پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟

خانه | جراحی ها | پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟
پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چقدر است

امروزه یکی از رایج‌ترین انواع جراحی کاهش وزن اسلیو معده است. از آنجا که این یک عمل تهاجمی و غیر قابل بازگشت است ممکن است  احساس کنید که در آینده دچار پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده خواهید شد. اینکه تا چه اندازه این احساس شما درست خواهد بود یا خیر.در این مقاله توسط یکی از شناخته شده‌ترین جراحان چاقی در ایران یعنی دکتر حامد قدسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

چاقی به ویژه در ناحیه شکمی تهدیدی جدی برای سلامتی شماست. افزایش کلسترول خون، قند خون، تنگی نفس، بیماری‌های قلبی عروقی و… با افزایش شاخص توده بدنی همراه هستند، بنابراین قبل از اینکه بخواهید در مورد پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده فکر کنید بهتر است به نتایج عالی این جراحی برای سلامت جسم و بدن خود متمرکز باشید.

مشاوره چاقی با دکتر قدسی

جهت مشاوره و دریافت نوبت میتوانید به صورت حضوری به آدرس مطب دکتر حامد قدسی یعنی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان۱۸، طبقه دوم مراجعه کنید. شما می‌توانید برای پذیرش شنبه‌ها و دوشنبه‌ها ساعت ۱۸ به مطب و چهارشنبه‌ها ساعت 16 به بیمارستان دی مراجعه کنید. برای دریافت نوبت و مشاوره عمل معده برای لاغری به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

 • شماره مطب  : 02188870946 – 02188870945
 • شماره برای رزرو نوبت :  09109254936
 • مشاوره آنلاین :    09931466388

درخواست مشاوره تخصصی رایگان

برای دریافت مشاوره  توسط کارشناسان کلینیک چاقی دکتر قدسی  فرم زیر را تکمیل کنید.

 همیشه جراحی‌های تهاجمی یا کم تهاجمی با نگرانی و دغدغه بیماران همراه است و این یک امر انکارناپذیر است.بعد از انجام اسلیو شما علاوه بر رسیدن به وزن ایده‌آل می‌توانید به بهبود مشکلات سلامتی خود کمک کنید.با تمام موفقیت‌هایی که بعد از جراحی رخ می‌دهد، ممکن است با خود فکر کنید آیا گزینه جراحی دیگری به جز اسلیو معده می‌تواند چنین نتایج عالی به همراه داشته باشد.

پیشنهاد ویژه : برای آشنایی با لاغری سریع در 3 روز حتما کلیک کنید .

و شما تا این اندازه مجبور به کم کردن حجم غذای خود نباشید؟ آیا جراحی اسلیو معده باعث شده تا زندگی فردی تباه شود؟ آیا این یک عمل رضایت بخش است و پشیمانی بعد از اسلیو معده وجود نخواهد داشت؟ما تمام نگرانی‌ها و دغدغه‌های شما را در این زمینه درک می‌کنیم.

از همین رو مقاله زیر نگارش شده تا شما بتوانید با آگاهی بیشتر و دیدی بازتر برای اسلیو معده اقدام نمایید و هیچگاه در مورد تصمیم خود دچار تردید نشوید. پس به خواندن ادامه دهید تا دلیل این ادعا برای شما اثبات گردد.

 • میزان پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟ دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده
 • 7 دلیل رضایت اصلی بعد از انجام اسلیو معده

 

میزان پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟ 

به طور حتم تغییر سبک زندگی، کاهش حجم غذا، انتخاب‌های صحیح مواد غذایی و انجام تمرینات ورزشی بهترین راه برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام است. با این وجود همه افراد نمی‌توانند با دنبال کردن چنین برنامه‌هایی لاغر شوند. به طور معمول اسلیو معده برای افرادی توصیه می‌شود.

که به دلیل بالا بودن شاخص توده بدنی به راحتی نمی‌توانند از طریق رژیم و تمرینات ورزشی به وزن ایده‌آل و نرمال خود دست پیدا کنند. افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۳۵ دارند کاندیدای خوبی برای این نوع جراحی چاقی محسوب می‌شوند.

طبق مطالعات انجام شده میزان پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده  در بین این افراد کمتر از 5 درصد است، با این وجود برخی از انجام این عمل ممکن است احساس پشیمانی و نارضایتی داشته باشند. دلیل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده به شرح زیر است:

 • بد شکلی بدن بعد از انجام اسلیو معده

اکثر مردم بر این باورند که با کاهش وزن بعد از جراحی هیجان زده خواهند شد، اما نتایج کاهش وزن برای همه به یک اندازه نیست. برخی از افراد نسبت به دیگران سریع تر با کاهش وزن پس از جراحی سازگار می‌شوند. با این حال، غیرمعمول نیست که افراد پس از جراحی از بدن خود ناراضی باشند.

مطالعه بیشتر : برای دریافت اطلاعات راجب پیکر تراشی ، کلیک کنید .

و همچنان خود را دارای اضافه وزن و غیر جذاب ببینند. داشتن اضافه وزن پس از جراحی طبیعی است و ممکن است چندین ماه یا حتی سال طول بکشد تا فرد به تناسب اندام مد نظر خود دست پیدا کند، بنابراین نباید ناامید شد، بلکه همچنان باید مراقبت‌های اصولی بعد از اسلیو معده را به دقت دنبال کنند. حتی ممکن است به دلیل کاهش وزن زیاد بعد از اسلیو افتادگی پوست  ظاهر اندام را تحت تاثیر قرار دهد.

نکته اساسی برای درمان افتادگی پوست و بدشکلی بدن

 • نکته اساسی برای درمان افتادگی پوست و بدشکلی بدن

اگر افتادگی پوست علت پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده است شما می‌توانید از طریق جراحی‌های زیبایی از جمله جراحی پیکرتراشی فرم جدید بدن خود را اصلاح کرده و زیباتر نمایید.

 • عدم لذت بردن از غذا

بی میلی به غذای یک پشیمانی روانی پس از انجام عمل لاغری اسلیو معده یا حتی بای پس معده است، زیرا شما می‌خواهید از خوردن غذای بیشتر لذت ببرید، اما به دلیل کاهش حجم معده این امکان وجود ندارد. این می‌تواند بار ذهنی و عاطفی منفی برای فرد به همراه داشته باشد.

 • نکته اساسی برای ایجاد لذت بیشتر هنگام غذا خوردن

 جای نگرانی نیست برای داشتن لذت بیشتر هنگام غذا خوردن می‌توانید به متخصص تغذیه مراجعه نمایید تا در مورد چگونگی کنترل و تنظیم برنامه غذایی مشاور و راهنمایی‌های لازم را کسب نمایید.

 • ریزش مو

یکی دیگر از دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده ممکن است ریزش مو باشد که معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه پس از جراحی رخ می‌دهد. البته این یک عارضه کوتاه مدت است و اگر شما مکمل‌ها و مواد غذایی را به درستی مورد توجه قرار دهید و از شرایط استرس زا دوری کنید به مرور بدن با تغییرات سریع هورمونی سازگار شده و ریزش مو متوقف می‌شود.

نکات سریع به حداقل رساندن ریزش مو

 • نکات سریع به حداقل رساندن ریزش مو

 برای به حداقل رساندن ریزش مو باید روزانه حداقل ۶۰ گرم پروتئین دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید بیوتین و روی را به رژیم مکمل خود اضافه کرده و غذاهای دریایی بیشتری مصرف نمایید.هر کدام از موارد ذکر شده می‌توانند باعث پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شده و فشار روحی و روانی مضاعفی ایجاد نمایند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که تمام این نارضایتی‌های موقت بوده و در صورت پیگیری دستورالعمل‌های توصیه شده به راحتی می‌توان با آنها مقابل نمود.

با اسلیو معده شما می‌توانید برای همیشه از شر چربی‌های اضافی خلاص شوید

7 دلیل رضایت اصلی بعد از انجام اسلیو معده

رضایت و مزایای بعد انجام این جراحی لاغری آنقدر زیاد است که به ندرت پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده اتفاق خواهد افتاد. بیش از ۹۰ درصد افرادی که اسلیو معده انجام داده‌اند، از نتایج و درمان بعد از جراحی رضایت کامل داشته‌اند. علت اصلی رضایت بیماران بعد اسلیو چیست؟ در زیر به ۷ دلیل اصلی رضایت بعد از عمل اسلیو اشاره‌ شده است:

 • از بین رفتن علائم افسردگی و اضطراب

مشکلات روانشناختی با وزن و علائم جسمی منفی مرتبط هستند. بهبود وضعیت و تصویر  بدن باعث شده تا علائم افسردگی و اضطراب مرتبط با وزن در بیماران به شدت کاهش پیدا کند. بسیاری از افراد به دلیل اضافه وزن بالا تمایل به حضور در جامعه ندارند.

از بین رفتن علائم افسردگی و اضطراب

این به مرور می‌تواند باعث شود تا علائم افسردگی در آنها ایجاد شود، از طرفی نداشتن تصویر عالی و ایده‌آل از بدن باعث می‌شود تا آنها احساس اضطراب و نگرانی در برخورد با دیگران و قضاوت آنها در مورد خود داشته باشند. با اسلیو معده می‌توان بر این احساسات منفی غلبه نمود.

 • افزایش اعتماد به نفس

شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که مانع عدم پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده می‌شود، افزایش اعتماد به نفس افراد بعد از جراحی باشد. چاقی می‌تواند باعث کمرنگ شدن حضور افراد در جمع‌های دوستانه، باشگاه ورزشی و حتی انجام تفریحات مورد علاقه شود. تناسب اندام بعد از انجام اسلیو کمک می‌کند تا افراد با روحیه و عزت نفس بیشتری برنامه‌های تفریحی و ورزشی خود را دنبال کنند.

 • بهبود سلامتی و کاهش مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی

اضافه وزن بیماری‌های مختلف قلبی عروقی، دیابت، آپنه خواب، آسیب‌های غضروفی و استخوانی و… به همراه دارد. اگر به سلامت خود می‌اندیشید اولین اقدامی که می‌توانید برای بهبود و تقویت سلامت بدن خود نمایید، کم کردن وزن و چربی‌های احتشایی شکم است. با اسلیو معده شما می‌توانید برای همیشه از شر چربی‌های اضافی خلاص شوید البته به شرط آنکه به بهترین جراحی چاقی در تهران مراجعه نمایید و مراقبت‌های اصولی بد عمل را با دقت و جدیت پیگیری کنید.

 • پوشیدن لباس‌های مورد علاقه

اگر بالا بودن اندازه دور کمر و پهلوها باعث شده تا لباس‌های مورد علاقه خود را فقط  پشت ویترین مغازه‌ها دنبال کنید، با انجام اسلیو می‌توانید کمد خود را پر از لباس‌های شیک و به روزی کنید که سالها فقط به آنها خیره می‌شدید.

 • کاهش خرج و هزینه‌های زندگی

افراد چاق زندگی پرهزینه‌تری نسبت به دیگر افراد دارند. این افراد برای تهیه وعده‌های روزانه خود باید مواد غذایی بیشتری تهیه کنند. در افراد چاق ریزه خواری بیشتر است به همین دلیل ممکن است هزینه‌های اضافی بابت خرید تنقلات مضر نیز صرف شود.

از طرفی این افراد همیشه مجبور هستند لباس‌های سایز بزرگ را با قیمت بیشتر تهیه نمایند. در صورتی که چاقی باعث مشکلات تنفسی و حرکت شده باشد هزینه رفت و آمد را نیز باید به کل هزینه‌های روزانه اضافه نمود. همه این‌ها در نهایت بار مالی بیشتری برای فرد به همراه خواهند داشت.

 • افزایش طول عمر و بالا رفتن سطح کیفی زندگی

همانطور که گفته شد اسلیو معده به درمان بیماری‌های مختلف کمک می‌کند. این باعث می‌شود تا فرد تاثیرات سلامتی شگفت‌انگیزی بعد عمل تجربه نماید. بهبود سلامتی می‌تواند سطح کیفی زندگی را ارتقاد دهد و باعث افزایش طول عمر افراد شود.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی با شام رژیمی بینظیر کلیک کنید .

افزایش طول عمر

 • افزایش قدرت بارداری

چاقی و اضافه وزن می‌تواند قدرت باروری و بارداری را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. چاقی در زنان می‌تواند باعث ایجاد سندروم تخمدان پلی کیستیک شود. با انجام اسلیو می‌توان به درمان این شرایط کمک کرد و تغییرات هورمونی مرتبط با چاقی را کنترل نمود.

این در نهایت می‌تواند باعث بارداری سالم در زنان شود. البته نکته مهمی که وجود دارد این است که نباید بلافاصله بعد از انجام اسلیو برای بارداری اقدام نمود. حداقل ۱۸ ماه زمان لازم است تا بدن با شرایط جدید سازگار شده و آماده تغییرات برای بارداری شود.

 • پیدا کردن شغل مورد علاقه

پیدا کردن شغل دلخواه یکی از مهمترین دلایلی است که مانع پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده می‌شود. افرادی که بعد از اسلیو به وزن ایده‌آل خود دست پیدا می‌کنند راحت‌تر خواهند توانست شغل مورد علاقه خود را دنبال کنند و آزمون‌های عملی را با موفقیت طی نمایند. مشاغلی مانند آتش نشانی، غریق نجات و… به چالاکی و سرعت بدنی بالا نیاز دارند. با انجام اسلیو و کاهش وزن انتخاب این مشاغل دیگر رویا نخواهد بود.

سخن آخر

اگر مزایای متعدد اسلیو معده مانند بهبود سلامت روحی و جسمی، افزایش طول عمر و بهبود کیفیت سطح زندگی و ارتباط اجتماعی و کاری بهتر را در نظر بگیرید پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده دیگر معنا نخواهد داشت. البته زمانی نتایج به بهترین شکل تحقق پیدا خواهد کرد که شما یک جراح چاقی متخصص و مجرب را برای انجام اسلیو معده انتخاب نمایید.

دکتر حامد قدسی عضو انجمن بین‌المللی جراحان چاقی هستند که مدارک علمی خود را از دانشگاه‌های معتبر از جمله دانشگاه استراسبورگ فرانسه کسب نموده‌اند. داشتن کارنامه کاری درخشان و انجام عمل‌های متعدد موفقیت آمیز باعث شهرت ایشان شده است.

سوالات متداول 

1- دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چیست ؟

بد شکلی بدن بعد از انجام اسلیو معده ،افتادگی پوست و بدشکلی بدن ،عدم لذت بردن از غذا ، ریزش مو

2 – دلایل رضایت اصلی بعد از انجام اسلیو معده چیست ؟

از بین رفتن علائم افسردگی و اضطراب ،افزایش اعتماد به نفس، بهبود سلامتی و کاهش مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی، پوشیدن لباس‌های مورد علاقه، کاهش خرج و هزینه‌های زندگی، افزایش طول عمر و بالا رفتن سطح کیفی زندگی،افزایش قدرت بارداری، پیدا کردن شغل مورد علاقه

منابع

https://www.scobesity.com/blog/food-triggers/2021/05/03/body-image-after-bariatric-surgery

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9535663/

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

عوارض اسلیو معده
اسلیو

عوارض اسلیو معده

چاقی عامل اصلی بسیاری از بیماری‌هاست. داشتن اضافه وزن، علاوه بر اینکه تناسب اندام شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد شما را در معرض خطراتی

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *