بهترین روش پیکر تراشی

خانه | لیپوماتیک | بهترین روش پیکر تراشی
بهترین روش پیکرتراشی

تناسب اندام نقش مهمی در جذابیت و زیبایی شما دارد. به همین دلیل افراد در سنین مختلف ممکن است اقدامات خاصی برای رسیدن به این هدف انجام دهند. رفتن به باشگاه، تغییر برنامه غذایی، جراحی چاقی و… راهکارهای پیش رو برای رسیدن به وزن و اندام ایده آل است. اگر پس از کاهش وزن پوست بدن شل شده و برخی از اندام ظاهر خوش فرمی ندارند، می‌توانید از طریق پیکرتراشی به شکل و اندام دلخواه تان برسید.

 پیکر تراشی، به مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی اطلاق می ‌شود که به طور دائم سلول‌ های چربی را برای رسیدن به اندامی باریک ‌و خوش فرم از بین می‌ برند. با استفاده از پیکرتراشی، می‌توانید اعتماد به نفس و تصویر بدنی خود را بهبود دهید. انواع مختلفی از این روش درمانی وجود دارد. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف پیکرتراشی و بهترین روش پیکر تراشی می‌پردازیم.

بهترین روش پیکر تراشی کدام است؟

بهترین روش پیکرتراشی

روش‌های مختلف پیکرتراشی با اهداف خاصی انجام می شوند و هر کدام قسمت خاصی از بدن را هدف ترمیم و بهبود قرار می دهند. انواع تکنیک پیکر تراشی به صورت تهاجمی و غیرتهاجمی قابل اجرا هستند. در واقع این پزشک است که تصمیم می گیرد کدام روش برای فرد با توجه به ویژگی های فیزیکی، پزشکی و … مناسب تر است.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، این است که اکثر درمان‌ ها، تاثیر آنی و فوری ندارند. حداقل شش هفته طول می‌کشد تا تغییرات خود را نشان دهند. رسیدن به نتایج کامل حدود دو تا سه ماه طول می کشد. از همین رو برای رسیدن به اندام دلخواه تان باید صبور باشید و به پزشک خود اعتماد کنید. انتخاب پزشک و جراح چاقی مانند دکتر حامد قدسی ماهر و مجرب می‌تواند باعث شود تا بهترین روش پیکر تراشی بر اساس سبک زندگی و شرایط مختلف پزشکی و جسمی شما انتخاب شود.

همان‌طور که می‌دانید، فناوری به طور مداوم در عرصه کانتورینگ بدن در حال تحول است، بنابراین بهترین روش پیکر تراشی و درمان در هر دوره زمانی، با دوره دیگر متفاوت است. جراح و پزشکی که همسو با پیشرفت علم و تکنولوژی گام بر می دارد، بهترین روش درمان را با توجه به نیازهای شما انتخاب خواهد کرد.

چه افرادی می توانند برای جراحی پیکر تراشی اقدام کنند؟

همانطور که گفته شد، پیکرتراشی، به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. البته باید بدانید که در هر دو درمان، با از بین بردن سلول‌های چربی، شکل فیزیکی بدن باریک تر شده و ناحیه مورد نظر کانتور می‌شود. این درمان‌ها به‌ویژه برای مردان و زنانی مناسب است که زندگی فعال و سالمی دارند، اما همچنان با توده‌های چربی که در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاومت می‌کنند، دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که عمل اسلیو معده یا عمل بای پس معده را جهت کاهش وزن خود انجام داده اید و دچار افتادگی و شلی پوست هستید، می توانید برای این روش درمانی اقدام کنید.

تفاوت انواع روش های جراحی و غیر جراحی پیکر تراشی

تفاوت انواع روش های جراحی و غیرجراجی

هر دو روش جراحی و غیر جراحی پیکرتراشی بدن، نتایج طولانی مدت به همراه دارند. هنگامی که سلول‌ های چربی از بدن حذف می‌شوند، نمی‌توانند به راحتی جایگزین پیدا کرده و دوباره رشد کنند. این منجر به کاهش دائمی چربی در ناحیه تحت درمان می‌شود. با این حال، حتی اگر فرد بهترین روش جراحی پیکر تراشی را انتخاب کرده باشد و پس از عمل به دلیل مصرف غذاهای ناسالم و چرب وزن اضافه کند، ممکن است نتایج جراحی از بین برود، زیرا چربی های اضافی دوباره وراد بدن شده است، بنابراین، صرف نظر از درمانی که انتخاب می‌کنید، حفظ یک سبک زندگی سالم و وزن ثابت ضروری است.

درمان‌های کانتورینگ بدن با جراحی معمولاً مؤثرتر ازدرمان های غیرتهاجمی هستند. با این حال، روش‌های جراحی با معایب زیادی همراه هستند. این موارد شامل هزینه جراحی، بخیه‌ها و اسکارها، بیهوشی عمومی، بهبودی دردناک و زمان‌های طولانی نقاهت است. در مقابل، درمان ‌های کاهش چربی غیرتهاجمی درد کمتری دارند و دوره نقاهت آن‌ ها بسیار کوتاه‌تر است.

انواع روش‌های جراحی پیکر تراشی

روش‌های تهاجمی پیکرتراشی، اثرات بهتری دارند. درنتیجه افراد بیشتری متقاضی انجام آنها هستند. جراحی  لاپاراسکوپی، بهترین روش پیکر تراشی است که خطرات و عوارض کمتری بعد عمل به دنبال خواهد داشت. از معروف ‌ترین روش ‌های جراحی پیکر تراشی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جراحی ابدومینوپلاستی
  • کانتور بازو و ران با لیفت ران و بازو
  • بهبود فرم باسن با لیفت باسن برزیلی
  • لیفت بدن
  • لیپوساکشن

انواع روش‌های غیر تهاجمی پیکر تراشی

در روش‌های مختلف پیکرتراشی غیر تهاجمی که بدون جراحی و ایجاد برش های عمیق انجام می شوند، از انرژی ‌های متفاوتی برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌ شود. این انرژی ‌ها شامل سرما، انرژی حرارتی، اولتراسوند یا فرکانس رادیویی هستند. این رویکردهای مختلف به شکل‌های متفاوتی سبب القای لیپولیز(مرگ سلول‌های چربی) می‌شوند. در نتیجه هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در زیر برخی از این روشهای پیکر تراشی شرح داده شده است:

  • پیکرتراشی سرد(CoolSculpting)

  • پیکرتراشی سرد

پیکرتراشی سرد یک درمان مبتنی بر سرما است که سلول‌های چربی را تا حد مرگ منجمد می‌کند. این فرآیند به عنوان کرایولیپولیز یا مرگ سلول‌های چربی ناشی از سرما شنا خته می‌شود. پیکرتراشی سرد، محبوب‌ترین و بهترین روش پیکر تراشی غیرتهاجمی است. در ضمن این تنها درمانی است که توسط FDA برای از بین بردن سلول‌های سرسخت چربی تایید شده است.

  • اسکالپشور(SculpSure)

اسکالپشور یک روش درمانی مبتنی بر حرارت و گرما است. در این روش از با استفاده از انرژی حرارتی لیزر سلول‌های چربی را ذوب می‌کنند. این درمان با نام‌های «لیزر لیپو» یا «لیزر رفع چربی» نیز شناخته می‌شود. از نظر زمان، درمان، هزینه و نتایج، پیکرتراشی سرد و اسکالپشور کم و بیش مشابه هم هستند. مهم‌ترین تفاوت بین این دو، نوع اپلیکاتور استفاده شده است.(پیکرتراشی سرد از اپلیکاتورهای منحنی استفاده می‌کند که برای رول‌های چربی یا رسوبات چربی جدا شده بسیار مناسب است.). پیکرتراشی سرد مدت طولانی‌تری مورد استفاده بوده و مطالعات بیشتری روی ایمنی و کارایی آن انجام شده است.

  • ونکوئیش(Vanquish) و ترواسکالپ( truSculpt)

ونکوئیش و ترواسکالپ نوعی از درمان‌های کاهش چربی هستند که از فرکانس رادیویی(RF) استفاده می‌کنند. انرژی RF آب موجود در سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد و در نهایت با استفاده از انرژی حرارتی، عملکرد سلول را مختل می‌کند. البته اکثر کارشناسان توافق دارند که انرژی RF به اندازه روش‌های پیکرتراشی سرد یا گرم، باعث کاهش چربی نمی‌شود.

  • اولترا شیپ(UltraShape)

اولترا شیپ نمونه‌ای از درمان کانتورینگ بدن است که با استفاده از انرژی فراصوت چربی را از بین می‌برد. این درمان ‌ها با استفاده از ارتعاشات مکانیکی سلول‌های چربی را مختل می‌کنند. اولترا شیپ و گزینه‌های مشابه، طولانی‌ترین زمان درمان را در مقایسه با سایر روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی دارند. علاوه بر این، آنها اغلب کمترین تأثیر را در بین تمام گزینه‌های پیکرتراشی به دنبال دارند.

جمع بندی

هنگام تصمیم گیری برای انجام پیکرتراشی، با روش‌های بسیار متنوعی روبه رو هستید. مطمئناً برای کسی که در این زمینه تخصص و دانش کافی ندارد، تصمیم گیری و انتخاب بهترین روش پیکر تراشی بسیار دشوار و گیج کننده است. بنابراین لازم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش پیکر تراشی را با توجه به شرایط شما پیشنهاد دهد. دکتر حامد قدسی، برترین جراح چاقی در ایران، سال‌ها است که در زمینه جراحی پیکر تراشی، به مراجعان مشاوره می‌دهند و با استفاده از به‌روزترین تجهیزات جهانی، پیکرتراشی انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

منابع:

https://www.cormedspa.com/body-sculpting/

https://www.themedspamd.com/body-sculpting/

https://www.allure.com/story/non-surgical-body-contouring-procedures-trend

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

فتق چیست
جراحی ها

فتق چیست

فتق چیست ؟ تقریباً هر ساله بیش از ۳۵۰،۰۰۰-۵۰۰،۰۰۰ جراحی درمان یا ترمیم فتق شکمی در جهان انجام می‌شود. بسیاری از آن ‌ها با روش

ادامه مطلب »
عمل فتق‌
جراحی ها

عمل فتق‌

اندام های بدن به وسیله ماهیچه ها ثابت شده اند در صورتی که این ماهیچه ها آسیب ببینند، اندام ها از دیواره عضله و بافت

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *