لاغری با دستگاه پال چیست و چگونه انجام می‌شود؟

خانه | لیپوماتیک | لاغری با دستگاه پال چیست و چگونه انجام می‌شود؟
لاغری با دستگاه پال چیست و چگونه انجام می‌شود؟

از زمان ظهور لیپوساکشن در اوایل دهه 1980، این روش که به نام لیپوکانتورینگ نیز شناخته می‌شود، یک گزینه عالی برای بسیاری از افرادی بود که به دنبال حذف بافت چربی بودند که هم در برابر رژیم غذایی و هم به ورزش مقاوم بود. مانند بسیاری از روش‌های زیبایی، تکنیک‌های انجام لیپوساکشن در طول سال‌ها تکامل یافته و منجر به روش‌های پیشرفته(و حتی مؤثرتر) امروزی شده است. یکی از تکنیک‌های مدرن لاغری که امروزه در پیشرفته‌ترین مطب‌های زیبایی ارائه می‌شود، لاغری دستگاه پال(PAL) است که در ادامه به معرفی کامل این روش می‌پردازیم.

لیپوساکشن قدرتی یا پال(PAL) چیست؟

یکی از تکنیک‌های محبوب پیکرتراشی، لاغری با دستگاه پال است که از یک کانولای متصل به یک هندپیس نوسانی استفاده می‌کند. این هندپیس به کانولا قابلیت حرکت به جلو و عقب را می‌دهد و با کمک این حرکت، سلول‌های چربی ناخواسته قبل از ساکشن آنها از بدن، بدون استفاده از گرما، شکسته می‌شوند.

در مقایسه با لیپوساکشن سنتی که به ضربه‌های دستی کانولا متکی بود، دستگاه پال سریع‌تر و کارآمدتر است. این روش هم برای جراحان و هم برای بیماران بهتر است. چون هم جراح کمتر خسته می‌شود و هم بیمار برای مدت زمان کمتری بیهوش می‌ماند.

دستگاه پال را می‌توان به تنهایی برای جدا کردن و استخراج سلول‌های چربی استفاده کرد، یا با یک فناوری مکمل مانند VASER(انرژی فراصوت)، Smartlipo(گرمای لیزر) یا BodyTite (انرژی فرکانس رادیویی) ترکیب کرد که همگی به مایع شدن چربی کمک و حذف آن را آسان‌تر می‌کنند.

لیپوساکشن قدرتی یا پال(‏PAL‏) چیست؟
دستگاه لیپوساکشن قدرتی یا پال(‏PAL‏)

لیپوساکشن قدرتی برای کدام قسمت‌های بدن استفاده می‌شود؟

مانند تمام انواع جراحی‌های لیپوماتیک، لیپوساکشن قدرتی را می‌توان در تمام قسمت‌های بدن استفاده کرد(شکم، پلو، پشت، بازوها، داخل و خارج ران‌ها، زانوها و مچ پا و همچنین زیر چانه). از آنجایی که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست، کاندیدای ایده آل باید 30 درصد وزن ایده‌آل خود را داشته باشند.

پال گاهی اوقات با عناوین لیپوساکشن MicroAire یا MicroAire power-assisted نیز شناخته می شود.

مزایای لاغری با دستگاه پال

با استفاده از پال، جراحان دیگر نیازی به استفاده از نیروی زیاد در طول لیپوساکشن ندارند زیرا کانولای ارتعاشی به آزادسازی سلول‌های چربی از بدن کمک می‌کند.

در مطالعه‌ای که توسط دپارتمان پوست در مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تولان انجام شد، محققان دریافتند که با استفاده از پال حدوداً 30 درصد چربی بیشتری نسبت به لیپوساکشن دستی از بین می‌رود و در عین حال، میزان کبودی و زمان بهبودی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. این امر باعث می‌شود پال برای کانتورینگ نواحی که پیکر تراشی آنها بسیار دشوار است، مانند قسمت داخلی ران‌ها و ناحیه دور ناف مفید باشد.

از آنجا که لاغری با دستگاه پال کمتر از لیپوساکشن دستی زمان می‌برد، بیماران کمتر مستعد عوارض و خطرات پس از عمل هستند.

چه کسانی کاندیداهای انجام لیپوساکشن قدرتی یا پال هستند؟

معمولاً زنان و مردانی که در ناحیه شکم، باسن، دستگیره عشق(love handles)، باسن، ران‌ها، پشت، بازوها، سینه، گردن یا تقریباً در هر نقطه‌ای از بدن تجمع چربی‌های سرسخت دارند، کاندیداهای مناسبی برای استفاده از دستگاه پال هستند.

در جلسه مشاوره، جراح شما یک ارزیابی فیزیکی کامل انجام می‌دهد، تاریخچه پزشکی شما را بررسی می‌کند و اهداف درمانی شما را مورد بحث قرار می‌دهد تا مشخص کند آیا لیپوکانتورینگ با دستگاه پال برای شما مناسب است یا اینکه باید از روش دیگری استفاده کنید.

درک این نکته ضروری است که لاغری با دستگاه پال نباید روش‌های کاهش وزن اشتباه گرفته شود. این روش یک درمان زیبایی است که به شما کمک می‌کند تا فرم بدن خود را کمی بهبود دهید. در نتیجه، جراحان توصیه می‌کنند که قبل از انجام این جراحی پیکرتراشی، به وزن ایده‌آل خود برسید یا خیلی به آن نزدیک شوید.(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی‌های لاغری، مقاله‌های اسلیو معده یا بای پس معده را مطالعه کنید.)

لیپوساکشن قدرتی چگونه انجام می‌شود؟

به طور کلی لاغری با دستگاه پال با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که این روش برای بیماران بسیار راحت باشد و اساساً یک جراحی سرپایی محسوب شود که بیماران را از دردسر بستری شدن در بیمارستان و هزینه‌های مرتبط با آن‌ها نجات می‌دهد. با این حال، در برخی موارد، پزشک تشخیص می‌دهد که لیپو کانتورینگ پال را تحت بیهوشی انجام دهد. معمولاً زمانی این اتفاق می‌افتد که بیمار بخواهد چندین ناحیه مختلف از بدنش را تغییر دهد.

لیپوساکشن قدرتی چگونه انجام می‌شود؟
نحوه انجام عمل لیپوساکشن قدرتی

هنگام جراحی

برای شروع کار با دستگاه پال، جراح عمولاً ابتدا از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای حساسیت زدایی ناحیه مورد نظر برای حذف چربی استفاده می‌کند. در مرحله بعد، از یک محلول مرطوب کننده متشکل از لیدوکائین، اپی نفرین و سالین استریل، سه ماده که به ترتیب به بی حس کردن بیشتر ناحیه تحت جراحی، به حداقل رساندن خونریزی، و باد کردن سلول‌های چربی برای حذف آسان‌تر کمک می‌کند، استفاده می‌کند و آن را به بیمار تزریق می‌کند.

هنگامی که محلول اثر کرد، دکتر برش‌های کوچک و نامحسوسی ایجاد می‌کند که از طریق آن کانولای پال را وارد بدن می‌کند تا به‌آرامی و بادقت چربی اضافی را استخراج کرده و ناحیه را پیکرتراشی کند. هنگامی که فرم دهی ناحیه مورد نظر به اتمام رسید، برش‌ها باز می‌مانند تا امکان تخلیه مایع فراهم شود. این موضوع به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند.

کل روند لاغری با دستگاه پال به تعداد نواحی مورد نظر و میزان چربی برداشته شده بستگی دارد. از آنجایی که این یک جراحی سرپایی است، بیماران معمولاً قبل از بازگشت به خانه نیازی به اقامت طولانی مدت در اتاق ریکاوری ندارند.

در دوران نقاهت پس از لیپوساکشن قدرتی چه انتظاری باید داشته باشید؟

مدت و شدت ریکاوری لیپوساکشن پال، عمدتاً به‌اندازه نواحی تحت درمان و وسعت عمل شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر فقط روی بازوهای خود لیپوساکشن داشتید، می‌توانید حدود سه تا پنج روز از کار افتادگی انتظار داشته باشید. برای لیپوماتیک 360 یا محیطی، 7 تا 10 روز درد و تورم را در نظر بگیرید.

تیم جراحی احتمالاً از شما می‌خواهد که تا چند هفته پس از لیپوساکشن قدرتی، از لباس‌های فشرده مخصوص استفاده کنید تا تورم و کبودی ناحیه جراحی شده کاهش پیدا کند.

در دوران نقاهت پس از لیپوساکشن قدرتی چه انتظاری باید داشته باشید؟
در دوران نقاهت پس از لیپوساکشن قدرتی چه انتظاری باید داشته باشید؟

خطرات لاغری با دستگاه پال

مانند تمام روش‌های جراحی، لاغری با دستگاه پال نیز خطراتی دارد. با این حال اگر بیماران انجام این جراحی را به یک جراح ماهر بسپارند، خطرات این عمل تا حد زیادی کاهش می‌یابد. لیپوساکشن می‌تواند پوست را شل، ناهموار و چروکیده کند، هرچند ممکن است به مرور زمان پوست دوباره سفت شود. برخی از بیماران نیز پس از جراحی دچار رنگ‌دانه می‌شوند. اگر مایع باقی مانده از لیپوساکشن در ریه‌ها جمع شود، ممکن است باعث ایجاد بیماری جدی شود.

جمع بندی

بلافاصله پس از عمل اثرات آن قابل تشخیص است، اما برای دیدن نتیجه کامل عمل، لازم است چند هفته صبر کنید تا ورم‌ها کاملاً بخوابند. بنابراین نتایج نهایی ممکن است برای سه الی شش ماه یا حتی بیشتر مشهود نباشد.

هنگامی که سلول‌های چربی حذف می‌شوند، برای همیشه از بین می‌روند، بنابراین نتایج پال دائمی در نظر گرفته می‌شوند. حتماً پس از عمل با جراح خود در مورد راه‌های حفظ وزن پس از لیپوساکشن صحبت کنید.

در جلسه مشاوره‌ای که پیش از عمل با دکتر قدسی خواهید داشت، می‌توانید در مورد بهترین روش لیپوساکشن و پیکرتراشی صحبت کنید. دکتر قدسی که از مدرک تخصص خود را از یکی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه دریافت کرده‌اند، می‌تواند بر اساس به روزترین اطلاعات جهانی، به شما در مورد انتخاب بهترین روش پیکرتراشی، راهنمایی دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

جهت دانلود نسخه پی دی اف این مقاله در مورد لاغری با دستگاه پال اینجا کلیک کنید.

منابع:

www.boyntonplasticsurgery.com

www.realself.com

www.docshop.com

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
درباره دکتر حامد قدسی
متخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی، دوره تکمیلی از استراسبورگ فرانسه، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO

پست های مرتبط

درمان چاقی
لاغری

‏درمان چاقی

اصطلاح “چاق” فردی را توصیف می‌کند که اضافه وزن و چربی بدن زیادی دارد. چاقی یک مشکل رایج در جهان است که یک هشدار بهداشتی

ادامه مطلب »
تکنیک‌های موثر لاغری
لاغری

تکنیک های لاغری

تکنیک های لاغری ، اضافه وزن یا چاقی می‌تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی شود. با اینکه این روزها رژیم ‌های مختلفی در

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *