هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی

خانه | جراحی ها | هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی

چربی اطراف شکم و زیر شکم می‌تواند تصویر کلی اندام شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. با انجام انواع تکنیک‌های مختلف پزشکی می‌توان برای همیشه از شر چربی‌های اضافی اطراف شکم خلاص شد. اما یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد برای انجام حذف این چربی‌ها، هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی است.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی tel://09109254936

دکتر حامد قدسی یکی از چهره‌های شناخته شده در زمینه جراحی تناسب اندام به شما مشاوره و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه ارائه خواهند داد.

مطالعه بیشتر: اگر می خواهید بدانید که ۱۰ حرکت برای لاغری شکم شامل چه ورزش هایی می باشد، کلیک کنید.

برداشتن چربی‌های اضافی شکم با استفاده از تکنیک‌هایی مانند کانتورینگ بدن، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و… امکان پذیر است. هر کدام از این تکنیک‌ها با ابزار و روش خاصی انجام می‌شوند اما هدف کلی آنها برداشتن بافت‌های اضافی چربی بعد از رژیم غذایی، تمرینات ورزشی و انجام جراحی متابولیک است.

در واقع برداشتن چربی شکم نقش بسیار موثری در لاغری و کاهش وزن شما ندارد، بلکه استفاده از این روش باعث می‌شود تا فرم بدن به شکل متناسب و متعادلی در اطراف شکم، پهلو، ران و باسن تغییر پیدا کند.

بیشتر بدانید: جهت اطلاع از عمل ابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟ بررسی عوارض عمل ابدو، کلیک کنید.

بنابراین شما باید وزن اضافی خود را کاهش دهید. اگر نگران هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی هستید، قبل از هر چیز باید به پزشکی متخصص مراجعه کرده و در مورد انتخاب تکنیک و روند جراحی با ایشان صحبت نمایید.

در این مقاله ما ضمن بررسی چگونگی هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی، با شما در مورد هزینه تخلیه چربی شکم نیز صحبت خواهیم کرد. پس اگر می‌خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتها مقاله را با دقت دنبال نمایید.

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

 • شماره مطب: 02188870946 – 02188870945
 • شماره برای رزرو نوبت: 09109254936
 • مشاوره آنلاین: 09931466388

برداشتن چربی شکم چگونه است؟

همه ما با تعداد مشخصی سلول چربی متولد میشویم و این تعداد هرگز در طول زندگی ما افزایش پیدا نخواهند کرد. بله، حتی اگر وزن اضافه کنیم، این عدد ثابت می‌ماند.

وقتی وزن اضافه می‌کنیم، سنگین‌تر به نظر میرسیم، زیرا سلول‌های چربی با افزایش وزن منبسط می‌شوند. هنگامی که ما از طریق رژیم غذایی و ورزش وزن کم می‌کنیم، سلول‌های چربی کوچک میشوند و همین موضوع باعث می‌شود تا اندام ما کوچکتر و جمع‌تر به نظر برسند.

برداشتن چربی شکم چگونه است؟

برخی از روش‌های غیر جراحی برداشتن چربی، سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهند، در نتیجه سلول‌های چربی آسیب دیده و از بین می‌روند. در واقع سلول‌های چربی هدف برای همیشه از بین خواهند رفت. البته این بدان معنا نیست که در ناحیه تحت درمان دیگر سلول‌های چربی وجود نخواهد داشت.

برخی از این سلولهای چربی همچنان باقی خواهند ماند. بنابراین، با وجود اضافه وزن، سلولهای چربی می‌توانند همچنان منبسط شوند، اما چربی کمتری در ناحیه تحت درمان وجود خواهد داشت.

این واقعیت نشان می‌دهد که روش‌های غیر جراحی برای کاهش چربی، اثرات دائمی ندارند و به تنهایی کافی نیستند تا از افزایش وزن در آینده جلوگیری کنند. بنابراین، برای حفظ نتایج به دست آمده و جلوگیری از افزایش وزن، تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی مناسبی نیز لازم است.

بیشتر بخوانید: لیفت یا کشیدن پوست شکم چگونه از طریق جراحی امکانپذیر است؟

هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی چقدر است؟

روش های غیر جراحی حذف چربی شامل تزریق، درمان اولتراسوند، درمان با نور قرمز، کاهش چربی با لیزر و کرایولیپولیز است. هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی بر اساس نوع تکنیک انتخابی متفاوت خواهد بود.

هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی بستگی به نوع تکنیک انتخابی دارد. عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک، میزان چربی مورد نظر و تعداد جلسات مورد نیاز می‌توانند به تغییر در هزینه تخلیه چربی شکم منجر شوند. این هزینه‌ها معمولاً برای هر جلسه محاسبه می‌شوند و ممکن است میانگین هزینه عمل برداشتن چربی شکم برای هر جلسه تفاوت داشته باشد.

در زیر به بررسی هر کدام از این روشها به صورت جداگانه می‌پردازیم:

1- برداشتن چربی شکم با اولتراسوند

برداشتن چربی شکم با اولتراسوند

درمان اولتراسوند اغلب برای چربی‌های سرسخت شکم استفاده می‌شود. در طول درمان، امواج صوتی بسیار متمرکز، دیواره‌های سلول چربی را می‌شکنند. این باعث آزاد شدن چربی درون سلول‌ها شده تا توسط بدن متابولیزه شوند.

این تکنیک به حداکثر سه جلسه درمانی نیاز دارد که هر کدام به فاصله دو هفته از یکدیگر است. هزینه عمل برداشتن چربی شکم بر اساس تعداد جلسات و گستردگی ناحیه تحت درمان محاسبه خواهد شد. هر چه تعداد جلسات بیشتر و گستردگی ناحیه بیشتر باشد، هزینه بیشتری برای انجام این روش در نظر گرفته می‌شود.

اما این هزینه ممکن است نسبت به عمل جراحی برداشتن چربی کمتر باشد و همچنین با عدم نیاز به بستری شدن و بازگشت سریعتر به فعالیت‌های روزمره، برای بسیاری از افراد جذابیت بیشتری داشته باشد.

2- برداشتن چربی شکم با نور قرمز

یکی از جدیدترین روش‌های حذف چربی بدون جراحی، درمان با نور قرمز یا UltraSlim است. در طی این روش، یک لامپ مخصوص، طول موج‌های نور را از طریق پوست به سمت سلول‌های چربی فرستاده و باعث تحریک آنها میشود تا مقداری از چربی را آزاد کنند.

سه یا چند جلسه درمان برای دستیابی به نتایج مورد نظر لازم است. مزیت اصلی این روش، عدم نیاز به جراحی یا بستری شدن پس از آن است. همچنین، این روش با عوارض کمتری نسبت به روش‌های جراحی همراه است و به صورت کلی فرآیند بازگشت به فعالیت‌های روزمره پس از آن سریع‌تر است. این امر باعث می‌شود این روش جذابیت بیشتری برای افرادی که به دنبال کاهش چربی بدون درد و مشکلات جراحی هستند، داشته باشد.

3- برداشتن چربی شکم با لیزر

برداشتن چربی شکم با لیزر

لیزر درمانی یا SculpSure از حرارت کنترل شده برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. یک مکانیسم خنک کننده ثابت برای محافظت از پوست در طول عمل استفاده می‌شود. درمان معمولاً بدون درد است، اما گرما را میتوان احساس کرد.

درمان معمولاً بدون درد است، اما گرما را میتوان احساس کرد. این روش به عنوان یک راهکار غیر جراحی، زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره بسیار کوتاه‌تری نسبت به جراحی دارد و اغلب به سرعت بهبود می‌یابد. با این حال، برای دستیابی به نتایج مطلوب، ممکن است چند جلسه از این درمان لازم باشد، و عملکرد واقعی از آن به تناسب تعداد جلسات و گستردگی ناحیه تحت درمان بستگی دارد.

4- برداشتن چربی شکم با کرایولیپولیز

در این روش از سرمای شدید برای یخ زدن و از بین بردن 25 درصد سلول‌های چربی در ناحیه مورد نظر استفاده می شود. در این فرایند، یک دستگاه خاص با استفاده از پد‌های خنک کننده، ناحیه مورد نظر بیندازد و سپس سلول‌های چربی را به دمایی کمتر از دمای بدن خنک می‌کند.

این کاهش دما باعث ایجاد یک واکنش در سلول‌های چربی می‌شود که به نابودی بخشی از آنها منجر می‌شود. این فرایند به ویژه بر روی سلول‌های چربی حساس به سرما اثر می‌گذارد و این سلول‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند و تا حدودی از بین می‌روند.

بیشتر بخوانید: اگر می خواهید بدانید که بهترین شام رژیمی برای لاغری شکم کدام است و نکات مهم قبل از انتخاب شام رژیمی، کلیک کنید.

5- ابدومینوپلاستی یا تامی تاک

یکی دیگر از روش‌های حذف چربی شکم استفاده از ابدومینوپلاستی یا تامی تاک است. در این روش که به جراحی زیبایی شکم نیز معروف است، پزشک با استفاده از جراحی پیکرتراشی، چربی‌های زیر پوستی و پوست اضافی را برداشته تا شکل اندام صاف و عضلانی تر به نظر برسند.

مزایای ابدومینوپلاستی شامل بهبود ظاهر و شکل ناحیه شکم، کاهش چربی و پوست اضافی، افزایش اعتماد به نفس و راحتی در پوشیدن لباس‌های بدنی می‌باشد. با این حال، این جراحی همچنین ممکن است با عوارضی مانند خونریزی، التهاب، تورم، درد و احتمال عفونت همراه باشد.

استفاده از این تکنیک برای افرادی که پس از کاهش اندازه معده و بای پس معده دچار افتادگی شدید پوست شده‌اند، توصیه می‌شود. اینکه کدام یک از روش‌های درمانی ذکر شده، برای شما باید مورد استفاده قرار گیرد به وضعیت سلامتی و تصمیم پزشک بستگی دارد.

بنابراین نمی‌توان به صورت دقیق هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی را مشخص کرد، گاهی لازم است چندین روش با هم ادغام شوند تا نتایج به شکل مطلوب و مورد نظر تحقق پیدا کنند.

هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی به چه عواملی بستگی دارد؟ 

برای محاسبه هزینه عمل برداشتن چربی شکم فاکتورهای زیر در نظر گرفته می‌شوند:

1- میزان مهارت و تخصص پزشک

پزشک و جراح چاقی که از دانش و مهارت بالا برخوردار هستند به دلیل انجام ظرافت و پیاده‌سازی جزئیات بیشتر هنگام جراحی هزینه و دستمزد بالاتری خواهند داشت. اما هزینه عمل برداشتن چربی شکم معمولاً با کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن‌ها همراه است و انتخاب بهتری برای بیماران می‌تواند باشد.

2- نوع تکنیک مورد استفاده

همانطور که گفته شد، برداشتن چربی شکم با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. هر کدام از این تکنیک‌ها ممکن است به جلسات درمانی متعددی نیاز داشته، یا نیاز به استفاده از ابزار و تجهیزات خاصی داشته باشند. همگی این عوامل می‌توانند در تعیین هزینه هزینه تخلیه چربی شکم نقش داشته باشند.

3- نوع کلینیک و مراکز درمانی

انجام جراحی در کلینیک‌های مجهز و پیشرفت بالاتر است، زیرا ابزاری که برای جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند، قیمت بیشتری دارند. استفاده از تجهیزات پیشرفته معمولاً در تعیین هزینه تخلیه چربی شکم باعث هزینه بیشتری می‌شوند، که این هزینه‌ها به عملکرد و کارایی بهتر در جراحی و نتایج نهایی بهبود می‌بخشد. همچنین، در کلینیک‌های مجهز، امکانات پساجراحی نیز برای مراقبت از بیماران پس از جراحی بهتر است.

4- محل انجام درمان

هزینه انجام انواع تکنیک‌های بهترین عمل لاغری و همچنین هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی در شهرهای مختلف متفاوت است. جراحی در شهرهای بزرگ و پیشرفته به دلیل در دسترس بودن پزشکان متخصص و مجرب بیشتر و همچنین وجود مراکز درمانی پیشرفته‌تر گران‌تر خواهد بود.

محل انجام درمان در تعیین هزینه عمل برداشتن چربی شکم بدون جراحی

استفاده از چند تکنیک درمانی به صورت برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است لازم باشد تا پزشک از چندین روش درمانی استفاده کند به عنوان مثال ممکن است در یک جلسه علاوه بر لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی نیز انجام شود. انجام تکنیک‌ها به صورت همزمان هزینه‌ها را بالاتر خواهد برد.

با این حال، برای برخی افراد، استفاده از چندین تکنیک درمانی به صورت ترکیبی می‌تواند منجر به نتایج بهتر و کارایی بیشتری شود، زیرا هر تکنیک می‌تواند به جنبه‌های مختلفی از مشکلات بدن پاسخ دهد. انتخاب روش‌های مناسب و تعیین برنامه درمانی منطبق با نیازهای و ترجیحات هر بیمار، مسئولیت پزشک معالج است که باید با دقت انجام شود.

5- گستردگی ناحیه تحت درمان

میزان گستردگی ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد  نیز در تعیین هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی تاثیرگذار است. هرچه گستردگی ناحیه تحت درمان بیشتر باشد شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

علاوه بر این، گستردگی ناحیه تحت درمان می‌تواند نیاز به جلسات بیشتری از درمان را نیز به همراه داشته باشد. این موارد نیز باعث افزایش هزینه کلی درمان می‌شوند، زیرا هر جلسه از درمان ممکن است هزینه جداگانه‌ای داشته باشد.

توجه: برای دریافت قیمت ساکشن شکم و کسب اطلاعات در خصوص عمل لیپوساکشن شکم، کلیک کنید.

سخن پایانی در مورد هزینه عمل برداشتن چربی

اگر از فرم بدن خود به دلیل وجود چربی اطراف شکم و زیر شکم ناراضی هستید می‌توانید عمل برداشتن چربی شکم را انجام دهید. البته انجام این تکنیک بعد از انجام جراحی لاغری و کاهش وزن خواهد بود.

برداشتن چربی با روش‌های مختلفی مانند استفاده از نور قرمز، دستگاه اولتراسوند، لیزر، کرایولیپولیز و ابدومینوپلاستی انجام خواهد شد برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است نیاز به چندین جلسه درمانی باشد.

هزینه عمل برداشتن چربی شکم بدون جراحی بر اساس میزان مهارت پزشک، نوع تجهیزات، کلینیک، گستردگی ناحیه تحت درمان و محل جغرافیایی متفاوت است.

اگر به دنبال یک جراحی امن و بی‌خطر هستید، به شما پیشنهاد می‌شود به بهترین جراحی کاهش وزن در تهران مراجعه نمایید. دکتر حامد قدسی عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده‌اند.

سوالات پرتکرار هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی

1- آیا هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی در شهرهای بزرگ گرانتر است؟

به دلیل وجود کلینیک‌های پیشرفته و تمرکز پزشکان متخصص هزینه در شهرهای بزرگ مانند تهران گرانتر است.

2- آیا هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی به نوع تکنیک بستگی دارد؟

بله برخی از تکنیک‌های برداشتن چربی نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی دارند. چگونگی و نوع این تجهیزات در تعیین نرخ هزینه عمل موثر است.

3- چرا هزینه تخلیه چربی شکم بدون جراحی، در بین پزشکان مختلف متفاوت است؟

جراحانی که از تخصص و مهارت بالا برخوردار هستند به دلیل آشنایی و تسلط بر جزئیات عمل هزینه بیشتری خواهند داشت.

منبع:

https://www.vucare.com/2023/02/12/non-surgical-fat-removal-from

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

4 دیدگاه دربارهٔ «هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی»

 1. سلام و خسته نباشید
  یه سوال هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی به طور میانگین چقدر هستش؟ آیا برداشتن چربی شکم بدون جراحی چقدر موفقت آمیز هستش ؟ میزان برگشت پذیری چربی چطوریه
  تشکر
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام خیلی ممنون
   برداشتن چربی شکم بدون جراحی یک روش موثر برای کاهش چربی‌های اضافی در اطراف شکم است
   هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل شامل مهارت و تخصص پزشک، نوع تکنیک مورد استفاده، محل انجام درمان، گستردگی ناحیه تحت درمان و نوع کلینیک و مراکز درمانی می‌شوند.
   برای دقیق‌ترین اطلاعات، بهتر است با پزشک متخصص مشاوره کنید. شماره تماس جهت دریافت مشاوره دقیق: ۰۹۹۳۱۴۶۶۳۸۸

 2. سلام خیلی ممنون بابت محتوا خوبتون اما من در اخر متوجه نشدم هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی چقدر هستش؟ ممنون میشم یکم راهنمایی کنید و یک عدد دقیق بگید چون من میخوام انجام بدم.
  ممنون

  1. علیرضا اوستا

   سلام و درود خانم جعفری ممنون بابت کامنتتون اگر دقیق بخوام عرض کنم حقیقتا هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی بصورت دقیق نمیشه اعلام کرد و حتما باید به مطب پزشک مورد نظر مراجعه کنید و بهتره بدونید که هزینه برداشتن چربی شکم بدون جراحی ممکن است بسته به متد و محل انجام این فرآیند، نوع چربی و میزان آن، محل سکونت شما و سایر عوامل متغیر مختلف باشد. روش‌های غیرجراحی برای کاهش چربی شکم ممکن است شامل لیزر لیپولیز (مانند لیپولیز لیزری یا کوولاسیون لیزری)، رادیوفرکانس، هایفو، یا لیپولیز موج مايکرو و غیره باشد.

   به طور معمول، هزینه‌های این فرآیندها ممکن است در محدوده‌های مختلفی قرار بگیرند و متغیر باشند. همچنین، هزینه‌ها ممکن است با توجه به نیازهای خاص شما و محدودیت‌های مالی متفاوت باشند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره در مورد هزینه‌ها، بهتر است با یک پزشک متخصص مشاوره کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *