش وزن کمک کنند.

ریسک این جراحی در مقایسه با عوارض چاقی مفرط بسیار ناچیز بوده و عمده افرادی که برای انجام این عمل پیش‌قدم می‌شوند، با عوارض چاقی به مدت قابل‌توجهی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. این عمل به عبارتی امید پایانی آن‌ها برای رسیدن به تعادل بدنی بوده است.

نتیجه‌گیری

در این مطلب عمل اسلیو معده با بیمه و شرایط بیمه برای تحت پوشش قرار دادن آن بررسی شد. شرکت‌های بیمه شرایط خاص خود را برای تأمین هزینه‌ها دارند؛ اما کمابیش می‌توان همواره بخشی از هزینه‌های درمان را به کمک خدمات بیمه تأمین کرد. این موضوع باتوجه‌به مزیت‌های جراحی اسلیو و کمک به‌سلامتی فرد، قابل‌تأمل و ارزشمند خواهد بود.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

درمان دیابت با عمل جراحی چاقی اسلیو معده
اسلیو

چاقی و دیابت

چاقی و دیابت نوع 2 (DM)در حال حاضر شایع ‌ترین بیماری های مزمن در سراسر جهان هستند. هر دو بیماری با درمان پزشکی فعلی از

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *