قیمت لوازم اسلیو معده چقدر است؟ بررسی دقیق هزینه تمام لوازم

خانه | جراحی ها | قیمت لوازم اسلیو معده چقدر است؟ بررسی دقیق هزینه تمام لوازم
قیمت لوازم اسلیو معده چقدر است؟

قیمت لوازم اسلیو معده: اسلیو معده یکی از انواع جراحی کاهش وزن است که با هدف ایجاد تغییر در حجم معده انجام می‌شود. این یک جراحی بزرگ است که برای انجام آن به لوازم و تجهیزات خاصی نیاز است. استپلر، دسته استپلر، پورت‌های لاپاراسکوپی، منگنه لاپاراسکوپی و… از مهمترین لوازم و تجهیزات جراحی متابولیک هستند. هر کدام از این تجهیزات باید قبل از عمل جراحی تهیه شوند. قیمت لوازم اسلیو معده نقش مستقیمی در تعیین هزینه نهایی جراحی دارد. بسیاری از این تجهیزات و امکانات وارداتی هستند و با نوسانات ارز قیمت آنها نیز تغییر پیدا می‌کند. معمولاً قیمت این تجهیزات از ۱۶ تا ۲۰ میلیون متغیر است.

برای مطالعه و اطلاع کامل از هزینه عمل اسلیو معده کلیک کنید.

بسیاری از این لوازم توسط کلینیک یا بیمارستان در اختیار بیمار قرار گرفته و در فاکتور نهایی هزینه‌های جراحی او محاسبه می‌شوند. ممکن است گاهی لازم باشد تا خود بیمار این تجهیزات را خریداری کند. در هر صورت باید در لیست نهایی هزینه‌ها، قیمت لوازم اسلیو معده را نیز منظور کنید. در این مقاله ما به صورت مفصل در مورد قیمت لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای اسلیو معده با شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهیم‌. پس تا انتها مقاله را با دقت بخوانید.

لوازم عمل اسلیو معده چیست؟

بررسی قیمت لوازم اسلیو معده

آیا قیمت لوازم اسلیو معده تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

از کجا باید لوازم اسلیو معده را با قیمت مناسب خریداری کرد؟

آیا برند شرکت وارد کننده روی قیمت لوازم اسلیو معده تأثیر دارد؟

 

لوازم عمل اسلیو معده چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد قیمت لوازم عمل اسلیو معده با شما صحبت کنیم، بهتر است با این تجهیزات کمی بیشتر آشنا شوید.

همانطور که می‌دانید اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی با ایجاد برش‌های کوچکی روی شکم انجام می‌شود. سپس ابزار لاپاراسکوپی و جراحی از طریق این برش وارد شکم شده و معده برش داده می‌شود. در این نوع جراحی چاقی چیزی حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد حجم برداشته شده تا معده به شکل آستین کوچک یا یک موز کوچک درآید؛ سپس بقیه معده بخیه زده می‌شود. انجام فرایند جراحی از این طریق نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی دارد. از جمله مهم‌ترین لوازم اسلیو معده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) دستگاه لیگاشور

این یکی از تجهیزات بسیار مهم در اتاق عمل محسوب می‌شود که با انسداد عروق خونی، احتمال خونریزی را حین جراحی بسیار کاهش می‌دهد. استفاده از این دستگاه همچنین باعث می‌شود تا نیازی به استفاده از بخیه و نخ بخیه حین جراحی نباشد. دستگاه لیگاشور باعث می‌شود تا مدت زمان انجام جراحی لاغری کاهش محسوسی داشته باشد.

2) پورت‌های لاپاراسکوپی

این نوع از ابزار جراحی اسلیو یکبار مصرف بوده و کمک می‌کنند تا ابزار جراحی و دوربین‌ها به صورت همزمان تنها از طریق برش‌های کوچک وارد حفره‌های شکمی شده و جراحی به به شکل کم تهاجمی دنبال شود.

3) سوزن ورس

این وسیله که به صورت یک لوله یا یک میله ارتجاعی نوک تیز است و برای پر کردن فضای داخلی شکم از گاز دی اکسید کربن در جراحی‌ لاپاراسکوپی استفاده می‌شود.

4) استپلر

این نوعی از تجهیزات پزشکی است که به جای بخیه استفاده می‌شود. از طریق استاپلر سوزن منگنه‌های جراحی در محل مورد نظر قرار داده می‌شوند تا اتصال یا آناستاموز انجام شود. استپلرها انواع گوناگونی دارند که هر کدام با هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

5) دسته استپلر

از دیگر تجهیزات اسلیو معده می‌توان به دسته استپلر اشاره کرد که به منگنه معده متصل شده و پزشک از طرف آن جراحی را انجام می‌دهد.

6) لنز لاپاراسکوپی

 

این وسیله یک دوربین کوچک است که بعد از وارد شدن به حفره شکمی تصاویر داخل شکم را به خوبی روی صفحه مانیتور اتاق عمل نمایش می‌دهد. استفاده از این لنز به پزشک کمک می‌کند تا فضای داخلی شکم را به خوبی رصد کند و با حرکت دادن آن در جهات مختلف  جراحی دقیق‌تری را انجام دهد.

هر کدام از این وسایل هزینه جداگانه‌ای دارند که بیمار موظف به پرداخت آنها است.

بررسی قیمت لوازم اسلیو معده

بررسی قیمت لوازم اسلیو معده

خرید لوازم و تجهیزات جانبی جراحی اسلیو هزینه بر است. از آنجا که بسیاری از این تجهیزات یکبار مصرف هستند، هر بیمار باید به صورت جداگانه آنها را خریداری نماید. قیمت لوازم اسلیو معده از ۱۶ میلیون تا ۲۰ میلیون متغیر است که البته این هزینه‌ها با توجه به نوسان نرخ ارز ممکن است بیشتر شوند. اگر نگران قیمت تجهیزات و لوازم عمل هستید، بهتر است قبل از انجام جراحی با پزشک خود در این مورد مشورت نمایید. در زیر به صورت اجمالی ما هزینه لوازم اسلیو معده را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

قیمت دستگاه لیگاشور

 بر حسب نوع و مارک آن از 2/000/000 میلیون به بالا

قیمت سوزن ورس

از 300/000 تومان به بالا

قیمت دستگاه استپلر

از 4/800/000 تومان به بالا

قیمت استپلر

از 450/000 تومان به بالا

قیمت لنز لاپاراسکوپی 

25/000/000 تومان

این قیمت‌ها تقریبی بوده و بر اساس مارک و نوع دستگاه مورد نظر ممکن است قیمت‌ها کمی بالا یا پایین شوند. چیزی که بیش از قیمت لوازم اسلیو معده اهمیت دارد، مراجعه به جراح چاقی با تجربه و ماهر است که در کلینیک‌های پیشرفته طبابت می‌کنند. مراجعه به این پزشکان باعث می‌شود تا از انتخاب ایمن‌ترین و بهترین لوازم اطمینان پیدا کرده و جراحی بدون عارضه انجام دهید.

مطالعه تکمیلی: برای اطلاع از عوارض اسلیو معده در دراز مدت و روش های درمان کلیک کنید. 

آیا قیمت لوازم اسلیو معده تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

آیا قیمت لوازم اسلیو معده تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟ 

پرداخت هزینه جراحی اسلیو یا بای پس معده توسط بیمه‌ها تابع شرایط و قوانین خاصی است اگر این جراحی با هدف درمان انجام شود بیمه بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد. در صورتی که جراحی با هدف زیبایی انجام شود، پرداخت هزینه‌ها بر اساس فرانشیز بیمه طرف قرارداد متفاوت خواهد بود.

در این بین پرداخت بخشی از هزینه لوازم اسلیو معده خود چالش دیگری محسوب می‌شود‌؛ البته این به نوع بیمه شما بستگی دارد. در اکثر موارد به دلیل اینکه هزینه تجهیزات با نرخ ارز ارتباط مستقیمی دارند، بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌ها به عهده نمی‌گیرد. با این وجود برخی بیمه‌های تکمیلی بر اساس  ممکن است بخشی از هزینه‌ها را به عهده بگیرند. شما باید به بیمه طرف قرارداد مراجعه کرده و در مورد فرانشیز که بیمه برای این منظور در نظر گرفته، مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

از کجا باید لوازم اسلیو معده را با قیمت مناسب خریداری کرد؟

از کجا باید لوازم اسلیو معده را با قیمت مناسب خریداری کرد؟ 

برای خرید لوازم اسلیو معده باید به دنبال داروخانه‌ها و مراکز تجهیزات پزشکی با مجوز قانونی باشید که وسایل و تجهیزات پزشکی را با نظارت وزارت بهداشت توزیع می‌کنند؛ در این صورت کیفیت اجناس بالا خواهد بود. بنابراین تنها نباید به قیمت لوازم اسلیو معده ارزان توجه کرد. گاهی ممکن است این وسایل به صورت قاچاق وارد کشور شده و تاریخ مصرف آنها گذشته باشد. بهتر است این وسایل را به صورت رسمی و با ثبت در سامانه وزارت بهداشت تهیه فرمایید؛ البته برخی کلینیک‌های پزشکی معتبر خود به صورت مستقیم این وسایل را در اختیار بیماران قرار می‌دهند.

آیا برند شرکت وارد کننده روی قیمت لوازم اسلیو معده تأثیر دارد؟

بله لوازم اسلیو معده با کیفیت که از کشورهای خارجی وارد ‌میشوند، هزینه‌ بیشتری خواهند داشت. امروزه بسیاری از این تجهیزات پزشکی توسط کشور چین تولید و به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند.

ممکن است هنگام پرس و جو در مورد تجهیزات اسلیو معده با برندهای مختلفی از جمله برندهای آمریکایی آشنا شده باشید. بسیاری از این برندها به صورت مستقیم وارد کشور نمی‌شوند. کشور چین امروزه با الگوبرداری از این برندها خود محصولات پزشکی با کیفیت تولید کرده و صادر می‌کند. بنابراین فریب کلاهبرداران را نخورید و قبل از اینکه برند خاصی از تجهیزات لوازم اسلیو معده را خریداری کنید در مورد شرکت تولید کننده و نحوه صادرات آن بیشتر مطالعه و تحقیق نمایید.

نتیجه‌گیری در مورد قیمت لوازم اسلیو معده

اسلیو یکی از انواع جراحی چاقی که با هدف کاهش حجم معده انجام می‌شود. برای انجام جراحی اسلیو به ابزار و لوازم پزشکی خاصی نیاز است. دستگاه لیگاشور، پورت‌های لاپاراسکوپی، سوزن ورس، استپلر و لنز لاپاراسکوپی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده این جراحی هستند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. معمولاً قیمت این تجهیزات از ۱۶ تا ۲۰ میلیون متغیر است. در شرایط کنونی به دلیل نوسان نرخ ارز اکثر بیمه‌ها هزینه تجهیزات لوازم جراحی چاقی را پرداخت نمی‌کنند. با این وجود ممکن است برخی بیمه‌ها شرایط و ضوابط خاصی برای این موضوع داشته باشند. آنچه که بیش از قیمت لوازم اسلیو معده اهمیت دارد، تهیه لوازم با کیفیت و استاندارد از مراکز تجهیزات پزشکی معتبر است.

با مراجعه به بهترین جراح چاقی در تهران می‌توانید از نوع تجهیزات مورد استفاده اطمینان حاصل کنید. دکتر حامد قدسی با به کارگیری از پیشرفته ترین و به روزترین تجهیزات پزشکی تلاش می‌کنند تا بیماران بتوانند یک عمل عالی و موفقیت آمیز با حداقل عوارض جانبی داشته باشند.

ایشان عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده‌اند.

منبع:

https://emedicine.medscape.com/article/143954-periprocedure?form=fpf

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره مطب

02188870946

02188870945

شماره برای رزرو نوبت

09109254936

مشاوره آنلاین

 09931466388

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *