میزان کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده

دکتر حامد قدسی » جراحی ها » بای پس » میزان کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده
میزان کاهش وزن بعد ازعمل بای پس معده

کم شدن وزن پس از جراحی بای پس معده کاملا تضمین شده است. اما ، دانستن اینکه چقدر وزن از دست خواهید داد ، برای واقع بینانه نگه داشتن انتظارات و اهداف شما ضروری است.

میزان لاغری شما به عوامل مختلفی از جمله موفقیت جراحی ، تغذیه و برنامه ورزشی شما بستگی دارد. اگر می خواهید وزن خود را پایین نگه دارید و مسیر کاهش وزن خود را ادامه دهید، تغییر سبک زندگی یک گام بسیار مهم است.

با ما همراه باشید تا از میزان کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده مطلع شوید.

کاهش وزن بعد از بای پس معده

بیماری متعهد و با انگیزه می تواند نزدیک به ۸۰ درصد وزن اضافی خود را طی دو سال بعد از جراحی بای پس معده از دست بدهد. علاوه بر این، بیماران در شش ماه اول پس از جراحی به سرعت وزن کم می کنند و بیشترین مقدار اضافه وزن خود را از دست می دهند این امر باعث ایجاد روحیه در بیماران می شود. بعد از یک یا دو سال، وزن نهایی بیمار تثبیت می شود. تا آن زمان بیمار حدود ۶۵ تا ۸۰ درصد از اضافه وزن زمان قبل از عمل خود را از دست می دهد.

مهم است که بدانید بین وزن شروع و اضافه وزن شما تفاوت وجود دارد. برای دانستن میزان کاهش وزن ، باید شاخص توده بدنی (BMI) فعلی خود را محاسبه کنید و سپس آن را از وزن سالم ایده آل خود کم کنید.

در اینجا چند مثال برای درک کامل این فرآیند آورده شده است:

همانطور که مشاهده می کنید ، اعداد بسته به وزن شروع و هدف شما متفاوت هستند. اکنون که دانستید حدودا چقدر می توانید وزن کم کنید ، می توانید با دنبال کردن یک سبک زندگی سالم همراه با ورزش، اهداف واقع گرایانه خود را تعیین کنید.

45 کیلو کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده

اثرات طولانی مدت جراحی بای پس معده

مزایای طولانی مدت بسیار زیادی بعد از جراحی بای پس معده در انتظار بیماران است. بسیاری از بیماران با کسب اعتماد به نفس بیشتر و از بین رفتن مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی ، ادعا می کنند که تغییری چشمگیر در زندگیشان اتفاق افتاده است.

طبق نظر دکتر سید حامد قدسی، متوسط کاهش هفتگی وزن بیماران بعد از انجام عمل بای پس معده حدود ۲ تا ۶ کیلوگرم برای دو تا سه ماه اول است. بعد از شش ماه، کاهش وزن فرد هفته ای ۰٫۵ تا ۱ کیلوگرم می شود. باید بدانید که میزان کاهش وزن به سن ، سلامتی و وزن اولیه فرد هم بستگی دارد.

علاوه بر این ، ممکن است برای مدتی دچار ثبات وزن شوید. اگر این موضوع بیش از ۶ هفته طول بکشد ، باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید تا علت و راهکار لازم به شما گفته شود.

100 کیلو کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده
میزان کاهش وزن بعد ازعمل بای پس معده معادل 80%

رژیم غذایی بعد از عمل بای پس معده

توصیه های رژیم غذایی پس از جراحی بای پس معده بسته به شرایط فردی شما متفاوت است.

یک رژیم بای پس معده معمولاً از یک رویکرد چند مرحله ای پیروی می کند تا به شما کمک کند تا دوباره غذاهای جامد بخورید. سرعت حرکت شما از یک مرحله به مرحله دیگر به سرعت بهبودی بدن شما و تنظیم شدن آن با تغییر در رژیم غذایی بستگی دارد. معمولاً می توانید خوردن غذاهای معمولی را حدود سه ماه پس از جراحی شروع کنید.

نکات مهم در مورد رژیم غذایی بای پس معده

در هر مرحله از رژیم بای پس معده ، باید نکات زیر را رعایت کنید:

جمع بندی

موفقیت در کاهش وزن شما به موفقیت جراحی شما بستگی دارد. انتخاب یک جراح مناسب کلید دریافت بهترین جراحی است. بهترین جراح بای پس معده باید دارای سالها تجربه و میزان موفقیت بالا باشد.

دکتر سید حامد قدسی خورسند یکی از جراحان با تجربه در این زمینه هستند که عمل های موفق زیادی در زمینه بای پس معده انجام داده اند. جهت مشاوره ‏و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در ‏سایت اقدام ‏نمایید.‏

همچنین می توانید فایل pdf این مقاله رو از اینجا دانلود نمایید.

منابع

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *