دستگاه پال

خانه | لیپوماتیک | دستگاه پال
دستگاه پال

لاغری با دستگاه پال

لاغری با دستگاه پال

لیپوساکشن که به نام لیپوکانتورینگ نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی زیبایی است که در اوایل دهه ۱۹۸۰ برای حذف چربی های احشایی یا پنهان اطراف شکم، ران ها، بازو ها و… مطرح شد. این یک گزینه عالی برای افرادی بود که به راحتی نمی توانستند بافت چربی مقاوم در برابر رژیم و ورزش را از بین ببرند. مانند بسیاری از روش‌ های زیبایی، تکنیک ‌های انجام لیپوساکشن در طول سال‌ها تکامل یافته و هم سو با علم و فناوری پیشرفته امروزی بهتر و با عوارض جانبی کمتر نسبت به گذشته قابل انجام است. البته استفاده از این روش نباید با جراحی چاقی اشتباه گرفته شود. در جراحی چاقی پزشک با تغییر و ساختار و آناتومی معده و سیستم گوارشی به کاهش اشتها و در نتیجه مصرف کمتر مواد غذایی کمک می‌ کند. این در نهایت می تواند در طی چندین ماه باعث کاهش وزن و تناسب اندام فرد شود.

یکی از روش های مدرن لاغری که امروزه در پیشرفته ‌ترین مطب ‌های زیبایی ارائه می ‌شود، لاغری دستگاه پال(PAL) است. استفاده از این دستگاه برای جراحی زیبایی مانند لیپو ساکشن بسیار پر کاربرد است. اما دستگاه پال چیست؟ لاغری با دستگاه پال چگونه انجام می شود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و آشنایی بیشتر در مورد این روش مدرن لاغری با ادامه مقاله زیر همراه باشید.

 

دستگاه پال چیست؟

دستگاه پال چیست؟

هنگام مراجعه به کلینیک برای جراحی لاغری ممکن است پزشک لیپوساکشن قدرتی یا انجام لیپوساکشن با دستگاه پال را به شما پیشنهاد کند، اما دستگاه پال چیست و چگونه به جراحی پیکر تراشی یا لیپو ساکشن کمک می کند؟  یکی از تکنیک ‌های محبوب پیکرتراشی، لاغری با دستگاه پال است که از یک کانولای متصل به یک هندپیس نوسانی استفاده می‌کند. این هندپیس به کانولا قابلیت حرکت به جلو و عقب را می‌دهد. حرکت به سمت جلو و عقب باعث می شود تا سلول ‌های چربی اضافی قبل از ساکشن در بدن، بدون استفاده از گرما، شکسته می‌شوند. پال گاهی اوقات با عناوین لیپوساکشن MicroAire یا MicroAire power-assisted نیز شناخته می شود.

در مقایسه با لیپوساکشن سنتی که به ضربه‌های دستی کانولا متکی بود، استفاد ه از این دستگاه سریع‌تر و کارآمدتر است. این روش هم برای جراحان و هم برای بیماران بهتر است، زیرا جراح کمتر احساس خستگی می کند و از طرفی برای مدت زمان بیهوشی بیمار نیز کاهش می یابد.

دستگاه پال را می‌توان به تنهایی برای جدا کردن و استخراج سلول ‌های چربی استفاده کرد، یا با یک فناوری مکمل مانند VASER(انرژی فراصوت)، Smartlipo(گرمای لیزر) یا BodyTite (انرژی فرکانس رادیویی) ترکیب کرد. این فناوری ها به مایع شدن چربی کمک کرده و حذف آن را آسان ‌تر می‌کنند.

 

لیپوساکشن قدرتی برای کدام قسمت‌های بدن استفاده می‌شود؟

لیپوساکشن قدرتی

حال که دانستید دستگاه پال چیست، ممکن است این سوال برای شما پیش آید، آیا می توان از این دستگاه برای لاغر کردن همه قسمت های بدن استفاده کرد؟ مانند تمام انواع جراحی‌های لیپوماتیک، لیپوساکشن قدرتی را می‌توان در تمام قسمت‌ های بدن مانند شکم، پلو، پشت، بازوها، داخل و خارج ران‌ها، زانوها و مچ پا و همچنین زیر چانه بدن به کار برد. از آنجایی که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست، کاندیدای ایده آل برای استفاده از این تکنیک باید محدوه وزنی مورد نظر را داشته باشد. انجام عمل های کاهش وزن مانند اسلیو معده و بای پس معده در صورتی که شاخص توده بدنی فرد بیشتر از ۳۰ باشد، می تواند سریعتر او را به محدوده وزنی استاندارد جهت انجام لیپوساکشن با این دستگاه برساند.

 

مزایای لاغری با دستگاه پال

مزایای لاغری با دستگاه پال

با استفاده از دستگاه پال، دیگر لازم نیست، جراح در طول لیپوساکشن  نیروی زیادی وارد کند، زیرا کانولای ارتعاشی به آزادسازی سلول‌های چربی از بدن کمک می‌کند.

در مطالعه‌ای که توسط دپارتمان پوست در مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تولان انجام شد، محققان دریافتند که با استفاده از پال حدوداً ۳۰ درصد چربی بیشتری نسبت به لیپوساکشن دستی از بین می‌رود و در عین حال، میزان کبودی و زمان بهبودی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، بنابراین پال برای کانتورینگ نواحی که پیکر تراشی آنها بسیار دشوار است، مانند قسمت داخلی ران ‌ها و ناحیه دور ناف مفید بااست.شد.

از آنجا که لاغری با این دستگاه کمتر از لیپوساکشن دستی زمان می ‌برد، بیماران کمتر مستعد عوارض و خطرات پس از عمل هستند.

 

چه کسانی کاندیداهای انجام لیپوساکشن قدرتی یا پال هستند؟

در جلسه مشاوره، جراح چاقی یا زیبایی یک ارزیابی فیزیکی کامل انجام می‌دهد، تاریخچه پزشکی را بررسی می‌کند و اهداف درمانی شما را مورد بحث قرار می‌دهد تا مشخص کند، آیا لیپوکانتورینگ با دستگاه پال برای شما مناسب است یا اینکه باید از روش دیگری استفاده کنید. معمولاً زنان و مردانی که در ناحیه شکم، باسن، ران‌ها، پشت، بازوها، سینه، گردن یا تقریباً در هر نقطه‌ای از بدن تجمع چربی‌های سرسخت دارند، کاندیداهای مناسبی برای استفاده از دستگاه پال هستند.

همانطور که گفته شد، لاغری با این دستگاه نباید با روش‌های کاهش وزن اشتباه گرفته شود. این روش یک درمان زیبایی است که به شما کمک می‌کند، فرم بدن خود را کمی بهبود دهید. در نتیجه، جراحان توصیه می‌کنند، قبل از انجام این جراحی پیکرتراشی، به وزن ایده‌آل خود برسید یا خیلی به آن نزدیک شوید.

 

لیپوساکشن قدرتی چگونه انجام می‌شود؟

به طور کلی لاغری با دستگاه پال با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود، بیماران راحت تر و سریع تر روند بهبودی را طی کنند. لیپوساکشن قدرتی یک جراحی سرپایی محسوب شود که بیماران را از دردسر بستری شدن در بیمارستان و هزینه ‌های مرتبط با آن‌ نجات می‌دهد. با این حال، در برخی موارد، پزشک تشخیص می‌دهد که لیپو کانتورینگ پال را تحت بیهوشی انجام دهد. معمولاً زمانی این اتفاق می‌افتد که بیمار بخواهد چندین ناحیه مختلف از بدنش را تغییر دهد. نحوه انجام عمل لیپوساکشن با دستگاه پال به شرح زیر است:

  • برای شروع کار با دستگاه، جراح ابتدا از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای حساسیت زدایی ناحیه مورد نظر استفاده می‌کند.
  • در مرحله بعد، تزریق لیدوکائین، اپی نفرین و سالین استریل، برای بی حس کردن بیشتر ناحیه تحت جراحی، به حداقل رساندن خونریزی، و باد کردن سلول‌های چربی جهت حذف آسان‌تر انجام می شود.
  • هنگامی که محلول اثر کرد، پزشک برش‌های کوچک و نا محسوسی ایجاد می‌کند که از طریق آن کانولای پال را وارد بدن می‌کند تا به ‌آرامی و با دقت چربی اضافی را استخراج کرده و ناحیه را پیکرتراشی کند.
  • هنگامی که فرم دهی ناحیه مورد نظر به اتمام رسید، برش‌ها باز می ‌مانند تا امکان تخلیه مایع فراهم شود. این موضوع به کاهش تورم و کبودی بعد جراحی کمک می‌کند.

 

کل روند لاغری با دستگاه پال به تعداد نواحی مورد نظر و میزان چربی برداشته شده بستگی دارد. از آنجایی که این یک جراحی سرپایی است، بیماران معمولاً قبل از بازگشت به خانه نیازی به اقامت طولانی مدت در اتاق ریکاوری ندارند.

 

دوران نقاهت پس از لیپوساکشن قدرتی به چه صورت است؟

مدت و شدت ریکاوری لیپوساکشن پال، عمدتاً به‌اندازه نواحی تحت درمان و وسعت عمل بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر فقط روی بازوهای خود لیپوساکشن داشتید، می‌توانید حدود سه تا پنج روز از کار افتادگی انتظار داشته باشید. برای لیپوماتیک ۳۶۰ یا محیطی، ۷ تا ۱۰ روز درد و تورم را در نظر بگیرید.

تیم جراحی احتمالاً از شما می‌خواهد که تا چند هفته پس از لیپوساکشن قدرتی، از لباس‌های فشرده مخصوص استفاده کنید تا تورم و کبودی ناحیه جراحی شده کاهش پیدا کند.

برای نوبت دهی دکتر حامد قدسی کلیک کنید

خطرات لاغری با دستگاه پال

خطرات لاغری با دستگاه پال

مانند تمام روش‌های جراحی، لاغری با دستگاه پال نیز خطراتی دارد. با این حال اگر بیماران انجام این جراحی را به برترین جراح چاقی در تهران بسپارند، خطرات این عمل تا حد زیادی کاهش می‌یابد. لیپوساکشن می‌تواند پوست را شل، ناهموار و چروکیده کند، هرچند ممکن است به مرور زمان پوست دوباره سفت شود. برخی از بیماران نیز پس از جراحی دچار رنگ‌دانه می‌شوند. اگر مایع باقی مانده از لیپوساکشن در ریه‌ها جمع شود، ممکن است باعث ایجاد بیماری جدی شود.

 

جمع بندی

انجام لیپوساکشن با دستگاه پال از آن جهت دسته جراحی های زیبایی است که بلافاصله بعد از عمل نتایج و اثرات آن قابل مشاهده است، اما برای دیدن نتیجه کامل عمل، لازم است چند هفته صبر کنید تا ورم ‌ها کاملاً بخوابند. بنابراین مشاهده نتایج نهایی ممکن است سه تا شش ماه به طول بیانجامند.

 

هنگامی که سلول‌های چربی حذف می‌شوند، برای همیشه از بین می‌روند، بنابراین نتایج پال دائمی در نظر گرفته می ‌شوند، به شرط آنکه بیمار وزن خود را حفظ کرده و دچار اضافه وزن نشود. حتماً پس از عمل با جراح خود در مورد راه‌ های حفظ وزن پس از لیپوساکشن صحبت کنید.

در جلسه مشاوره‌ای که پیش از عمل با دکتر قدسی خواهید داشت، می‌توانید در مورد بهترین روش لیپوساکشن و پیکرتراشی صحبت کنید. دکتر قدسی که مدرک تخصص خود را از یکی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه دریافت کرده‌اند، می‌تواند بر اساس به روزترین اطلاعات جهانی، به شما در مورد انتخاب بهترین روش پیکرتراشی، راهنمایی دهند.

 

منابع:

https://www.realself.com/surgical/power-assisted-liposuction

https://www.boyntonplasticsurgery.com/body/power-assisted-liposuction/

www.boyntonplasticsurgery.com

www.realself.com

www.docshop.com

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

چاقی و افسردگی
لاغری

چاقی و افسردگی

چاقی و افسردگی دو مشکل عمده بهداشت عمومی در میان اقشار مختلف جامعه هستند. به دلیل تغییر در سبک زندگی، چاقی در سال‌های اخیر شیوع

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *