هزینه عمل برداشتن چربی شکم

خانه | جراحی ها | هزینه عمل برداشتن چربی شکم
هزینه جراحی زیبایی شکم چقدر است؟

هزینه عمل برداشتن چربی شکم: اگر به هر دلیلی مانند بارداری، کاهش وزن و چاقی از وجود چربی‌های اضافی اطراف شکم و پهلو‌های خود احساس ناراحتی می‌کنید ممکن است به انواع روش‌های پلاستیک و زیبایی مانند پیکرتراشی برای از بین بردن چربی‌های احتشایی اطراف شکم و پهلو‌های خود فکر کرده باشید. با حذف این چربی‌های اضافی شما می‌توانید ظاهری کاملاً و جدید و طبیعی به اندام خود بدهید، زیرا بعد از جراحی شکم صاف، کشیده و جوان به نظر خواهد آمد. در واقع جراحی زیبایی شکم روشی برای تغییر شکل کل نیم تنه است که علاوه بر ترمیم شکل بدن ماهیچه‌های شکمی را از طریق برداشت پوست و بافت چربی اضافی تقویت می‌کند.

جراحی زیبایی شکم یکی از پنج مورد جراحی محبوب زیبایی است. احتمالاً یکی از اولین سؤالاتی که در مورد این جراحی به ذهنتان می‌رسد، هزینه عمل برداشتن چربی شکم است. تعیین هزینه دقیق این جراحی دشوار است، چون این به فاکتور‌های مختلفی بستگی دارد. هزینه عمل برداشتن چربی شکم بسته به میزان دشواری برداشت چربی، مهارت جراح پلاستیک یا جراح چاقی و بیمارستانی که جراحی در آن انجام می‌شود، متفاوت است. این مقاله به شما کمک می‌کند عوامل تأثیرگذار بر هزینه عمل برداشتن چربی شکم را بیشتر بررسی کرده تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای این تکنیک لاغری و زیبایی اقدام کنید.

عمل برداشتن چربی شکم چگونه انجام میشود؟

عمل برداشتن چربی شکم چگونه انجام میشود؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد هزینه عمل برداشتن چربی شکم صحبت کنیم، بهتر است کمی با انجام این روش زیبایی بیشتر آشنا شویم. در طول عمل جراحی زیبایی شکم، پزشک برش‌هایی روی پوست و بافت زیرین شکم ایجاد می‌کند تا مقدار زیادی از پوست زائد و چربی موجود در حد فاصل بین ناف و ناحیه تناسلی ادراری را بردارد. در بیشتر موارد، این برش به شکل یک بیضی افقی در زیر ناف خواهد بود.

به طور معمول پس از پایان این بخش از جراحی، بافت همبند موجود در روی عضلات شکم با نخ بخیه غیر قابل جذب دوخته می‌شود؛ به گونه‌ای که عضلات شکم به شکل و فرم مورد نظر رسیده و مستحکم شوند. شکل و بزرگی برشی که روی پوست شکم انجام می‌شود، به میزان پوست اضافی و روش عمل جراحی بستگی دارد. نگران جای بخیه و برش نباشید، زیرا جای این برش‌‍‌ها نیز به مرور در جهت خطوط طبیعی زیر شکم و خط بیکینی استتار و محو می‌شوند.

نکته مهم: شاید چنین به نظر برسد که هزینه ابدومینوپلاستی فقط صَرف زیباتر شدن فرد می‌شود. این درست نیست! با درست شدن ظاهر بدن فرد، بار روانی زیادی از ذهن و فکر او برداشته می‌شود. در واقع، فقط این پوست اضافی و مقداری چربی نیست که از اطراف شکم برداشته می‌شود بلکه می‌توان گفت مقدار زیادی از اضطراب و عدم اعتماد به نفس فرد نیز با این عمل کاسته می‌شود.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه عمل برداشتن چربی شکم

هزینه عمل برداشتن چربی شکم مانند جراحی چاقی محاسبه می‌شود به این معنا که هرچه فرد خدمات بیشتری در طول عمل دریافت کند، هزینه عمل او بیشتر خواهد بود. در کل هزینه عمل برداشتن چربی شکم به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر به هر کدام به صورت مجزا و کامل پرداخته شده است:

1. حجم چربی یا پوست اضافی که باید حذف شود

وقتی می‌گوییم حجم چربی یا پوست اضافی شما بر هزینه تأثیر می‌گذارد، در مورد چند فاکتور مختلف صحبت می‌کنیم. در ابتدا تعداد جراحی‌هایی که در ناحیه شکم انجام می‌شوند، مانند برداشتن چربی، برداشتن پوست اضافی انجام می‌شود و در مراحل بعدی لیفت پوست، سفت کردن عضلات، تغییر شکل ماهیچه‌ها یا ترمیم عضلات مورد توجه قرار می‌گیرند.

وسعت عمل جراحی اهمیت فراوانی دارد. میزان پوستی که شل و آویزان است، از پیش مشخص است اما باید دید آیا عضلات شکم هم دچار شلی شده‌اند و آیا باید آن‌ها را هم مستحکم نمود. اگر دامنه جراحی یا اندازه محل عمل گسترده باشد و پزشک مجبور باشد برای انجام اقدامات ذکر شده از دستگاه‌های یا تجهیزات مختلفی استفاده کند به طور حتم هزینه جراحی نیز بالاتر خواهد رفت.

2. نوع بیهوشی که باید برای جراحی استفاده میشود

جراحی زیبایی شکم ممکن است با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود. بیهوشی عمومی معمولاً گرانتر از بی حسی موضعی است. از طرفی نوع بیهوشی و دوز دریافتی دو عامل مهم دیگر هستند که بر هزینه عمل برداشتن چربی شکم تأثیر می‌گذارند. هرچه دوز داروی مورد نیاز بیهوشی بیشتر باشد، عمل گران‌تر خواهد بود. دوز مناسب به مدت زمان عمل و وزن فرد بستگی شما دارد.

3. تعداد تکنیکهایی که برای جراحی زیبایی شکم به کار برده میشوند

سایر عمل‌ها مورد نیاز بر اساس شرایط فرد می‌توانند در هزینه عمل جراحی شکم مؤثر هستند. به عنوان مثال، گاهی لیپوساکشن هم همراه با جراحی زیبایی شکم انجام می‌شود. زمانی که بالا بردن و سفت کردن پوست شکم برای رسیدن به فرم ایده‌آل کافی نیست. در چنین مواردی، ممکن است فرد کاندید مناسبی برای لیپوساکشن باشد. لیپوساکشن روشی برای برداشتن چربی است. در این روش، جراح با استفاده از یک ساکشن، چربی‌های اضافی را حذف می‌کند.

لیپوساکشن مکمل ایده‌آل جراحی تامی تاک است، زیرا می‌تواند چربی‌های اضافی را بیشتر از ابدومینوپلاستی حذف کند. از طرفی تکنیکی که برای لیپوساکشن انتخاب می‌شود نیز می‌تواند بر روی هزینه‌ها تأثیر‌گذار باشد، زیرا لیپوساکشن خود نیز به روش‌های مختلفی مانند لیپوساکشن پال، لیپوساکشن با استفاده از لیزر یا لیپولیز، لیپوساکشن کلاسیک، لیپوساکشن سونیکس و… انجام می‌شود.

4. نوع بیمهای که از آن استفاده میکنید

بیمه یکی از عوامل مؤثر در تعیین هزینه عمل برداشتن چربی شکم است. اکثر شرکت‌های بیمه، جراحی شکم را یک عمل زیبایی می‌دانند. هر چند که در بیشتر موارد این موضوع صحت دارد، اما در برخی موارد ابدومینوپلاستی یک عمل پزشکی با خاصیت‌های درمانی محسوب می‌شود. در این صورت، بیمه درمانی طرف قرار داد ممکن است هزینه عمل برداشتن چربی شکم، سایر هزینه‌ها و دارو‌های مرتبط را پرداخت کند.

5. دستمزدی که پزشک درخواست میکند

دستمزد جراح بر پایه میزان تحصیلات، تبحر و اعتبار وی ممکن است متفاوت باشد. به طور حتم دستمزد بهترین جراح چاقی در تهران بیشتر خواهد بود.

6. مکان جغرافیایی که برای جراحی انتخاب میشود

محل انجام عمل جراحی هم در هزینه جراحی شکم مؤثر است. در برخی شهر‌ها و بعضی مراکز، هزینه جراحی شکم بیشتر یا کمتر است.

7. روشی که برای جراحی انتخاب میشود

این عاملی مؤثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم است. جراحی زیبایی شکم با تکنیک‌های مختلفی مانند تامی تاک یا ابدومینوپلاستی انجام می‌شود. گاهی اوقات تنها کاری که درجراح باید انجام دهد، سفت کردن پوست شل و افتاده زیر ناف است. اما دامنه تکنیک‌های زیبایی شکم بسته به شرایط زیباجو می‌تواند بسیار بیشتر باشد. انجام ابدومینوپلاستی به زنان و مردانی توصیه می‌شود که سابقه چاقی مفرط را در کارنامه خود دارند اما وزن کم کرده‌اند و اکنون مدت هاست در محدوده ثابت وزنی قرار دارند. این افراد به طور معمول از شلی پوست شکم و آویزان بودن آن در عذاب هستند و می‌توانند از این طریق به اندام دلخواه خود دست پیدا کنند.

عوامل خرد و ریز دیگری مانند هزینه‌های انجام آزمایشات، تصویربرداری پزشکی، هزینه‌های بیهوشی عمومی و لوازم مصرفی در اتاق عمل و همچنین نرخ مراقبت‌های پس از عمل را هم باید در تعیین نهایی هزینه جراحی شکم در نظر داشت.

آشنایی با انواع ابدومینوپلاستی

آشنایی با انواع ابدومینوپلاستی

آشنایی با انواع ابدومینوپلاستی به درک بهتر هزینه عمل برداشتن چربی شکم کمک می‌کند. شاید بتوان جراحی زیبایی شکم را بر پایه وسعت عمل جراحی، به سه نوع زیر تقسیم کرد:

 • مینی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک جزئی

در این عمل فقط مقداری پوست اضافی زیر شکم و شاید مقداری چربی برداشته می‌شود. در این موارد، عضلات کاملاً خوش فرم هستند و نیازی به تصحیح وضعیت آن‌ها وجود ندارد. مینی تامی تاک شکم فقط پوست شل و پوست اضافی و چربی زیر ناف را حذف می‌کند و میزان تهاجم آن نسبت به تامی تاک کامل یا ابدومینوپلاستی کامل کمتر است. بنابراین اگر جراح بخواهد که فقط پوست شل را سفت کرده و چربی را از ناحیه زیر شکمتان بردارد، هزینه عمل خیلی زیاد نخواهد بود.

 • تامی تاک کامل یا ابدومینوپلاستی گسترده

این نوع از ابدومینوپلاستی برای افرادی کاربرد دارد که کاهش وزن شدیدی را پشت سر گذاشته‌اند. به عنوان نمونه، افرادی که پس از جراحی چاقی، لاغر شده، با پوست اضافی مواجه هستند و از شلی عضلات شکم به شدت شکایت می‌نمایند، می‌توانند برای این عمل اقدام نمایند. در ابدومینوپلاستی گسترده ممکن است پوست اضافی حتی از نواحی کمر، ران و لگن هم برداشته شود. در جراحی ابدومینوپلاستی کامل، جراح برش بزرگتری ایجاد می‌کند تا به بخش زیرپوستی شکم دسترسی بهتری داشته باشد. در صورت انجام تامی تاک کامل شکم، دامنه عمل شامل قسمت تحتانی و فوقانی شکم نیز می‌شود، همین موضوع باعث می‌شود تا هزینه عمل بیشتر شود.

 • ابدومینوپلاستی عادی و سنتی

در مواردی که بارداری مکرر یا کاهش وزن باعث شل شدن عضلات شکم شده، ابدومینوپلاستی عادی یا سنتی به انجام می‌رسد. پس از این عمل جراحی دوباره ناف در جای خود تثبیت می‌شود. ممکن است همراه این عمل جراحی، لیپوساکشن یا سایر اعمال جراحی لازم هم انجام شود.

هزینه عمل برداشتن چربی شکم در چه صورت توسط بیمه پرداخت میشود؟

همانطور که گفته شد برای اینکه جراحی زیبایی شکم تحت پوشش بیمه قرار گیرد باید این عمل اهداف درمانی به دنبال داشته باشد. معمولاً ابدومینوپلاستی کامل یک عمل پزشکی با اهداف درمانی در نظر گرفته می‌شود، در حالی که جراحی مینی ابدومینوپلاستی در دسته جراحی‌های زیبایی قرار دارد و هزینه این جراحی را باید بیمار خود تقبل کند. از جمله شرایطی که تامی تاک کامل شکم را یک جراحی پزشکی با هدف درمانی معرفی می‌کند، می‌توان به کاهش وزن، بهبود بی اختیاری ادراری استرسی، ترمیم فتق شکمی و کمردرد اشاره کرد. در زیر هر کدام از این موارد به طور مفصل شرح داده شده‌اند:

 • کاهش و حفظ وزن

اگر شما تحت عمل جراحی چاقی مانند اسلیو معده یا بای پس معده قرار گرفته‌اید و مقدار قابل توجهی پوست اضافی دارید ممکن است ارائه‌دهنده بیمه درمانی شما به این نتیجه برسد که جراحی شکم برای شما از نظر پزشکی ضروری است، زیرا این پوست اضافی می‌تواند مانعی برای پا‌های شما در حین ورزش شده یا هنگام راه رفتن موجب درد و ناراحتی شما شود. همچنین اگر میزان پوست اضافی یا چربی احتشایی به گونه‌ای باشد که از کاهش وزن بیشتر یا حفظ وزن فعلی شما جلوگیری کند، در نتیجه بیمه، هزینه عمل برداشتن چربی شکم را تقبل می‌کند.

 • درمان بی اختیاری ادراری استرسی

بی اختیاری ادراری استرسی یک نوع بیماری شایع در زنانی است که زایمان طبیعی کرده‌اند. این بیماری در اثر ضعف عضلات کف لگن ایجاد می‌شود و علامت آن نشت ادرار هنگام تحت فشار بودن مثانه است. نمونه‌هایی از فعالیت‌هایی که می‌توانند مثانه را تحت فشار قرار دهند شامل سرفه، عطسه، دویدن، پریدن و خندیدن است.

در طول ابدومینوپلاستی کامل شکم، عضلات ناحیه لگن می‌توانند برای تقویت کف لگن و حمایت بهتر از مثانه بازسازی شوند. در نتیجه، علائم بی اختیاری ادراری استرسی کاهش پیدا کرده یا کاملاً از بین ‌می‌روند. این درمان دائمی است مگر اینکه در آینده ماهیچه‌های فرد در حین زایمان پاره شده یا دچار نوعی آسیب دیگر در ناحیه لگن شود.

 • درمان کمردرد

یکی از انواع کمردرد، کمردرد عضلانی است و یکی از علل بالقوه این نوع درد، ضعف عضلات است. ماهیچه‌های کمر و عضلات پشتیبان ستون فقرات ممکن است به دلیل وضعیت نامناسب یا یک آسیب تروماتیک، مانند تصادف با وسیله نقلیه، ضعیف شوند. انجام عمل جراحی شکم برای سفت کردن عضلات شل شکم ممکن است تنها گزینه شما برای کاهش کمردرد و بهبود وضعیت بدن باشد.

 • اصلاح فتق شکمی

فتق شکمی بیماری دیگری است که اغلب به دلیل زایمان اتفاق می‌افتد. این وضعیت با نفوذ یکی از روده‌های به دیواره معده مشخص می‌شود. جراحی شکم، با تقویت ماهیچه‌های دیواره شکم، ممکن است در درمان فتق کمک‌کننده باشد.

ابدومینوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

افرادی می‌توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند، که شرایط زیر را داشته باشند:

 • از سلامت کافی برخوردار باشند
 • وزنشان در محدوده ثابتی قرار داشته باشد، اما به دلیل چربی شکمی به دنبال کاهش سایز، زیبایی اندام و کانتورینگ بدن باشند.
 • افرادی که وزن کم کرده و در حال حاضر پوست شل در ناحیه شکم دارند.
 • افرادی که هیچ گونه دخانیاتی مصرف نمی‌کنند.
 • زنانی که به دنبال چندین نوبت بارداری، با شل شدن پوست و عضلات شکم رو به رو هستند.

آیا ابدومینوپلاستی یک نوع روش کاهش وزن است؟

آیا ابدومینوپلاستی یک نوع روش کاهش وزن است؟

این یکی از پر تکرار‌ترین سؤالات متقاضیان برای انجام این عمل زیبایی است. در پاسخ به این سؤال باید گفت، ابدومینوپلاستی بیش از آن که یک نوع جراحی برای کاهش وزن باشد بر حذف چربی اضافی که در مقابل رژیم و تمرینات ورزشی مقاوم هستند، تأکید دارد و هدف آن بر بهبود شکل و فرم ظاهری بدن به ویژه شکم متمرکز است. به طور طبیعی، پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، بیمار مقداری کاهش وزن حس می‌کند، زیرا مقادیری پوست زائد به همراه بافت چربی زیر آن برداشته شده است. با وجود این، باید خاطر نشان کرد که این مقدار کاهش وزن چشمگیر نیست. به عبارت دیگر، هدف اصلی ابدومینوپلاستی، نه لاغری و نه کاهش وزن، بلکه زیبایی اندام است.

آیا هزینه عمل برداشتن چربی شکم برای همه افراد به یک میزان محاسبه میشود؟

همان طور که در بخش‌های پیشین همین مقاله توضیح داده شد، میزان هزینه لازم برای انجام ابدومینوپلاستی در هر فرد با دیگری فرق دارد. به همین دلیل، نمی‌توان بدون معاینه و مشورت حضوری رقم دقیقی را درباره هزینه عمل برداشتن چربی شکم اظهار کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ابدومینوپلاستی برای هر فرد، خواهشمند است با کلینیک دکتر حامد قدسی در تهران تماس حاصل بفرمایید و یا از راه‌های ارتباطی دیگر در بخش تماس با ما استفاده نمایید.

جمعبندی

هزینه عمل برداشتن چربی شکم به موارد متعددی بستگی دارد. شاید بتوان حدود هزینه جراحی زیبایی شکم را از پیش تخمین زد، اما نمی‌توان میزان دقیق آن را به درستی تعیین کرد. برخی از عوامل تعیین‌کننده و مؤثر در نرخ جراحی شکم در هنگام عمل جراحی خود را نشان می‌دهند. به هر حال، هزینه عمل برداشتن چربی شکم به عوامل متعددی مانند مکان جغرافیایی، مهارت پزشک، نوع تکنیک، تعداد روش‌های جراحی مورد استفاده و… بستگی دارد. برای تعیین هزینه دقیق جراحی زیبایی شکم، باید به جراح متخصص مراجعه کنید. در جلسه مشاوره، جراح فاکتور‌های مختلف را بررسی می‌کند و با توجه به نتیجه که از جراحی می‌خواهید، هزینه نهایی را به شما اعلام می‌کند. اگرچه در برخی موارد ممکن است جراح توصیه نماید که همراه ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن هم انجام شود، اما به طور کلی نباید این دو عمل را با هم یکی دانست. لیپوساکشن هم یک عمل زیبایی شکم محسوب می‌شود که در آن چربی اضافی شکم از زیر پوست بیرون کشیده می‌شود.

اگر شما هم در مورد هزینه عمل برداشتن چربی شکم کنجکاو هستید، در اولین فرصت یک جلسه مشاوره با دکتر قدسی رزرو کنید تا پاسخ تمامی سؤالات خود را دریافت کنید. برای دریافت نوبت، به دایرکت اینستاگرام و یا واتس اپ پیام دهید.

https://www. formeinstitute. com/how-much-does-a-tummy-tuck-cost/

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

فتق چیست
جراحی ها

فتق چیست

فتق چیست ؟ تقریباً هر ساله بیش از ۳۵۰،۰۰۰-۵۰۰،۰۰۰ جراحی درمان یا ترمیم فتق شکمی در جهان انجام می‌شود. بسیاری از آن ‌ها با روش

ادامه مطلب »
عمل فتق‌
جراحی ها

عمل فتق‌

اندام های بدن به وسیله ماهیچه ها ثابت شده اند در صورتی که این ماهیچه ها آسیب ببینند، اندام ها از دیواره عضله و بافت

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *