لیفت شکم یا کشیدن پوست شکم به چه صورتی انجام می‌شود؟

خانه | جراحی ها | لیفت شکم یا کشیدن پوست شکم به چه صورتی انجام می‌شود؟
لیفت شکم

امروزه افراد زیادی از چاقی شکم و افتادگی پوست رنج می‌برند. در واقع همه ما تمایل به داشتن شکمی صاف و خوش فرم داریم. بعضی از افراد برای تحقق این هدف تمرین‌های ورزشی سنگین و رژیم‌های غذایی سخت را امتحان می‌کنند که در برخی مواقع صدما جبران ناپذیری را به همراه دارد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که ورزش و رژیم غذایی برای همه افراد مناسب نمی‌باشد؛ چرا که در بعضی مواقع باعث ریزش مو و کاهش کیفیت پوست می‌شود. افتادگی شکم بعد از بارداری از جمله موارد طبیعی می‌‌‌باشد که ممکن است برای هر فردی رخ دهد. این افراد برای تغییر ظاهر خود می‌توانند از جراحی لیفت بدن استفاده کنند. این جراحی از روش‌های جدید و رایجی است که به رفع افتادگی و از بین رفتن چربی‌های زیر پوست کمک فراوانی می‌کند. در ادامه نحوه لیفت یا کشیدن پوست شکم و نکاتی در این مورد اشاره خواهیم داشت.

لیفت شکم با جراحی

جراحی لیفت شکم به روش‌های گوناگونی صورت می گیرد. در ادامه هر یک از این جراحی‌ها را به صورت مختصر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

جراحی ابدومینوپلاستی:

جراحی ایدومینوپلاستی یکی از روش‌های درمانی جهت برطرف کردن افتادگی پوست شکم می‌باشد که با نام عمل ابدو نیز شناخته می‌شود. در این جراحی، پزشم ابتدا برش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی در قسمت تحتانی پوست شکم و زیر ناف ایجاد می‌کند. در مرحله بعدی چربی‌های اضافی شکم از سایر بافت‌های بدن جدا شده و پوست اضافی از زیر ناف برداشته می‌شود.

در مرحله پایانی، جراح پوست شکم را به اندازه کافی می‌کشد تا به لبه پایینی شکم متصل و بخیه شود. دقت داشته باشید که در این جراحی نه تنها چربی‌های اضافی از بین می‌رود، بلکه افتادگی پوست شکم هم ترمیم می‌شود.

پانیکولکتومی:

جراحی پانیکولکتومی برای افرادی که دچار افتادگی شکم شده‌اند، گزینه ایده آلی باشد. این روش با رفع افتادگی شکم می‌تواند افراد را به اندام آیده آل خود نزدیک کند. به این صورت که در ابتدا در زیر ناف و بالای اندام جنسی، پوست اضافی و چربی‌های موضعی برداشته می‌شود.

دقت داشته باشید که اندازه برش‌های ایجاد شده در این جراحی به میزان افتادگی پوست در فرد بستگی دارد.

لیفت شکم:

لیفت شکم از دیگر روش‌های جدید و روتینی می‌‌باشد که در طی سال‌های اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. در این روش، پزشک پوست اضافی بدن را برش زده و کاشت ناف را در منطقه جدیدی انجام می‌دهد. دقت داشته باشید که این روش می‌تواند برای افرادی که به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی پوست شکم آن‌ها دچار افتادگی شده است، گزینه مناسبی باشد.

لیپولیز:

در این روش لیفت شکم، یک سوزن تو خالی مخصوص وارد بدن بیمار می‌‌‌‌‌‌شود. سپس، اشعه لیزر وارد بدن بیمار می‌شود و با استفاده از سوزن مخصوص در تماس با چربی‌های انباشته شده زیر پوست قرار می‌گیرد.

در واقع روش لیپولیز نه تنها به از بین بردن چربی‌های زیر پوست، بلکه به تحریک کلاژن سازی و سفت شدن پوست کمک می‌کند.

لیپوماتیک:

در روش لیپوماتیک برای لاغری شکم، چندین سوراخ کوچک و چند میلی متری روی شکم ایجاد می‌شود. سپس وسیله خاصی به نام کانولا از طریق سوراح‌های ایجاد شده وارد بدن فرد می‌شود. در مرحله بعدی، امواج، ارتعاش و لرزش کانولا در شکم بیمار باعث جدا شدن سلول‌های چربی از بافت‌های بدن می‌شود.

در نهایت سلول‌‌‌‌‌‌های چربی به صورت کاملا سالم به وسیله ساکشن از بدن فرد خارج می‌شود. از مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به عدم تخریب سلول های چربی و امکان استفاده مجدد از آن‌ها جهت فرم دهی نواحی مختلف بدن اشاره داشت. در حقیقت لیپوماتیک یکی از روش‌های لیفت شکم بدون جراحی به حساب می‌آید.

لیفت شکم

لیفت شکم بدون جراحی

در سال‌های اخیر، روش‌های غیر جراحی جهت لیفت صورت و کشیدن پوست افتاده مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است؛ چرا که این افراد بدون ایجاد برش می‌توانند بدن خود را به فرم دلخواه نزدیک کنند. در ادامه به روش‌های غیر تهاجمی جهت لیفت شکم اشاره خواهیم داشت لازم به ذکر است دکتر قدسی تنها روش های جراحی را انجام میدهند.

روش کول اسکالپتینگ:

کول اسکالپتینگ در واقع یک روش پیکرتراشی غیر تهاجمی می‌باشد. این روش می‌تواند برای افرادی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند و می‌خواهند چربی‌های کوچک و موضعی در ناحیه شکم، لگن و یا ران را کاهش دهند، گزینه مناسبی باشد.

روش ترواسکالپ:

روش ترواسکالپ مشابه با روش کول اسکالپتینگ، بدون نیاز به جراحی و با استفاده از بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. دقت داشته باشید که در این روش از فناوری پیشرفته کنترل فرکانس رادیویی جهت از بین بردن سلول‌های چربی اضافه نواحی مختلف بدن، استفاده می‌شود.

روش بادی تایت:

روش بادی تایت یکی از روش‌های کم خطر کاهش چربی می‌باشد که باعث سفت شدن پوست می‌شود. در واقع در این روش با استفاده از انرژی فرکانس‌های رادیویی، رسوبات اضافی چربی کاهش پیدا می‌کند. روش بادی تایت در حالی صورت می‌گیرد که یک پروب داخلی، انرژی حرارتی مورد نیاز را برای کمک به ذوب سلول‌های چربی و تقویت نوارهای کلاژن، به زیر پوست وارد می‌کند.

روش اسمارت‌ لیپو:

اسمارت لیپو یا نام‌های لیپولیز و لیپوساکشن لیزری نیز شناخته می‌شود. در این روش برای پیکرتراشی از فناوری سه طول موج جهت از بین بردن سلول‌های چربی اضافی اطرفا ماهیچه‌ها و لیفت پوست شل شده، استفاده می‌شود.

اسکالپشور:

پیکرتراشی با اسکالپشور یک روش کم خطر است که با استفاده از آن چربی‌های ناخواسته زیر پوست از بین می‌رود. افرادی که تمایل به از بین بردن چربی‌های سرسخت نواحی مختلف بدن مثل: شکم، لگن، گردن و چانه دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

نکته: دقت داشته باشید که هزینه عمل جراحی زیبایی با توجه به انتخاب هر یک از این روش‌‌‌ها، متفاوت می‌باشد.

کاندیدای مناسب لیفت پوست

دقت داشته باشید که همه افراد نمی‌توانند کاندیدای خوبی برای انجام این عمل باشند. به صورت کلی افراد زیر می‌‌توانند کاندیدای مناسبی برای کشیدن پوست خود باشند:

 • افرادی که دخانیات استفاده نمی‌کنند.
 • کسانی که سلامت عمومی برخوردار می‌باشند و به بیماری خاصی مبتلا نیستند.
 • کسانی که نسبت به درمان، انتظارات واقع بینانه‌ای دارند.

مزایا کشیدن پوست افتاده

لیف یا کشیدن پوست شکم دارای مزایای بسیاری می‌باشد. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بهبود گردش خون
 • درمان آفتاب ‌سوختگی
 • بهبود رنگ پوست
 • داشتن پوستی صاف‌ تر و منسجم‌ تر
 • آبرسانی و شادابی پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی و رفع شل شدگی پوست

عوارض لیفت شکم

دقت داشته باشید که در روش‌های مختلف کشیدن پوست شکم با توجه به شرایط بیمار و گستردگی ناحیه تحت درمان، در بعضی مواقع نیاز به استراحت طولانی مدت است. همچنین اغلب در جراحی‌های تهاجمی امکان درد و تورم وجود دارد. در صورت تعداد زیاد برش‌ها و اسکارها، تا مدت زیادی باید از فعالیت‌های بدنی اجتناب کنید.

لیفت یا کشیدن پوست شکم دارای معایب و عوارض خاص خود می‌باشد. از مهم‌ترین معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • آسیب دیدن و یا از بین رفتن بافت پوست زیر پوست شکم
 • امکان تجمع مایع در زیر پوست
 • از بین رفتن حس پوست شکم
 • بازگشت چربی در صورت رعایت نکردن تغذیه سالم و ورزش منظم
 • باقی ماندن جای برش و اسکار ناشی از برش جراحی
 • حساسیت به دارو‌‌های بی‌هوشی
 • خطرات ناشی از جراحی در روش‌های تهاجمی
 • عفونت، کبودی و خونریزی در ناحیه برش

لیفت شکم

مراقبت‌های پیش از کشیدن پوست شکم

پیش از کشیدن پوست شکم بهتر است به نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم داشت:

 • حداقل 14 زیر قبل از تاریخ عمل با مشورت پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از از انعقاد خون را دارند، قطع کنید.
 • در صورت وجود بیماری و یا آلرژی حتما باید جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر بر اثر ضربان کوچک به سرعت دچار کبودی می‌شوید، باید جراح خود را از این مسئله مطلع سازید.
 • بعد از لیفت یا کشیدن پوست بدن باید به مدت یک هفته استراحت کنید.

مراقبت‌های پس از کشیدن پوست شکم

بعد از لیفت یا کشیدن پوست شکم بهتر است برای جلوگیری از عوارض احتمالی به موارد و نکات مختلفی توجه داشته باشید. این موارد به شرح زیر می‌باشد:

 • بعد از جراحی نباید مدت زمان زیادی از لکن استفاده کنید. بهتر است عصر روز جراحی به کمک همراهان خود از جای برخیزید. همچنین توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌شود روز بعد از عمل در راهرو بیمارستان کمی پیاده روی کنید.
 • در صورت قابل جذب نبودن بخیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توانید پس از 10 الی 12 روز برای کشیدن بخیه‌‌‌ها به پزشک مراجعه کنید.
 • بعد از جراحی به مدت 6 هفته باید از گن مخصوص شکم استفاده کنید.
 • از برداشتن بار سنگین و فعالیت‌های ورزش در 8 الی 10 هفته بعد از جراحی خودداری کنید.
 • از گرفتن حمام آفتاب و سولاریوم تا 12 هفته بعد از عمل اجتناب کنید.

هزینه انجام لیفت شکم

دقت داشته باشید که هزینه عمل جراحی بستگی به روش انتخابی شما و عوامل مختلفی دارد. به همین دلیل نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای نوع جراحی بیان کرد. بهتر است برای کسب اطلاع از هزینه نهایی جراحی با جراح خود مشورت کنید.

این را هم در نظر داشته باشید که هزینه این عمل بستگی به تجربه پزشک و راهکار انتخابی و موقعیت جغرافیایی مطب دارد. این را هم در نظر داشته باشید که مراکز بیمه هزینه‌ای برای جراحی‌های مبنی بر زیبایی پرداخت نمی‌‌‌‌کنند. با این حال می‌توانید بعد از انجام تحقیقات لازم، با مشاور بیمه خود مشورت کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که تجربه پزشک روی موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل تاثیر بسزایی دارد. پس در انتخاب پزشک و جراح خود دقت کنید. برای مشاوره و دریافت قیمت روش های جراحی لطفا به شماره واتس اپ موجود در بخش تماس با ما پیام بفرستید

عوامل موثر بر روی هزینه لیفت یا کشیدن پوست شکم

به صورت کلی عوامل و فاکتورهای مختلفی روی هزینه انواع روش‌های لیفت یا کشیدن پوست تاثیر دارد. برخی از این عوامل و فاکتورها به شرح زیر می‌باشد:

 • تجربه و مهارت متخصص بی‌هوشی
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک فوق تخصصی
 • آزمایش‌های مورد نیاز پزشکی قبل و بعد جراحی
 • هزینه وسایل های مورد نیاز جراحی
 • هزینه داروهای تجویز شده
 • دستمزد جراح

لیفت شکم

برای کشیدن پوست شکم و لیفت شکم به کجا مراجعه کنیم؟

لازم است به این نکته دقت داشته باشید که برای حفظ سلامت و جلوگیری از هدررفت زمانتان هم که شده باید برای انجام تمامی اقداماتی که می‌توانند سلامت شما را تحت الشعاع قرار بدهند، به پزشکان باتجربه و حاذق مراجعه کنید.

دکتر سید حامد قدسی، یکی از جراحان برتر در زمینه لاپاراسکوپی و جراحی‌‌های لاغری می‌باشند. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت یا کشیدن پوست شکم با شماره تلفن درج شده در صفحه وب سایت مجموعه تماس گرفته و از خدمات لازم بهره‌مند شوید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی از استراسبورگ فرانسه عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.