بهترین روش پیکر تراشی کدام است؟ مقایسه انواع روش‌های پیکر تراشی

دکتر حامد قدسی » جراحی ها » بهترین روش پیکر تراشی کدام است؟ مقایسه انواع روش‌های پیکر تراشی
بهترین روش پیکر تراشی

پیکر تراشی، به مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی اطلاق می‌شود که به طور دائم سلول‌های چربی را برای رسیدن به اندامی باریک‌تر و یا حجیم‌تر از بین می‌برد. انواع مختلفی از درمان‌های پیکرتراشی وجود دارد. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف پیکرتراشی و بهترین روش پیکر تراشی می‌پردازیم. با استفاده از پیکرتراشی، می‌توانید اعتماد به نفس و تصویر بدنی خود را بهبود دهید!

بهترین روش پیکر تراشی کدام است؟

مشخصاً روش‌های مختلف پیکرتراشی با هم برابر نیستند و هر روشی برای قسمت خاصی از بدن مناسب است.

نکته مهم این است که بیشتر درمان‌ها، تاثیر آنی ندارد. یعنی در اکثر روش‌ها حداقل شش هفته طول می‌کشد تا تغییرات خود را نشان دهند و نتایج کامل در عرض دو تا سه ماه محقق می‌شوند. بهترین کار این است که با یک پزشک دارای مجوز بورد که بیش از یکی از انواع پیکرتراشی را انجام می‌دهد، مشورت کنید. او می‌تواند بر اساس عوامل مختلف جسمی و سبک زندگی بهترین روش پیکر تراشی را برای شما توصیه کند.

همان‌طور که می‌دانید، فناوری به طور مداوم در عرصه کانتورینگ بدن در حال تحول است، بنابراین “بهترین درمان” در هر دوره زمانی، با دوره دیگر متفاوت است.

بهترین روش پیکر تراشی کدام است؟
چگونه درمان مناسب خود را پیدا کنید؟

انواع پیکر تراشی

پیکرتراشی، به دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می‌شود. البته باید بدانید که در هر دو درمان، با از بین بردن سلول‌های چربی، فیزیک بدن باریک می‌شود و ناحیه مورد نظر کانتور می‌شود.

این درمان‌ها به‌ویژه برای مردان و زنانی مناسب است که زندگی فعال و سالمی دارند، اما همچنان با توده‌های چربی که در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاومت می‌کنند، دست و پنجه نرم می‌کنند.

تفاوت دو روش جراحی و غیر جراحی

هر دو روش جراحی و غیر جراحی پیکرتراشی بدن، نتایج طولانی مدت دارند. هنگامی که سلول‌های چربی از بدن حذف می‌شوند، نمی‌توانند جایگزین شوند و دوباره رشد کنند. این منجر به کاهش دائمی چربی در ناحیه درمان می‌شود. با این حال، حتی اگر فرد بهترین روش جراحی پیکر تراشی را انتخاب کرده باشد و پس از عمل وزن اضافه کند، ممکن است نتایج جراحی از بین برود. بنابراین، صرف نظر از درمانی که انتخاب می‌کنید، حفظ یک سبک زندگی سالم و وزن ثابت ضروری است.

درمان‌های کانتورینگ بدن با جراحی معمولاً مؤثرتر از جایگزین‌های غیرتهاجمی هستند. با این حال، روش‌های جراحی با معایب زیادی همراه هستند. این موارد شامل هزینه جراحی، بخیه‌ها و اسکارها، بیهوشی عمومی، بهبودی دردناک و زمان‌های طولانی از کار افتادگی است.

در مقابل، درمان‌های کاهش چربی غیرتهاجمی درد کمتری دارند و دوره نقاهت آن‌ها بسیار کوتاه‌تر است.

انواع روش‌های جراحی پیکر تراشی

روش‌های تهاجمی پیکرتراشی، اثرات بهتری دارند. درنتیجه متقاضیان انجام آنها نیز بیشتر هستند. از معروف‌ترین روش‌های جراحی پیکر تراشی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش چربی شکم با جراحی ابدومینوپلاستی
  • کانتور بازو و ران با لیفت ران و بازو
  • بهبود فرم باسن با لیفت باسن برزیلی
  • لیفت بدن
  • لیپوساکشن
جراحی لاپاراسکوپی، بهترین روش پیکر تراشی
انواع روش‌های جراحی پیکرتراشی

انواع روش‌های غیر تهاجمی پیکر تراشی

در روش‌های مختلف پیکرتراشی از راه‌های غیر جراحی، از انرژی‌های متفاوتی برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. این انرژی‌ها شامل سرما، انرژی حرارتی، اولتراسوند یا فرکانس رادیویی هستند. این رویکردهای مختلف به شکل‌های متفاوتی سبب القای لیپولیز(مرگ سلول‌های چربی) می‌شوند در نتیجه هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

پیکرتراشی سرد(CoolSculpting)

پیکرتراشی سرد یک درمان مبتنی بر سرما است که سلول‌های چربی را تا حد مرگ منجمد می‌کند. این فرآیند به عنوان کرایولیپولیز یا مرگ سلول‌های چربی ناشی از سرما شناخته می‌شود. پیکرتراشی سرد، محبوب‌ترین تکنیک پیکرتراشی غیرتهاجمی است. علاوه بر این، این تنها درمانی است که توسط FDA برای از بین بردن سلول‌های سرسخت چربی تایید شده است.

پیکرتراشی سرد(‏CoolSculpting‏)‏ یکی از بهترین روش ها
پیکرتراشی سرد(‏CoolSculpting‏)‏

اسکالپشور(SculpSure)

اسکالپشور یک درمان مبتنی بر حرارت است. در این روش از با استفاده از انرژی حرارتی لیزر سلول‌های چربی را ذوب می‌کنند. این درمان با نام‌های «لیزر لیپو» یا «لیزر رفع چربی» نیز شناخته می‌شود. از نظر زمان درمان، هزینه و نتایج، پیکرتراشی سرد و اسکالپشور کم و بیش مشابه هم هستند. مهم‌ترین تفاوت بین این دو، نوع اپلیکاتور استفاده شده است.(پیکرتراشی سرد از اپلیکاتورهای منحنی استفاده می‌کند که برای رول‌های چربی یا رسوبات چربی جدا شده بسیار مناسب است.). پیکرتراشی سرد مدت طولانی‌تری در بازار بوده است و مطالعات بیشتری روی ایمنی و کارایی آن انجام شده است.

اسکالپشور(‏SculpSure‏)‏
اسکالپشور(‏SculpSure‏)‏

ونکوئیش(Vanquish) و truSculpt

ونکوئیش و truSculpt نوعی از درمان‌های کاهش چربی هستند که از فرکانس رادیویی(RF) استفاده می‌کنند. انرژی RF آب موجود در سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد و در نهایت با استفاده از انرژی حرارتی، عملکرد سلول را مختل می‌کند. البته اکثر کارشناسان توافق دارند که انرژی RF به اندازه روش‌های پیکرتراشی سرد یا گرم، باعث کاهش چربی نمی‌شود.

اولترا شیپ(UltraShape)

اولترا شیپ نمونه‌ای از درمان کانتورینگ بدن است که با استفاده از انرژی فراصوت چربی را از بین می‌برد. این درمان‌ها با استفاده از ارتعاشات مکانیکی سلول‌های چربی را مختل می‌کنند. اولترا شیپ و گزینه‌های مشابه، طولانی‌ترین زمان درمان را در مقایسه با سایر روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی دارند. علاوه بر این، آنها اغلب کمترین تأثیر را در بین تمام گزینه‌های پیکرتراشی به دنبال دارند.

جمع بندی

هنگام تصمیم گیری برای انجام پیکرتراشی، با روش‌های بسیار متنوعی روبه رو هستید. مطمئناً برای کسی که در این زمینه تخصص و دانش کافی ندارد، تصمیم گیری و انتخاب بهترین روش پیکر تراشی بسیار دشوار و گیج کننده است. بنابراین لازم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش پیکر تراشی را با توجه به شرایط شما پیشنهاد دهد.

دکتر حامد قدسی، سال‌ها است که در زمینه جراحی پیکر تراشی، به مراجعان مشاوره می‌دهند و با استفاده از به‌روزترین تجهیزات جهانی، پیکرتراشی انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

جهت دانلود نسخه پی دی اف این مقاله در مورد بهترین روش پیکر تراشی اینجا کلیک کنید.

منابع:

https://www.cormedspa.com/body-sculpting/

https://www.themedspamd.com/body-sculpting/

https://www.allure.com/story/non-surgical-body-contouring-procedures-trend

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *